Dvadsaťročný zelenáč Anthony chcel iba pokračovať v rodinnej vojenskej tradícii a netušil, že táto túžba ho privedie až do Iraku, kde musí čeliť vražednej horúčave a nepriateľským vojakom. Odrazu sa spolu so svojimi spolubojovníkmi ocitne vo vojne uprostred krajiny, ktorej nerozumie, proti nepriateľovi, ktorého nevidí a z dôvodov, ktoré nechápe. (STV)

JohnZ87

Kvalitní psychologická sonda do duše mariňáka, která nesází tolik na akci (hlavní hrdina si "na ostro" ani jednou nevystřelí), přesto na diváka válka dýchá doslova na každém kroku. Hmatatelné jsou hlavně její dopady na jednotlivé postavy. 80% ()

Nufa

Originální pojetí válečného tématu. Svým způsobem dost nepředvídatelný děj, neboť film přesně kopíruje myšlení mariňáka, zkrátka nikdy nevíte, kdy se co objeví nebo naopak neobjeví, ale člověk musí čekat všechno všude. Rovněž mě zaujala celá struktura filmu, lehce komediální úvod postupně mizí a snaží se spíš poukázat a vyobrazit válku jako takovou, ikdyž jen čistě okrajově. Rozhodně si nehraje na dokument, ale pohlíží na válku opět z trochu jiného pohledu. Zajímavý film, ve kterém se fanoušek tohoto tématu určitě najde. ()

papadoce

Ale popravde, trocha som sa aj nudil a to najmä v druhej polovici filmu. Ak rozmýšľate nad tým, či si Mariňáka pustiť, tak vedzte, že ide v skutku o vojnovú drámu, iba drámu. Nečakajte akciu, lebo zostanete sklamaní. Starý dobrý čierny jastrab, už zase ho budem musieť zostreliť. ()

denulik

Nepatetický a nečakane zábavný film o švtordňovej vojne a frustrovaných mariňákoch, ktorý má nadhľad a baví. Výborní herci na čele s Foxxom a Gyllenhaalom, skvelá hudba a réžia Sama Mendesa, ktorý to s prehľadom dáva. ()

AshT

Oscarový režisér Sam Mendes rozhodl podívat pod kůži Mariňákům. Od výcviku až po jejich nasazení. Bohužel film je strašně nerovnoměrný geniální scény se prolínají s nudnými až dokonce stereotypními. A film se ani náhodou nepřiblížil geniálnímu počinu jménem Full Metal Jacket na druhou stranu se stále jedná o nadprůměrný film 75%. ()

fallanga

Nevím jak tenhle film popsat. Zkráceně řečeno, je to unikátní film. A je skvělý. Balancuje mezi válečným dramatem typu Black Hawk Down a komedií typu Fullmetal Jacket. Film sám o sobě není komedie, je to ono válečné drama a nedá se ani říci, že je to odlehčené, protože není, ale ukazuje to konflikt v Iráku z jiného pohledu. Z pohledu, kdy za 180 dní nepadne jediný výstřel, v táboře je nuda, vojáci musejí odlehčovat atmosféru, zamíchá se tam i nevěra manželek/přítelkyň, trochu té vojenské šikany a spousta dialogů (všechny jsou samozřejmě správně sprosté), které jsou vlastně úplně o ničem, ale do filmu prostě patří. Skvělý pohled do psychiky mariňáků. ()

Shitonit

Takový vomrknutí světa vymatlanejch debilů. Skoro by se dalo napsat, že se jedná o výsměch lidem, co platí daně, někdo jako do války jde za ně, v tý válce se vyjebávaj prachy do hajzlu a mariňáci si tak můžou leda navzájem honit péra. Hezky natočený dokument o honění magorů ve vojenským mundůru. ()

Knor

Sam Mendes tentokrát zasondoval mezi mariňáky a povedlo se mu něco zcela originálního. Je to trochu divný říct toto o válečným filmu, ale je neuvěřitelný jak může být vážný válečný film tak zábavný a pohodový. Originální válečný film a super zážitek, který dloube ještě dlouho po titulcích ()

