Tri pohreby

• Česko Tři pohřby (viac)

Celovečerní debut oscarového herce Tommyho Lee Jonese byl černým koněm canneského festivalu. Film nakonec dostal dvě velké ceny – za mužský herecký výkon a za scénář. Ten k filmu napsal Guillermo Arriaga, dvorní scénárista Alejandra Gonzáleze Iňárritua. Jeho scénáře k 21 Gramům i Amores Perros se vyznačují časovými skoky a stejný postup Arriaga uplatnil i zde. Drama se odehrává v Texasu na pomezí USA a Mexika. Místní rančer Pete Perlina (T. L. Jones) zaměstnává na svém ranči jistého Estradu (J. C. Cedillo). Jednoho dne se Estrada nedostaví do práce. Jeho tělo se najde v pustině, pohřbené v mělkém hrobě. Místní šerif nemá Mexikánce zrovna v lásce a tak pohřbívá Estradu v chudáckém hrobě, aniž by cokoliv začal vyšetřovat. Rančer Pete si ale osedlá spravedlnost a najde viníka – člena pohraniční stráže Nortona (Barry Pepper). Pete ho unese a přinutí, aby Estradu z hrobu vykopal a naložil na mulu. Všichni tři se pak vydávají na cestu za řádným pohřbem do Estradovy rodné vesnice na druhé straně hranice. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kolemjdouc

vynikající Jones.Film už jsem jednou viděla v tv ale ty reklamy fakt domrší co se dá.Při dvd má divák čas pochopit děj.Chlap pro to ,aby splnil slib kamarádovi, udělá cokoliv. ()

Piggsy

Rozhodoval jsem se mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Nakonec dávám slabší tři. Tento film je prostě průměr. Příběh je velice jednoduchý a není to nic, co by člověka zvedlo ze židle. Navíc se zde objevuje spousta zbytečných scén, které příběh zbytečně brzdí a neposouvají nikam dál. Filmu by rozhodně neuškodilo, kdyby byl alespoň o půl hodiny kratší. Střídavě jsem se bavil a nudil. Podle mě by mohl být film mnohem lepší, kdyby měl promyšlenější scénář a výraznější herce. Můj rozpačitý dojem nezlepší ani kýčovitý závěr. Nudněji to už snad ani skončit nemohlo. ()

Prochy38

Hodně zvláštní film. A T. L. Jones jako režisér vážně nezklamal. Přesto mám rozporuplné myšlenky. Herecky výborné. Děj hodně zvláštní. Trochu jsem byl z toho celého zmatený. Ale ne zklamaný. Myslím, že 3* nic nepokazím. Třeba se ráno probudím a přijde nějaké to docvaknutí... :) ()

vander19

Tommy Lee Jones sa rozhodol vyrobiť film podľa svojho gusta. Sám v ňom vystupuje ako "dobrácky" farmár na hraniciach USA s Mexikom. Do totálnej diery sa prisťahuje nováčik Barry Peper, ktorý prerazil vo Vojakovy Ryanovy. Som cítil silnú kombináciu tejto dvojice. Ďalším veľkým očakávaním bol aj príbeh, ktorý vyšiel z pera Arriagu, dvorného básnika PÁNA režiséra Iňarriuta. To je jasne vidieť na začiatku filmu. Sám som si tak v duchu povedal, ale ba však toto som už niekde videl :-). Príbeh hlavne spočiatku je príjemný, aj keď ja namiesto púšte mám radšej dej zasadený to prostredia ako bol napr. Revenant. Troška zimy, ihličnaté lesy. Tuto to bol len samý piesok, bláznivý mexikánci čo utekajú za rajom do USA a naša hlavná dvojka hrdinov. Možno filmu uškodila zbytočná dĺžka. Ako náhle sa, ale hlavná dvojka dostáva na svoj road trip do Mexika film je už fakt na úrovni. Hlavne tomu začiatku som sa staval skepticky dosť výrazne ovplyvnil aj moje hodnotenie. Niektoré scény ako stretnutie so slepým mexikáncom v totálne pustine nemá chybu. Koniec je skôr taká metafora na to ako sa človek po spáchaní chyby snaží polepšiť. Ako ho táto silná životná skúsenosť zmenila a jeho "JA" je už úplne odlišné od toho ako sa choval na začiatku. ()

