Tri pohreby

• Česko Tři pohřby (viac)

Celovečerní debut oscarového herce Tommyho Lee Jonese byl černým koněm canneského festivalu. Film nakonec dostal dvě velké ceny – za mužský herecký výkon a za scénář. Ten k filmu napsal Guillermo Arriaga, dvorní scénárista Alejandra Gonzáleze Iňárritua. Jeho scénáře k 21 Gramům i Amores Perros se vyznačují časovými skoky a stejný postup Arriaga uplatnil i zde. Drama se odehrává v Texasu na pomezí USA a Mexika. Místní rančer Pete Perlina (T. L. Jones) zaměstnává na svém ranči jistého Estradu (J. C. Cedillo). Jednoho dne se Estrada nedostaví do práce. Jeho tělo se najde v pustině, pohřbené v mělkém hrobě. Místní šerif nemá Mexikánce zrovna v lásce a tak pohřbívá Estradu v chudáckém hrobě, aniž by cokoliv začal vyšetřovat. Rančer Pete si ale osedlá spravedlnost a najde viníka – člena pohraniční stráže Nortona (Barry Pepper). Pete ho unese a přinutí, aby Estradu z hrobu vykopal a naložil na mulu. Všichni tři se pak vydávají na cestu za řádným pohřbem do Estradovy rodné vesnice na druhé straně hranice. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Sheldra

Připomnělo mi to Cormacka McCarthyho, a to je asi důvod, proč se mi to zase tolik nelíbilo - mně ta ucouranost nevadí, ale když je vyvážena hlubokou myšlenkou. Tady šla myšlenka určitě kolem, ale bohužel se nepřiblížila na víc než 100 yardů. Zbytek je jen poušť, melancholický Tommy a hnijící Melquiades. Jo, a pak taky skvělej Barry Pepper - jednu hvězdičku pro každýho. ()

M.i.k.e

lehce netradiční snímek se slušnou atmosférou a dobrým nápadem ve stylu No Country For Old Men,který je ale v konečném součtu trošku sterilní a minimálně hodně nevyrovnaný.Vzhledem k potenciálu ať už hereckému,režisérskému,nebo scénaristickému lehčí zklamání...60% ()

JohnRambo

Úžasne natočený film. Začal som ho chápať asi po po hodine. Časté presuny v čase a vysvetlovanie ,,čo bolo,, a ,,čo sa stalo,, boli veľmi efektívne. Plus nádherná krajina a príjemná hudba doplnená vynikajúcim výkonom T.L. Jonesa. 75% ()

laik_60

starý dobrý Lee Jones, akého mám rád. Dobre mu sekundoval aj Pepper. Troška si treba zvyknúť na "preskáčky v čase" a potom je to fajnové pozeranie, z filmu tak ako z očí Lee Jonesa doslova čpie taká zvláštna smutná nálada - či melancholia, Smútok za priateľom, či nad prešustrovaným životom, Bieda a utrpenie v pochode do Mexika s mŕtvolou na mulici jeden v putách dokonca hadom doštípany druhy v snahe stoj čo stoj splniť priagteľove želaanie. Kým v Texase stále drnčala nejaká country musica na mexickej strane uz bzunkali mexické gitarky. Podarený bol valčík na rozladenom piáne kdesi v bare jedného mexickeeho mestečka pri hraniciach. :) Záverečná scéna bola vrátane hudby naozaj vyvrcholením . Trest a vina. Smrť a život. Začiatok, koniec a naplnenie v odpustení. Chlapče !!!! Film si určite dlho uchovám, a raz mu dám snáď aj päť bodov. ()

dr.fish

Dva chlapi spolu dělají na farmě a jednoho z nich zastřelí omylem strážce hranice. Tommy Lee Jones jako přeživší kámoš vezme spravedlnost do svých rukou, zajme viníka a přejede s ním i s mrtvolou kámoše do Mexika, aby mrtvého pohřbil. Příběh o vině a trestu, o lidech kolem nás, herectví T.L.Jonese, to vše může a nemusí bavit. Film zůstal tak na půli cesty, ale přesto byl zajímavý a nelituji, že jsem ho viděl.70% ()

