Černé zrcadlo - Série 6

(séria)

Zvrácené příběhy a děsy napříč epochami nepřestávají překvapovat v zatím nejvíc nepředvídatelné řadě téhle převratné antologie. (Netflix)

SidneyP

Víc bohužel nejde přidat. Za mě zhruba dva příběhy z pěti, co mají slušný námět. Nicméně musím říct, že ani jeden příběh není vyloženě blbej, ale celkově má BM lepší série než je tato. ()

B.Wilde

Oproti starším sériím trochu slabší várka, ale stále to mělo své kouzlo. Nejvíc mě zaujaly epizody Loch Henry a Beyond the Sea, další tři byly v jistých etapách takové rozpačité a často jsem váhala nad tím, jaký z toho mám vlastně dojem. Tak jako tak, bavila jsem se, i když občas i s dost přivřenýma očima nad některými dějovými zvraty. Diváci si v komentářích často stěžují na chybějící logiku, ale je to snad pořád sci-fi seriál, nevím, co od toho někteří čekají za zázraky, co se realističnosti týče... Tak co, bude i sedmička? ()

Kopi1

Velký převrat se nekoná. Nová série je průměrná a ničím moc ani nevyniká. Nejblíže ke style BM mi přišel první díl a pak asi třetí. Ti, kteří BM neznají, tak je tato série nejspíše nepřesvědčí koukat na předešlé série, které jsou lepší. ()

Pet 510

Tahle serie se fakt moc nepovedla. Od Black Mirror mam pomerne vysoka ocekavani, pri nejmensim cekam, ze nam alespon nektere epizody prinesou mind fuck moment, idealne jeste s  presahem do aktualniho spolecenskeho tematu. To nenastalo ani u jedne epizody tehle sezony, ktera nam prinesla sice poutavy, ale predvidatelny a prumerny pribeh bez presahu at best (2,3) a pomerne nudny a celkem debilni pribeh at worst (1,4,5).  Nejde ani tak o to, ze by klasicke black mirror prvky nebyly pritomne, ony tam byly, ale pracovalo se s nima spatne. Loch Henry treba nabizi aktualni tema fascinace true crime, ale pracuje s nim tak povrchne, ze na konci divaka nemrazi a nedonuti ho premyslet na tim, ze hltat dokumenty o seriovych vrazich je tak trosku fucked up. Joan is Awful a Beyond the Sea se zase ocividne snazi o mind fuck moment, jenomze to hrozne rozbourava predvidatelnost a taky ohranost pribehu. V tomhle ohledu se mi vlastne docela libila Mazey Day, protoze takovou chujovinu jsem aspon necekal. Celkove tahle sezona zabavi, ale neprinese momenty, o kterych bych mel tendenci nejak dal premyslet. ()

Daiker

Černé zrcadlo nesleduji a zkusil jsem tedy 6. Sérii. Měla to ale spíš být nějaká horová antologie, do konceptu asi zapadal 1 a 3 díl a ty mě nebavily. Za to mě bavil ten díl u jezera Lochnes a pronásledována celebrita. Démon 79 se taky dal. Jelikož nejsem věrný fanoušek BM, tak mi odklon od sci-fi tématu nevadil, ba naopak.... ()

