Retardovaný Bubba je falešně obviněn z napadení malé dívky. Utíká před rozzuřenými vesničany a převléká se za strašáka do pole. Zanedlouho je ale odhalen a zabit. Krátce po pohřbu se začíná zjevovat strašák, který touží po pomstě a nic ho nezastaví. (Chatterer)

TomX2

Ak by bol film technicky zvládnutý o niečo lepšie, určité scény by neboli príliš naťahované, soundtrack by bol výraznejší a hereckí predstavitelia lepšie vybraní, s hodnotením by som išiel vyššie. Bol tu totiž veľký potenciál v dobrý a kvalitný horor, bohužiaľ rozpočet je celkom nízky a miera nudy naopak vysoká, takže tomu nakoniec nepomohla ani solídna atmosféra či relatívne zábavná zápletka. Slabé tri hviezdy, škoda. ()

PKD

Tak tohle se hodně povedlo, když uvážím, že jde o tv snímek. Námět je možná pro někoho klasický, ale pro mě je ještě dostatečně neobehraný. Rozhodně 3.5 Na tento film jsem vlastně narazil (jak to tak bývá) náhodou, i když mě motiv strašáka uprostřed amerického pole, vždy nějak přitahoval (viz.výborná episoda ze Supernatural a o něco slabší díl z Pátku 13. tv s.) . Dovedl bych si představiti remake. Ale nesměl by to dělat Dauberman. P.s. pohled na pošťáka s tím otřesným nočníkem na hlavě, to byl tedy zážitek. Možná ještě hrůznější, než samotné hororové scény. Jeden z vrcholů (byť se odehrává během slunečného dne) jest samože, zastřelení Bubby, které mělo až psychologickou sílu. Rozhodně překvapení u v podstatě neznámého filmu. Ale to by mě po těch letech už nemělo překvapovati. Heslo? Místní burani si zase takhle jednou...šli zastřílet. A samoz., jak to u správného hororu má býti...nejlepších je posl. 5 minut. Tedy...závěr. ()

Gorehound

Musím povedať, že tento film som si naozaj vychutnal, v zhasnutej izbe, v noci a pozeral sa mi perfektne. Stavia hlavne na atmosfére: prostredie malého amerického mestečka, strašiak v poli, pekne plinúci a atmosferický príbeh, hudba z ranných 80´s, a krásne zimomriavková atmoška, plus výborný záver. Strašidelná lahôdka. ()

K.I.N.G.

TV film jak víno. Kdyby se jednalo o běžnou produkci, přikláněl bych se spíše ke třem hvězdám, ale takto mohu dát s klidným svědomím 4 jako jistě nejlepšímu televiznímu hororu, co jsem doposud viděl. Snímek neobsahuje prakticky žádné krvavé scény, zato disponuje kousavou atmosférou se zuby ostrými jako břitva, oproti které by se lecjaké horory, které kdy běžely v kinech mohly jít schovat. 70% ()

topi

Takže postava Bubba nebyla jen v kultovním Romerově The day of the dead, ale i v tomto kousku, kde Bubbo není zombie, ale retardovaný dospělý chlapík na mentální úrovni asi osmiletého dítěte (Larry Drake, známý z postavy psychopatického Doktora Gigglese) a kterého čtveřice vesnických chlapů rozstřílejí, když se omylně domnívají, že Bubbo zabil malou holčičku. Mezi výborně zahranou čtveřicí vidláků se objeví i můj oblíbenec Claude Earl Jones, známý hlavně jako detektiv z nesmrtelného Yuznova kousku Nevěsta Re-animátora. Tenhle mysteriózní horor z počátku osmdesátých lét má svoji typicky buranskou atmosférou se vším, co k tomuto druhu filmů patří. Ať už jsou to domy, ve kterých obyvatelé žijí, drtiče zemědělských plodin, nebo sila na úschovu obilí a kukuřice. Ke všemu dominuje znepokojivá hudba, která celým příběhem prostupuje. Přeci jen by se ale u takovéto vyvražďovačky, kde do samotného konce nevíte, kdo morduje čtveřici Bubbových vrahů, slušelo více trochu toho gore, ale tady se staví hlavně hodně na atmosféře a ta je prostě dokonalá! A to i díky výborné kameře, která tu atmosféru pekelně buduje. A ještě musím poděkovat lidem, kteří takovéto zapadlé kousky restaurují a dělají z nich unikátní koukatelné verze, jako je i případ tohoto televizního filmu. To je radost vidět ty všechny vyčištěné záběry a slyšet zrestaurované zvuky. Na konci filmu je v titulcích zmíněna i tvůrčí skupina, která snímek zrestaurovala a je tam i dodatek, že tohle čištění filmů dělají pro fanoušky po celém světě. Paráda a jen tak dále!! ()

