Dr. House

Dráma / Mysteriózny
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvorcovia:

David Shore

Hugh Laurie, Omar Epps, Robert Sean Leonard, Jesse Spencer, Lisa Edelstein, Jennifer Morrison, Peter Jacobson, Olivia Wilde, Kal Penn, Odette Annable (viac)

Dr. Gregory House (Hugh Laurie) má skutočne nevyberané spôsoby. K pacientom si dovolí čokoľvek a z toho, čo si o ňom myslia iní ľudia, si veľkú hlavu nerobí. Na druhej strane, tohto nekonvenčného lekára sprevádza vynikajúca povesť. Jeho inštinkt je neomylný a jeho metódy stopercentne účinné. Práve to z neho robí výnimočného lekára. Navyše, v komplikovaných medicínskych prípadoch sa vyslovene vyžíva. Zachraňovať životy je jednoducho jeho životné poslanie... (oficiálny text distribútora)

Socirel

Dr. House je arogantní, cynický, tvrdohlavý a pološílený ale přesto je to inteligentní člověk a hlavně skvělý doktor a génius protože vždycky dokáže vyřešit svůj případ. Hugh Laurie se na tuto roli skvěle hodí, charismatu má na rozdávání. Ostatní herci, i když nejsou špatní, působí spíše jako kosmetický doplněk v seriálu. Kdo by si pomyslel že jde seriál z prostředí špitálů podat takto chytlavě? Trochu to srovnání přeženu, ale české seriály, které běží na naší nejmenované komerční stanici a snaží se tak zoufale parodovat seriály z tohoto prostředí, by se od House mohly učit. ()

Darriel

Nepřestává mě překvapovat, jak geniálně se tento seriál vyvíjí. A jak se vyvíjí i jednotlivé role. V podstatě neexistuje žádná příběhová linie (jen skromná, spojující, ale držící se v pozadí), problémy jsou z prostředí, které je mi zcela cizí v čele s narcistickým, egoistickým, ale charismatickým a vtipným doktorem, který udělá pro dobro pacienta cokoli. Nebo to dělá jen proto, že nechce zklamat sebe sama? Dr. House je nepředvídatelný, což láká k jeho pozorování a snaze odhalit alespoň část vzorců jeho chování. Všechno je podáváno na uhlazeném a přehledném podnose, takže divák rozumí i lékařské mluvě a jednotlivé případy jsou v podstatě detektivním příběhem. ()

Zmatliková

"Jsou pitvy na živých pořád ještě nelegální?" Dávkování vtipných hlášek užívejte podle svého uvážení, příliš se nazaobírejte medicínskými detaily (nejsem doktorka, ale některé diagnózy a léčby jsou až do očí bijící) a zaručeně vyléčí špatnou náladu. Jak to většinou bývá, první dvě tři série jsou nejlepší, pak už kvalita postupně klesá. ()

ajne

Ano, schéma je pořád stejné (i když teď v poslední sérii dodává House randící s Cuddyovou novou šťávu), ale neuvěřitelné charisma hlavní postavy a černý humor je prostě na pět :-) ()

SIXXteenth

Nemám čas psát nějaký dlouhý komentář na tento dokonalý seriál, protože internet se příliš rychle zaplňuje pornem...a samo se nestáhne! Jo a všichni lžou! ()

vikiii

House... to je moje srdcová záležitost. Ať už se podívám kdykoli na jakoukoli epizodu, vždy se dobře pobavím, přivede mě k zamyšlení a jsem po ní nějak tak lépe naladěný. Určitě je to hlavně díky skvělému Hughu Lauriemu, ale určitě i ostatní mu skvěle sekundují, především tedy má oblíbená Lisa Edenstein. A i když to mnozí odsuzují, český dabing si mě v tomto případě absolutně získal... ()

mma.ba

zapletka s Cudyovou uberala serialu na sile,posledna sezona(aktualna) je opat stary dobry House. Cynicky,jesitny a hravy.Perfektne ()

MéďaSV

Hugh Laurie ve své životní roli a i ostatní hrajou co můžou. První řady jsem pravidelně sledoval. Pak to ale začalo sjíždět ke stereotypu a dneska když na to náhodou narazim v TV tak většinou nevydžim do konce...Podle mě zbytečně natahovaná série, která přitom zezačátku byla fakt super a svým způsobem originální. ()

Ospalek odpad!

