Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiálny text distribútora)

Stegman

Narazil jsem tady na řadu přeceňovaných pitomostí, to ano. Nejčastěji se lidi nechali nachytat na líbivý vizuál, to jsem ještě dovedl pochopit. Že se ale nechají nalákat na řešení morálních dilemat v laciném thrillerovém hávu a spokojeně vrní, i když jsou ty morální otázky jen povrchně nadhozeny, to je pro mě novinka. Smutná novinka. Původně jsem chtěl vylíčit pár příkladů toho, co bylo ve filmu směšné nebo nelogické, ale to by asi nemělo cenu. Lepší film z toho nevytvořím. Radši vás odkážu na lepší kousky s podobnými tématy. Na takové, po kterých budete celí znejistělí a plni otázek. Takové, které neslupnete jako popcorn. Tedy ty filmy: Osobní prohlídka, Odvlečen, Vražda v Orient-expresu, Miluj bližního svého, Temný rytíř. No,... ale jak na ten seznam koukám, tak by to pořád leckoho nemuselo trknout (o co mi jde). Pro lepší představu zkuste tyhle komentáře: Freemind, marvan, dormouse, kujon, Kedu (máčkněte zároveň Ctrl + F a pak napište nějaké z těch jmen). ______ EDIT: Na "nové ČSFD" se už bohužel nedají zobrazit všechny komentáře jedním kliknutím. POMO a spol. dali přednost rozkouskování komentářů do bloků po dvaceti... což má přinést víc klikání, víc zobrazených reklam... tenhle smutný komentář tu nechávám na památku dob, kdy mamon nevládl světu, resp. ČSFD. :( ()

plechulka

Film, jehož dilema ve Vás zůstane zadřené jak tříska: co je ještě ospraveditelné a co ne? Pro zájemce o tuto problematiku doporučuji jako povinnou četbu "Moc a zlo" a vlastně cokoli od P. Zimbarda... ()

Lachtaan

Nekompromisní vhled do toho, jak by asi v realitě opravdu mohly vypadat napjaté vztahy ve válce s terorismem, kdy v těch nejzoufalejších chvílích ani není jasné, zda sami Američané nejsou hlavními antagonisty. Tím rozhodně nechci nijak omlouvat bohužel stále přetrvávající teroristické tendence rozeseté po celém islámském světě, jejich nesmyslné činy, opodstatněné zneužitím víry, bych osobně trestal obdobně jako zdejší vyjednavači. Smůlou bohužel zůstává, že proti jejich sebevražedným sklonům už neexistuje žádná obrana. ()

Javad

Neriešim žiadne politické, vojenské ani morálne dilemy, proste dobrý film je dobrý film. Keď sa vám nepáčia filmy o teroristoch a veci stým spojené tak to nepozerajte. Ak naopak méte radi trochu „ostrejšie“ snímky tak vrele odporúčam. Menší rozpočet je vidieť, ale načo by aj bolo za potreby milióny dolárov, keď sa to celé väčšinou odohráva v jednej miestnosti? ()

_DAVE_

Poněkud nevšední "vyslýchací" thriller, který ke konci trpí masivní překombinovaností (zvraty za každou cenu), a navíc časem počet nesmyslů přesáhne únosnou mez. To ale není žádná katastrofa, tohle je dnes problém každého druhého bijáku. PS: Doporučím sadistům. :-) ()

marvan

Film obecně má jednu nepříjemnou vlastnost: díky profesionální práci mnoha talentovaných jedinců může získat i sebepitomější nápad zdání jakési hloubky. Jako v tomhle případě. ()

Beky

Nástup S.L.J. na scénu je famózní, dále film je neuvěřitelně napínavý a atmosféra hustá jako nutella!! Hlavní herecké výkony nemají chybu, takže vše kazí až blbej závěr, před úplným ne až tak srozumitelným závěrem!! Jinak naprostá spokojenost!! Verdikt: Film z jedné místnosti plné pekelného nářadí!! Pěkných 80%!! ()

oveckaoa

Osobně zastávám názor že arabští teroristé jsou ku... které si nic jiného než postřílet a pozabíjet nezaslouží. K námět námět je hodně dobrý ale vadila my tam jedna věc (proč nedávál prohlášení do televize s těmi požadavky a řekl tam jen že je jedno zda to odvysílají to my příjde uvalené). nebudu obhajovat násilí a mučení i když pořád zabít teroristu nebo 53 nevinných lidí je veliký rozdíl mezi morálkou. Když se nad tím zamyslíte tak arabští teroristé už zabíjejí kohokoli takže třeba ještě chvíli počkat a pozabíjí se navzájem což by bylo nejlepší řešení asi. P.s. oceňuji brutalitu spoiler scéna ve které zabije jeho manželku je úplně parádní po všech stranách (nebudu polemizovat zda je to správné nebo ne) a následná scéna s dětmi je ještě lepší (i když tady je jasné že jim nic neudělá). Celkově jeden z těch lepších filmů na téma arabský terorismus + body dávám za to že se nemoralizuje a tu protiislámskou notu osobně jsem taky protiislámský založený a podporuji jakoukoliv formu útoku proti nim jelikož oni by udělali to samé a ještě to natočily na kameru a hodily to na net a do televizí. ()

