Retardovaný Bubba je falešně obviněn z napadení malé dívky. Utíká před rozzuřenými vesničany a převléká se za strašáka do pole. Zanedlouho je ale odhalen a zabit. Krátce po pohřbu se začíná zjevovat strašák, který touží po pomstě a nic ho nezastaví. (Chatterer)

fililipekk

Opožděný Bubba se přátelí s malou Mary Lee a místní burani to nevidí rádi, takže ho při první příležitosti pronásledují, načež se Bubba schová do polního strašáka a je rozstřílen na cucky. Pomsta na sebe nenechá dlouho čekat. A kdože jí vykonává?? Je to snad Bubbova matka? Mary Lee? Sám přeživší Bubba? Nebo snad jeho duch??? ...Na to jak je film starý umí dobře zapůsobit, ze strašáka jde strach a ta muzika, to je psycho. Povedené. ()

TomStrom

Na TV produkci dobré, scénář je lepší než vizuál a není to nějak extra strašidelný, do sféry horroru to ve skutečnosti zabrousí až nakonec, ale rozhodně to většinového diváka nějak neurazí. ()

Frog.cz

Teda když jsem "STRAŠÁKA" jak film pojmenovalo polské "Kino nočne" viděl poprvé asi v roce 1982 tak to byl teda nářez.V naší telce tehdá gradoval Muž na radnici apod. ale poláci se s tím vůbec nemazali.Navíc jsem ho viděl asi jedinný ze třídy takže když jsem pak líčil děj byl jsem king of.Moc dobrý film-80%. ()

J.Mayen

Sice na rok 1981 slušný nápad,ale potenciál nevyužit, všechny 4 vraždy jsou se střihem,takže si jenom můžeme domyslet jak asi vypadalo tělo každého nešťastníka, děj zbytečně natažený, spousta nudných míst a pasáží. A ten herecký kompars škoda mluvit, jeden horší než druhej. Je spousta jiných a mnohem lepších 80sátkových filmů, tenhle bych řadil mezi ty nejslabší,které jsem měl možnost vidět. Naštěstí se žádné zklamání nekonalo, protože hodnocení jsem bral s rezervou. ()

Nikolas__

Bezvadný -scarecrow- slasher! Postavy jsou zajímavé, prostředí sympatické, atmosféra podmanivá. Na rozdíl od pozdějšího Night of the scarecrow navíc nikdy neukáže vraha (logicky). Tento slasher má v sobě dost neduhů, ale celkově mě dokázal velmi zabavit. Již zmíněný Night of the scarecrow však fungoval o malinko lépe. ()

violik

Klasický retro horor s velmi povedenou atmosférou. Sice od počátku každým coulem předvídatelný, ale to mu na efektu rozhodně neubírá. Protože patří do zlatého 80-tého věku. ()

vrch07256732

Hororová klasika. Film som videl niekoľkokrát (s odstupom) a vždy potešil. Jeden z mála filmov kde na vytvorenie strašiaka stačilo obyčajné papierové vreco cez hlavu. ()