Černé zrcadlo

Veľká Británia, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvorcovia:

Charlie Brooker

Rory Kinnear, Daniel Kaluuya, Julia Davis, Isabella Laughland, Colin Michael Carmichael, Jessica Brown Findlay, Lindsay Duncan, Rupert Everett (viac)

Recenzie používateľa ALIENka_ k tomuto seriálu (22)

Černé zrcadlo (2011)

Tak to vypadá, že Black Mirror nám skončilo, tak jsem si řekla, že napíšu nějakej celkovej názor na tenhle seriál (což je těžký jako sviňa, když je každej díl jinej jen tak mimochodem :D). První, řekla bych tak 2 až 3 série totální mrda, skvělý nápady, většinu dílů jsem nemohla pak dostat z hlavy nejmíň 3 hodiny a musela nad tím furt přemejšlet (což dokáže i pěkně nasrat, když druhej den vstáváte v 6 ráno a doslova do 3 přemejšlíte nad významem myšlenek seriálu a následně z toho chytnete existenční krizi, takže vlastně nespíte vůbec). A pak od nějaký tý 4 možná už i 3 série se to začlo docela srát. Bylo vidět, že nápady došly, diváci ale očividně ne, takže Netflix chtěl samozřejmě prachy, tak prostě něco udělal, i když to stálo za vyližprdel. Pak už jenom sebral prachy a seriál ukončil nejhorším dílem. Samozřejmě i tady byly nějaký dobrý myšlenky a nápady, ale prostě už mi přišlo, že to nebylo ono, myslím ale, že to je problém každýho seriálu v podobným stylu jako Black Mirror, zkrátka něco je absolutně skvělý a něco zase totální sračka. Hodnocení: 7/10 ()

Série 1 (2011) (S01)

Dobrej úvod do seriálu, dlouho jsem neviděla takhle originální nápady a tak uvěřitelný vize budoucnosti jako tady. Něco mě teda přišlo jako promrhání nápadem (viz. třetí epizoda), něco by si zase zasloužilo celou sérii, protože jeden díl na to prostě nestačil a chtělo by to více loru (viz. epizoda 2), ale jinak dobrej začátek a těším se na další. ()

Národní hymna (2011) (S01E01)

Slušnej rozjezd, už teď vím, že se mi seriál bude líbit. První díl a hned taková lahůdka? No jenom škoda že premiér nebyl zoofil, jinak by si to určitě užil víc. Každopádně nějaký scény tomu docela ubíraly na opravdovosti - rozbor DNA tady neexistuje a britská vláda je plná retardů, co neznaj pojem IP adresa - věznitel princezny samozřejmě video nahrál ze svýho domu a přitom ho vůbec nenapadlo změnit IPinu nene. Takhle to vypadá když ve vládě seděj starý důchodci, co chodí do Kauflandu kurva, tak nevolte sakra KSČM! Hodnocení: 6/10 ()

Patnáct milionů meritů (2011) (S01E02)

Skvělej nápad a vize budoucnosti pěkně děsivá, to vám povím. Ale tohle je prostě jeden z těch dílů, kterýmu by prospělo víc než jenom hodina trvání na rozvinutí nápadu. Hodnocení: 7/10 ()

Celá tvá minulost (2011) (S01E03)

Saakra tohle mohlo bejt fakt dobrý, nápad byl skvělej a rozhodně bych v takovýhle budoucnosti nechtěla žít, to by si pak každej mohl přehrát kteroukoliv pičovinu, co jsem kdy udělala. No ale ten příběh byl tak kurva nudnej, nechci hodinu koukat na to, jak se postavy hádaj, kdo koho podved apod. to jsem viděla už tolikrát, že mě to prostě už nudí. Hodnocení: 6/10 ()

Přijdu hned (2013) (S02E01)

