James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

Ev.D.

První Bondovka s Craigem. Já když se na něj podívám tak v něm prostě toho Bonda nevidím, s Bondem má společné tak maximálně jméno jinak snad nic. Už se to tu začíná modernizovat, jako jo super chtěli změnu to bych pochopila ,ale co je moc to je moc. James Bond už svoje zlatý léta prožil za Conneryho a Brosnana poslední dobou už jsou to takové oddychovky. Ale jako jo dalo se na to dívat, já mám ráda prostředí ala Casino takže 4****. ()

vyfuk

Tak co? Jak je důležité míti jako Jamese Bonda Daniela Craiga? Tato Bondovka s novým Bondem mě přišla na chuť. Je to asi nejzamotanější a nejgeniálnější příběh, který kdy nesl jméno s Bondem. Jako kdyby to psal Nolan. Craig se vynaložil vskutku 100% pro svou roli, takže pro něj jednoznačně palec nahoru. Režie - Campbell opět na Bondově vlně válel. Tato Bondovka se nám může dělit asi do tří různých vází příběhu. U jiných filmů by to asi dopadlo špatně, ale tady to bylo zprostředkováno perfektně. V Royale je fakt, že akčnosti je zde dost, ale příjde mi, že je to trochu na přeskáčku. Krev, karty, krev, vodka, karty, krev, koule, Mathis, krev, voda, krev. Díky za každého nového Bonda! ()

Guzo

Bond bez Bonda, alespoň tak to na mě působilo. Craig je mi obvykle ve filmech dost nesympatický, ale tady si na něj stěžovat nemůžu. Vše ostatní v čele se scénářem je taková zvláštní směsice - prostě to nemá takový ten bondovský styl (a tím nemyslím různé high-tech vychytávky a podobně, ale spíš celkový dojem). Na druhou stranu Eva Green zahrála skvěle, akční pasáže i režie ostatních scén byly povedené.. Jen tomu prostě něco chybělo. 65 % ()

Autogram

Nový Bond sa ujal svojej roly úspešne a s láskou. Tá je hneď na prvý krát osudová a Eva Green sa tam hodila výborne, skoro by som povedal viac ako Daniel Craig za Bonda. Akčné scény na letisku aj deštrukcia Benátok boli výborné, ale dosť ma nudili kasínové hry, to nie je adrenalín pre mňa a nebolo tam toho málo, keď už to má film v názve. Jeho dĺžka sa tak stáva problémovou a viackrát, keď sa už zdalo, že film končí, tak nie a pokračoval ďalej napriek zdanlivému happyendu. ()

TheRoller

Na môj vkus trestuhodne plytký charakter hlavného záporáka, čo zamrzí o to viac, keď je Mads tak skvelý herec a mohlo to byť celé neskutočne Mad. Pochváliť musím bond girl - stala sa mi presne situácia z How I Met Your Mother. Eva Green sa pozerá do zrkadla a ja si hovorím, aká je nádherná s následnou myšlienkou, že však s mejkapom je (skoro) každá pekná. Vzápätí na to sa Evička začala maľovať... Nice. ___ Medické okienko: Jedno zo základných pravidiel ukončenia laickej KPR (kardiopulmonálnej resuscitácie) je, že oživujeme až do príchodu sanitky alebo do vyčerpania človeka, ktorý oživuje. Podľa mňa si Evka, už len preto aká je šupa, zaslúžila od Danka viac - dve kolá a vysral sa na to. Až taký unavený nevyzeral, na traumatológa nevyzeral tiež, o zlom počte stlačení ani nehovorím... Sklamanie z KPR je len akýsi príklad na pocit z celého filmu. Ten som dlho videl na veľmi chabé tri, záver to vytiahol na veľmi chabé štyri hviezdy. Najlepší moment: Bitka na žeriave. ()

Dagoussek

Viděla jsem poctivě všecky Bondovky a u některých jsem málem usnula. . .Casino Royale je příjemná změna k lepšímu, bavilo mě to. Je samozrejmě dobře, že podstata Bondovek zůstala, jen to chtělo "zmodernizovat". Co dodat, snad jen, že Daniel Craig má moc pěkné tělo :-) ()

m.a.t.o.

„The job's done and the bitch is dead." Zopár pôsobivých akčných scén roztrúsených v 140-minútovej nudnej vate s patetickými dialógmi. 45 % ()

Jaro.Krafcik

Bohužiaľ, pre mňa najslabší Bond. A aj dosť nezvyčajný. Ako už vyplýva z názvu, film sa odohrava a točí okolo kasína a pokru. Nie žeby to bolo nezaujimavé len od Agenta 007 som čakal viac akcie a hlavne nejakú väčšiu pointu, ako je v novších dieloch na ktorých som bol dokonca v kine. Na tento diel musím radšej zabudnúť a zaradiť ho do priemeru aj vďaka peknej herečky po boku Bonda. 3* ()

drackula

S prehľadom najlepšia moderná Bondovka. Daniel Craig mi v hlavnej úlohe nevadí, skôr naopak. Eva Green je fantastická a ak si ktomu pripočítame aj Mikkelsena ako záporáka, herecké výkony sú na top úrovni. Dobre sa na to pozerá, akcia šlape ako hodinky a príbeh ako taký má presah a širšie súvislosti, čo tiež  veľmi oceňujem. Špeciálne by som vypichol aj pasáže v kasíne - atmosféra sa dala krájať. Som maximálne spokojný. 100% HBO GO ()

