Černé zrcadlo

Veľká Británia, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvorcovia:

Charlie Brooker

Rory Kinnear, Daniel Kaluuya, Julia Davis, Isabella Laughland, Colin Michael Carmichael, Jessica Brown Findlay, Lindsay Duncan, Rupert Everett (viac)

Recenzie používateľa Hrabka k tomuto seriálu (23)

Černé zrcadlo (2011)

PRVNÍ SÉRIE: E01: The National Anthem (85%): Pro mě asi nejlepší díl z první série. Velmi zajímavá myšlenka tak trochu jiného terorismu. E02 Fifteen Million Merits (65%): Rozhodně nejslabší epizoda první sérky. Sice dobrý nápad, zajímavé sci-fi prostředí, ale ta story se mi moc nelíbila. E03 The Entire History of You (80%): Opět velice zajímavý sci-fi nápad s tentokrát i poměrně úderným příběhem. ||| Celkově se určitě jedná o seriál, který stojí za zhlédnutí a to nejen kvůli tomu, že obsahuje pouze tři díly. Rozhodně jde o zajímavý pohled na lidskou společnost, co jí můžou přinést, a čím můžou hrozit, současné i budoucí moderní technologie a podobné vymoženosti. DRUHÁ SÉRIE: E01 Be Right Back (75%): Smutný příběh o tom, co nás možná čeká s budoucími technologiemi. Určitě to stojí za zamyšlení, ale nijak zvlášť mě to nedostalo. E02 White Bear (90%): Dosavadní vrchol tohoto seriálu. Tajemný příběh s hodně zajímavou myšlenkou, chytlavým průběhem a šokujícím, depresivním závěrem. Bravo! E03 The Waldo Moment (70%): Nejslabší z druhé série. Zdá se to být jako chytlavý nápad přisprostlé figurky, která dokáže strhnout dav, bohužel potenciál je podle mě značně promrhaný a ke konci to působí tak nějak divně. E04 White Christmas (80%): Speciální díl pro druhou sérii rozhodně nebyl špatný, má mrazivou myšlenku a dobrou atmosféru, nicméně jsem čekal vzhledem k ohlasům na tutu epizodu mnohem větší odvaz. ||| Druhá série si víceméně drží dobrý standard té první, všechny díly obsahují zajímavou myšlenku, a tak si tento seriál stále udržuje moji pozornost a těším se na další epizody... ||| TŘETÍ SÉRIE: Naprosto úžasná. Překonala veškerá očekávání. Jestli předchozí díly obsahovaly zajímavé myšlenky, tak to, co autoři předvádí v této sérii, je naprostá bomba! Unikátní sci-fi příběhy. E01 Nosedive (85%), E02 Playtest (90%), E03 Shut Up and Dance (95%), E04 San Junipero (95%), E05 Men Against Fire (75%), E06 Hated in the Nation (80%) ()

Národní hymna (2011) (S01E01)

Pro mě asi nejlepší díl z první série. Velmi zajímavá myšlenka tak trochu jiného terorismu. 85% ()

Patnáct milionů meritů (2011) (S01E02)

Rozhodně nejslabší epizoda první sérky. Sice dobrý nápad, zajímavé sci-fi prostředí, ale ta story se mi moc nelíbila. 65% ()

Celá tvá minulost (2011) (S01E03)

Velice zajímavý sci-fi nápad s tentokrát i poměrně úderným příběhem. 80% ()

Přijdu hned (2013) (S02E01)

Smutný příběh o tom, co nás možná čeká s budoucími technologiemi. Určitě to stojí za zamyšlení, ale nijak zvlášť mě to nedostalo. 75% ()

Lovná zvěř (2013) (S02E02)

Dosavadní vrchol tohoto seriálu (1. a 2. série). Tajemný příběh s hodně zajímavou myšlenkou, chytlavým průběhem a šokujícím, depresivním závěrem. Bravo! 90% ()

Medvídek Waldo (2013) (S02E03)

Nejslabší z druhé série. Zdá se to být jako chytlavý nápad přisprostlé figurky, která dokáže strhnout dav, bohužel potenciál je podle mě značně promrhaný a ke konci to působí tak nějak divně. 70% ()

Bílé Vánoce (2014) (S02E04)

Špatné to rozhodně nebylo, mrazivá myšlenka a dobrá atmosféra, nicméně jsem čekal vzhledem k ohlasům na tuto epizodu mnohem větší odvaz. Třetí série nabízí pro mě ještě o stupeň lepší díly. 80% ()

Pád střemhlav (2016) (S03E01)

