Úspešná reportérka Sue Charltonová (Linda Kozlowski) z newyorského časopisu Newsday prichádza do austrálskeho buša, aby uskutočnila rozhovor s Michaelom J. „Krokodílom“ Dundeem (Paul Hogan), ktorý sa preslávil lovom krokodílov. Keď sa ocitne v Austrálii, chce ho ohromiť znalosťami z civilizácie. Čoskoro však musí sama dokázať, že sa vie o seba postarať v inom prostredí. Pri tom navyše pochopí, že vedľa neobyčajného Michaela môže nájsť nielen dobrodružstvo a zážitky pre čitateľov, ale i milostný cit. Dundeemu nie je Sue tiež ľahostajná, a tak sa spolu skoro ocitnú v „džungli veľkomesta“... (TV Markíza)

BoPo

Veľká TV klasika, ktorá zniesla veľa repríz. Mick je pohodár a sympaťák. Linda Kozlowski v čiernych plavkách strčila do kapsy väčšinu Bond girl. Ich vzájomná chémia fungovala na výbornú. Pridajte si austrálsku divočinu a máte nevážne dobrodružstvo, ktoré odolá zubu času. ()

BigDeal

Najskôr som chcel dať 3 hviezdičky, veď ide predsa o priemernú komédiu, ktorá je zabitá presunutím deja do New Yorku, kde si musí dedinský hrdina zvykať na mesto (miliónkrát videné), ale samotná postava Dundeeho mi to proste nedovolí. ()

moviesfan

Paul Hogan mě v této roli vždycky bavil. A vlastně i celý film, protože je to taková ničím vyjímečná zábava, která funguje tak jak má. Hodnocení: 75% ()

Riddick77

Sympatický Paul Hogan, sexy Linda Kozlowski (sice se chová 3/4 filmu jako běhna, ale v pohodě), pěkná příroda v Austrálii a poměrně povedený, i když ohraný příběh. Tohle můžu, moje krevní skupina, patří do mých oblíbených "každoročních" komedií. 10/10. ()

Pierre

První polovina v Austrálii je taková béčková, ale poměrně příjemná letní podívaná. Druhá v New Yorku je celkem dobrá komedie, ale z toho střetu dvou světu se dalo vytěžit přece jenom víc. Romantická linka je poněkud navíc a je plná roztomilých klišé. Ovšem uznávám, že závěrečná scéna je pěkná. ()

kaylin

Je v tom hodně nostalgie, opravdu hodně nostalgie, ale stejně si myslím, že je to dobrý film, už jen proto, že si herci skvěle sedli (natolik, že se Paul a Linda v roce 1990 vzali, aby se bohužel v roce 2014 rozešli), ale je to i v tom, že je to příjemně drsné, chlapské a přitom dost romantické, aby se to líbilo i ženám. ()

Maq

Městský člověk v divočině, Tarzan v New Yorku - příliš obehraná písnička? Hogan si napsal a sám zahrál postavu drsňáka, jenže zachovává si svěžest a půvab tím, že se nebere moc vážně a je vždy ochotný se v zájmu srandy trošku shodit. Nebojí se přiznat, že legenda dost přeháněla, a právě tím se stává ještě zajímavějším. Dějová linka je pozoruhodně prostá, ale desítky legračních situací a hlášek Hogan prosíval silně kritickým sítem a ponechal jen ty nejlepší. Je to metoda komiků staré školy, vzpomeňme Felixe Holzmanna. Nešetří se půvaby divočiny, romance se nevtírá a řádně vygraduje až na samý závěr, a Peter Best napsal vhodnou a stylovou filmovou hudbu. --- V rámci žánru, co víc bychom si mohli přát? ()

topi

Dobrodružná komedie ze zlatých osmdesátých let. Okouzlující Linda Kozlowski, které to sluší v jakémkoliv obleku. Závěrečná scéna v metru je nezapomenutelná. Takový tip romantických dobrodružných komedií mám moc rád. Novodobé rádoby romantické srajdy by se měli učit podle tohoto filmu. ()