Mikino00

Příběh o přátelství až za hrob, touze splnit poslední přání svému příteli a zároveň se pomstít. Život zde není jednoduchý, stejně tak to není jednoduché s lidmi žijící podél hranice (silná scéna se slepcem). Jones hraje skvěle a režie mu také sedla, škoda jen potlačení dramatičtějších linek příběh jako třeba pronásledování hlavních hrdinů. Za zmínku stojí i krásná blondýnka. ()

Klajnik

Skvělý neo-western. Připomíná to No Countrey for Old Man - a nejen tím, že tu také hraje Tommy Lee Jones. Mimochodem dost dobrej výkon na to, že se jedná o druhý režijní počin. Většinou velmi zemité, nepříliš cinematické (ve smyslu efektní), ale díky tomu to působí velmi autenticky, ale nemůžu říct, že by to v určité momenty nebylo svým způsobem sugestivní. Například když muž z okna kouká na odcházející holku, která má na sobě bílé tílko a červenou sukni - střih - záběr na zkrvavené ruce nad mužem v bílé košili, kterého nedávno omylem zastřelil. Ono to ale zrovna tak stojí na kvalitním Arriagův scénáři a bezchybných hereckých výkonem. Film sice nemá zas tak silný dramatický oblouk - některé linky vyzní do prázdna více, než jak býváme zvyklý, troufám si říci (žádné zúčtování s hraničáři). A konec je taky předvídatelný, ale to neznamená, že by měl být jiný jen z tohoto důvodu. Určitým cestám je třeba dát ten správný cíl. Dost to však stojí na postavách a jejich vedení herců. Protagonista je výborný, to jistě a vztah, který v první půlce cesty chová k zajatému hraničáři je interesantní. Víc než to. Vyloženě zábavný je ten přístup: "Zabils mi kamaráda, tak si teď nestěžuj, že jeho rozkládající tělo smrdí. Vůbec smrdět nemuselo, kdybys ho nezastřelil. Teď koukej ležet vedle něj a nestěžuj si!" Avšak i řada postav, která se ve filmu objeví třeba jen na pár minut nebo ani nemá mnoho dialogů, je vykreslena dost na to, aby nabyla nějaké hloubky - případně aby divák uznal, že v celku mají své místo - ukazují jistou bezútěšnost pohraničí, kde jakoby se čas zastavil a lidé zestárli dřív, než si to uvědomili. Film však dokáže být příjemný i humorný, ačkoliv jeho poetika nese hlavně melancholii a nostalgii. ()

RomanHyde

Zrada a pomsta, očistec a odpuštění na hranicích Mexika a Spojených států. Punischer v podobě Tommy Lee Jonese, jenž donutí hříšníka projít očistcem, jakousi "křižovou cestou" a dovede jej k obrácení a odpuštění. Velmi zajímavý snímek, jehož první polovina je o hříšnících a hříchu , a druhá jakousi road movie za vykoupením. Film je vyprávěn pomalým tempem umožňujícím dostatečné uvědomění problematiky viny a trestu. ()

Pawlisman

Myslím si, že podceněný film. Nebo mě alespoň zcela chytil a strhnul. Krásné prostředí. Zároveň změna a mix scén, kdy se člověkovi pouštní příroda jen tak neomrzí. Poutavý příběh s atmosférou. 8,5/10 ()

barteca

Film žánrově nevyhraněný - místy se pokouší o drama antických rozměrů, místy je to až parodické a dost často to má look telenovely. A vlastně to ani nemělo dobrou hudbu , takže snižuju na dvě. Škoda T:L:J: mám ráda ()

sadlokan

V tomhle filmu se stane spousta úplně zbytečnejch a nesmyslnejch věcí.Že by to mělo jako ukazovat na amícký hlídání mexický hranice?To mi ve všech filmech co sem viděl přišlo taky neskutečně zbytečný..."Mohli byste pro mě něco udělat?Zastřelte mě!!"(to bylo snad jediný co dávalo smysl a proto to neudělali). ()