Netušil jsem co umí udělat jedna svěcená voda se slivovicí, ale poté jsem naštěstí poznal co s tímto problémem dokáže skvělý Dr. House, který má vždy své mírně sarkastické názory, ale vždy má pravdu. Bezchybný doktor z retardovanou nohou a mozkem zjevně též. Ale k věci: ,,Mohl bych se přijít ukázat pane House? Přijít někdy do rukou takového doktora by pro mě bylo ohromnou ctí." ,,Takže, nejsem skvělý doktor a ke mě se pacienti nechodí ukazovat - chodí mi sem říkat svoje problémy a já se jim pokaždé snažím co nejlépe pomoci. No a to co vidím - není člověk, ale troska s mozkem vopičáka a koulema na dranc, copak Vaše manzželka neměla nikdy problémy s dělohou? Jestli ne tak je blbá nebo naprosto netouží po dětech a po aktivním sexuálním životě. Viděl jsem taky její pořádně rozstřílenou a mnoha párky rozvrtanou pánvičku. No tak zase k Vám... Co Vás trápí?" ,,Víte... Ona... Nerada mrdá... Prostě se radši dívá na 1000 a jedna noc, kde Onur zrovna lituje nad vztahem se Šeherezádou, to je prostě něco..." ,,Ehm... Nejsem psycholog ani zasraný gynekolog, ale vím, že když má někdo takové trápení, potřebuje hodně prášků! Takže zde je máte. A nezapomeňte! Doporučuje se na prášky nepít." (Pominutí smyslů) House pak po příchodu domů vytáhl brokovnici z mrazáku a střelil si zmrzlé hranolky přímo do svého ztvrdlého, napřímeného a pořádně dlouhého lofasa. Dr. House skončil a nikdy nepochopil důsledky toho bzít někomu život. P.S.: Toto je jediný můj komentář psaný v pominutí smyslů aneb je plný nesmyslných a i sprostých vět. Děkuji všem tlustokožcům, kteří si ho přečetli a věnovali mu svou pozornost. ()

Dracek003

Přiznám se, že mě to na první shlédnutí nezaujalo. Dlouho jsem dr. Housovi nemohla přijít na chuť jeho ,,vtipu,,. Ale teď koukám od začátku do konce a směju se. Moc dobrý seriál. Vynikající a propracovaný děj. ()

Dadaa

Díky tomuhle seriálu jsem začala sledovat všechny ostatní. Humor Dr. House je prostě neskutečný, dokonce neodradí ani tím jak hrubě se chová k doktorům a pacientům. Pokud člověk sleduje pouze jednotlivé případy může se dívat na přeskáčku a i některé díly zcela vynechat, ale jakmile vás děj vtáhne i do života jednotlivých doktorů, hltáte jeden díl za druhým a pomyšlení jeden vynechat vás přímo děsí. ()

JaninaM

,,House: Máte v sobě parazita. Pacientka: Něco jako tasemnici? House: Podívejte, má vaše oči. Máte na odstranění toho parazita zhruba měsíc, pak už to bude nezákonné, až na několik států. Ale nebojte se, není to tak hrozné, někteří lidé tomu dávají jména, oblékají do šatiček a vozí v kočárku" Super seriál! Nechybí napětí ani vtip. Hugh Laurie je prostě ďábel ! ()

FidoKuba

Ten seriál má něco do sebe =). Hugh Laurie to má skvelě napsané, ale ještě skvělejc to hraje =). Černý humor z jeho podání je skvělý! Housík mě baví =) Dávám 90% ()

Krevetka12

Až ve mně zraje pocit, že Hugh Laurie se pro tuhle roli narodil. Dr.House by mohl mít o moc lepší hlášky, ale přesto by nebyl tím, co z něj pan Laurie udělal - gesta, grimasy - prostě perfektní. Jediné, co mi chvílemi vadilo byl stále se opakující scénář - House přijme pacienta - určí diagnózu - pacient se zlepší - náhle se zhorší - umírá - House v poslední chvíli přijde na správnou diagnózu. Je mi jasné, že v tom je podstata a ještě víc se tak vyzdvihne genialita Dr.House, ale pro diváka ne tolik zbožňujícího Hugha Laurieho by to časem mohlo být celkem klišé. ()

MAX33

Galantní, krásný, skvělý, honosný jo tak přesně takový dr, house není a přesně proto je nejlepší. Scény s Wilsonem a Cuddiovou jsou brilantní a jejich výměny názorů mě rozesmějí téměř pokaždé, těžce sarkastické narážky a upřímné polopravdy a zvláštní psychologický talent House je to co dodává seriálu koření. Musím pochválit český dabing, je skvělý. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

20.08.2020

Olivia Wilde se poslední roky věnuje spíše režii než hraní, a po úspěchu s filmem Šprtky to chtěj taky se z ní v Hollywoodu stalo horké zboží. Není divu, že si jí tak vyhlédlo studio Sony, jež se jí… (viac)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (viac)

Academia film Olomouc 2009

Academia film Olomouc 2009

13.03.2009

Od 14. do 19. dubna 2009 budete opět moci „vidět a vědět“. Tak jako každý rok, i letos proběhne v hanácké metropoli festival populárně-vědecké a dokumentární kinematografie. O tom, že AFO není úzce… (viac)