Dvadsaťročný zelenáč Anthony chcel iba pokračovať v rodinnej vojenskej tradícii a netušil, že táto túžba ho privedie až do Iraku, kde musí čeliť vražednej horúčave a nepriateľským vojakom. Odrazu sa spolu so svojimi spolubojovníkmi ocitne vo vojne uprostred krajiny, ktorej nerozumie, proti nepriateľovi, ktorého nevidí a z dôvodov, ktoré nechápe. (STV)

salamandrr

Pro mě naprosto průměrný snímek od,kterého jsem očekával asi něco jiného než v něm bylo...když už to vypadá,že se něco stane...nestane se nic a to mi prostě vadí...pro mě táhlá nuda okořeněná zajímavými momenty ()

Filmárik

Neviem čím to je ale Jarhead u mňa rozhodne nesplnil očakávania mnou do neho vkladané. Má síce všektko čo má normálna dráma mať, len miestami akoby film nevedel či je komédia dráma alebo snáď akčák. Možno keby som sa hral na drsného "amíka" so zeleným mozgom ktorý nadovšetko miluje vlasť bolo by to za 5* ale bohužiaľ. No rozhodne musím uznať poklonu Mendesovi za to že sa nebojí liezť do neznámych vôd filmových žánrov a po slušnej Amerckej kráse, vydarenom Road to Perdition nám servíruje výpoveď jedného znudeného vojaka, ktorý v púšti zažil všetko čo jeho kolegovia, akurát sa o tom jediný podujal rozprávať. Tak teda * za herecké výkony, * za skvelú výpravu a najmä * za skvelé vizuálne stvárnenie horiacich ropných polí.(BTW: čo mala preboha znamenať tá scéna s koňom????) ()

Xatrix

Valecny film? Ano i ne. Jarhead je hlavne o nude, kterou zazivali vojaci pri Poustni bouri, nuda, cviceni, myslenky upinajici se k rodinam doma. Do toho vseho vytecna hudba a genialni obrazy Sama Mendese. Ano, film neni dokonaly, chybi mu potrebny drajv (ale jak to udelat u filmu o nude???) a krapet silnejsi pouto s divakem. Kazdopadne na Jarhead nejde zapomenout. Uz jen kvuli Jaku Gyllenhaalovi, Peteru Sarsgaardovi a Jamie Foxxovi. Fuck that sh*t!! 8/10 ()

JimiH

Výborně obsazené a natočená válečná satira. Sam Mendes opět ukázal, že není one-hit wonder a Jake Gylenhaal odvádí opět vynikající výkon v hlavní roli. ()

GIK

Po přenesení děje do Iráku jsem zažíval zhruba stejné pocity jako vojáci nasazení v Iráku před operací Pouští bouře - nuda, nuda a zas nuda. Ani časté vtipy typu, velitel řve na vojáky: to bylo lepší, začíná mi z vás tuhnout péro, mou náladu moc nevylepšily. Věřil jsem, že se stane NĚCO alespoň na konci - ale mé naděje byly marné. Film šuměl šuměl až na konci úplně vyšuměl. ()

Barak

Mezi všemi těmi válečnými filmy, kde se to hemží spoustou pouček, kritikou, psychickým útlakem a všemi těmi válečnými kecy, které mají diváka přivést k tomu, že válka je hnusná, je Mariňák velmi příjemnou změnou. Válka tady totiž vůbec není. Teda je, ale kdesi za humny a vojáci mají volno. A ve volnu se dělá co - kraviny :) zvlášť v poušti. Je to něco jiného, ale něco, co tu ještě nebylo a co zaručeně potěší. Hořící ropa v noční poušti vypadá "nádherně".... 9/10 (Btw, fajn hudba) ()

Skleni

Ohromná emotívna skúsenosť so silnými dejovými zvratmi a koncom hodného oskara za úprimnosť. Jake zahral vojaka tak, že by som ho vymenoval generálom. A aj ostatok osadenstva filmu bol skvelý. nvm čím to je, ale tento film si vás získa a to najmä preto že je metaforou a istým velmo veľkým prizobrazením celkovej našej doby. Ludia proste serú na vojny a boje. Ale každý chce byť slávny bohatý a mocný aspoň raz v živote. :) 86% ()

Peat

Mariňák potvrzuje rozmanitost Mendesovi tvorby. Válka bez bitev a boj vojáku spíš sami se sebou, než proti nepříteli. Závěrečná scéna hořících ropných vrtů, je prostě skvělá. Netradiční, ale skvělý válečný film bez “akce”. ()

mi-ib

Ve válečných filmech mám radši tu surovost války, a tudíž si nepotrpím na nějaká umělecká vizuální díla na plátně. Neříkám, že záběr na hořící ropné vrty v pozadí nevypadala hezky, jenže prostě u válěčnýho filmu mi to nesedí. A vůbec jsem čekal něco jiného. Když je pointa, že si voják za celou válku nevystřelil jen do vzduchu, tak to mi taky moc nesedlo. No prostě je to netradičně pojatý válečný snímek a minimálně za jedno skouknutí určitě stojí. ()

