Tri pohreby

• Česko Tři pohřby (viac)

Celovečerní debut oscarového herce Tommyho Lee Jonese byl černým koněm canneského festivalu. Film nakonec dostal dvě velké ceny – za mužský herecký výkon a za scénář. Ten k filmu napsal Guillermo Arriaga, dvorní scénárista Alejandra Gonzáleze Iňárritua. Jeho scénáře k 21 Gramům i Amores Perros se vyznačují časovými skoky a stejný postup Arriaga uplatnil i zde. Drama se odehrává v Texasu na pomezí USA a Mexika. Místní rančer Pete Perlina (T. L. Jones) zaměstnává na svém ranči jistého Estradu (J. C. Cedillo). Jednoho dne se Estrada nedostaví do práce. Jeho tělo se najde v pustině, pohřbené v mělkém hrobě. Místní šerif nemá Mexikánce zrovna v lásce a tak pohřbívá Estradu v chudáckém hrobě, aniž by cokoliv začal vyšetřovat. Rančer Pete si ale osedlá spravedlnost a najde viníka – člena pohraniční stráže Nortona (Barry Pepper). Pete ho unese a přinutí, aby Estradu z hrobu vykopal a naložil na mulu. Všichni tři se pak vydávají na cestu za řádným pohřbem do Estradovy rodné vesnice na druhé straně hranice. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

mira.l

Viděl jsem několik filmů, ve ktrerých hraje Dwight Yoakam, a nějak se nemůžu zbavit dojmu, že by měl radši zůstat u zpívání, to mu jde mnohem líp. Většina z toho, v čem hrál, byly dost velký blbosti. ()

bearmeedek

Zvláštní podání filmu mi vyhovovalo. Časové skoky byly dobře udělané a hlavně na začátku je potřeba včas pochopit, že bude "skákat". Atmosféra filmu byla dobrá, ale maximálně do dvou třetin. Potom už to přestávalo udržovat nastavenou linku. A ten konec: Nejprve začne Tommy úplně magořit, a pak to skončí rozmáznutím nikam. Škoda. ()

Lichty

Těžké mrazení a to nejen díky úžasnému Jonesovi a znamenitému Pepperovi, ale hlavně ze scénáře Guillerma Arriagy, který opět dokazuje, že skutečně lidské a zneklidňující texty dokáže napsat v současné době jedině on. ()

DJ Kritik

V poslednom čase sa objavuje veľa filmov poskladaných mozaikovo a dejovo na preskáčku. Tento je o jednom chlapskom sľube a jeho naplnení. Síce trochu neobvyklé, ale dojemné s príjemným záverom. ()

thornhill

Cím je Tommy Lee starší tým je lepší. Originálne,vtipné,magické. Prečo takéto filmy nechodia k nám do kín neviem. Ale čo už tak šup rýchlo na Saw 9 ()

Pavel_Pan

Výborný film, a moje relativistická část si pošmákla. Ale kdyby se filmy připodobnili k politickým lídrům, tenhle by zaručeně u voleb pohořel. Nenabízel totiž žádné velkohubé pravdy. ()

subic

Moje dojmy ve svém komentáři už vystihla Faye. Celkový dojem mi ale pokazil otevřený konec nebo mi to celé jen nedošlo. ()

Miloško

Po tomto filme hral T.L.Jones v oscarovom filme Táto krajina neni pre starých.Oba filmy sú trochu podobné hlavne atmosférou púštneho Texasu a života tam. Takýmto filmom sa hovorí moderné westerny,kde sa zas tak moc toho nedeje,kde je hlavná tá atmosféra prostredia. ()

sirrgulo

Začátek byl sice trochu zmatený, ale jen prvních pár minut, než mi došlo, jakým stylem se Tommy Lee rozhodl režírovat. Barry si roli opravdu užívá a je docela nechutnej, cesta která ho čeká, mimochodem příjemnější část filmu, je jistě dostatečným trestem za to co provedl a změní mu celý život. TLJ ten nezklamal, zas jedna z těch jeho typických kovbojských rolí, které mi sedí jak ulité. ()

CorvusBlek

Další docela originální příběh z americko-mexického pohraničí,T.L.Jones si to pěkně zrežíroval i zahrál v hlavní roli.Pomalejší tempo mi ani trochu nevadilo a flashbacky minulosti výborně zapadly do děje a měly svůj smysl. 80% ()

bonovox

Pomaly plynúci tzv. moderný western. Jones ako režisér neprekvapuje nejekými prekvapujúcimi pointami, práve naopak, snaží sa o nekomplikovaný príbeh jedného priateľstva a jedného sľubu. Výborne napísané postavy sú už pravidelnosťou scenáristu Arriagau. Celkovo film pre divákov, ktorí hľadajú vo filmoch niečo viac. ()

Koky666

Pozvolna plynoucí, přesto velmi silný, příběh o přátelství. Objektivní vykreslení chakteru jednotlivých postav a prostředí odkrývá nejen odhodlanost pro přátelství hlavní postavy, ale i sobectví ve vztahu k druhým a nudu jedné příhraniční vesničky...takové filmy já můžu :-) ()

david666

Přiznám se, že první polovina mě připadala hodně solidní a čekal jsem, co se z toho vyklube a jak budou jednotlivé postavy svými osudy propojeny. Později se ale dostavilo zklamání a zápletka se zvrtla v road movie o tom jak splnit poslední přání kamaráda. Ale jen kvůli španělsky mluvícímu T.L.Jonesovi, který zde je pěkně "jedlý" se na film vyplatí podívat. Já bych ale půl hodinu ubral. ()

necrosrandist

Z Tommyho nakonec ještě bude dobrý režisér, pane jo. Herecky dobré, prostředí taky, ale nějak to nehrálo na sto procent. Pro mě kvalitou naprosto stejné jako nedávno shlédnutý, a taky s Tommym, In the Valley of Elah. Na špičku tomu chybí ještě trochu "koření". ()

Zlty_Dodo

Nuda. Jedina zaujimava zapletka je so starym panom, ktory prosi, aby ho zastrelili a samozrejme na January sa dobre diva celu dobu... co je ovsem hrozne malo, scenar dobry, ale divat sa na to 2x neda.... ()

luongovaee

tommy lee ze sebe vymačkal veškerou tvůrčí energii a napsal pro sebe roli šitou na míru, byť jeho postava byla do jisté míry dost "vyšinutá", neracionální, ale ctihodná. na počátku snímku lze rozeznat režisérovu inspiraci z 21 gramů, ovšem časový sled pohřbu se odehrával v kratší, povrchnější rovině, která nefungovala tak jak by měla . u toho to nekončí a jsou tu i další zaznamenatelné díry v scénáři, takže srovnávat tři pohřby a 21 gramů by nebylo úplně na místě. z pozitivní perspektivy bych ocenila několik pěkně natočených scén: pád koně a některé zoufalé momenty jeho "oběti" v podání barryho peppera. pokud se nad tím déle zamyslíte, celek vzato (málo slaný), se snímek blíží spíše ke zlaté střední cestě. ()

Tanec s piráty

Tanec s piráty

20.03.2009

Kevin Costner se chystá opět režírovat. A protože jeho Krajina střelců byla ukázkou víc jak solidní řemeslné práce, není důvod jeho nový film nevyhlížet se zájmem. Obzvlášť, když mu scénář pomáhal… (viac)