Vabr

Po delší pauze přichází 6. série s pěti díly, z nichž i jeden dokonce klesne pod hranci 50%. Hm. Tak co to vypovídá o kvalitě nového přírůstku? Asi to, že už to přestává být Black Mirror, jak jej známe, a stává se z něj pomalu něco jiného, horšího. Kvalita poklesla (už od 5. série), a to hlavně příběhová a námětová vynalézavost. Takže třeba taková Mazey Day je zkrátka směšná, Beyond the Sea šíleně neoriginální a Joan is Awful podivně lehce rozuzlená. Problém ale také nastává s tím hlavním, o co u Black Mirror jde - s představením potenciální hrozby technologií, která nás v blízké či daleké budoucnosti čeká. Protože ono Loch Henry, Mazey Day, Demon 79 a částečně i Beyond the Sea tuto základní podmínku zkrátka nesplňují, což potom podkopává hlavní důvod existence seriálu jako takového. Co to je jako za seriál, je tohle stále Black Mirror?, ptám se. Nevím. Ale abych ještě přihodil jednu výtku, týká se obsahu dialogů. Je pro scenáristy opravdu tak životně důležité používat slovo fuck/fucking na epizodní bázi? Nemohlo by je napadnout trochu prozkoumat hloubku jazyka namísto omílání těch samých vulgárních výrazů? Díky! No to by byly výtky a nyní klady. Z dílů se mi rozhodně nejvíce líbila Joan is Awful, kde to prostě jelo v krásném tempu, jak má, ovšem vulgarismy tam padaly co věta a a finální rozuzlení bylo docela náhodné (horší 4). Pak se mi také líbilo hned následující dokumentární Loch Henry, kde se to jevilo zprvu jako takový průměrný díl, avšak ke konci to nabralo takový zvrácenější a zlomyslnější spád, že i teď si na ten finiš rád vzpomenu a zapřemýšlím (lepší 3, svým způsobem i lepší než Joan is Awful). No a to je tak vše. Zbytek byl průměr nebo podprůměr. Co bych ale chtěl ještě podotknout, je díl Beyond the Sea. Ten je sice nejlépe divácky hodnocený, ale ve výsledku velmi primitivní. Už existuje plno takových variací na tuto užitou šablonu, že je až běda, že něco takového někdo i teď natočil, ke všemu pod záštitou takové značky! Byla to přes hodinu dlouhá, úmorná, předvídatelná nuda, kde nedošlo k jedinému menšímu zvratu, natož pak aspoň výkyvu v ději. Úplně zbytečný povyk okolo velkého nic. Kvůli nehorázné nadbytečnosti tohoto kousku jej hodnotím jako nejhorší díl z 6. série. Vyhodnocení: Mazey is Awful ()

Shizle

Aktuálně poslední a taky nejhůře hodnocená série Black Mirror. Hodnocení nechápu, každý z dílů má zajímavou pointu a řekl bych, že až na čtvrtou epizodu, jsou i kvalitativně dost konzistentní. Celkově se v šesté sérii pracuje s nepravděpodobnými situacemi, což jsem zjistil, že mi do konceptu BM hodně sedí. Nejvíc kontroverzní díly Loch Henry a Demon 79, trochu obchází pojetí seriálu a vypouští dnes již signifikantní varování před neprozkoumanou technologií, za to jsem však já jedině rád, protože poslední "technologicky zaměřené" epizody mi většinou přišly slabší. Zejména mi vadí občasné čerpání, párkrát až přebírání nápadů ze starších dílů, kterého si v poslední době hodně všímám. Epizoda Beyond the Sea, ve mně dodnes nejvíce rezonuje, a to i přes lehce přestřelenou stopáž. Nejslabší, čtvrtý díl selhává zejména v tempu, události se dějí, a to bez jakékoliv logiky. Příběh a metafora v něm schovaná mě bavila, bohužel však není epizoda technicky zvládnutá a v téhle kombinaci není výsledek něco, co byste si zapamatovali. Celá série za mě ale vyniká hlavně vizuálně a herecky, technická stránka poslední epizody je vrcholem dnešní Netflixovské produkce. Šestá sezóna jako celek je však solidní pokračování seriálu, nedávejte na zdejší hodnocení. Nejlepší epizody: Beyond the Sea, Loch Henry, Demon 79 Nejhorší epizoda: Mazey Day ()

pushover

První tři epizody jsou originální a hodně povedený, čtvrtá horrorová je drobet mimo BM koncepci, stejně jako pátá, tak je ale aspoň vtipná. Musím říct, že jsem se toho přechodu k Netflixu bál víc. ()

Jan.Cada1

Na šestou sérii jsem se těšil velmi dlouho a rozhodně nezklamala. Nápady na díly byly opět velmi originální a vůbec mi nevadil mírně hororovější nádech než jsme byli doposud zvyklí. Poslední dvě epizody se žánrem vymykají klasice seriálu Black Mirror, ale i tak jsou povedené. Na čtyři hvězdy šestá série bezesporu je. ()

sunfreedom

Pouze poslední díl vystupuje z řady. První dvoudíl, který měl asi ukázat, že se NTFLX nebojí tnout sám do sebe, byl absolutně o ničem. Beyond the Sea byl určitě true-BM díl, ale nemělo to šťávu předchozích sérií. A tak, když už teda na něco vzpomínat, tak na Boney M! ()