Kaučuk03

Sam Mendes má neuvěřitelný cit pro barvy, obrazová stránka se mi u filmu líbila i nejvíce. Viděl jsem to v češtině, takže nemůžu posoudit sílu dialogů, ale minimálně na začátku, to byla doprá prča. A navíc když Mendes točí, nemusí nikdo mluvit a přesto je vše jasné. Klasicky brilantní výkon předvedl i Gyllenhaal, jemuž vzorně sekundovali i další. Oceňuji, že Mendes natočil válečný film, aniž by padl výstřel na živou osobu. A při tom si film dokázal podržet dynamickou akční složku. ()

Bird_house

Dávám 3,5 hvězd.. První polovina filmu je pro mě taková nezajímavá, možná až nudná a film jsem vypl.. Rozhodl jsem se to nevzdat a na film se dodívat.. Druhá polovina byla opoznání lepší, zábavnější.. Jake Gyllenhaal se mi ve filmu moc líbil a role mu sedla stejně dobře, jako ve filmu Bratři ()

kuces

Kde jiní režiséři by se snažili tlačit vší silou na city, tak Mendes jakoby zůstavá nad věcí. Film o výstřelu, bez výstřelu. ()

siloalampa

Vojnové filmy mám v obľube a tak som na ne i patrične vo svojom hodnotení prísny.Mariňák je taký normálny obyčajný tuctový vojnový film, ktorého spracovanie a scenár je ale úplne odlišný od všetkých normálnych obyčajných tuctových vojnových filmov doposiaľ, keďže chlapci si ani raz v "akcii" nevystrelia. Z filmu čítame psychiku jedinca, ale tú som mal už dávno prečítanú skôr ako vznikol tento film. Napriek tomu pozerá sa na to príjemne, všetko je v poriadku, ide sa tak ako sa má ísť, ale nič výnimočné ma po hlave z plátna netreslo... ()

cerbygerby

Tak já nevím čekal jsem nějakou střílečku a ono nic.. celý film jsem si říkal tak ted to příjde a zase nic... nehrát tam Gyllenhaal, tak tedy nevím.. nemůžu říct že mě to nebavilo i když se tam v celku nic nedělo, ale skoro dvě hodiny člověk čeká na něco co nepříjde.. no jsem v rozpacích co tomuhle filmu mám dát, jestli 3* za to že se tam nic nedělo, nebo 4* za to že se tam nic nedělo a přesto to dokázalo udržovat napětí.... no nakonec se přikloním k těm 4* ()

actor-SP

Ako je možné, že film, ktorý je v podstate dookola o tom istom, vám povie viac, než prečačkaný Forrest Gump? Kameň úrazu je niekde v koreni tejto témy. Nato, aby človek pochopil život mariňáka, musí sa s ním 120min. nudiť, zabávať sa, plakať a zase nudiť, až vtedy pochopí, o čom to celé je...o HOVNE. Téma "ničoho v púšti" nie je zaujímavá a vďačná, no jej spracovanie patrí k tým najlepším, čo vám filmový svet môže ponúknuť. ()

tranquill

Od klasického zobrazení vojenského výcviku v americké armádě po skutečnou válku. Drsná realita těžce dopadá na psychiku vojáků, i když ani jednou nevystřelili... Scény spáleniště a hořících ropných vrtů jsou opravdu působivé. A samozřejmě výborné herecké výkony. Jake se svým "úsměvným" výrazem tváře do syrového prostředí jakoby nepatří, ale roli zvládl skvěle. ()

Pekisan

Takmer klasicky americky vojnovy film drziacej sa tradicnej struktury: vycvik - vojnovy konflikt, nadsenie - vytriezvenie plus trosku tej rock`n`roll muziky. Jake Gyllenhaal predvadza skvely vykon, pribeh odsypa, je to vtipne, su tam tie chvile ticheho uvedomenia a absolutne mi neprekaza ani gycovitost naftoveho kona. Surrealizmus celej sceny len zapada do osnovy prebudenia sa zo zeleneho marinackeho sna. Celkovo to bolo velmi dobre a bolo by to na pat avsak..avsak je tu jeho starsi a dospelejsi brat Full metal jacket ()

Jajar

Nikdy by mě nenapadlo, že film pojednávající o válce si zvolí za ústřední téma nudu na bojišti v pouštní pustině. A nikdy by mě nenapadlo, že snímek o nicnedělání mě bude tak moc bavit. Mariňák neukazuje žádná jatka, ale pouze depku z nemožnosti pořádně si zastřílet. Mendes tak znovu překvapil, když natočil naprosto odlišný film od všech jeho dosavadních. Příběhově sice úplně o ničem, ale o děj tady nejde ani zdaleka tolik jako o vizualizaci bezmoci, frustrace, davového šílenství, přátelství i samoty a vůbec všeho co může v takové moderní válce člověk zažít. ()

Stíba

Originálě pojaté, jedinečně natočené, vzdušné a místy i zábavné ale přitom dost realističně působící a mezi řádky výřečné zároveň. Mariňák je ai jediným filmem svého druhu a to hodně díky Mendesově režii, který tím, že se nedrží zaběhlých stereotypů a pokaždé přijde s naprosto jiným stylem filmu, není zatížen těžkopádností a nudností a je vždy zaručeně inovátorský. ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz