Kliatba domu slnečníc

• Česko Prokletí domu slunečnic (viac)

Rodina Solomonových se přestěhuje na zchátralou slunečnicovou farmu. Jak farma začíná po letech chátrání ožívat, rodina zaznamenává nepříjemné a alarmující změny v chování svého otce. (oficiálny text distribútora)

Martinibaby

Jelikož mám ráda Kristen, což se poslední dobou moc nedá říct o hororech, více méně jsem se donutila mrknout na tenhle a po shlédnutí jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo plakat. Výkony herců rozhodně nebyly marné, ale byly zasazené do tuctového příběhu a ještě tuctovějšího zpracování. Prostě typická 'lekačka' plná trhaně se pohybujících zombíků v asijském stylu, nuda. Kromě herců ale chválím kameru a barevné vyvedení. ()

korbitch22

Slušně rozjetý duchařský horor,který je ze začátku opravdu děsivý:Kristen to pekelně sekne a andělsky hraje.Bohužel stalo se,co se stává často,slabá celková pointa a zpackaný konec,který opravdu děsivý průběh začátku změní v nudný thriller.Veliká škoda nezvládnutelného konce,protože do určité chvíle sem si jel na 5*.Ale film stojí určitě za mrknutí hlavně pro fanoušky Kristen. ()

pornogrind

Bratři Pangové si mě před lety získali filmem The Eye. Celkem zajímavej byl i scénář k filmu Omen jenž ale režíroval T. Kamuttmanoch. Poté jsem na ně nějak zapomněl. Je to nejspíš i tím, že duchařiny už tak moc nevyhledávám. Poslední dobou jen kvůli manželce. A i tentokrát chtěla nějakou duchařinu nebo něco u čeho by se mohla bát. A já si vzpomněl na tyto bratry. Zabrousil jsem teda do jejich filmografie a protentokrát vybral Prokletí domu slunečnic. Při sledování mi ale film přišel jako bych ho už viděl. Nepamatoval jsem si z něho ale skoro vůbec nic. Takže ho hodnotím až teď. Co k tomu dodat. Mě už tyhle duchařiny prostě  neberou tak jako kdysi. Nejspíš je to tím že už je to všechno dokola a lekačky na mě absolutně nefungujou. Manželka byla asi spokojená. Mě to sice neurazilo ale ani nenadchlo. Bratři Pangové mi tentokrát naservírovali slušnej průměr. ()

Fevas

Kristen Stewart uměla před Twilight ságou skutečně hrát - pro mě největší překvapení tohoto filmu. Pustila jsem si to ve dne a stejně jsem si pak musela kontrolovat prostory, kde by se ta příšerka schovávala. Velké plus Kristen Stewart, zábavná role Dustina Milligana(nejvíce scénka s tou sekerkou), podle mě skvěle zvládnuté role rodičů a dokonalá dějová linie. Jenom mínus za šílence - to co to bylo? - a za ten konec. Když už je to happyend, tak musí být pořádný! ()

imf

Bez nápadu a bez šťávy. Pangové možná zvládají hezké obrázky a Kristen Stewart je kočka k pohledání (i když by jí spravilo figuru pár hamburgerů :), ale duchové v tomhle filmu jaksi nemají do čeho píchnout a chovají se vyloženě dementně. Jakýkoliv strach je náhle pryč a vy kroutíte hlavou nad tím, kam se děj-neděj vlastně ubírá. Tu a tam do něj zasáhnou havrani, traktůrek na setrvačník nebo potulný realitní agent. Příliš málo rozptýlení i na skromnou osmdesátiminutovou stopáž. (30%) ()

• Na vývoji filmu se podílel také Čech. Ota Bareš byl najat pro práci s vránami. (sir-dave)
  • Postava chlapca Michaela Rollinsa je hraná dievčaťom - Jodelle Ferlandovou. (rador)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 48. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Zdroj: ČSFD)