Na začátku jsem si říkala "Do prdele další epizoda soustředěná na partnerskej vztah, to zas umřu nudou." Ale sakra to jsem ještě nevěděla, co přijde a že to stálo za to. Samozřejmě, jak už to bejvá u Black Mirror, nápad skvělej. A i když se to prakticky odehrávalo jenom mezi dvouma lidma bylo to strašně zajímavý. Úplně vidím, jak tak za 5 let (víc tomu nedávám, je to hodně reálná představa) budou mít všichni doma androidy svejch zesnulejch, no to bude teprve prdel. No a ten konec? Nikdy bych nevěřila, že bych soucítila s umělou inteligencí, ale sakra chudák chlap (i když umělej) takhle ho zavřít na půdu, to už radši zničit nebo prodat. Hodnocení: 8/10 ()

Lovná zvěř (2013) (S02E02)

Sakra práce tenhle seriál mě nepřestává překvapovat. Tady je to jeden nápad originálnější než ten druhej, a tak se mi to líbí sakra! Samozřejmě i tady jsem se dočkala skvělýho plot twistu, kterejch má seriál taky požehnaně. Nevím, co je účelem Černýho zrcadla, ale jestli je to zvýšit počet sebevražd, tak myslím že účel splnil, protože po každým díle se fakt nechci dožít budoucnosti. Hodnocení: 9/10 ()

Medvídek Waldo (2013) (S02E03)

Tahle epizoda dost o ničem. Jediný co se tam děje je, že si modrej medvěd, kterej mi navíc dost připomíná Alzáka (hlavně otravností), dělá prdel z politiků, rozhodne se kandidovat a stane se celosvětově známej. No nápad docela na hovno a koukat na tohle 44 minut mě fakt nebavilo. Navíc mi to celý přišlo strašně umělý a nereálný, stát se může cokoliv, ale že by až taková pičovina? Hodnocení: 5/10 ()

Bílé Vánoce (2014) (S02E04)

No do prdele, tak tohle stálo za to. Nechápu, jak se tvůrcům povedlo smrsknout tolik nápadů a myšlenek do hodiny, ale že to udělali kurva dobře. No nebudu lhát taky bych si domů pořídila umělou inteligenci, která by zároveň byla já. Navíc ta atmosféra je prostě skvělá. Tohle je bezesporu nejděsivější pohled do budoucnosti zatím (ale koukám od konce - no co na Netflixu nebylo poznat co je první díl, takže se to může změnit), hlavně ten konec, představte si, že byste do smrti nemohli s nikým promluvit a navíc byste ani nikoho pořádně neviděli. No děsivý jako prase. Hodnocení: 10/10 ()

Pád střemhlav (2016) (S03E01)

Tak tohle se nás ale kurva hodně týká už. Sice se ještě nehodnotíme (i když..), ale kolik lidí se kouká na liky na Instagramu, na sledující apod. No jo i já koukám, jaký čísla tam mám, a po týhle epizodě jsem si to tak nějak všechno uvědomila. Navíc to vypadá, že do Číny už to pomalu přichází, takže tady je fakt jen otázkou času, kdy to bude i u nás. Snad jediný, co mě tady fakt sralo byla ta předvídatelnost, už na začátku jsem prostě věděla, jak to skončí, takže plot twist se tentokrát bohužel nekonal. Hodnocení: 8/10 (Btw myslí si angličani, že jsme všichni chudý zmrdi nebo proč bylo nejhorší auto v češtině kurva fix! :D) ()

Zkušební verze (2016) (S03E02)

Kromě asi posledních 10-20 minut absolutní nudná pičovina. Týpek se 40 minut prochází po baráku a prakticky se vůbec nic neděje, navíc je jeho charakter jeden z nejotravnějších vůbec. Takovej ten rádoby vtipnej charakter, co se chová jak úplnej retard a akorát vás celou epizodu sere. A zrovna takovej dobrej nápad s virtuální realitou to byl, z toho by se dalo vytřískat takovejch zajímavejch věcí a ono hovno. Hodnocení: 5/10 ()