Lucilay

Velké zklamání. Díky předchozím sériím jsem se těšila, ale bohužel "ušla" pouze první epizoda. U ostatních jsem se nudila a ani nezapadaly do konceptu Black Mirror, jako kdyby to bylo úplně jiný seriál. ()

atiratha

V šesté řadě jsme došli do fáze, kdy se z Black Mirror - antologického seriálu o tom, co nám současná i brzy budoucí technologie může vzít, dostáváme do Věřte, nevěřte nebo Krajních mezí. S výjimkou první epizody jsou všechny příběh stavěné tak, aby hrály na nostalgickou strunu. Proč se Beyond the Sea odehrává v jakési alternativní minulosti? Takový příběh by byl klidně možný i v blízké budoucnosti, ba uvěřitelnější. O Mazey Day už se toho napsalo hodně. Vlkodlačí plot twist, to do Black Mirror vážně nepatří. No a Demon 79 už vysloveně vplouvá do teritoria Twilight Zone. Joan is Awful možná není nejlepší epizodou BM, kterou jsme tu kdy měli, ale alespoň používá známé elementy - možnost diváka ztotožnit se se situací, kdy nás technologie přivede existenčně do úzkých. Nejedná se o vysloveně špatné nebo špatně natočené příběhy, ale převážně nejde o Black Mirror. Na šestou řadu jsme čekali dlouho, ale asi nastává čas už BM uložit k ledu. ()

jim_clark65

Je vidno, že po prebratí NF to ide od desiatim k piatim, zatiaľ bola pre nich vrcholom jednoznačne len ich premiérová tretia séria. S4 je dosť rozporuplná, krátka, do istej miery nudná a priemerná. Po S4 som dúfal, že sa zlepšia resp. ak vôbec bude nejaká ďalšia séria, bohužiaľ prišiel zdá sa na psa mráz = S5 "nie je" Black Mirror. Aby som to trocha poopravil, je to BM len z časti, 2/5 epizód zapadajú do konceptu viac typického pre túto sériu príbehov. A z týchto dvoch, aspoň ako-takých epizód, je jedna epizóda celkom kravina (čo sa týka princípu príbehu) a druhá epizóda je skôr taká "výplň", ktorá by medzi ostatnými lepšími epizódami (v lepších sériách) vôbec nevytŕčala z radu ale skôr by pekne zapadala a držala krok, suma sumárum priemerne dobrá epizóda. Ostatné epizódy pôsobia, akoby boli vyňaté z iných žánrových epizódnych seriálov, niečo podobné, ako Beyond belief alebo Tales from the Crypt, ale taktiež samo o sebe pôsobia dosť šablonovito priemerne (najmä E05 a E06 sú neuveriteľné hľúposti, ktoré by mali patriť akurát tak do Scobby-doo). ()

cerdax2

Sesta rada je opravdu prehlidkou neoriginalnich, po vetsinou se sci-fi ci technologiemi nic nemajiciho spolecneho, pribehu. Pokud chcete alespon neco ze serie shlednout, zkuste trojku (Beyond the Sea). celkove 15% ()

Expozituror

Podle mě úplně o ničem. Těšíl jsem se a doufal, že po předchozí slabší sérii, se dočkáme znovu několika promyšlených scifi kousků, které potěší nějakým zajímavým nápadem nebo rozvedou aktualní společenská témata. Bohužel ani nemám chuť si pustit dva poslední díly. První díl zajímavé, nicméně od poloviny postrádající logiku, druhý díl je pěkná detektivka, ale co to má společného s Black Mirror? A třetí docela okoukané téma s nesmyslným koncem. Raději si jdu pustit nějaké starší epizody. ()

Perunwit

Bohužel po ohromném nadšení, že máme novou řadu BM, přišla studená sprcha v podobě narychlo uplácaných historek. Tohle by s nadsázkou podle mýho vymyslela parta woke aktivistů na tripu během odpoledne. Alespoň je zde pěkná vizuální stránka. Jinak obrovská škoda. Nejlepší díly 3 a 5. ()

Ondra.Simmer

Se začátkem 6. série jsem byl hodně spokojenej, hlavně teda s epizodama Loch Henry a Beyond the Sea, kdy právě druhá zmíněná epizoda patří k tomu nejlepšímu co vůbec seriál nabízí. Bohužel pak ale přišly dvě poslední epizody u kterých byl znatelný pokles a celou sérii tak snižují na 4*. 8/10 ()