Černé zrcadlo - Série 6

(séria)

Zvrácené příběhy a děsy napříč epochami nepřestávají překvapovat v zatím nejvíc nepředvídatelné řadě téhle převratné antologie. (Netflix)

DarkDRAGONS

Reálne v tejto sérií boli len 2 diely Black Mirror, ostatné 3 diely sem nejak zablúdili. Najlepší reálny Black Mirror diel je jednoznačne: Beyond the Sea, úplne dokonalé. Druhý diel, ktorý sem síce vôbec nezapadal ale bolo to fakt dobré krimi so zaujímavou zápletkou bol: Loch Henry. Mazey Dayová a Démon 79 jednak nezapadali ale zároveň boli dosť o ničom.... réžia by sa mala troška uvedomiť v tom, čo je duch Black Mirroru, pretože všetky predošle série sa toho držali, prečo to tu odrazu takto zmenili? Nechápem. 3/5 ()

Lukkas99

Doposud jeden z nejlepších antologických seriálů vůbec. A i přesto, že některé díly jsou horší, tak mě vždy Black Mirror vtáhne do děje a užiju si téměř vše, co mi v epizodách předloží. A za mě je tohle seriál, na který by se měli kouknout všichni, protože, když tu máte několik epizod, které se v následujících letech promítnou do reálného života, tak to nahání celkem husí kůži a vážně se obávám budoucnosti, protože jestli na nás jednou mocipáni přijdou s těma věcma, které se tady prezentují, tak upřímně doufám, že se toho nedožiju. Ale jinak je seriál skvělej a rozhodně patří k mým nejoblíbenějším a 6. řada si za mě, až na ty poslední 2 epizody, které naprosto vybočují od konceptu BLACK MIRROR, vedla velmi dobře a ty první 3 epizody jsou naprostá dokonalost, obzvlášť ‘‘Loch Henry‘‘, která má asi nejpoutavější příběh a nečekaný zvrat ke konci epizody. Celkem: 85%          Pro srovnání: BLACK MIRROR (Season 1.) / (2011) / (72%) // BLACK MIRROR (Season 2.) / (2013) / (74%) // BLACK MIRROR (Season 3.) / (2016) / (92%) // BLACK MIRROR (Season 4.) / (2017) / (84%) // BLACK MIRROR (Season 5.) / (2019) / (73%) ()

Fakof

Šiesta séria aby som bol politicky korektný, afroamerického zrkadla je fakt super. Určite, príbehy už nie sú tak silné ako to bolo v prvotných sériách, ale stále ide o veľmi zaujímavé a originálne príbehy s nečakanými zvratmi, ktoré v človeku neustále udržujú pocit napätia. Najlepšia epizóda Beyond the Sea ( ktorá pekne poukazuje na to, že každý z nás, má nejakú skrytú tvár “skrytého vnútorného psychopata”, ktorý sa objaví po veľmi ťažkých životných situáciách ), parádna Mazey Dayova ( príbeh o paparazzi a o tom, čo môžu spôsobiť celebritám, epizóda tiež poukazovala na šialený život celebrít a bola prepojená s nečakaným zvratom), mali sme tu tiež zaujímavú epizódu Demon 79 ( epizóda vo mne zarezonovala hlavne vďaka skvelo napísaným postavám a hereckým výkonom), Loch Henry ( kde by ma ani vo sne nenapadlo, kto bude hlavným záporákom) a Joan is Awful ( táto epizóda mi svojou praštenosťou nehorázne pripomína Everything Everywhere All at Once ). Aby som to zhrnul, sezóna 6 bola určite nadpriemerná, veľmi som si ju užil a už teraz sa teším na novú sériu Black Mirror. ()