Sklapni a tancuj (2016) (S03E03)

Sákra tak tohle bylo něco. Sice to není úplně originální téma, na čemž si tenhle seriál zakládá, ale na to seru, tohle bylo kurva dobrý. A na konci úžasnej plot twist s trollfacem. Skvělý herecký výkony a ta scéna v tý bance byla hodně intenzivní. No jo, co by lidi neudělali pro to, aby jejich kostlivci ve skříni zůstaly skrytý že. ;) Hodnocení: 9/10 ()

San Junipero (2016) (S03E04)

Tohle mohl bejt tak dobrej díl kurva! Nápad dobrej jak sviň, kolem toho se dal udělat tak dobrej příběh a oni tam daj tuctovou lesbickou lovestory s tak debilním koncem. Polovinu dílu jsem čekala na to, až se tam konečně něco stane, ale pořád tam doslova byly ty stejný scény v baru a nic se do prdele nedělo. Až v polovině se to začlo trochu rozjíždět, stejně mi ale trvalo 100 let než jsem konečně tak nějak pochopila, o co sakra jde a to už byl konec. Prostě jak je v Black Mirror epizoda o vztahu dvou lidí, tak už se fakt připravuju na to, že to bude zase nuda. Tak v 80% se mi to zatím potvrdilo. Navíc maj tyhle epizody vždycky happyend. Fuj do píči. Hodnocení: 5/10 ()

Muži pod palbou (2016) (S03E05)

Škoda, že už od začátku vim, jak to skončí, jinak nápad je fakt dobrej, ale ta předvítelnost to je strašný. Docela bych i věřila, že něco takovýho za chvíli budou používat v Číně, tam už se podobný projekty rozjížděj už teď. No tak snad to nedojde i sem. :D Hodnocení: 7/10 ()

USS Callister (2017) (S04E01)

Zasraný dobrý konce fakt! A tak dobře to začalo. Prostě představa, že vytvoříte hru, do který zavřete kopie všech lidí v práci, co vás serou a pak je budete klidně dalších 30 let spokojeně terorizovat je lákavá jako prase, a kdybych uměla programovat jako tady týpek, udělala bych to samý. Ale bejt zavřenej na jedný lodi a jenom poslouchat příkazy druhýho vzkříšení Dartha Vadera, to by nasralo i jedničky a nuly, takže vzpoura je jistá. Bohužel se vzpoura podaří a týpci se dostanou pryč, což mě neuvěřitelně nasralo, jako většina dobrejch konců, hlavně u tohohle seriálu, kterej si na tom vůbec nezakládal. Navíc způsob jakej se k tomu útěku dostali - no každej by si všimnul, že se děje něco divnýho, když holka, co byla ještě včera nasraná i posraná se najednou promění v nadrženou samici. Ale jináč kapitán fakt dobře zahranej, tenhle cápek se hodí na psychouše. Hodnocení: 6/10 ()

Arkangel (2017) (S04E02)

Tak na tohle by se měli podívat všichni ty rádoby dobrý rodiče, co nepustěj děcka z domu, protože znásilnění je na každým rohu přece. Bohužel tahle epizoda je hodně reálná už teď s těma apkama, že můžete děcku v mobilu zabanovat každou kravinu. Hodnocení: 8/10 ()

DJ na odstřel (2017) (S04E04)

Ok na začátek musím říct, že fakt do prdele nevím proč koukám na čtvrtou epizodu čtvrtý série, když jsem neviděla ani celou druhou a třetí. Tak teď už k normálnímu komentu (proč to vždycky tak okecavám sakra). No tak tohle je přesně jedna z těch epizod, která má skvělej nápad (jako celý Black Mirror), ale prostě mě moc nezaujme. Asi na tom bude mít podíl i to, že mě nebaví tak 90% epizod zameřenejch na vztahy hmm. Jo a taky možná ten debilni happy ending, kterej byl fakt cheesy. Hodnocení: 6/10 ()