gumli

Na TV produkciu výborný film.Na takéto filmy sa len tak ľahko nezabúda.Výborný horror,aj keď trocha smutný,od začiatku do konca.A tiež napriek tomu že je hodne predvídateľný a pomalého tempa.Burani sa správajú tak,ako sa od nich v takýchto filmoch očakáva.Napriek tomu že už vedeli,že retardovaný chlapec je nevinný,tak nemali s ním žiadny súcit a zľutovanie.Chlapec,alebo už skôr mladý muž sa volal Bubba,bol obvinený,že ublížil malému dievčatku.Nakoniec ho burani zabijú.V skutočnosti bol Bubba s asi 10.ročným dievčatkom veľký priateľ,bolo to také nevinné priateľstvo a hlavne úprimné.Nikdy by jej neublížil,v skutočnosti ju zachránil.Po smrti ale Bubba vstane z hrobu a bude sa mstiť.Naozaj výnimočný film. ()

Martin741

Milujem prostredie starych poolorozpadnutych fariem uprostred sirych stepi USA, najlepsie ked tie farmy su v kukuricnom pase USA. To mi hned evokuje Children oif the Corn, obcas aj Texas Chainsaw Massacre. Farmy v Statoch stoja od seba 5, 10 a niekedy i 20 km, do najblizsej dediny je to tiez pekna streka. No ale tu sa strasiak ani poriadne nevyskytuje, vrazdy su nezaujimave a nudne, ako hororvy fanda uz mam co -to napozerane, preto viem o com hovorim. Sympatickej postavy, ktora by reprezentovala dobro tu niet, ani jednej : 40 % ()

Adaamos21

Velice zdařilý televizní horor o tom, jak vidláci z vidlákova dali vidle strašákovi a to se nevyplácí. Mohlo to být o 10, 15 minut kratší a nemělo by to chybu, takto je to krapet rozvláčné, ale i tak hrají prim atmosféra, napětí a herecké výkony. ()

majo25

Larry Drake ako strašiak mstiaci sa za svoju vraždu. Príjemné prekvapenie, ako sa z nižšieho rozpočtu filmu odohrávajúceho sa na vidieku a jednoduchého námetu dá urobiť dobre fungujú atmosferická 'podívaná'. Celý čas sa to tvári ako trilerovský slasher, aby až absolútny záver ukázal, že ide fakt o horor. Síce vyzerá, ako by bol točený ešte v 70-tkách, to drzé dievčisko treba nejako prekusnúť, ale celkovo ma to bavilo. A na to, že ide iba o televízne spracovanie, veľmi slušivé. ()

Koly

V 80. letech se moc sraček netočilo (aspoň ne těch horrorových), čehož může být "Strašákova temná noc" názorným příkladem. Další důkaz toho, jak lze s nízkým rozpočtem i jednoduchým scénářem natočit kvalitní horror. De Felitta vsadil na strach z neznámého a musím říct, že to funguje opravdu skvěle, i když mohl klidně zkusit využít ve větší míře pytlovou masku strašáka, která vypadá fakt děsivě. Výborná je taky atmosféra, která hodně těži z prostředí amerického buranského maloměsta a rovněž z kvalitního hlavního hudebního motivu. Sumasumárum 100 minut kvalitního horroru. ()

