Poslední část Trilogie pomsty (Sympathy for Mr. Vengeance, Old Boy). Pomstychtivá mladá žena s andělskou tváří po návratu z vězení hledá odplatu – za zločin, který nespáchala, za příkoří, které musela vytrpět, za ztracenou dcerku, kterou musela opustit. Film byl oceněn na festivalu v Benátkách 2005 Malým zlatým lvem. (oficiálny text distribútora)

bassator

Originalita nápadu pomsty je tak geniální, že zastíní nudný zbytek filmu včetně vůbec mi nesednoucí hlavní hrdinky. Ale jak říkám nápad vyhrál nadevším a proto ostatní budu ignorovat... - 6. 12. 2012 - 75% ()

mat.ilda

Jen dvě silné scény a to hlavně zásluhou krásné hudby, ostatně, tak je to s celým filmem, efekt na prvním místě - lahodí sice oku i uchu, ale plochost postav a prapodivné dějové zvraty bez smyslu i účelu vizuální požitek brzy přehluší. Za ocenění stojí chvályhodný zvyk celé asijské kinematografie - když se zabíjí, teče krev, tak to prostě je. ()

Natascha

Trošku méně působivé než Oldboy, ale pořád výborné. Hlavní devizou je rozporuplná hlavní hrdinka, u které se za milým a hezkým zevnějškem skrývá vynalézavá, ale nešťastná mrcha, která na jednu stranu zneužívá ostatní pro svou pomstu, na druhou ji ale budete fandit. Scéna hromadného trestání je děsivá a plná podivně zvrhlého černého humoru. Jako bonus výborná hudba. ()

anais

Třetí část volné trilogie spojené tématem pomsty. Dívka se vrátí z vězení, a nemyslí na nic jiného než jak se pomstít vrahovi malých dětí, neprávem dostal za mříže za své vlastní skutky. Režisér Chan-wook Park jako by si bral to nejlepší z amerických filmů, které to okoukaly zase od těch asijských. Je to tedy vcelku originální mix ingrediencí typických pro krvavé japonské filmy let 70., ale i pozdější americké v čele s Tarantinem. Park používá mnoho záběrů jen tak „na efekt“, jen pro jejich estetiku. Člověk se při sledování často až divý tomu marnotratnému hýření nápadů. Brutalita, přehnané emoce, krása obrazu – dohromady tvoří překrásnou jízdu, které na dokonalosti ubírá jen několikrát nastavovaný konec. ()

poz3n

Nevim kdy naposled ve mně film vyvolal tolik pocitů a tolik protichůdnejch emocí. Je Chan-Wook Park filmovej génius nebo sebestřednej onanista, kterej je přesvědčenej že umí? Každopádně on umí a některý scény, který vytvoří, mi přijdou až nadpozemsky dokonalý. Scény který se vrejvaj do kůže a berou dech. A někdy se dostane na tu hranici mezi tou genialitou a sebeukájením. Já vlastně vůbec nevim co dát za hodnocení. Vrazil bych tomu 5, za tu dokonalost, za tu úchvatnou hudbu, za ten pocit sebeuspokojení po pomstě. A pak bych mu zase vrazil nejradši facku, rozbrečel se z toho jak sem plnej emocí z toho filmu, a řval na něj co si o sobě myslí. ()

HellFire

Stejně jako Old Boy mě Lady Vengeance jako celek nijak zvlášť nenadchla. Oceňuji ale krásnou kameru a především hudbu, která se velmi povedla. ()

Hogun

Ak mi pri Old Boy nesedeli niektoré prvky, tak v tomto filme fungovala chémia ako mala. Námet pomsty zreagoval s vizuálnou stránkou a výsledný produkt obohatený o čistý cynizmus v koncentrovanej podobe na mňa zaúčinkoval neuveriteľne silným spôsobom... proste láska na prvý pohľad :) Klaniam sa p.Parkovi a rozmýšlam aké veľké tofu (alebo koláč) si budem musieť umiesiť ;) 10/10 ()