Ravi

Je to zvláštní bondovka a asi si na to člověk musí zvyknout. Řemeslně skvělé, ale osobně mám veliký problém s pochopením souvislostí a příběhu. Mám pocit, že vlastně o nic nešlo. Nevím proč, ale jediná scéna, která mi asi zůstane v hlavě je moment, kdy se Bonda pokusí otrávit. Jenže vždy mám v hlavě hned ale. Proč ta scéna vlastně? To je u takové vysoké pokerové hry přípustné trávit ostatní? A co z by z toho protihráč měl, kdyby se mu to povedlo. Asi jen ostudu, ne? Ostatním, i pořadatelům, je to fuk? Nebo jsem to celé špatně pochopil? Ten samý problém mám s mnoha dějovými linkami, vč. instantního zaláskování Bonda, které bylo ploché jak vodní hladina a neustále jsem čekal, kdy se odhalí, proč to oba hrají, aby se ukázalo, že to ani jeden nehrál, což bylo docela zklamání. Já nevím, bylo to dobře udělané, rozhodně mi nevadí, že je nový Bond jiný, ale jsem z toho spíš rozpačitý a čemu rozhodně nerozumím, jsou zdejší veskrze pozitivní ohlasy. 60% = 3/5 ()

Almásy

u mna bez debaty najlepsia bondovka, s najlepsou bond girl- eva green opat dokazuje ze je skvela nielen zvonka. berte vsetkymi desiatimi ()

Madlene

Za pet to tedy neni a svym zpusobem me prekvapuje, ze tomu mnoho lidi dava plny pocet. Bond ma predevsim jezdit svym luxusnim Austin Martin, ukladat do postele roztodivne bond girl a pak taky ma povoleni zabijet a ne se nechat obalamutit a zamilovavat se.... Nicmene, presto vsechno Craig velmi prijemne prekvapil a jeho Bond je rozhodne daleko lepsi, nez jsem cekala. ()

Collossus

Jedna z nejlepších bondovek, která byla kdy natočena.Příběh velmi poutavý a zábavný,Craig dobrý(ano, nečekal jsem..) a kouzelná a velmi krásná Eva Green byla pro mě lákadlem už dlouho před premiérou..Jen tak dál Bonde.. ()

Ludivitto

Neskutečné. Jsem strašně zvědavý na další díl, ve kterém se stane z D. Craiga buď nejlepší (pro mě) Bond nebo "jen" druhý po tom dědečkovi ze Skotska. ()

P1tr

Po shlédnutí Quantum of Solace jsem si nebyl úplně jist příběhem, který film vyprávěl a tak jsem se rozhodl připomenout si předešlé události za pomoci Casina Royale. Jaké překvapení mě potkalo, když jsem na konci snímku byl přesvědčen o zvednutí mého dva roky starého hodnocení na 5 hvězd. Casino je mnohem odlišné od Quantum of Solace. Až by člověk řekl, že se měli režiséři prohodit. Casino je více o emocích, což by svědčilo lépe Forsterovi a s větším počtem akce by se v Quantum levou zadní vypořádal Campbell. Nicméně jeho angažování neberu rozhodně jako mínus pro Casino, naopak. Práci odvedl skvěle a kdyby mu Forster vypomohl s neakčními, citovými scénami, mohl se snímek dostat ještě o kousek dál. Jako celek funguje skvěle a s Quantem se doplňují na jedničku. Po shlédnutí Casina mi ihned docvaklo několik nejasností z Quanta, což oba filmy staví o úroveň výše. Jako celek ale lépe funguje Casino, které si užijete i samostatně. ()

faraon

väčšia reálnosť, originálnejšie akcie, zamotaná zápletka (niekedy som vôbec nevedel kto je kto, sice som ten film pozeral o druhej v noci:), záver zdĺhavý,ale čiastočne prekvapivý...proste 4**** ()

Pit

Efekty: 90 %, Herec v hlavnej úlohe: 90 %, ostatní herci 80 %, Autá : 100 %, Akčné scény : 90 % - nehodnotím scény, ktoré sú nenormálne pritiahnuté za vlasy, lebo bez toho by to zasa nebol BOND, Príbeh a Idea: 90 %, ALE celkovo ako po tak dlhej dobe môže JAMES BOND - AGENT 007 povedať, že mu je jedno aké MARTINI mu namiešajú, za to je u mňa - 10 %. CELKOVÁ ZNÁMKA = 80 %. [--] Zaujímavosť : Pesnička teraz v rádiu od Ville Vallo a Natalie Avelon s názvom Summer Wine bola vo výbere na post hlavnej skladby do tohto filmu ale nakoniec sa tam nedostala. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze