Černé zrcadlo

Veľká Británia, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvorcovia:

Charlie Brooker

Rory Kinnear, Daniel Kaluuya, Julia Davis, Isabella Laughland, Colin Michael Carmichael, Jessica Brown Findlay, Lindsay Duncan, Rupert Everett (viac)

Recenzie používateľa Saxos k tomuto seriálu (19)

Černé zrcadlo (2011)

Série 01-04/vše. Každá epizoda mě nastartovala k super náladě. Bohužel o možné Sérii 05 se nic moc neví. Bližší hodnocení v každém dílu, které na sebe nenavazují. ()

Národní hymna (2011) (S01E01)

Pane premiére, slečna prasátko už je připravená, modrá pilulka taky a v bedně zajistíme 100% sledovanost. Majkl zachránil princeznu, popularita mu stoupla, ale manželka už mu nedá. ()

Patnáct milionů meritů (2011) (S01E02)

Každodenní stereotypní život převeden na pozadí stálé Superstar. ()

Celá tvá minulost (2011) (S01E03)

Dost k zamyšlení. Dvousečná zbraň, když po mě může někdo chtít, abych ukázal vzpomínky. Jelikož, ale můžu mazat, tak vše postrádá smysl. Přece nebudu uchovávat to co by se pro mě moc nehodilo. Kdyby nešlo mazat, to by byl mazec. ()

Přijdu hned (2013) (S02E01)

Sci-fi? Prd, úplná realita. Co o nás internet ví? Všechno! Kde bydlíme, kam jdeme, kde pracujeme, co děláme, na co jdeme do kina, co jíme, pijeme, kde jsme na dovolené, kolik máme přátel, o čem se bavíme, co nás bolí, jak dlouho spíme, kolik vážíme, ..., prostě úplně vše. A to samé o okruhu rodiny, přátel, kolegů. Vše si ta bedýnka v klidu spojí. To hned mrazí za krkem... ()

Lovná zvěř (2013) (S02E02)

Zatím nejlepší díl. To by byl správný trest za násilné trestné činy a stačil by jeden rok. ()

Medvídek Waldo (2013) (S02E03)

Hodně realistické. Stačí v paměti vyhrabat naše prezidentské volby, kdy ospalému knížeti udělali pankáčskýho kohouta a skoro nám toho Miloška porazil. ()

Pád střemhlav (2016) (S03E01)

První díl třetí série a on je o hvězdičkách, hodnocení, kolik dáme, jak se nám líbí. Teď se hvězdičkuje všechno. A běda, když dáte někomu málo. Hned se vám ozve "a proč jste mi dal jen jednu hvězdičku?" ()

Zkušební verze (2016) (S03E02)

Třetí série Černého zrcadla šlape na 100%. Tajemno šedé kůry mozkové spojené s milisekundovou gamesou, která všechno odstřihla. ()

Sklapni a tancuj (2016) (S03E03)

Konec vystřelil epizodu na plný počet hvězdiček. Totální rozbíračka. ()

San Junipero (2016) (S03E04)

Díl s námětem nejvíc nutícím k zamyšlení. ()

Muži pod palbou (2016) (S03E05)

Jednoduchá biozbraň ze samotného Homo sapiens sapiens. Čip do makovice, dobrý program, kdo je hodný a kdo zlý, a máme super zabijáka. ()

Nenávist národa (2016) (S03E06)

Zatím absolutně nejdelší díl série Černého zrcadla a také absolutně nejlepší. To bylo témat. Alfred Hitchcock měl ptáky, tak se musíme spokojit s plechovou včelou, nahrazující hodné, květy opylující, bohužel vymřelé, včelky pracanty. Plechovka toho samozřejmě dokáže o hodně víc a opět se z ní může stát účinná zbraň. Zase se naše realita moc nevzdaluje. Každý z nás už má svoji včelku v kapse. Většina má kameru ze všech stran, GPS a pěkně ji krmíme, aby byla pořád s námi. Do hlavy nám sice nevlítne, ale bouchlá baterka u ouška by udělala taky pěkný problém. Otázka šíření zpráv, ať už jakýchkoliv, je také zajímavá. Třeba o tom, že 20. prosince 1722 zemřel nejdéle vládnoucí čínský císař Kchang-si, se holandský admirál Jacob Roggeveen neměl nárok dozvědět, protože v tu dobu se zdržoval v jižním Tichém oceánu na Samojských ostrovech. Teď by kouknul na net a info by měl. A mohli bychom pokračovat dál. ()

USS Callister (2017) (S04E01)

Každý by chtěl vlastnit takovou malou virtuální ZOO, kam by nacpal všechny, kdo ho neustále vytáčí. Tam je pak pěkně trápit. Ne. Opět mě berou ty absurdní černozrcadlové nápady. ()

Arkangel (2017) (S04E02)

Opět zpracování zajímavého tématu o dokonalém zařízení umožňujícím absolutní sledovací kontrolu osoby. V tomto případě malé dcerky, která se v pár letech na chvíli zatoulala. Když pomineme nějaké etické zásady, tak zařízení bylo ideální. Monitoring polohy, všeho co lze vidět, záznam, indikace zdravotního stavu, všechny změny, filtry. Ale jak dál, do kdy zařízení používat, co vše zakazovat a kontrolovat, co když ho někdo ukradne pro stádo úchyláků. Čip v hlavě nelze deaktivovat. Nebral bych ho. ()

Krokodýl (2017) (S04E03)

Zatím největší brutus ze všech dílů. Opět se točíme u možnosti čtení nejenom v lidském mozku a jasného důsledku stupňování zastírání jednoho prohřešku. Osůbka, která byla shodou okolností ze začátku pouze nepřímým aktérem smrtelné nehody, si postupem času v klidu zadělá na elektrické křeslo. ()

DJ na odstřel (2017) (S04E04)

Systém? Pěkně organizovanej bordel to byl. Každý díl Černého zrcadla je jiný, ale pořád dobrý a nikdy nestačí jen jeden zvrat. Zde ještě přidána romantika a sex. ()

Železná vůle (2017) (S04E05)

Nejslabší epizoda. Dočkali jsme se sice čb zpracování, terminátorského věku i role pro českou Oktávii, ale bylo toho málo. ()

Černé muzeum (2017) (S04E06)

Tři zdánlivě samostatné příběhy, které se nakonec zákonitě spojí v jeden. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Streamovací služba Netflix v roce 2018 nabídla divákům svůj první interaktivní zážitek pomocí epizody Black Mirror s názvem Bandersnatch. V té si lidé mohli na obrazovce sami vybírat, jak má hlavní… (viac)

Tvůrci Cesty a Drive chystají spolupráci

Tvůrci Cesty a Drive chystají spolupráci

19.05.2019

Dva oceňovaní filmoví tvůrci John Hillcoat (Cesta, Triple 9) a Nicolas Winding Refn (Drive, Neon Demon) oznámili spolupráci, které by teď měl věnovat pozornost nejspíš každý hororový fanoušek. Natočí… (viac)

Netflix nabídne interaktivní zážitek

Netflix nabídne interaktivní zážitek

03.10.2018

V nové řadě netflixovského seriálu Černé zrcadlo se diváci dočkají speciální interaktivní epizody. Tzv. „choose-your-own-adventure“ typ vyprávění spočívá v tom, že tvůrci natočí několik… (viac)