Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk. Když se Charlton Heston a a další dva astronauti proberou z hluboké hybernace, zjistí, že jejich kosmická loď je zničena. Při útěku zjistí, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice. Heston je odchycen a uvězněn ve městě - zbytek posádky a později i několik opic se mu samozřejmě snaží pomoci z vězení uprchnout. To se nakonec podaří a všichni jsou volní, aby ale v samém závěru všichni zjistili strašnou věc... (Magic Box)

A4finity

Nejspíš všechno co ve filmu potřebuju vidět.. spád, na sci-fi film rozumnej příběh, prokládající poměrně hlubokou myšlenku, kterou Schaffner předběhl čas, vygradovaný závěr, vše zaobaleno charismatickým Hestonem a ultimátní playmate Harrison, která sice (co si budeme povídat), ve filmu moc hereckých výkonů nepředvedla, ale já jsem moc rád i za to, že tam prostě byla. ()

Mrtvobog

Klasická old-school sci-fi, ktorá nepotrebuje efekty na to, aby dokázala vytvoriť poriadnu atmosféru a zaujať. Už prvé zhliadnutie tohto snímku ma fascinovalo, nakoľko išlo o dovtedy najlepšie zvládnuté dielo zaoberajúce sa cestovaním do budúcnosti a s originálnym nápadom ovládnutím ľudského rodu opicami. Z celého filmu je najlepší záver, ktorý všetko posúva do inej dimenzie a podáva iný uhol na celý film, pričom všetko vyznieva omnoho ponurejšie ako sa na prvý pohľad zdalo. ()

Parsek

Velkolepý film, jedna z mých nejoblíbenějších filmových "scifáren"... nic co později na bázi knihy a tohoto filmu vzniklo už nestojí za nic - tedy téměř... ()

vana008

Ačkoliv nemám v oblibě sci-fi žánr, musím říct, že tento film mě ohromil. Geniální příběh s neuvěřitelným vyvrcholením, které jsem však bohužel dozvěděl ještě než jsem viděl film. Odteď budu číst komentáře až poté, co shlédnu film, protože jsem si jist, že jsem si tím zkazil jeden z nejsilnějších momentů ve filmové historii... Mám rád filmy, které mají nějaké poselství, a to u tohohle díla rozhodně platí. Velmi se mi líbilo také prostředí, kde se film natáčel, vypadalo to opravdu jako z jiné planety :-) Co ještě dodat? Herecké výkony skvělé, kamera dobrá, hudba vynikající a velmi originální, zkrátka film, který stojí za to vidět. ()

Xmarc

Místy mě lehce iritoval dobový hudební doprovod a asi by se dalo vytknout pár drobností, které ovšem celek nijak výrazně nezhazovaly, takže s přimhouřením oka 90 %. ()

Emmet_RAY

Klasika, která baví i po tolika letech a na rozdíl od mnoha jiných filmů nepůsobí ani dnes komicky. Jaderné nebezpečí sice již tolik nehrozí, takže hrany jsou trochu otupeny, ale ten základ příběhu je univerzální. Předloha je geniální a filmařsky je to lahůdka. ()

P@\/EL

Vynikající science fiction film, který nahlíží do hodně vzdálené budoucnosti. Největší devízou filmu je samotný příběh, jenž je hodně silný a poutavý. Děj je akční, zábavný, má skvělý spád a neustále graduje. Nejvíc mě ovšem dostal kolosálně působivý závěr, kdy se hlavní hrdina dozvídá, kde se vlastně nachází. ()

Mangus

Planéta opíc vo mne v mladosti vyvolávala odpudivé pocity vďaka maskám opíc, po rokoch som tomu dal šancu a som ohromený celkovou myšlienkovou zrelosťou filmu. Dokonalé v každom ohľade. Rokmi myšlienka nestarne a záver je proste strhujúci. 10/10 ()

uprchlice

Tenhle film je opravdu moc povedenej. Krásný příběh, herci předvedli opravdu skvělé výkony a do poslední minuty se člověk nepřestane nudit. Závěr vyrazí dech. ()

Declen

Ani nevím kolikrát jsem jako mladý tenhle VSH skvost viděl. Dodneška mě z při vzpomínkách na tento film mrazí v zádech. ()

Nocturnum

Četl jsem předlohu, která je ve svém žánru jedna z vůbec nejlepších, ale film (přestože je nejen příběhem, ale i tím co kritizuje hodně odlišný) je také velmi působivý. Perfektní film. ()

pokoutnice

Film mi naposled zpříjemnil cestu přes oceán a také jsem ho viděla poprvé v originálním znění. Je neuvěřitelné, jak zub času absolutně neohlodal jeho naléhavost a depresivní účinky. Výjimečný počin na svou dobu a výjimečný v rámci žánru i na dnešní dobu. Český dabing je také perfektní. Škoda, že ten úžasný, dech beroucí konec jsem jako dítě nedokázala tak prožít a ocenit. ()

ajaxx

Výborně natočené i výborně zahrané. Když jsem to videl jako malý kluk, dlouho jsem si ten film pamatoval, ale nevěděl jsem příliš, o co se tam jednalo. S odstupem času ale můžu říct, že silný dojem na mne dělá i dnes. S ohledem na tehdejší dobu zvládli tvůrci jak atmosféru, tak i prostředí. Na výbornou. ()

Phillippus

Super sci-fi !! Neskazené nechutnými digitálnymi efektmi, čisté, umelecké, atmosférické. Takto robia filmy praví chlapi. Nie buzíci za počítačom (bez urážky). A ten geniálny koniec! To je naozaj také ťažké sa vysrať na prvoplánové efekty a blu- ray a 3-D chujoviny a začať znova konečne filmovať??? ()

Otan

Já tomu jako rozumím,ale přece jen to není pravé ořechové.Asi bych i souhlasil s tím že náboženská myšlenka je tady větší než kde jinde,ale ty opičky nejsou pro mne.Myslím,že ale masky jsou skutečně vyvedeny skvěle.65% ()

DEJWIX114

co dodat prostě první sci-fi film co jsem viděl. byl jsem ještě malej ale pořád si pamatuju jak jsem žasnul a koukal na tv s otevřenými ústy. :) ()

2sistem

V dětství to byl jeden z mých oblýbených sci-fi a možná i první, který jsem viděl. Dobrá myšlenka, dobrý příběh, ještě lepší konec. ()

Třetí Planeta opic má režiséra

Třetí Planeta opic má režiséra

16.01.2014

Anebo vlastně devátá, záleží, jestli je chcete počítat od Planety opic z roku 1968 nebo od Zrození planety opic z roku 2011. Úspěšně zrebootovaná série bude letos pokračovat Úsvitem planety opic, v… (viac)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

...a spousta dalších pokračování. Co takhle Top Gun 2? Jerry Bruckheimer nemá dobrý rok – Princ z Persie neuspěl a Čarodějův učeň zřejmě dopadne ještě hůř. Účetnictví mu zachrání čtvrtí Piráti, ale… (viac)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

02.12.2008

V sequelu včerejší novinky o pokračováních se dočtete o další Planetě opic, další Policejní akademii, dalším Hairsprayi a dalších Aktech X. Zpočátku to znělo jako totální kachna – internetem… (viac)