Úspešná reportérka Sue Charltonová (Linda Kozlowski) z newyorského časopisu Newsday prichádza do austrálskeho buša, aby uskutočnila rozhovor s Michaelom J. „Krokodílom“ Dundeem (Paul Hogan), ktorý sa preslávil lovom krokodílov. Keď sa ocitne v Austrálii, chce ho ohromiť znalosťami z civilizácie. Čoskoro však musí sama dokázať, že sa vie o seba postarať v inom prostredí. Pri tom navyše pochopí, že vedľa neobyčajného Michaela môže nájsť nielen dobrodružstvo a zážitky pre čitateľov, ale i milostný cit. Dundeemu nie je Sue tiež ľahostajná, a tak sa spolu skoro ocitnú v „džungli veľkomesta“... (TV Markíza)

dopita

Komedie vtipná i inteligentní, co víc si přát. Dějově je sice trochu jednoduchá, v podstatě jde jen o konfrontaci života v divočině a civilizace, ale ani to nijak nevadí, páč ve filmu je spousta vtipných a dneska už legendárních scén. Navíc mě humor Paula Hogana vyloženě sedí, stejně tak jeho přítomnost ve filmu. Zato Linda Kozlowská, neustále opakující jeden a ten samej ksicht, mě po chvíli převelice lezla krkem. Závěrečná romantická scéna je sice notně přitažená za vlasy, ale rozhodně má kouzlo i po několika zhlédnutích. ()

Hanys_

Dundee je klasika. Poprvé viděno asi v 6 letech v kině, při reprízách v tv jsem to bral vždycky jako takovou komediální jednohubku...ale ona to je vlastně i prvotřídní romantika. Ten závěr je pro mě minimálně top 10, co se kapesníčkového žánru týká. ()

Haymar

Jedna z typických "VHS klasik" mého mládí! Ani za těch dvacet let to neztratilo nic ze svého kouzla... Na co tu sou v koupelně dva hajzly?! ()

Prochy38

Srdeční záležitost. Nestárnoucí australský komik P. Hogen mě dostává ve všech svých rolích, kde jsem měl možnost ho vidět. A tento snímek je jednoznačně ten nejlepší. Úžasná australská příroda, P. Hogen dokonalý, L. Kozlowski není úplně můj typ, ale nevadí mi, do toho buran přijíždějící do NY. Úžasné. -- "Miku, dej mu tu peněženku!" "A proč?" "Protože má nůž!!" "Nůž?...Tohle je nůž!" :) ()

Hanes88

Parádní dobrodružná komedie v hlavní roli s Paulem Hoganem. Pro něj to byla jistě životní role. Opravdu je to velice příjemný film a proto si to zaslouží určitě 4 hvězdy. 80%. ()

J*A*M*A*L

Velmi povedená dobrodružná komedie, kterou si v televizi už skoro nikdy nenechám ujít. Taková stará, známá australská klasika, která už je dnes solidní kult. Tohle hold můžu vždycky. ()

Paldiny

V časoch kedy bol Indy, Xixao a príroda ešte v kurze sa z čista jasna objavil ďalší borec, tentokrát z Austrálie. Prvá polovica ešte zoznamuje s džungľou tam vonku, no ten pravý kolotoč sa roztočí keď aligátory, hady a zapľúvané bary vystrieda betónová džungľa s pestrou paletou ľudskej spodiny. Dundee je však chlapík čo sa dokáže vysporiadať jak s elegánmi, tak vreckármi i bidetom. Scenár sa celkom úspešne vyhýba romantickým vášňam a keď už niet východiska dokáže ich poňať s vtipom, že aj napriek sladko-sladkému záveru návšteva u zubára našťastie nehrozí. Ale vďaka za tú dobu, myslím dobu bez telefónov, dnes by sa podobný "hovor z nástupišťa" vybavil esemeskou a bolo by. ()

.baris.

Jestli mě chcete zaručeně vytočit, pusťte mi tuhle kravinu. Ha, ha. Fakt nechápu zdejší vysoký hodnocení. Hvězdička za krokodýla, co napadl Sue, ten byl udělanej pěkně (škoda, že je oba nesežral, byl by klid). ()

TheKiw

Možná to byla jednodušší doba, možná jsou Australani jednodušší lidi, ale Krokodýl Dundee je každopádně kolosálně jednoduchý film. Chtěl bych taky napsat, že prosťoučký, infantilní a trapný, ale pak by to souvětí tak nevygradovalo. ()

ADIO45

Sue cestuje do Austrálie, aby udělala interview s Michaelem Dundeem, jenž zná dokonale všechny nástrahy buše a umí zápasit s krokodýly. Stráví spolu několik dní plných vzrušujícího dobrodružství a Sue nabídne Mikeovi, aby s ní odjel do New Yorku. ()

Movie Gourmet

Legendární komedie s australským hercem Paul(em) Hogan(em) v roli australského dobrodruha. V rámci tří celovečerních filmů možná nejlepší díl. Originální a vtipné hrášky jsou Hogan(em) hrány bezchybně. Filmy, které herce proslavily jsou první a zároveň poslední. V budoucnu už nikdy, co vím, takový úspěch nezaznamenal. Vtipná, dobrodružná a romantická komedie. Verdikt: 4* a 80 %. ()

mira007

Australská legenda, která se zapsala do historie filmu tím že je australská, protože téma protikladů prostředí, téma přírody, krokodýlů atd už někdy nějak zfilmované bylo, ale tady to dává parádní mix. Já mám radši druhý akčnější díl. ()

feeme

Původně jsem tomu dala o hvězdičku víc, ale dochází mi, jak moc jsem ovlivněna tím, že jednoho takovýho mini Krokodýla Dundeeho znám, takže beru zpět. Je to tak vtipně naivní a mimo realitu film, že je to přesně to odlehčení, o který občas stojíte. Je to jak koukat na štěně, který se učí chodit. Samozřejmě by tenhle scénář už zřejmě neprošel s těmi všemi sexistickými, přestože v podání Dundeeho neškodnými a jakoby "na místě" poznámkami. Ale to pomiňme. Je pěkný, že ti dva spolu žili i doopravdy. Někdo má mini film ze svatby a někdo mega film z randění. ()

thunnus

Jedna z nejoblíbenějších komedií mého dětství. Hogan je vtipný a Kozlovská pěkná a sympatická. Když k tomu přibereme další postavičky vychází z toho skvělá komedie a přjemně strávený večer. ()

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (viac)