Novoroční oslava na lodi Poseidon. Spokojení cestující pozvedají sklenky k přípitku na budoucnost. Ta přichází ve zlomku vteřiny v podobě obří vlny, která loď převrátí...a zoufalý zápas o přežití začíná.Režisér Wolfgang Petersen (Dokonalá bouře, Ponorka) se vrací na moře ve vzrušující, napínavé adaptaci románu Paula Gallica Dobrodružství Poseidonu. Josh Lucas, Kurt Russell, Richard Dreyfuss a Emmy Rossum zpodobňují pasažéry, kteří se musí stoprocentně spolehnout jeden na druhého, chtějí-li nalézt cestu do bezpečí přes vodu, plameny a trosky světa obráceného vzhůru nohama. Ještě jedna role stojí za pozornost: 13 palub, výška dvacetipatrového domu – to je explozemi zmítaný Poseidon. Všichni filmoví fanoušci na palubu! (oficiálny text distribútora)

pepa3rd

Loď je díky bouři vzhůru nohama a postupně řídnoucí skupinka přeživíších lidí se snaží dostat nahoru na trup. Na téhle klasice se nedá nic nového vymyslet. Takže tady jsou jen hezké nové efekty. 50 % ()

Torgal

Výpravná zlátaninka úspešne využívajúca všemožné klišé žánru - nájdete tu niečo snáď z každého filmu o námornej katastrofe a dokonca je tu aj doslovná citácia Armageddonu. Našťastie sa na film vďaka štedrému rozpočtu a skúsenému režisérovi dobre pozerá - napínavých scén je plno a nuda nehrozí. A to i napriek tomu, že dej je hlúpučký a k postavám si kvôli krátkej stopáži divák nemá kedy vytvoriť vzťah. 6+/10 ()

Porp

Celý film je postavený iba na akcii a trikových efektoch. Až na scénu, kde sa Josh Lucas strmhlav vrhá do vody plnej železného šrotu a horiacej nafty na hladine, ma tento čistokrvný spektákel nejako zvlášť neurazil. ()

Stíba

Plytký úvod a postavy o které i díky jejich nedostatečnmu představení nemáte zájem jsou společně s jenotvárností únikové stezky kámenem úrazu, který ukazuje v čem je hlavním rozdíl mezi Poseidonem a jeho originální předlohou - Dobrodružstvím Poseidonu, které skvěle pracuje s navozenou atmosférou. Film to ale ve finále není špatný a pokud za sebou nemáte originál, budete ho zřejmě hodnotit o to pozitivněji. ()

geek.ondra

Jak může člověk co natočil tak originálně až prapodivně stylizované fantasy jako je Nekonečný příběh natočit tak sterilní a ve všech směrech obyčejně odpornou blockbusterovou břečku jako je tenhle paskvil? Toť otázka ale mám pocit že Wolfgang Peterson už je za zenitem. 3,5/10 ()

Zombo

Tak ne, tohle už na mě neplatí. Zaplavení, zmatek, zkáza, mrtví, výbuch, voda, voda, samá voda, další zaplavení, série výbuchů, beznaděj, hrdinství, sebeobětování. Pořád dokola a přes všechny ty milionové efekty to je pekelná nuda. A starej Kurt zachrání možná tak svou dceru, avšak zdaleka ne celý film. K mínusům je třeba ještě přihodit překvapivě nepříliš rozměrný zvuk a obzvláště iritující děcko. "Popcorňákům" přeju příjemnou pseudonapínavou a předvídatelnou zábavu, ostatním radím: oči pryč. ()

AbelXavier

Hruza trese kurnikem. Matne si vzpominam na original, ktery byl taky plny seku, ale tenhle remake tomu nasadil korunu. Naprosta ztrata casu o napeti si nechte zdat. ()

Trixi

Není to špatné. Samozřejmě, že se neubráníte srovnáváním s Dobrodružstvím Poseidonu ....... tohle nové zpracování má nespornou výhodu v použití nejmodernějších trikových efektů, ovšem trochu na úkor příběhu. To co dělá z Dobrodružství Poseidonu napínavou podívanou, to v tomhle Poseidonu chybí. Josh Lucas je sice děsnej sympaťák, ale charisma Gena Hackmana tu prostě postrádám. Jo, a závěrečné rozhodnutí Kurta Russella je předvídatelné a hned mi bylo i jasné, jak to dopadne. ()

LordMysti

Nové zpracování vás nevtáhne do děje jako slavný předchůdce ze sedmdesátých let. Vše je sice mnohem hezčí (vizuální efekty), ale takové nudné bez výraznějších uvěřitelných emocí. Ani Kurt Russell film nezachránil. Neznat předlohu, dal bych možná 3* za zajímavý nápad. ()

Bart16

Remake sice originálu nešahá ani po kotníky,ale na druhou stranu jde o příjemnou,i když trochu primitivní zábavu na sobotní odpoledne. ()

Zevon

Dvě je málo, tři je moc. Děj je prostý, v podstatě se jedná o plošinovku (jak říkají gambleři), čiže otevři víko, prolez tunel, přeskoč jámu a dostaneš se do dalšího levelu a tak pořád dokola. To je jedna věc. Druhá - fyzické schopnosti postav. Já bych ve slané studené vodě bez kyslíku nevydržel ani půl minuty, schválně si stopněte, co dokážou ti ochmelkové tady :-) (měl bych něco dělat kruciš). Realita vůbec dostává na prdel a na to, že se zde podsouvá pokus o autenticitu, je to dost na levačku, škoda. Že se jedná o katastrofický film neznamená, že se můžou automaticky dělat z diváků pitomci. Přitom napětí zde nechybí a pokud si připravíte na stolek před telku nějakou baštu, dá se absolvovat. Když film nezabere, tak bude aspoň v žaludku ta bašta. ()

pulDag

Paradni zalezitost. Ani chvilku jsem se nenudil, a snad jen dvakrat jsem vrtel hlavou... digi je hnusny jen v uvodu, kdy se kamera zvedne z vody a obletne lod... zbytek je pomerne slusny. Jinak B!shop ví o čem mluvim. ()

Veseldaa.!

Petersen celou stopáž udržuje stejné tempo, připravuje jedno hollywoodské klišé za druhým a nezaobírá se zbytečnými dialogy. Jednoduše přináší dobrou vizuální (úvodní scéna, převrácení lodi) oddechovku. Škoda toho připraveného člunu na konci. ()

Nový režisér pro Enderovu hru

Nový režisér pro Enderovu hru

22.09.2010

Jeden z nejslavnějších sci-fi románů z pera velmistra žánru Orsona Scotta Carda dlouho plánoval zfilmovat Wolfgang Petersen. Pak ale natočil propadák Poseidon (o plýtvání penězi během prací kolují… (viac)

Ufoni si nedají pokoj

Ufoni si nedají pokoj

15.09.2007

Wolfgang Petersen byl několik let spojován s adaptací kultovního sci-fi románu Orsona Scotta Carda Enderova hra. Jenže všichni víme, jak to dopadlo s jeho posledním filmem Poseidon. Už po premiérovém… (viac)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (viac)

Oscary již po devětasedmdesáté

Oscary již po devětasedmdesáté

24.01.2007

Rok se s rokem sešel a opět se budou vyhlašovat prestižní každoroční akademická ocenění - Oscary. Nejvíce nominací mají: Babel (7), Dreamgirls (8), El Laberinto del Fauno (6), Královna (6), Krvavý… (viac)