Toto možná nebylo tak poutavé či napínavé jako jiné díly třetí série, nicméně to krásně vykresluje současnou zdegenerovanou populaci, nebo spíše kam se za pár let může dostat. Mrazivě znepokojující. 85% ()

Zkušební verze (2016) (S03E02)

První vrchol našláplé třetí série! Krátká, ale intenzivní hororovo-mysteriózní jednohubka. Tímto se mi trefili do vkusu náramně. Rozhodně mě tato epizoda bavila a místy i vyděsila, nicméně musím uznat, že to bylo možná až příliš překombinované. Autoři mohli trochu ubrat, ale i tak palec nahoru. 90% ()

Sklapni a tancuj (2016) (S03E03)

Topovka. Tato epizoda se asi nejvíce blíží tomu, co by se klidně mohlo stát i v dnešní době (pokud se to už neděje). Hodně zajímavý minipříběh s velmi intenzivní atmosférou. Znepokojující, zvrhlá tématika, poutavě odvyprávěná a stojící za zamyšlení. Konec výborný. 95% ()

San Junipero (2016) (S03E04)

Naprostá paráda. Jedno z nejlepších děl z kategorie neakční sci-fi, které jsem kdy viděl. Skvělý nápad, zpracování a příběh. 95% ()

Muži pod palbou (2016) (S03E05)

Špatný to rozhodně nebylo, nápad se mi líbí, nicméně z nadupané třetí série to je zřejmě nejslabší epizoda. 75% ()

Nenávist národa (2016) (S03E06)

Myšlenka této epizody je více než zajímavá a samotná tématika je rozhodně poutavá, nicméně příběhově mě to nedostalo tak moc, jako jiné díly této série, takže nehodnotím maximem. Ale je to bezpochyby to nejlepší z kategorie "hmyz útočí". :-) 80% ()

USS Callister (2017) (S04E01)

Asi nejlepší ze 4. série. Za mě určitě minimálně nejlépe zapamatovatelný díl. Opravdový psycho (sci-fi) nápad a dobré zpracování. Nejdřív divák neví na čem je a působí to divně, ale jakmile se nastíní, o co tu vlastně jde, začíná velmi poutavá, klaustrofobická podívaná s dost výraznými prvky beznaděje. 85% ()

Arkangel (2017) (S04E02)

Průměrně dobrá epizoda Black Mirror, která vás nevystřelí z bot (jako některé ve 3. sérii), ale ani vyloženě neurazí, v paměti moc neuvízne. Nápad rozhodně zajímavý, zpracování už tak chytlavé není. 70% ()

Krokodýl (2017) (S04E03)

Tento díl není špatný, příběh je celkem poutavý a udržuje diváka v pozornosti, ale v celkovém vyznění bych ho hodnotil pouze průměrně (Seriál má laťku opravdu vysoko). Konec trochu přepálený. 65% ()

DJ na odstřel (2017) (S04E04)

Tentokrát tu máme kromě sci-fi nápadu žánr romantický a je to velmi solidní díl. Zařadil bych ho k lehčímu nadprůměru. Géniové z Novy by jistě souhlasili, že ideálního partnera lze vědecky nalézt. :D 75% ()

Železná vůle (2017) (S04E05)

Mě tento díl bavil, a to docela dost. Má to náboj, má to napětí. Je to kratší díl, takže rychle a úderně hotovo. Smrtící robokrálíci celkem zabodovali. 75% ()

Černé muzeum (2017) (S04E06)

Pro mě druhý nejlepší díl ve 4. sérii. Poutavý sci-fi příběh se silnými momenty a chytlavým nápadem. 80% ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Streamovací služba Netflix v roce 2018 nabídla divákům svůj první interaktivní zážitek pomocí epizody Black Mirror s názvem Bandersnatch. V té si lidé mohli na obrazovce sami vybírat, jak má hlavní… (viac)

Tvůrci Cesty a Drive chystají spolupráci

Tvůrci Cesty a Drive chystají spolupráci

19.05.2019

Dva oceňovaní filmoví tvůrci John Hillcoat (Cesta, Triple 9) a Nicolas Winding Refn (Drive, Neon Demon) oznámili spolupráci, které by teď měl věnovat pozornost nejspíš každý hororový fanoušek. Natočí… (viac)

Netflix nabídne interaktivní zážitek

Netflix nabídne interaktivní zážitek

03.10.2018

V nové řadě netflixovského seriálu Černé zrcadlo se diváci dočkají speciální interaktivní epizody. Tzv. „choose-your-own-adventure“ typ vyprávění spočívá v tom, že tvůrci natočí několik… (viac)