Radiq

Vcelku zajímavé (dalo by se říct road movie na koních?). Hlavně mi v palici utkvělo: španělština Tommyho Lee Jonese - fakt mi připadal, jak rodilej mexičan, Barry Pepper - pěknej hajzl, kterej ošuká ženu za půl minuty a mlátí ženský, jeho žena a jiná žena, který si jdou za nevěrou, pěkná mexická atmosféra a pocit, že dějová linie s honem policajtama celkem rychle skončila. ()

arbitr

Určitě nadprůměrný počin, i když častokrát spíše nadsázka než realita. Atmosféra a prostředí vynikající, dosti podobné Coenově Téhle zemi...Přesto do dokonalosti tomu něco chybělo a TLJ beru pořád spíše jako skvělého herce než režiséra. A Barry mu v tomto filmu velmi dobře sekunduje. ()

Mrkvič

Jsem v šoku. Kde se vzalo tohle hodnocení? Asi jsem před chvílí koukal na úplně jiný film. "Dialog" s mrtvolou může být kvalitní asi jako celý zbytek filmu. Tommy Lee Jones dal do filmu hodně ze sebe, bohužel ale to, co mu zabírá při hraní (klid a rozvaha), absolutně nefunguje v tomhle filmu. Film o ničem. Navíc ta návaznost scén. Nic překvapujícího. Prostě strašná nuda a ještě k tomu blbá. ()

Cushing

Je s podivem, že je to starší než Tahle země není pro starý (2007). Některé paralely tam jsou zbadatelné, ostatně McCarthyho román vyšel právě v tomto roce (2005). Někdo možná malinko opisoval, nebo se jen nepřiznaně inspiroval, nebo... Čert to vem. Čím víc o tom uvažuji, vidím, jak geniální je coenovská adaptace McCarthyho. Jestli jsem tomu někdy dal čtyři hvězdy, teď bych dal deset. Ovšem Tři pohřby jsou nepodarek, o tom žádná. Přesto kontextuálně zajímavý. Vydržet se u tohoto dílka dá, i když silou vůle. Artový border-western, nebo pokus oň? Možná. ()

zdenny

Film o tom, kterak si jeden texaský hraničář přistěhovavší se z Cincinnati chtěl na šichtě zaonanovat, přičemž ho vyrušilo pár výstřelů. To zase jeden mexický imigrant střílel po kojotovi (nebo co to bylo), aby mu neplašil kozy. Onanista si ale myslel, že na něj střílí Mexičané, kteří se snaží přejít čáru a protože měl lepší kvér, imigranta zastřelil. Jenže ten imigrant měl dobrého kámoše a tím byl starý kovboj Tommy Lee Jones, který dal imigrantovi slib, že pokud tento umře, Tommy jej odveze pohřbít do jeho domova do Mexika. A tak se taky stane. Tommy si zjistí, kdo je vrahem jeho kámoše, zmlátí ho, posadí na koně (na jednom už má vyexhumovaného kámoše) a sám se posadí na dalšího koně. A tak začíná strastiplná pouť nehostinnou texaskou a poté i mexickou krajinou. Tři pohřby - tři hvězdy. PS: Slovo western je v žánru skutečně opodstatněně, neboť film se svou vizualizací opravdu vrací ke starým, klasickým westernům. PPS: Akorát nechápu, proč chtějí Mexičané pořád utíkat do USA, když je to u nich taková idylka. ()

pugs

"Pros ho o odpustenie, lebo ťa pošlem do pekla." - "Neverím na peklo." Novodobý spaghetti western s Tommy Lee Jonesom, ktorý chce pochovať svojho mŕtveho (to nebol spoiler!) kamaráta, sa vydá na cestu, ktorá nemá konca. Možno si to veľa ľudí nevšimlo, ale film je neskutočne moralizujúci. Barry Pepper alias Mike Norton v úlohe drsného hraničiara sa na strastiplnej ceste stretáva s ľuďmi (s tými istými, s ktorými sa stretáva Jones), ktorý mu otvoria oči a v dôsledku zmenia život. Nečudoval by som sa keby na konci filmu alebo tituliek nebolo nejaké to múdro, ale to nemôžem vedieť, veď celé boli v španielčine :-) Mimoiné stále rešpektujem Tommy Lee Jonesa, aj keď jeho 15 minút slávy, alebo rokov, už pominulo. Tento film sa mi ako hrdina nezdal. Nikto sa mi nezdal ako hrdina, nie každý musí byť Arnie alebo Michael Bay a celý Jimenez vybombardovať od základov a potom ho odhlásiť na katastri a následne vymazať z mapy Mexika. Pre mňa silných 6/10, možno by som mohol dať po ďaľšej projekcii aj viac. ()