ivan bohatyr

Určitě se na tom dá najít spousta nedokonalostí, ale je to hodně napínavé, vtáhne to do děje. To mučení je trochen dost, jako nic, co bych dávno neviděl v nějakém hororu, ale přece jenom jsem s tím v akčňáku moc nepočítal. Ovšem nic co by se nadalo zkousnout. Konec taky přijatelnej. ()

Raven0

Jak obzvláštnit klasickou zápletku akčních filmů, jejichž ústředním motivem je hledání časované bomby? Přidáme etickou a morální otázku! Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom zachránili miliony životů? Jsme ochotni obětovat lidská práva jedince, v zájmu vyššího dobra? Nestává se z demokratické společnosti, která nedbá na základní úmluvu práv a svobod jedince, společnost totalitní? I když tyto otázky film přímo nepokládá, hloubavému jedinci vytanou na mysl. A možná to ani nebylo úmyslem tvůrců... Ale to je jedno! Zajímavý film, jenž mě překvapil svou otevřeností. Nečekal jsem, že uvidím něco takového v komerčním americkém filmu. Čtyry hvězdy, hlavně za odvahu. ()

lennyd

Zpráva, že terorista Steven Arthur Younger (Michael Sheen) rozmístil ve třech amerických městech jaderné bomby, způsobí v centrále FBI pořádný poprask. A když se navíc Younger sám nechá zatknout, je nutné - za použití jakýchkoliv metod - zjistit kde se bomby nacházejí. Agentka FBI Brodyová (Carrie-Anne Moss) je ale překvapena, že je do výslechu zapojen tajemný "H" (Samuel L. Jackson), jehož metody nemají v civilizovaném světě obdoby. Ale co když je to jediná možnost jak zajistit bezpečnost civilistů?... Tak toto byl totální nářez - absolutně nečekané, a téměř dokonalé. Napětí až do poslední minuty, a ani se závěrečnou scénou se Gregor Jordan nikterak nepáral, a do filmu ji zařadil přesně tak, jak patří. Fakt mi běhal mráz po zádech, když jsem si uvědomil, že situace ve filmu je (v dnešní době) klidně reálná, brrr. Svůj podíl na tom mají samozřejmě herecký výkony - Carrie-Anne Moss je jako obvykle úžasná, ale zde se musí sklonit před majstrštykem Michaela Sheena a Samuela L. Jacksona. Rozhodně na tento filmeček jen tak nezapomenete... ()

venison

Hodně povedený film o teroristech, který toto téma zachycuje trošku jinak z výslechové komory.. Skvělé drama ze zákulisí vyšetřování a perfektně zpracované mučeníčko.. Film pokládá mnohem více otázek, než ukazuje odpovědí.. Ukazuje, že nic není černobílé.. Kdo je to ten hodný a kdo ten zlý? ()

JohnSmith

Vynikající thriller na velice sporné téma. Sice je to hnus,ale přikláním se k menšímu zlu v podání Samuela L Jacksona, který je opravdu výborný, stejně jako Moss a Sheen. Klobouk dolu i před panem režisérem. ()

Trustme

Hra s diváky jak mohou sympatie k hlavním postavám přerůstat k odporu a kdy Zlo je použito jako Dobro. Pohled na tento film se mění s oblastí kde žijete, jaké hodnoty vyznáváte, zda máte rodinu a zda chcete dožít stáří v klidu... Výslechový specialista pan "H" (Samuel L. Jackson) má poněkud svérázné metody, ale patří k nejlepším ve svém oboru a tak oprávnění z nejvyšších míst ho podporují v práci i když poněkud nečisté. Agentka FBI (C-A Moss) je zkušenou vedoucí týmu, ale v pár dnech zažije něco, co jí otevře oči o podstatě Bezpečí Státu... Zákulisní hra o metodách bezpečnostních složek USA s Nepřáteli státu, s napínavou dějovou skladbou, malou školu psychologie, jak diváckou, tak vnitřně osobní a hlavě vynikající thriller, který nebude asi pro každého. ()

Andreas83

Jde o to se zamyslet nad tím jestli je nebo není zapotřebí v kritických a národně bezpečnostních situacích praktikovat poněkud jiné a ne příliš lidské vyšetřovací metody, posuďte samy! ()

Mishqo

po filmovej stránke to nebolo až tak dobre zvládnuté ale idea celého filmu bola dobrá...aj niektorí herci očarili...najmä Michael Sheen a takisto aj niektoré scény prekvapili... 7,5/10 ()