Akční thriller producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu deja-vu, který provází agenta vládní agentury ATF Douga Carlina (skvělý Denzel Washington). Carlin vyšetřuje rozsáhlý bombový útok, po výbuchu nálože na trajektu v New Orleans je přivolán k zajištění důkazů. Odhalí přitom, že záhadný úkaz, který většina lidí považuje pouze za hříčku vlastní mysli, je ve skutečnosti něčím mnohem mocnějším. V tom okamžiku začíná jeho závod s časem o životy stovek nevinných lidí. (oficiálny text distribútora)

fojtas

3 4/5 docela slusne, ale hodne pomaly rozjezd a konec se hrnul jako vlak...ale melo to napad...jen proste washingtonuv herecky projev nebyl nikdy k mym oblibenym ()

TSZ

Tak nevim,rozhodne to bylo horsi nez jsem cekal,ale na druhou stranu to bylo nakonec lepsi,nez jake jsem cekal ze to bude,kdyz sem zjistil,ze to nebude to co jsem cekal.Ja vim,mel bych s mym vyjadrovanim neco delat:-)Kazdopadne sem u filmu stravil prijemny cas,ani jednou sem se nekoukal na hodinky,ale ze bych byl napnuty k prasknuti,to rozhodne ne ()

masata

Kdyby se hlavní hrdina ke konci neutopil, nastala by situace, kdy by tam byl dvakrát, a to by se pak musel o onu oživenou slečnu sám se sebou dělit :-) ()

Tiiso

Tento počin od Scotta je nejsilnější ve svém prvním shlédnutí. Jakmile jsem znal zápletku a hlavní myšlenku, tak při druhé projekci už toho nemá co moc nabídnout. Film je udělán poctivě a i hlavní postava se nemusí za svůj herecký výkon stydět. ()

john.h

Tak pobavilo, včera večer jsem to videl a dodnes jsem vlastně přemejšlel o konci, jestli tam není něco nelogického, ale vlastně není, takže je všechno v pohodě a já dávám pěkné čtyři hvězdičky. Filmy s cestováním v čase mám rád. ()

Alojs

Inteligentní oddychovka. Příběh je vskutku diskutabilní. Dlouho se zdá, že je vše pevně nalajnované (a všechny ty dialogy o osudu tomu nahrávají), ale pár minut před koncem se tahá za výhybku. Zprvu jsem kroutil hlavou a kopal nohama. Pak mi však došlo, že se osud v podstatě nezměnil. Že to tak zkrátka mělo být. Že "ten nahoře" (a nikoliv Scott) už předem počítal s tím, že se bude jednou přetáčet. V tomto směru nabývá zápletka na zajímavosti a vše dává smysl. Silné čtyři hvězdy. ()

godspeed

kamera, střih, barevné podání a nasvícení scén je pro mne lahůdkou. tenhle film jsem měl už v hledáčku pár let a dneškem jen žasnu, proč jsem jeho shlédnutí tak dlouho odkládal. ()

RajCZitko

Filmy, kde si lidé zahrávají tak trochu na bohy a zabruslí do minulosti, bojí se aby nezpůsobili tzv Butterfly Effect, mě prostě berou. A tendle skombili jete s dokonalou teroristickou zápletkou. Mno prostě coolxusní snímek, na kterej se budu určo někdy msuet podívat znova. Respekt ()

hero_bk

Poměrně hodně promyšlené, ale až podezřele moc překombinované. Možná kdyby to trochu zjednodušili, tak by to bylo lidštější. ()

Rodin

Škoda, že tento film nevznikl v evropské produkci, pak by se snad dokázal vyhnout několika poněkud patetickým pasážím, které mně neumožňují vytáhnout rovnou pětku. Nicméně zábava to byla ohromná a Denzel opět potvrdil to, co každý ví. Je to prostě Pan Herec. ()

nicneznam

Deja Vu se sebevědomým exhibicionismem vystavuje na odiv ta nejzákladnější scenáristická pozlátka, která cestování časem nabízí. Pár poslaných vzkazů sobě samým a několik zrcadlově odříkaných frází, kterými se snadno boduje. Kéž by na mě film nepůsobil tou šablonovitou a značně otravnou příchutí, kdy máte pocit, že tvůrci mají potřebu každou blbost rychle vysvětlit ještě větší blbostí a nakonec to omluvit tím, že vlastně nikdo přesně neví, co tato "technologie" dovede. Přesto všichni mají všechno pod kontrolou a honí se s podivnou kamerou po dálnici s minulostí. Už od samého začátku mně film připomínal Zdrojový kód a srovnání toho, s jak propastnou úspěšností si tvůrci dokáží omotat diváka kolem prstu filmem, který nemusí být úplně logicky důsledný, se nejde ubránit. Kód si neustále drží dynamiku vyprávění a vzbuzuje silná očekávání, která se mu daří naplňovat. Ze svého technologického světa prozrazuje tolik, abychom si nepřipadali pro začátek úplně mimo a "douvažováním a spojováním vyřčených a nevyřčených sci-fi zákonitostí" si pomohli vytvářet vlastní cestu. Zároveň neprozrazuje zase tak moc, takže si nepřipadáme, že sledujem film jen proto, abychom poslouchali přechytralá vysvětlení každé nevýznamné události. Zároveň nedává příliš prostoru na uvažování a nechává nás unášet děním. Tady se nic kloudně nevysvětlí a místo sci-fi sledujeme z prstu vyvucacou fikci naservírovanou způsobem levnější zábavy v zcela proděravěném sci/vědeckém kabátku, kterou si pak méně náročný divák stejně omluví tím, že jde v první řadě o film a ten nás má přeci bavit. Nač složitá pravidla a přemýšlení. Dynamika Deja Vu tu dovoluje divákovi přemýšlet, což je velká chyba. Tady je lepší nepřemýšelet, pak si teprve můžete v klidu odškrávat nezbytné zábavnostní položky - takže silniční honička je, výbuchy taky, voyerské sprchování taky a nekonečná neschopnost profesionálně vyřídit nic netušícího záporáka taky. Bavili jsme se, mezi tím vytvořili tisíc různých alternativních realit, udělali pár chvilkových black-outů (vše je schované jen za krátkodobě působíci červí díru) ale důležité je, že v té hlavní realitě jsou všichni živi a zdrávi. I tak chápu, že si to našlo spoustu obdivovatelů. Katastrofa to přeci jen není a v rámci možností jsem si to užil. ()

yaromir

Obecně téměř každému Sci-Fi kousku fandím, proto jsem přidal jednu hvězdičku navíc, jelikož tady těch pověstných WTF?! momentů bylo až příliš. Některé momenty jsou, bohužel, až zbytečně předlouhé a překrucované - místy jsem se nudil. Přesto jsem se ve výsledku dobře bavil... ()

aa12

Nejdříve jsem chtěl napsat že je to moc komplikované a předimenzované a to vše na úkor příběhu, ale v tom tkví genialita snímku protože ten film prostě takový být musí a skvělý konec mě jen utvrdil v maximálním hodnocení. ()

Izz

Řemeslně dokonale precizní a překvapivě provázané,navíc obohacené o Scottovo nesmírné vizuální cítění.Baví mě způsob,jakým se v Déja vu míchá bayovsky patetický akčňák a sci-fi o cestování v čase,ve které se řeší i malinko složitější filozofické či vědecké otázky.Navíc,Denzel si to užívá.Film malinko zadrhává ke konci,ale i tak jde o jeden z mála hollywoodských počinů poslední doby,které si kladou za cíl i něco jiného než zlikvidovat svým divákům co největší počet mozkových buněk.Škoda že Tony Scott netočí něco podobného častěji,protože mu to jde dobře. ()

BrianStorker

Hmmm. Viděl jsem, ale pozítří si na film už ani nevzpomenu. Šíííleně dlouhá stopáž, kdy asi v polovině filmu jsem od sledování odešel do kuchyně si něco zakousnout a udělat kávu, jak mne to nudilo a po příchodu k obrazovce jsem zjistil, že jsem o nic zázadního nepřišel. Poslední půlhodina už nabrala na obrátkách, ale celkový dojem z filmu nenapraví. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Mission: Impossible trochu jinak

Mission: Impossible trochu jinak

01.09.2010

Film se především nebude jmenovat Mission: Impossible 4 ani M:I:IV. A Ethan Hunt nebude suverénním hlavním hrdinou. O velení se totiž podělí s dalším agentem v podání Jeremyho Rennera. Studio… (viac)

Jake Gyllenhaal cestuje časem

Jake Gyllenhaal cestuje časem

16.01.2010

Britský režisér Duncan Jones svým Moon dokázal, že žánru sci-fi rozumí a má smysl pro oldschool. Doufejme, že to potvrdí i svým hollywoodským debutem Source Code, který natočí pro studio Summit… (viac)

Tony a Denzel hubí teroristy

Tony a Denzel hubí teroristy

25.09.2007

Krvavý příliv, Muž v ohni, Déja Vu. Už jste určitě pochopili, co se vám snažíme říct. Ano, Tony Scott a Denzel Washington jsou kámoši. A když spolu natočí film, nikdy to není průšvih. U Sony Pictures… (viac)