V1ctor_

Skvělé natočená válečná osvěta o válce v Zálivu, ale i o tom jaké to je být vojákem, americkou produkcí, jenž konflikt zobrazuje z druhého úhlu pohledu, toho méně známého ovšem stále pravdivého. ()

pikacu

Pustna burka svojim sposobom nebola vojna. Aspon nie pre pozemne pluky vratane top oddielov marinakov. Ti vlastne zazili vojnu naostro len vtedy, ked boli bombardovani vlastnymi vzdusnymi jednotkami. A tak velmi chceli tito pesiaci niekoho zabit. Je to film o depresii vojakov, ale nie je to depresia rastuca z vycitiek, ci bojuju v mene spravnej veci, spravnych ludi, alebo spravnej krajiny. Je to depresia z nudy. A ked sa clovek nudi, napada ho vselico, tym skor, ak je JARHEAD. Kurva, ja chcem zabit aspon jedneho!!! ()

maeb

Jo, věřím. Věřím, že takhle nějak se mohly vypadat pocity amerického mariňáka během operace Pouštní bouře. A když k tomu přidám skvělou formu, v jaké je to celé zaobaleno (jak jinak taky u Sama Mendese?), tak mi z toho vychází jasných pět hvězd. ()

unrocker

Nevím nevím 3* jsou asi maximum co ode mě dostane tento snímek... no jako námět a příběh zajímavý, ale prostě mě tento snímek nějak nechytil.... čekal jsem od filmu mariňák nějakou akci a podobně, ale tohle bylo psycho-drama o vojenských depresích vojáků... ()

Pitr_Pan

Je potěšiltelné, že si Sam Mendes od svého veleúspěšného debutu udržuje vyrovnanou a značně nadprůměrnou kvalitu. Po divadelně minimalistické Americké kráse a poněkud kontroverzní comicsové adaptaci Road to Perdition, poskytuje nám v případě filmu Jarhead tento bystrý pozorovatel amerického života s obrazoboreckou razancí studii fenoménu války na přelomou epoch. Režisér prokazuje nevšední cit pro detail, symbolickou zkratku, jež vystihuje souvislosti širšího řádu (společenské, politické, historické). Anthony je americký mariňák. Jarhead. Jede do války proti iráckému nepříteli. Ani jednou nevystřelí. A přece je boji poznamenán. Jednoduchá rovnice se spoustou neznámých. ()

OL@F

Mendes mi dokázal,že je režisérské eso...Čekal jsem hodně akce,ale žádná nepřišla,takže jsem byl jistým způsobem zklamán jako Swoff a ostatní vojáci...Ale naprosto to ve mně simulovalo to nenaplněné čekání.Čekal jsem,že se ani takový režisé jako Sam Mendes neubrání americkému patriotismu.A o vlastenectví nepadlo ani slovo.Čekal jsem výborný film...A on je ÚŽASNÝ!!! ()

Fanak

Dlouho jsem váhal, jestli nedat přece jen 4*, protože tento film je opravdu dobrý, přinejmenším vizuálně velmi snadno konzumovatelný a herecky civilní. Ačkoli za srdce mě příliš nevzal, rozum si v něm lecjakou potravu najde. Velmi podnětná sonda do světa vojny a míru amerického mariňáka. Být jím bych věru nechtěl, asi je ale dobře, že existuje. ()

Hank

Válečný film bez války a bez střílení. Duše, mentalita, psychika, odhodlanost, rozčarování, euforie, zklámání, šílenství....takový je pohled na osamělého Mariňáka. ()

tenista

Mariňáka jsem hrozně dlouho odkládal a musim uznat, že to byla chyba. Sam Mendes ani ve svém třetím film nezklamal, docela se na jeho další filmy těším. Mimo jiné nám ukazuje, že umí natočit prakticky cokoliv. Je vidět, že výcvik mariňáků neni žádnej med, osobně bych si na to netroufal :o) A ta část, kde hořeli ropné vrty, byla vážně úžasná! ()

RobbieM@N

Navždy mi zůstane vyryta v paměti vzpomínka na rozžhavenou poušť pokrytou černou ropou a zakrytou stejně temnou nocí. stejně tak nezapomenu na Jakea Gyllenhaala, kterému jsem nevěřil, že dokáže zahrát tvrďáka numero uno a Jamie Foxxovi jeho "fuckování" a celkově jeho roli cool štábního seržanta, stejně Lucas Black, Sam Mendes vytvořil film s nadhledem a s krásou jemu vlastní.PS: Nuda vojáků ve filmu je tak dobře vyobrazená, že Vy se rozhodně nudit nebudete. Výborná hudba navrch. ()

Muzaffer

Koukal jsem se na to před 2 týdny. Pamatuji si, že byl pátek, že ten den pršelo a že jsem si k večeři vařil boloňský špagety, ale nepamatuju si byť jedinou scénu nebo dojem z tohoto filmu. Od filmu s takovýmhle námětem od takového režiséra bych čekal mnohem silnější "feelings". ()

Soubi

První polovina lehce komická, druhá velmi těžká až depresivní. Válečný film, při němž mnoho mrtvých neuvidíte, ale budete mít alespoň o čem přemýšlet... Spíše ke 4*. PS: Ani jsem si nevystřelil... ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz