Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (séria)

Loch Henry (S06E02)

(epizóda)

Při natáčení přírodopisného dokumentu v ospalém skotském městečku narazí mladý pár na pikantní příběh provázaný se šokujícími událostmi z místní historie. (Netflix)

jirikzaboj

Druhá epizoda v řadě, kdy se Netflix rozhodl tak nějak udat sebereflexi a domluvit se s Brookerem, ať to zpracuje do nejnovější série. True Crime dokumenty frčí hrozně moc, každý je miluje a například nedávný seriál o Dahmerovi byl vyloženě hit, z kterého se stál okamžitě meme formát a modla internetu. Nejkurióznější na tom je, že mnohdy se diváci stávají fanoušky těchto vrahů a glorifikují je do nebes. Seriály dostanou ocenění, režiséři poplácáno po zádech a jede se dál, nikoho už zákulisí obětí zločinu nezajímá, jen ty šílenosti a jak moc skvěle a gore zvraty to má. Epizoda mi lokacemi a stylem natáčení připomněla mojí oblíbenou Crocodille a lze tam spatřit inspirace už při prvním záběru a následné scéně v autě. Navíc miluji to propojování univerza a pomrknutí na starší epizody. ()

Lacike

Hrozná nuda. Oveľa viac thriller (dosť predvídateľný) s občasnými prvkami čierneho humoru. Vtipné je, že gadget, ktorý tentoraz zradí postavy, nie je nič nové, ale naopak niečo už dlho nepoužívané. Oveľa viac ma bavila tá záverečná bodka, ktorá ukazuje cynický pohľad na ocenenia rôznych srdcervúcich dokumentoch o ľudskom utrpení. Bohužiaľ trvá len minútku. Keby sa film venoval naplno tejto téme, tak by to bolo oveľa zaujímavejšie ako tá tuctová story o sériových vrahoch. 4/10. ()

jedna_vrana

„DO TVOJHO FILMU, S LÁSKOU, MAMA“. Príbeh je výborný, thriller ako sa patrí, škótska príroda, už tá atmosféra je sama o sebe desivá. Močiare a nebezpečné zákutia, v ktorých miznú ľudia. Má to rýchly spád a nestačíte sa čudovať, čo nakoniec vypláva na povrch. Vlastne, až v tej chvíli sa začnete zamýšľať nad posolstvom tohto dielu - pohľad do Davisovej tváre hovorí za všetko. Mínusy? Ten mladý pár bol asi vybraný naschvál, ako dvojica najmenej sympatických ľudí v ročníku? Móda vybieleného obočia na mňa pôsobí desivo (ale, OK, asi tomu len nerozumiem). Druhá výhrada: nehodilo sa mi to do konceptu Black Mirror, bez intra by som to ani neuhádla. Možno celá šiesta séria bude "iná". ()

Daiker

Tady mi dost vadilo počet sprostých slov. Tolik píči v rozsahu 50 minut byl fakt masakr. Neřeším, že to asi nepatřilo do konceptu BM. Neviděl jsem předešlé série, tak mi to nevadí. Atmosféru to má dobrou, ale měli z toho udělat samostatný film. To by bylo lepší.... A dát tam sympatické duo herců a né ty dvě Netflixové obludy ()

hypnos11

Nezaujalo. Postavy se chovají ještě divněji, než obvykle, děj prakticky žádný, tohle nezachární ani fakt, že to je natočené solidně, a atmosféru to má slušnou. Celou dobu to ale hraje jenom na jednu strunu - divák ví, že něco tu nehraje, a jenom čeká, až se dozví, co. Ani obsazení mi nesedlo. Zklamání ()

• V epizodě se opět objevuje fiktivní streamovací služba Streamberry a dokument „Loch Henry“ měl zpracovat dokumentarista, jenž režíroval dokument „The Callow Years“, který se objevil již v epizodě Joan je hrozná (2023) jako reference na pilotní díl Národní hymna (2011). Je zde zmíněn i dokument „Junipero Dreaming“. Znamená to tedy, že epizoda se opět odehrává v univerzu několika epizod z dřívějška. (jirikzaboj)