hororwatch

Sympatické herecké obsazení, ale děj celkem o ničem. Tommy hrající si na novodobýho Cowboye chce pomstít smrt mexickýho imigranta, který byl jeho přítel a pomocník, což si ale můžeme jen domýšlet jak hluboké pouto mezi nimi bylo, protože těch scén jim moc věnováno nebylo. Takže pak všechny ty vážný a některý uplakaný scény, kdy se tam s Barrym vláčí po prérii nejsou moc věrohodný a ani zábavný. A navíc se mi tyhle novodobý ,,westerny'' ani moc nelíbí(auta+ koně / opakovačka + m4 colt). V žánru western jsem nováček, ale tohle byl zatim velmi průměrný kousek z toho, co jsem doposud viděl. Film byl moc krátký a nevěnoval určitým partiím dost pozornosti na to, aby fungoval jak chtěl. ()

septic

hodně divnofilm v dobrém smyslu slova. Dá se říct, že první a druhá polovina jsou dva různé filmy. Slušný Tommy Lee provází filmem fantastického Barryho Peppera v další z jeho famózních rolí. Barry se prostě hodí všude. Vynikající herec, který sice nikdy nebude formátu třeba Edwarda Nortona, protože se v momentech sólových scén pohybuje na pokraji telenovely, nikdy však za hranicí. Nevím, kde se zčista jasna objevil Barry v Hollywoodu, ale jsem za to rád. Neskutečné charisma ()

Ernst

Tommy Lee Jones je pro mou osobu v pozivi rezisera uplnou novinkou. Prave proto jsem k filmu pristupoval s urcitymi obavami jaky bdue vysledek. Ne vubec spatny. Zpomalene prostredi americkeho stredozapadu, kde se cas vlece a zivot ma pomale obratky, to vse je umne preneseno do filmu (pribeh je vcelku prosty a dal by se prijemne odvypravet do hodiny a pul ci kratsiho casu... TLJ jej ovsem vypravi lehce pres dve hodiny, coz se muze rovnat castecne i utoku na divaka). Hereckou spickou ve filmu je uzasny TLJ, kteremu sekunduje nemene zajimavy Barry Pepper (osobne jsem se s nim jeste nesetkal). Prestoze dlouhou dobu sledujeme jejich putovani pres hranice USA s Mexikem, nejsem si jisty zda jsem presne jejich vztahu porozumel. S tim souvisi i me castecne rozcarovani nad koncem filmu. Na druhou stranu skvele vykreslene je prostedi prihranicniho mesta, kde neni jak zabit volny cas, prostredi, ktrere muze mit destriktivni vliv na lidi, kteri cekaji vic. Zajimavy pribeh o silnem pratelstvi pokracujicim az za hrob :) Prijemny film, ale bohuzel ne pro kazdeho. ()

FeiNike

Tri pohreby v jednom originálne uchopenom rozprávaní o skutočnej sile priateľstva, zločine, potrestaní a vykúpení..Tento film je podľa mňa síce zbytočne dlhý, ale prvky drámy, krimi a westernu využíva a strieda dokonale, presvedčivé herecké výkony, skvelá kamera a hudba [Marco Beltrami] spolu s hutnou atmosférou a silnou výpovednou hodnotou filmu si určite zaslúžia nadpriemerné hodnotenie. ()

filhan

O co v tomhle filmu šlo? Nechápu! Týpek zabije omylem mexikána, mexikán šoustá týpkovi znuděnou manželku. Jinej týpek příjde na to kdo zabil mexikána a tak přizabije týpka co zabil mexikána. Mexikán krom toho, že byl s týpkem co přizabije týpka kámoš zůstane až do konce zahalen tajemstvím, respektive jeho minulost. Mezi tím se oba dva týpci tahaj s hnijící mrtvolou mexikána po poušti ...... atd., atd ...... nebýt toho konce hvězdičky bych dal 3 ()

dakarin

Neveselá nevzletná záležitost, Tommy Lee ovšem pořád zapůsobit umí. Narežíroval si velké sólo na severu Mexika jako předák kovbojů, co chce vrátit zastřeleného kolegu Mexičana do rodné hroudy, prostě to zkusil, zkoušet se musí, vyjít to může ... ()

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)