Svobodná matka Marie se strachuje o bezpečnost své dcery, a tak se rozhodne vyzkoušet supermoderní zařízení, které bude sledovat, kde právě je – a spoustu dalších věcí. (Netflix)

Milky.

Trochu přehnané a silně předvídatelné, ale jako varování to funguje dobře. Vždyť už teď to celkem začíná s různými hlídacími službami, zjišťování polohy telefonu dítěte a tak dále. Člověk si říká jak se mohlo lidstvo vůbec vyvinout bez všech těch pičovin a technologických pomocníčků. Úplně normálně, zdravě a silně. Ne jako dnešní mamánci, mileniálové a další, kteří si bez techniky ani neutřou prdel. ()

Yardie

Zde už aktuálnější téma oproti epizodě 1. Samozřejmě dovedeno do extrému a hodně high-tech, ale to je třeba, ať je problematika ještě více zřejmá. Díl vyvolává opět několik otázek k zamyšlení a je možné o něm přemýšlet a diskutovat. Řekl bych, takový standardní díl v rámci série. Howgh! ()

Blueeyes

Velmi aktuální téma, při dnešku ani ne tak moc sci-fi, jak bývá u BM zvykem. Mám kolem sebe pár rodičů, kteří by takovou možnost brali všema deseti, zcela vážně. Je toto varování? Možná. Podle mě se ale z tématu dalo vykřesat mnohem víc, děj byl pro mě předvídatelný jako Červená karkulka a už od první třetiny mi bylo jasné, kudy vede cesta. Slabší čtyřka, a to jsem shovívavá protože jde o Zrcadlo, jinak bych šla asi níž. Nicméně i tak všem doporučuju vidět, řekla bych že je to takřka povinná podívaná :-) ()

majec4

Zaujimavy diel, ktory sa tyka prehnanej starostlivosti o dieta. Od odkrytia hlavnej myslienky to vsak uz nema cim prekvapit, takze z mojej strany mierne sklamanie. Zaver bol presne taky ako som predpokladal, takze dnes to na plny pocet nie je. Skoda tej priamociarosti, chcelo to nejaky lepsi zvratik. Tento diel by som bral ako skolenie pre sucasne matky. ()

Blue.Shark

Tento díl byl poskytuje dost zásadní cringe. Otázky osobní svobody, kontroly a starostlivosti, která přesahuje meze. Velmi dobré téma, velmi dobře zpracované, ale ve srovnání s jinými díly už ne tak šokující a přitažlivě odpudivé. ()

IvcaSammet

Další epizoda se skvělým námětem, kterou bohužel zase zabilo její zpracování. Postava Sarah mě ke konci tak strašně lezla na nervy, že jsem jí ve finále přála jenom to nejhorší. Což asi úplně nebyl záměr tvůrců ... Nějak mi připadá, že se z Black Mirror vytrácí ten dokonalý zvrat a luxusní pointa, která nechá diváka ještě hodně dlouho přemýšlet. ()

waits

Trochu příliš popisné, tady je to ukazování prstem na nebezpečí technologií výrazné, převáží nad samotnou atmosférou příběhu.. Jinak ale pravdivé, rodiče vozící své šestnáctileté dcery do školy, aby byly v bezpečí nebo hyperprotektivní matky omývající Savem hračky pro svá batolata by pro uváděnou vychytávku sáhli bez rozmýšlení. Výsledkem je odmítnutí a rozchod, nepřipravenost nebo naopak připoutání, trauma v každém případě.Jako ve skutečnosti - matka i dcera jsou k politování, případně na pár facek. ()

Flopik

Overprotecting parents dostáva nový zmysel. Technológia, ktorá by mala svoje plusy ale obrovské mínusy. Reálne si viem predstaviť referendum kde by sa hlasovalo o prijatí tohto zariadenia. Bohužiaľ tvorcovia sa nezamýšľali vo väčšom, a tak tu mám minimalistický pohľad na problematiku, ktorý je jasný ako bude plynúť. Je to fajn, ale... ()

Fifer

Tohlé téma mi sedlo. Rozvíjí starý známý koncept teorií, jak nejlépe vychovat své děti. Jak třeba zařídit, aby nekouřili? Je lepší rodič tyran, co prohledává kabelku, nebo liberální rodič se stylem "Jen ať si na to přijde sama"? Odpověď není jednoznačná, protože znám různé lidi z obou "výchovných táborů". Někteří dospělí vám řeknou, že jsou rádi, že měli přísné zakazující rodiče. Film si pokládá klasické otázky: Co dělá můj puberťák tam někde venku? Co když bere drogy? A když mu je budu zakazovat, nebude jej to ještě více lákat? Každopádně jedna odpoveď je jistá: zbůsob výchovy matky tohoto příběhu nikam nevede. Přiběh je dobře vygradovaný. ()

warrenur

Dalsia paradna frcka do trendu control-freak niektorych "modernych sucasnej doby rodicov". Ako to len tie miliardy deti zvladli bez takehoto "cool" systemu?! :) O ochrane sukromia sa ostatne hovori posledne roky i u nas a to nielen v tom svete socialnych sieti. Hoci smer uberajuceho deja bol viac-menej jasny, ustredni predstavitelia a prevedenie je na tak slusnej urovni, ze si to 4vor-hviezdie urcite zasluzi. ()

Franc1s

Super námět, jak rodiče chtějí své děti na každém kroku kontrolovat, určovat co smí vidět a nevidět, prostě až moc přehnaná rodičovská starostlivost. Tady vyobrazeno pomocí jedné tech.vychytávky. Příběh nijak moc nepřekvapil, prostě jsem tušil, že musí přijít to a to, jen jsem čekal kdy. Rozhodně bych to pustil všem bláznivým matkám, ať se vzpamatujou..7/10 ()

fallanga

Oproti prvnímu dílu, který byl místy trošku odlehčenější, je tohle to správné Zrcadlo. Začíná dost nevinně, ale končí velmi brutálně. Tento díl bych doporučil každému rodiči. Co mě trošičku mrzí je to, že je to de facto recyklované "The Entire History of You" (S01E03). Je to lepší, ale je to recyklované. Po celou dobu jsem si říkal, že jsem tohle už viděl. ()

gemi

Cesta do pekla je dlážděna těmi nejlepšími úmysly. Začne to naprosto oprávněnou obavou o život a zdraví potomka. Takže mu sebereme veškeré soukromí, a ještě mu filtrujeme vjemy. Jenže pak to jaksi děláme i v době, kdy už bychom to dělat neměli... ()

Nykrous

Hodně pěkně zpracovaný námět přehnané rodičovské péče s dopomocí technologie budoucnosti. I když mi to nesedí na 100% a obě postavy mi přijdou dost nesympatické, tak za extrémně uspokojivé finále tomu musím dát 5 hvězd. To jak se ve mně postupně vařila ta nenávist až nakonec vybuchla společně s hlavní postavou bylo nepopsatelné. 8.5/10 ()