JASON_X

Vizuálně hodně pohledný a zajímavý thriller, ale z celé Parkovy "trilogie pomsty" je scénáristicky nejslabší, respektive nejchudší - mohl trvat klidně o půl hoďky míň. Ale ne že bych se nudil, ani náhodou, i tak se tenhle kousek vymyká z běžného thrillerového průměru a já svým Korejcům rozumím a baví mě... Nic tak lidi nestmelí dohromady, jako společně provedená sadistická vraždička. Lady Lee je navíc vznešeně a nepřístupně krásná a dá divákovi vzpomenout na obdobné, ale o generaci starší japonské exploaťáky s filmovou bohyní Meiko Kadži (které se svým fluidem téměř vyrovná). Ve filmu (jak je v asijských filmech obvyklé) zní také krásná (evropská, jak je v asijských filmech obvyklé) hudba. A taky je v něm trocha příjemně morbidního humoru - mužsky šovinistická kopulace při obědě, závěr s rodiči v pláštěnkách, a vtipné bylo i zkarikování manželského párečku venkovských a ožralých "gaidžinů" - my Asiaty karikujeme a zesměšňujeme ve filmech taky, tak proč by nám to nevrátili, že jo... Scénáristicky možná trochu slabší, ale esteticky silné. ()

ancientone

Na porovnanie: Sympathy for Lady Vengeance je ešte mnohotvárnejšia než neustále morfujúci policajný oblek y Scanner Darkly (nevraviac o úrovni kvality spracovania). Nálady strieda s rovnakou ľahkosťou a prehľadom ako časové roviny, tvorí perfektne vyvážený medzičlánok medzi chladnou odosobnenosťou Sympathy for Mr. vengeance a psychotickou explozívnosťou Oldboya a po troch neľútostných jazdách ponúka finálne spoznanie pocitu pravej očisty. ()

ScarPoul

Posledný diel trilógie o pomste!!. Priznám sa tento film som videl v kine veľmi dávno a aj to vďaka náhode. A po dlhom čase som sa k nemu vrátil a musím priznať že je rovnako pútavý ako predchádzajúce časti s tým že toto je naozaj zavŕšenie pomsty. Pomsty ako takej pretože Geum- ja sa nakoniec nepomstí ale prinúti iných aby sa pomstili za ňu, ale aj napriek tomu že svoju úlohu nesplní dostane sa jej satisfakcie v podobe stratenej dcéry. Park tentokrát pritvrdil v čiernom humore a prvá polovica je ním doslova presýtená. Druhá ktorá sa sústreduje už na samotný pakt pomsty je ako u predchádzajúcich snímkov emotívne vyhrotená a miestami až nechutná. Oproti iným dielom ale Park nevytvoril doslova akčný film ale skôr poetickú úvahu o správnosti niektorých rozhodnutí, čo je ešte dotvorené snehom, ktorý ako všetci vieme očisťuje. Línia matky a dcéry vôbec nepôsobí klišovito alebo rušivo. celkovo je natočená hravo a vzájomné nerozumenie si matky s dcérou je takým miernym symbolizmom. Geum- ja prechádza nenávratnou zmenou, keď sa s nevýslovne pekného dievčaťa, stane žena poznačená časom s takou emotívnousťou a opodstatnenosťou až to človeku zvýši pocit reálnosti a surovosti. Vrah ktorý je nakoniec potrestaný skončil najhoršie ak ponímame celkovú trilógiu. Vypočuť si kým a ako zomrie pred tým než zomrie je príliš kruté a presne tak je to aj natočené a oslava po vražde je už len harmonickým sprestrením alebo iba nostalgickou spomienkou na to čo mohlo byť ale už nie je. ()

Khalesi odpad!

Je zvláštne ako v každom druhom kórejskom, japonskom či čínskom filme patrí už k zaužívanej tradícii zavraždit nejaké to zviera. Najlepšie ak je to šteňa, ak nie to tak aspoň slon, opica, mačka, alebo rybička, prečo ju napríklad nenaporcovať za živa? Ja neviem, nazýva sa rasizmom aj to, ak je mi na zvracanie z pokrútenej, zvrhlej psychiky príslušníkov týchto národov? Pretože ak áno v tom prípade sa zo mňa stáva rasistka. ()

BoPo

Pomsta sa najlepšie vychutná s chladnou hlavou. Treba si dať na čas, všetko naplánovať a potom sa dostaví ten skvelý pocit. No tento film tento zážitok neposkytol. Tempo je až priveľmi pomalé a momentov na ktoré budem spomínať je málo. Takže v porovnaní s filmom Oldboy neobstojí. ()

bouncer

Skvěle odvyprávěný příběh o pomstě, který je lidský a zároveň se nebojí krutostí a drsných scén. Vše je pospojováno skvěle a myslím, že Chan-wook Park vytvořil báječné zakončení jeho trilogie. Bravo. ()

