Černé zrcadlo

Veľká Británia, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvorcovia:

Charlie Brooker

Rory Kinnear, Daniel Kaluuya, Julia Davis, Isabella Laughland, Colin Michael Carmichael, Jessica Brown Findlay, Lindsay Duncan, Rupert Everett (viac)

Recenzie používateľa Fifer k tomuto seriálu (10)

Série 4 (2017) (S04)

Jak už to tak bývá, 4.série nemohla překonat ty minulé. Předchozí dvě série byly tak nadupadné, že se z nenápadného britského seriálu stal celosvětový hit. Očekávání byla příliš velká. 4. série je důstojným pokračováním, přestože ty nejlepší díly hledejte jinde. ()

USS Callister (2017) (S04E01)

Omletý motiv, ale vtipně podaný s perfektní parodií na Star Trek. Ovšem tahle zápletka má víc logických děr, než kolik červích děr má celá naše galaxie. Don't take it too seriously. Scéna zabíjení hlavního emzáka na cizí planetě je naprosto dokonalá. ()

Arkangel (2017) (S04E02)

Tohlé téma mi sedlo. Rozvíjí starý známý koncept teorií, jak nejlépe vychovat své děti. Jak třeba zařídit, aby nekouřili? Je lepší rodič tyran, co prohledává kabelku, nebo liberální rodič se stylem "Jen ať si na to přijde sama"? Odpověď není jednoznačná, protože znám různé lidi z obou "výchovných táborů". Někteří dospělí vám řeknou, že jsou rádi, že měli přísné zakazující rodiče. Film si pokládá klasické otázky: Co dělá můj puberťák tam někde venku? Co když bere drogy? A když mu je budu zakazovat, nebude jej to ještě více lákat? Každopádně jedna odpoveď je jistá: zbůsob výchovy matky tohoto příběhu nikam nevede. Přiběh je dobře vygradovaný. ()

Krokodýl (2017) (S04E03)

Sci-fi detektivní příběh. Je to atraktivní a napínavé. Jediné mínus je to, že nás tentokrát Mr. Brooker ničím moc nepřekvapí. Ačkoliv nerad bych panu scenáristovi křivdil, ten úplný konec se mu povedl. P.s.: Už aby tady byly automatické pojízdné fast foody stánky. Mňam. Těším se. ()

DJ na odstřel (2017) (S04E04)

Myslím že řada z nás, kdo mají nějakou zkušenost z delšího období seznamování plného omylů, by nějakou řídící aplikaci ráda uvítala. Aspoň na chvíli. Scenárista Brooker to s námi má těžké. Chceme po něm vše, aby tam byl orginální nápad a potom ještě nějaký zvrat atd. Jenomže u většiny zápletek těch možností není až tolik, a pak si zoufáme, když jsme pointu uhádli dopředu. Je to milé vztahové drama, které mě nenudilo. ()

Železná vůle (2017) (S04E05)

Skvělé survival drama v post-apokolyptickém světě. Krásně vygradované a napínavé. U tohoto námětu mi nevadilo, že jsem brzy pochopil, o čem děj bude, protože od surival akčního snímku neočekávám nějaké náhlé změny žánrů a zápletky. ()

Černé muzeum (2017) (S04E06)

Tahle epizoda je nejlepší, co se týká technologických inovací a jejich dopadů na lidstvo. Slučuje totiž několik nápadů do jednoho dílu. Je výborná. Mladá herečka moc přesvědčivá nebyla a to rozuzlení bylo takové mainstreamově-kýčovité, ale rozhodně bych kvůli tomu nechtěl hanět celý díl. Hádka reálné partnerky s holografickou o výchovu dítěte je skvělá - ještě teď se chlámu. ()

Striking Vipers (2019) (S05E01)

Perfektní episoda. Povinnost pro všechny pamětníky prvních Street Fighterů, Tekkenů a Mortal Komabatů. Ten zvrat byl vlastně banální, ale musím říct, že jsem doslova vyprskl smíchy. Pěkně natočené a řemeslně zvládnuté. ()

Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (S05E03)

Tak se mi to vážně nezdálo. Celá třetí epizoda Black Mirror je Miley Cyrus hrající ultrapopové předělávky Nine Inch Nails. Což mimochodem znamená, že Trentovy texty tu jsou prezentovány jako nitro rozervané post-puberťáčky, jajks. Pro fanoušky NiN povinnost. No, Miley to nezahrála vůbec špatně, ale já asi zůstanu u originálu. ()

Joan je hrozná (2023) (S06E01)

Všichni jsme se těšili na novou sérii BM. Problémem samozřejmě je, že dystopické nápady nerostou na stromě jak banány na Kanárech. První díl je variací na něco, co už jsme párkrát viděli. Šlo to, ale od BM a Charlieho Brookera čekám víc. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Streamovací služba Netflix v roce 2018 nabídla divákům svůj první interaktivní zážitek pomocí epizody Black Mirror s názvem Bandersnatch. V té si lidé mohli na obrazovce sami vybírat, jak má hlavní… (viac)

Tvůrci Cesty a Drive chystají spolupráci

Tvůrci Cesty a Drive chystají spolupráci

19.05.2019

Dva oceňovaní filmoví tvůrci John Hillcoat (Cesta, Triple 9) a Nicolas Winding Refn (Drive, Neon Demon) oznámili spolupráci, které by teď měl věnovat pozornost nejspíš každý hororový fanoušek. Natočí… (viac)

Netflix nabídne interaktivní zážitek

Netflix nabídne interaktivní zážitek

03.10.2018

V nové řadě netflixovského seriálu Černé zrcadlo se diváci dočkají speciální interaktivní epizody. Tzv. „choose-your-own-adventure“ typ vyprávění spočívá v tom, že tvůrci natočí několik… (viac)