Cinex_studio

Achjo, já se tak moc těšil na pokračování něčeho, co mělo našlápnuto na můj nejoblíbenější počin od Netflixu. A dostal jsem takovou facku, jakou bych nečekal snad nikdy, natož u Black Mirror. Pětice těchto rádoby geniálních mini příběhů není zdaleka tak geniální jak se tváří, a natož vlastně vůbec není Black Mirror a jak zde již někdo psal, odmítám tak tuto pětici i takto označovat.  Tedy.. S výjimkou jednoho dílu, a to "Beyond the sea", který je konceptem přesně Black Mirror, toť vše.  A teď zpátky k samotné sérii. Já nějak nedokážu pochopit, jak jednotlivé díly, opět s výjimkou onoho jednoho, mohl někdo pustit ven, natož do tohoto seriálu. První díl od poloviny naprosto vůbec nedává smysl a celý díl tak hodnotím jednou hvězdou za docela hezký vizuál , druhý díl je fajn, ale do série nezapadá naprosto ničím, natož myšlenkou, kterou mírně postrádá oproti předchozím sériím, jinak ale fajn a mohu ho tak případně i "tolerovat", čtvrtý díl je naprosto mimo nějaké Black Mirror a zdaleka neodpovídá kvalitám seriálu, primárně příběhem a celou "myšlenkou", protože to je vážně tragický, sic pořád lepší než první díl :D No a pátý díl by mohl být i fajn, bohužel je ale opět v sérii Black Mirror, kam naprosto vůbec nezapadá a nehodí se. Mimo tohle bych zde ještě rád uvedl, že i tento seriál postihla ona "politická korektnost" a tak je cast jednotlivých dílů naprosto "náhodně" bizarní a do očí bijící. Je ale vidět, že Netflix v tom asi tak úplně prsty nemá, když jediný normální, třetí díl, nebyl nijak degradován na úroveň stylu, "Aha, ty jsi bílý muž, tak to budeš hlavní záporák, nebo jakkoliv zdehonestovaná postava. A ty jsi jiné barvy pleti, než-li bílá, tak to budeš main hero!". Samotní režiséři si tak kopají vlastní hrob, protože přesně tímhle způsobem filmový průmysl upadá a upadá, ale to je jedno, protože bych se tu jinak rozepsal na mnohem více řádků a někdo by mě snad ještě osočil z rasismu, i přes fakt, že to tak není. Všichni ale víme, co myslím, že? Zkrátka a jednoduše, tohle není Black Mirror, ale něco jako Kabinet kuriozit, což zde již kolega psal a má tak naprostou pravdu. Přemýšlím, čím to vlastně je, ale řekl bych, že se na tom hodně podepsala doba, stejně jako na mnoha dalších projektech posledních let. A to, jak jde kinematografie dolů a dolů je opravdu smutné. Po této sérii tiše doufám, že se někdo kousne, a další série bude opravdu Black Mirror, protože pokud to má být znova něco takového, tak snad ať raději už není nic. Lepší dvojka, thats all.. ()

petarda

To malo byť čo? Neviem si to vysvetliť. Buď najali režiséra/ov úplne iného žánru a on/i si povedal/i “yolooo” alebo mu /im zabudli povedať, aký je koncept, názov a zmysel tohto seriálu. Budem sa tváriť, že táto séria sa nestala a nikdy nevznikla. Takto pokaziť skvelý seriál … v poslednej dobe to Netflixu skvelo “vychádza” … Premýšľam, čo pozitívne o tom povedať … ak by to bol iný seriál, tak fajn, ale je to Black Mirror! Dva  diely z 5 mali aspoň niečo spoločné s predchádzajúcim konceptom. Dva. Ospravedlňujem sa za rozhorčenie, ale som neuveriteľne sklamaná. ()

MarekTulen

Jak seriál začal, tak seriál skončil, ano přesně tak, nudně. Tahle série má hodně zajímavých nápadů, jenomže už nevidím důvod se o ní tak zajímat jak na začátku celého seriálu (kromě té první série), nebyl jsem prostě v tom samém napětí jako minule. Mělo to ale pár dobrých momentů, takže pro člověka který nemá rád drama, to ani nepozná. ()

betyvlckova

Nebýt té příšerný 4 epizody tak bych dost možná tu 5 hvězdičku přihodil. Sice tu naprostá většina epizod nemá s tíhle žánrem nic společného, ale ten příběh a nápady mě nadchnuly. To se nedá říct o Mazey Day, která ještě z první půlky vypadala dobře, ale pak se to přeměnilo do absolutně debilního a nepochopitelnho fantasy. Fantasy miluju, ale tole fakt ne. Mazey Day je rozhodně ta nejhorší epizoda celého seriáu. ()

StanleyZ

3* dávám především kvůli Loch Henry, který by si podle mě zasloužil 4*, kde mi teda spadla brada ((((((spoiler v závorce: a pokud by mi bylo méně jak 15 let, tak bych přestal věřit cokoliv svým rodičům :-D)))))), ale obecně mi tato série přišla taková nedokončená. Ve všech předchozích sérií šly díly více do hloubky a nastavovaly geniální otázky, to mi tady opravdu chybělo a mrzela mě absence těchto zamyšlení... ()