Má je pomsta

(festivalový názov)
  • Južná Kórea Boksuneun naui geot (viac)

Hluchoněmý Ryu se ze všech sil snaží vydělat dost peněz, aby mohl svoji umírající sestru poslat na transplantaci ledvin (což není zrovna snadné, když jste právě přišli o práci a ještě ke všemu vám v nemocnici řekli, že potřebný orgán není k dispozici). Po menší epizodě s překupníky s lidskými orgány dá Ryu na radu své přítelkyně a rozhodne se získat peníze na sestřinu operaci únosem malé holčičky. Zpočátku slibně rozjetá akce se ale velmi brzy příšerným způsobem zvrtne a únos uvede do chodu kolotoč událostí, které všem pořádně zacloumají životy. Úvodní díl Parkovy trilogie o pomstě (následovaný snímky OLDBOY a SYMPATHY FOR LADY VENGEANCE) získal v roce 2003 na filmovém festivalu ve Philadelphii první cenu za nejlepší film. (kiddo)

Boogeyman

Neviděl jsem části této pomstychtivé trilogie chronologicky, nýbrž přesně naopak. Nebohá paní Pomsta mě odrovnala, Oldboy nenadchl a Pan Pomsta zklamal. Paní Pomsta byla jedna skvělá zasloužená přímočará pomsta, Oldboy bezchybně promyšlená pomsta, která mi však přišla neadekvátní k závažnosti provinění a Pan Pomsta má oboje, ale ani jedno není dotažené, místo toho nám pokládá otázku, jak moc si kdo pomstu zaslouží a jaký mu náleží trest. Kdybych předtím neviděl následující dva díly, dal bych jednoznačně za 5, jenže když se dostatečně nasytíte, ani láhůdky vám pak moc nejedou. ()

HAL

Ne, z téhle bandy otravných retardů si sympatie nezaslouží vůbec nikdo. Nejvíc tady stejně trpí divák, protože každá scéna v tomto zmetaném a absurdním příběhu je protahovaná na dvakrát takovou délku než by potřebovala. Vzájemné zabíjení se na konci už je natočené docela zajímavě a vizuální stránka celkově je povedená, tak alespoň malé plus, a pro mou oblíbenou herečku Bae Doo-na to byla jedna z prvních rolí, tak druhé malé plus. Ale vážně netuším proč Chan-wook Parka se mluví o "trilogii", když tento film je tak neporovnatelně horší než následující Oldboy. 5/10 ()

Renton

Scénář: Mu-yeong Lee, Jae-sun Lee, Yong-jong Lee, Chan-wook Park .. II. Jak se přežívá na dně společnosti? I bohatá Jižní Korea má takové dno. Na něm dennodenně žijí dva sourozenci. Díky shodě náhod, kdy je i to částečné štěstí vykoupeno obrovskou smůlou, jsou donuceni k zoufalému činu, který rozjede známý koloběh typu pomsta plodí pomstu a pomsta další a další pomstu A při závěrečné scéně doufám dostatečně pochopíte, že do takového koloběhu není dobré se zaplést! Zpracování je velice brutální, byť ne tak efektní a stylové jako následující opus Oldboy, který už nepůsobí tak moc vlažně a roztahaně. ()

Pethushka

Bude to znít divně, ale mám vlastně radost, že jsem v tomhle filmu nenašla zalíbení a nemusím mít výčitky svědomí. Občas mi totiž dělá problém dávat vysoké hodnocení filmům, jejichž obsah mi je silně proti srsti. Jenže to bych pak hodnotila většinu filmů negativně. V tomhle případě se mi ale nelíbilo ani zpracování. Dlouhé záběry na ošklivé a pochmurné věci, při kterých mám strach, že mi vymyjí mozek. K tomuhle si cestu, doufám, nikdy nenajdu. ()

emma53

Park je sám o sobě zajímavá osobnost už jen podle jeho vyjádření viz biografie. On je jak semafor, kde nechává stále svítit tu varovnou, nepříjemnou, masakrální, červenou a libuje si v tom. Svým způsobem strhující a drsně naturalisticky syrový film, ale já to hned nevzdám a nechám ho na mě občas bliknout obrazně zelenou a zkusím znovu projet nějakou jeho šílenost. Parkovou motivací při filmování jsou asi i tahle slova : "Nenávist bez touhy po pomstě je jako semeno, které spadne na žulu". ()

• Most přes jezero postavil štáb. (HellFire)
  • Chan-wook Park dostal po enormním úspěchu Joint Security Area prakticky neomezenou moc v natočení dalšího filmu. Po neúspěšném pokusu o vytvoření příběhu o pomstě dokončil režisér právě Sympathy for Mr. Vengeance, na kterém pracoval již před natočením Joint Security Area. (TomikZlesa)
  • Seung-beom Ryu pobýval v přípravě na svou roli mladíka postiženého mozkovou obrnou se stejně postiženými lidmi, aby se naučil jejich pohybům. (HellFire)

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (viac)

Korejská žízeň v Hollywoodu

Korejská žízeň v Hollywoodu

23.05.2009

Pamatujte: Nemá smysl se rozčilovat. Hlavně klid. Oč jde? O jihokorejské hororové drama Bakjwi (na obr.), které jen před několika dny představil v Cannes Park Chan-Wook. Film vypráví příběh kněze,… (viac)

Program FILMASIE

Program FILMASIE

20.11.2005

Hlavním bodem programu prvního ročníku festivalu asijských filmů FILMASIE, který se uskuteční ve dnech 1. 7. prosince 2005 v pražských kinech Světozor a Aero, bude Jižní Korea. Tu budou zastupovat… (viac)