Kakashi

• USA Scarecrow
všetky plagáty

Mladá dívka Karou se vydává do zapadlé vesnice hledat svého bratra. Poté, co se jí rozbije auto, je nucena v této podivné vesnici zůstat. Začíná si všímat, že kolem vesnice je velké množství kakashi - strašáků do polí. Vypadá to, jakoby s nimi vesničané žili. Pomalu objevuje strašlivé tajemství této vesnice a poznává pravou podstatu kakashi. (Chatterer)

Mi Nü-Chai

Malé město, plné divných lidí, kde se dějí divné věci...při sledování Kakashi mi nejednou přišlo na mysl Uzumaki a nebylo to jen tak samo sebou, oba jsou natočeny dle manga předloh Itō Junji, který asi prožil velmi zajímavé dětství ve velmi zajímavém maloměstě... Nicméně mnou oblíbený námět "uzavřené komunita páchající zvláštní činy, zn. cizincům nevěříme" nebyl vytěžen zrovna nejlépe. Sice jsem až dodneška neměla ponětí, že může být děsivá postava slámového panáka (překvapivě může), ale kromě pár vydařených lekaček a sympaticky mírně melancholického podzimního oparu (který si stejně vysvětluji tím, že nebylo $$$ na kvalitnější filmový materiál), tady mnoho pozoruhodností není. Atmosféra by se nedala krájet v žádné části snímku, zpočátku je alespoň lehce znepokojivá, postupem času však sklouzává k přílišnému poklidu. Některé události a jejich vysvětlení zase působí uměle a v kontextu dění nelogicky, něco se pro jistotu nevystětluje vůbec. Naštěstí to nemá přepálenou stopáž, takže po filmu nenásleduje hledání ztraceného času, nic mě v tom nenaštvalo a relativně příjemně se na to kouká - tedy nevím, zda je pro něco, co má v žánrové kolonce i horror slovo "příjemné" zrovna lichotivé označení...slabé 3*. ()

tombac

Kakashi obsahuje to, co se mi na asijských horrorech tolik líbí. Rozvláčné tempo s pomalu budovanou dusnou atmosférou, jež ve vás stále silněji posiluje pocit, že něco není velice, ale velice v pořádku a napjati očekáváte každou chvíli okamžik, kdy se náhle zjeví na obrazovce nějaká odpornost, která vás pořádně vyleká či přivede do stavu klinického šoku. Tsurutův film se drží této osvědčené formule jako klíště, ale v jedné věci selhává. Až na dvě čestné výjimky na vás žádné infarktové okamžiky nečekají. A když se všechny postavy ve vesnici vyprofilují, začne atmosféra pozvolna slábnout a do děje se vkrádá nuda. Jakmile bubáci nastoupí, film náhle skončí a vy budete mít neodbytný pocit, že jste byli o něco ošizeni. Jak už tu přede mnou pravil obitus, od tohoto snímku není radno příliš očekávat, nebo můžete být zklamáni. ()

obitus

Dobry napad jeste nedela dobry film. V pripade Kakashi je asi nejvetsi problem v atmosfere, ktera smerem ke konci filmu velmi rychle ubyva. Pritom na zacatku to vypadalo na poradnou pecku, uvod, s prijezdem Kaoru do trochu "divne" vesnice, kde maji strasaku ponekud vic nez poli, mi pripomel vytecneho Wicker Mana. Jeji patrani po zmizelem bratrovi se slibne rozjizdelo a nekolik skvele natocenych snovych sekvenci me hodne namlsalo. Bohuzel asi v polovine se pribeh ztaci trochu spatnym smerem a z velke casti mizi tajemno, ktere se kolem vesnice a jejich obyvatel vytvorilo. I pres absenci opravdu desivych mist Kakashi doporucuju, jen to chce nemit velka ocekavani a pripravit se na obcasnou nudu. ()

Bloody13

Rok po nultém Ringu se režisér Tsuruta vrhnul do dalších hororových vod. Námět měl poměrně zajímavý: podivná vesnice s ještě podivnějším obyvatelstvem, v níž se ztrácejí lidé, za to přibývá strašáků. Pěkná atmosféra v úvodu mi dala dokonce vzpomenout na výborný XX (ekusu kurosu), jenže ta bohužel postupně slábne natolik, že diváka musí pak už jenom nudit. Lekačky i strašidelnější momenty chybí, stejně jako zapamatování hodné scény. Yogen byl už ale naštěstí lepší. ()