Waldo je modrý medvěd z dětské vzdělávací televizní show, která děti učí poznávat svět prostřednictvím rozhovorů s politiky a důležitými lidmi. Doopravdy je však Waldo anarchistická animovaná postava v satirické noční komediální show, která - když se jí podaří nalákat někoho do studia - chrlí ze sebe sérii vtipných narážek, sarkasmu a dětinské jedovatosti. V zákulisí za Waldem stojí a jeho ústy mluví neúspěšný komik Jamie Salter. Waldův úspěch kontrastuje s Jamieho nepříliš šťastným osobním životem. Když se televizní stanice rozhodne dát Waldovi vlastní pořad, produkční společnost přijde s nápadem, že by Waldo mohl kandidovat proti jedné ze svých obětí, konzervativci Liamu Monroeovi, jenž byl vybrán, aby vyhrál v doplňovacích volbách. Jamie má ze světa politiky obavy, ale nakonec se nechá od Jacka Napiera, šéfa produkční společnosti přesvědčit. Během předvolební kampaně se Jamie seznámí a zamiluje do kandidátky liberálů Gwendolyn Harrisové, jež je ve své straně vycházející hvězdou. Když Gwendolyn vycouvá, poté co ji před Jamiem varuje manažer její kampaně, má Jamie problém ovládnout své pohrdání kariérními politiky. Waldo, nezávislý na nedůvěřivé veřejnosti, si přestává brát servítky. Může tenhle modrý medvěd skutečně vyhrát volby? Nebo se hraje o něco většího? (HBO Europe)

Martrix

Přesně tohle čekám od epizody britského seriálu o hrozbách, souvisejících s technologiemi. Velmi trefný obraz toho, jak snadno jsou lidé manipulovatelní pomocí médií a sociálních sítí. Oproti předchozí epizodě je to chytré, účinkují tam solidní herci a má to přesah. Kdyby byl závěr ostřeji vypointovaný, klidně bych dal full. ()

kocik1

Když už se někdy koukám na ty výsledky demokratických voleb, říkám si, že to ani není žádné scifi a příště může klidně vyhrát Maková panenka nebo Motýl Emanuel. / Ačkoli i tento díl má něco do sebe, tak úplně mi do seríálu nezapadá a považuji ho za nejslabší. ()

Ryuuhei

Podle mě naopak nejsilnější epizoda druhé série, která působí tak, jak by měla. Tedy, Waldova kampaň působila přepískle a nerealisticky - kdo by taky povolil veřejné užívání sprostých slov, či gest. Ale jinak opět správně poukazující na reakci společnosti, která zkrátka na zesměšňování a primitivní vystupování dá víc, než na věcná fakta a snahu něčím přispět k dobru. 80% ()

ZeroCZ1233

Další zneklidňující pohled na společnost, tentokrát zaměřen na politiku, díky které je krásně zobrazena nátura voličů a jejich snadná ovlinitelnost paradoxně těmi méně chytrými (v tomto případě Waldo, v našem případě Okamura). ()

Autogram

Waldo nemá tú údernosť a atmosféru iných dielov Čierneho zrkadla, ale politika je tu novinkou. A možno je chyba len v tom, že nepoznáme britskú volebnú matematiku, a či sa tam k nejakému virtuálnemu kandidátovi schyľovalo. Na druhú stranu, politické figúrky na diaľkové ovládanie poznáme. –––– Já jsem hlas modrýho medvídka. Jestli to znamená úspěch, jsme v hajzlu. –––– Waldo je dokonalá politická loutka. ()

Melios

[SPOILERY] Každá jedna epizóda seriálu Black Mirror skvelo ukazuje, že antologický nápad Pána Brookera je za všetky peniaze. Čo sa, ale týka práve epizódy The Waldo Moment, tam je to trochu diskutabilné. Veľa ľudí považuje túto epizódu (odteraz nazývaná ako film či snímka, pretože predpoklady na to má) za jednu z najslabších akú seriál zatiaľ predviedol. Ja si to, ale osobne nemyslím. Waldo síce nie je nejak "breathtaking", no jeho sila spočíva v politickej satire, ktorú postupom času paradoxne s nástupom Donalda Trumpa ešte viac naplnil. Príbeh v skratke pojednáva o komikovi, ktorý vystupuje pod vulgárnym digitálnym medveďom prezývaným Waldo, ktorého vplyv neskôr využije politika a zmanipuluje ním svojich voličov na získanie si väčšinovej priazne. I keď sa to tak nezdá snímka silne podprahovo poukazuje na davovú psychózu spojenú s budovaním kultu osobnosti. Plus k tomu všetkému, keď si prirátam ako sa správal Trump pred svojim vzostupom a neskôr tesne pred svojim pádom je až úžasné ako tento film dokázal byť nepriamo trefný bez toho, aby si to vôbec uvedomoval. Samozrejme je mi jasné, že celý projekt naschvál odkazuje viditeľne na Trumpa (viz Teaser epizódy), pretože už v tej dobe bol považovaný za menšiu politickú hrozbu. I tak, ale ostáva rozum stáť nad tým ako tvorcovia vtipom vystihli celú súčasnú americkú politiku dávno v dobe, keď Amerike vládol Obama. Je zvláštne, keď si uvedomíte, že bol vo filme Trump vyobrazený ako magor, ktorý ak nedostane to, čo chce je si to schopný extrémisticky vybojovať pomocou svojho stáda oviec a neskôr sa tento vtip v realite viac-menej aj naplnil. Pre mňa osobne asi najviac nepochopený diel celého seriálu, ktorý môžem srdečne odporučiť ako takú zvláštnu odbočku od smrteľne vážnych epizód, a ktorý si hlavne po nástupe nového Amerického prezidenta zaslúži znova upriamenie sobeckej pozornosti len a len na seba. Koho mi to asi tak pripomína...? ()

klukluka

V politice může uspět každej, kdo je trochu při penězích. A pokud je trochu víc při penězích a zajistí si mediální vliv, třeba že má stejně jako Waldo k dispozici svou televizi, i kdyby to třeba bylo jen blbý Óčko, svoje noviny, řekněme MF Dnes a Lidovky, tak se může stát klidně premiérem a později třeba i prezidentem, byť se o to pokusí v zemi, v níž se ani nenarodil a ještě u toho může vypadat jak ušoplesk. Říkám, klidně i animovanej medvěd. ()

Prochy38

Možná méně akční, méně hluboký, méně chytlavý a asi i málo ... no ... nějak převratný díl. Každopádně luxusní sonda do hlavy mladého komika. Líbilo hodně, i když to tak nějak lehce uhýbá z dosavadního směru. Asi na mě zbytečně sprosté, ale bez toho by to nebylo ono... ()

Yardie

Slabších 60%. Hned ze začátku mi vadilo dost těch laciných vulgarit, byť rozumím tomu, že to tak muselo svým způsobem být, aby bylo opět zveličeno a bylo jasné, oč jde a na co se chce upozornit. Ale bylo toho trošku moc, asi nešťastnou formou, nevím... Každopádně mě to od začátku nebavilo nějak extra, bylo to celé takové nijaké, nevím, jak to úplně popsat. Závěr překvapivý, tohle jsem nečekal. Opět to dalo zrcadlo společnosti i jednotlivcům, z různých úhlů, ale forma se úplně nepovedla. Howgh! ()