Železná vůle (2017) (S04E05)

Tenhle díl má skvělou stylizaci, ta černobílá se k tomu prostě úžasně hodí. A to je tak všechno. Teda dobře, ještě musím říct, že příběh je docela zajímavej, ale prostě mě sere, že tady k tomu není žádnej backstory, jinde mi to je u prdele, protože na tom vůbec nesejde, ale tady by mě to docela zajímalo. No pak jsou tady ty divný rozhodnutí postavy. Ženská sakra dobře ví, že když zavolá z vysílačky, robotickej pes to bude vědět, a hádejte co udělá? Ano, zavolá z vysílačky a jediný, co řekne je, že miluje svoje děti a že její parťáci jsou mrtvý, tak to si mohla taky nechat až do kempu. Taky mě neuvěřitelně sralo to její neustálý hekání, do prdele ta její díra v noze neměla ani jeden cenťák a tak hluboká taky nebyla! A samozřejmě první věc, co byste udělali, když utíkáte před robotem, kterýho prakticky nic nezastaví je, že místo okamžitýho útěku (ještě když máte klíčky od auta) si půjdete umejt ruce. Jop to je skvělej nápad, fakt neznám lepší. To ještě ani nemluvím o tom, jak mohla psa tou brokovnicí zabít nejmíň 3x než se k tomu konečně dostala. Hodnocení: 5/10 ()

Černé muzeum (2017) (S04E06)

Sakra tahle epizoda byla fakt prdel, ty příběhy, hlavně ten první samozřejmě, byly prostě skvěle vymyšlený. Doktor, co je závislej na bolesti, nebo manželka v hlavě? Těžko říct, co je horší. :D Jak už se ale epizoda blížila ke konci, postupně se z toho začalo stávat klasický klišé. Prostě majitel vzal vraha, udělal si z něj hračku na přitáhnutí zákazníků ve svým muzejním sklípku, ale vrah po sobě samozřejmě zanechal rodinu, která se kvůli tomu strašně nasere a klasicky chce pomstu. Co mě ale nasralo je ten happy ending sakra! Dcera vraha prostě zabije cápka z muzea a odjede dom, no tak kvůli takovýmu klišoidnímu závěru mě to velmi nasralo. Hodnocení: 7/10 ()

Striking Vipers (2019) (S05E01)

I přesto, že mě fakt, ale fakt vůbec nebaví tyhle partnerský dramata, zkrátka mi přijde, že je to vždycky o tom samým a řeší se akorát sračky, ovšem musím říct, že tohle mě příjemně překvapilo. Po dlouhý době zase nějakej kvalitní nápad, nad kterým se člověk i trochu zamyslel. Ani ten dobrej konec mi tady nevadil, dokonce mě i uspokojil a vůbec by nebylo na škodu, kdyby se takhle dramata řešily vždycky. Prostě jednou za měsíc si každej bude dělat co chce a nasrat. Hodnocení: 8/10 ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Streamovací služba Netflix v roce 2018 nabídla divákům svůj první interaktivní zážitek pomocí epizody Black Mirror s názvem Bandersnatch. V té si lidé mohli na obrazovce sami vybírat, jak má hlavní… (viac)

Tvůrci Cesty a Drive chystají spolupráci

Tvůrci Cesty a Drive chystají spolupráci

19.05.2019

Dva oceňovaní filmoví tvůrci John Hillcoat (Cesta, Triple 9) a Nicolas Winding Refn (Drive, Neon Demon) oznámili spolupráci, které by teď měl věnovat pozornost nejspíš každý hororový fanoušek. Natočí… (viac)

Netflix nabídne interaktivní zážitek

Netflix nabídne interaktivní zážitek

03.10.2018

V nové řadě netflixovského seriálu Černé zrcadlo se diváci dočkají speciální interaktivní epizody. Tzv. „choose-your-own-adventure“ typ vyprávění spočívá v tom, že tvůrci natočí několik… (viac)