jefff

Docela neobvyklý příběh, kterému vévodí charizmatický notor Tommy Lee Jones a výborný Barry Pepper. Tři pořby jsou neobvyklým westernem míchající několik subžánrů a povedeným finálem, které k mé lítosti nebyl uplně vysvětlen. Dobrý film s pár mouchami, ale za shlédnutí rozhédně stojí. ()

Soweek

Nebyl jsem schopen dokoukat film do konce, vzhledem k hodnocení tady na čsfd,to vypadá že jsem film trochu nepobral,takže radši nebudu hodnotit. ()

adamulefa

Tu budem stručný. No Country for Old Men meets 3:10 to Yuma. Oba tieto filmy sú o trochu lepšie a o dosť akčnejšie. Tri pohreby sú ale aj tak skvelým westernom s atmosférou. (Anglický názov sa mi páči viac.) Jediné čo vytknem bol podivný humor, čo bol trochu hit or miss. Môžem byť osobne rád každému westernu, čo vznikne v dnešnej modernej dobe. Cinematik 2012 ()

cab

Poeticky strizeny western-drama z pritomnosti, jehoz hlavnim hrdinou je rancer plnici slib svemu blizkemu mexickemu priteli, ktery zemrel bez vlastniho pricineni. Zvlastni a opravdu netradicni komornejsi predstaveni, ze i v dnesni dobe se zije podle starych dobrych moralnich zasad, ale tempo a mala atraktivnost skodi pribehu ze vseho nejvic. Nic co by bylo urceno pro masy, ale ciste pro milovniky umelecky ladenych filmu. 45% ()

F.W.Colqhoun

Čím to, že řada režírujících z řad herců točí podobně? Možná jsem si ale na Eastwooda a Penna vzpomněl jen proto, že spadají jaksi do téže kategorie... Okolo se trousícím doporučením nechat část filmu ve střižně rozumím. Dával jsem to nadvakrát. Ale užil jsem si to a nevím, zda bych to dopadlo stejně, kdyby tenhle chvílemi táhlejší no-road-movie trval o půhodiny méně. Celkově lze biják cenit spíš pro řadu detailů než jako celek - postavy jsou beze zbytku zajímavé, hraničářem Pepperem počínaje, znuděnou ženou kuchaře v bistru konče (paradoxně Jonesův Pete mi byl nejukradenější). Některé z lakonicky snímaných scén z filmu V DOBRÉM doslova trčí, což navozuje notorickému cinefilovi známý stesk, proč si nejsou vzájemně v čase trochu blíž (rozsekal mně dvojitý výstup staříka živořícího v pustině), a které jsou někdy oproti pozvolně plynoucímu zbytku filmu šokantně brutální (kůň plašící se ve skalách, balzamování). Příběh se ubírá v zaběhnutých kolejích anti-westernu. I když se ale slovutný Guillermo Arriaga zřejmě pokoušel držet se ve svém zaujetí na uzdě a figury nejsou z těch "jak na Orloji", pohled na imigranty se bohužel nepodařilo udržet nezaujatý. Všichni tam od Tijuany jsou chudí, bodří; vždyť i ten převaděč, kterej jinak inkasuje litr za osobu, podá pomocnou ruku skoro zadarmo. Neuvolňujícím účinkem v běhu drsných událostí nepůsobí drobné vtípky v podobě absurdních situací (absolutně newesternově pípající auto, momentky z šerifových sexuálních selhání). Tommy Lee jako režisér s přehledem obstál, naneštěstí nevydělal a další biják pod jeho taktovkou se zatím nechystá. Útěchou nám budiž Men In Black 3... Kriste. Sláva neokázalé filmařině. ()

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)