Tomes83

Výborná krimi duchařina! Tak jak řekla matka zavražděného Bubba v soudní síni: na tomto světě je i jiná spravedlnost, mimo naše zákony! A jak rafinovaná může být, poznají páni vrazi brzo na vlastní kůži! ()

headcrab

Paráda. Na TV film neuvěřitelná kvalitka.Super příběh s poměrně hutnou atmosférou typickýho americkýho buranova a vším co k němu patří. Navíc herci jsou perfektní a přesvědčiví, a to všichni, do jednoho, dokonce i ta nejmenší z nich - cca 10-letá holčička byla naprosto geniální. Hudební doprovod taky působivej. Přidat tam tak trošku toho gore, a častější objevování strašáka na plátně, byla by to asi čistá pětka. A některý scény byly uplně dokonalý.You know what?Tommorow, i think i`ll teach you a new game.Did i ever show you, how to play the chasing game?It`s fun.You`ll like it. ()

Šakalík

Nuda, nuda, nuda. Já se těšil na takový oldschool slasher, kde to ten strašák bude mydlit hlava nehlava, jenomže místo toho jsem se dočkal obsahově zoufale prázdného NIC. Přitom samotný námět není vůbec špatný, jedná se v podstatě o tradiční schéma zločin – trest. Ta první pasáž (zločin) je zpracována moc pěkně a příjemně navnadí. Problém je ale s tou trestající části, a to především proto, že se v ní vůbec nic neděje. Sice dvě scény jsou docela fajn (silo, hrob) ale to je pohříchu všechno. Jinak tam ti čtyři (pak už jen tři, dva...) vyděšeně pobíhají sem a tam a čekají, až dojde i na ně. A já se málem taky uzíval k smrti... ()

folklorman

Ke zhlédnutí tohoto filmu mě navnadily nadšené komentáře a docela vysoké hodnocení. Bohužel moje očekávání vyšlo absolutně na prázdno. Když se nad tím hodně zamyslím, tak asi nejlepší na filmu je to očekávání něčeho, co vůbec vlastně nedorazí. Všechny postavy jsou krajně nesympatické a doslova debilní. Atmosféra funguje jen v individuálních momentech. Vraždění je bráno velice okrajově a na nějakou tu krev nebo gore asi nemáme (jako diváci) nárok. Dark Night of the Scarecrow je velice slabá záležitost (s porovnáním ostatních filmů z roku 1981). ()

vitekpe

Na tv produkci bezvadne. Paradni oldschoolovy rane osmdesatkovy horurek, tak jak to mame radi. To uz by dneska nikdo nenatocil. Malo krve, hodne atmosfery, jednoduchy pribeh. Idealni oddychovka. ()

Jelly

čekal jsem nějakou blbost, ale kupodivu se jedná o solidní thriller. děj je sice předvídatelný, nicméně na celkový dojem to nemá vliv. příběh o tom, že není žádná slast být mentálně zaostalý na malém městě a co se může stát, když dav nutně potřebuje najít viníka za nešťastnou nehodu. ()

Teardown

Nádherná atmosferická podívaná, natočená z kraje let osmdesátých. Uhlazené městečko ležící daleko od civilizace chránící si svoji nedotčenou a spořádanou pověst, dalo filmu sice velkou dávku naivity, ale přesto se výsledkem stal opravdu vynikající film. ()

helraiser

Tak to byla nádhera, opravdu velmi podařené televizní strašácké strašení. Kdyby takhle vypadaly všechny televizní horory tak to by bylo na světě krásně. Dark Night of the Scarecrow je v podstatě tak trochu jiný strašácký horor ve kterém strašáka prakticky nevidíme, ukáže se vlastně na pár vteřin až na konci, ale v tomto případě to vůbec nevadí. V tomto případě vlastně ani tak nejde o strašáka, ale o atmosféru a napětí, které je opravdu dokonalé a ta hudba k tomu, opravdu musím zatleskat. Jedná se vlastně o pomstu ze záhrobí kde vlastně strašák figuruje jako znamení blížící se smrti. Nutno podotknout, že tato pomsta ze záhrobí se opravdu povedla. No a vlastně těm čtyřem neřádům to vlastně i přejete takže té neznámé mstící se síle i fandíte. Rozhodně spokojenost je na místě. Sice se někomu může zdát mé hodnocení přehnané, ale já prostě nemůžu jinak. ()