Damiel

Ještě za "komančů" jsem s tátou byl na tomhle kousku v kině na Dlabačově a byl jsem z toho pak úplně vyjevený. Bylo to pro mě něco na úrovni Vinnetoua nebo Sandokana. Po létech sice dětská euforie trochu vyprchala, ale pořád je to klasika za 5*. ()

stration

Dnes už jasná klasika. To, že je to každý rok v televizi svědčí o tom, že se to povedlo. Některé scény jsou nezapomenutelné: Hodinky, hod plechovkou, "Tohle není nůž", závěr v metru. Vždycky se rád podívám. ()

Thomassi

Nesmrtelná komedie z australské buše a newyorského velkoměsta. V mých mladých letech jedna z nejlepších. Paul Hogan jako Krokodýl Dundee je správný týpek, který je na jedné straně parádně suverénní a na druhé skvěle humorný. Humor je tady silná stránka, vždy zabere ve správný čas a na správném místě, takže z toho vzejdou neuvěřitelné scény. Peter Best navíc zkomponoval velmi slušný soundtrack. Prostě kultovka jak vyšitá. ()

MATADOR

Velmi příjemný film se spoustou vtípků způsobených dvěmi odlišnými postavami v neznámém území. Asi největší sranda je s Dundeem v New Yorku, první část mě trošku nudila. Možná proto takové rozporuplné hodnocení, ale jinak Dundeeho musí vidět každý! ()

major.warren

Krokodýl Dundee je a asi navždy bude můj hrdina a velký vzor. Tahle série je moje dětství a taky životní role Paula Hogana, kterého já díky tomuto snímku miluju. Austrálie ve filmech nikdy nic moc nevynikala, ale pak přišla éra pro mě dvou převratných děl. Seriál Skippy a Krokodýl Dundee. Jeho nůž jsem vždycky neskutečně miloval a vždycky jsem ho moc chtěl. Stejně jako jeho klobouk, náhrdelník, šarm, charisma, něžnost, vestu, pušku Enfield 303 Sporter, buši samotnou a spoustu a spoustu dalších rysů a věcí tohohle malého přátelského lovce, který si svým kouzlem dokáže sehnat přátele i na konci světa. Poprvé jsem jedničku viděl asi v pěti letech a už od chvíle, kdy se od kopců Austrálie vynoří vrtulník se Sue jsem se neodtrhl. Od té doby není léto, kdybych se spolu s atmosférou horka nedíval na tenhle kouzelný film. Když jsem Micka Dundeeho poprvé viděl, jak zastraší lovce klokanů a pak jak porazí zloděje v New Yorku, tak jsem nevěřil. Hogan, Faiman a Cornell udělali něco jedinečného. Hogan měl být za Micka nominován na Oscara, ale jsem rád i za nominaci za scénář, který je naprosto dokonalý. Herecky tedy bravurní. Od Paula přes skvělou Lindu Kozlowski a božského Johna Meillona jako Wallyho a spoustu dalších Australských domorodců a týpků. Vizuálně nevíce kouzelný díl série. Ta buš, to je prostředí, které je napohled tak nádherné. Ale uvnitř je to drsný kraj. Ale stejně je krásná. Je to moje milovaná série. Vždycky jsem chtěl víc dílů, stejně jako s Indiana Jonesem či Bondem. Škoda je, že třetí díl už byl hodně americký a naprosto ztratil kouzlo předchozích dvou dílů, u kterých nedokážu říci, který mám raději. Jednička je, ale naprosto fantastická. Krokodýl Dundee je kouzelná dobrodružno-romantická komedie v krásném prostředí, skvělými herci a nádhernou hudbou Petera Besta, jehož hlavní motiv doslova miluji. Nejlepší scény jsou setkání Sue s Mickem, pomsta klokanů, přepadení zloději a finální scéna. 85% a nejlepší hodnocení. ()

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (viac)