Avalon820

"Pomstu je vždy nejlepší podávati v rodinném balení," řekl jednou Levák Bob. A myslím, že tvůrci tohoto filmu se nechali tímto mottem skutečně vydatně inspirovat. Nebohá paní Pomsta je názornou ukázkou toho, kdy je stupnice o pěti hvězdičkách krajně nevyhovující... Abych to vysvětlil - rozhodně jde o povedený film, v rámci trilogie o vydařenou střední cestu. Paní Pomsta je tak trochu jako na houpačce - chvíli akční, nápaditá a dynamická jako Oldeuboi, chvíli zase rozvláčná a neefektivně melancholická jako Boksuneun naui geot. Volně přeloženo něco mezi 3 a 4 hvezdičkami. ()

murakamigirl

Po horúcej donáške rozpačitosti od Oldboya sú moje nebohé emócie opäť prehnané delovými hlavňami. Áno, áno, au, au, auuu!!!, Chan-wook Park mi znovu pekne zostra narezal. Vítam, a s potešením takmer sadistickým nastavujem zadoček:). Čo oceňujem najviac? Tak nie je o čom, priatelia, triumfálny strih si totiž u mňa vystrihol neohrozené železné prvenstvo. Zostrihané je to teda „zatraceně“, až si trúfam odtušiť, že niekto sa z toho i poserie, a ako nie že nie. Flashback zľava, flashback sprava, však hlavná postava má na čo spomínať a má holt kopu (resp. iba) známych, čo si na tom stoja rovnako, a verte, na nezáživnosti vážne nebude kedy! Čerešničky, ako tie v úvode a v závere, keď nám Park vo vášnivom slede poodkryje, čo sa ešte len odohrá či čo nám ešte len má byť vysvetlené, sú delikátne zakomponované do celku, zďaleka nezastupujú len formálnu čačku či vychytávku, ale umne nakladajú s pocitmi, ako vravím a rada to zopakujem: proste čerešničky... Pôvodne som chcela napísať: „Skutočne determinujúce fakty sa dozvedáme nejak prilacno, čo v tak šťavnato rozohratej a rozostrihanej hre nemôže nezamrzieť. To je prvé i posledné v zápornej kolonke, o čom stojí za to sa zmieňovať.“ No s mojím o pár hodín mladším ja dnes tvrdo oponujem! Je to hanebne zavádzajúce a výraz „prilacno“, ehmm, no ten už ani nemôže byť scestnejší. Vidím, že v tele bystrejšieho scenára sa mi neoplatí pitvať:), nakoniec, príbeh do suchosti nezabŕdne ani palcom, a to je, milá tangerine1, „skutočne determinujúce“. 2. polka- od prečistených čriev:)- sa mi páči snáď i dvojnásobne viac a posledná štvrtina (naloženie s Baekom, vinníkom) predstavuje nervydrásajúci psycho atak, iba márne opísateľný nálet armády husej kože a áno, celebrejšn zdravého intelektu. Zdravím autorov scenára, doteraz sa nejdem zbaviť nutkania vás zato silno vybozkávať..... Nie, nerozsekalo ma to na cucky ako starší braček Mr. Vengeance: drastickejší, omnoho menej štýlový ako jeho vo svojom audiovizuálnom a formálnom perfekcionizme až celkom narcisticky pôsobiace pokračovania:), nie. No keď sa v Mr. Vengeance vyriekne ústami jednej beznádejnej postavy: „Synu, máš to v tepne...“ a keď dobrosrdečná Geum-ja zasyčí svoje „Tak už skap!“ vy viete, že je to úúplne o inom, no spomeniete si. Jednoducho si spomeniete. 85% ()

Terva

Převážně se z anděla stává ďábel, zde je to obráceně. Bůh je neomylná. Film je plný citátů a pomsty. Mám cítit vinu za smrt vraha? Rozdávání nožů může začít. ()

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Korejská žízeň v Hollywoodu

Korejská žízeň v Hollywoodu

23.05.2009

Pamatujte: Nemá smysl se rozčilovat. Hlavně klid. Oč jde? O jihokorejské hororové drama Bakjwi (na obr.), které jen před několika dny představil v Cannes Park Chan-Wook. Film vypráví příběh kněze,… (viac)

Program FILMASIE

Program FILMASIE

20.11.2005

Hlavním bodem programu prvního ročníku festivalu asijských filmů FILMASIE, který se uskuteční ve dnech 1. 7. prosince 2005 v pražských kinech Světozor a Aero, bude Jižní Korea. Tu budou zastupovat… (viac)