Harry Potter a Fénixov rád

• Česko Harry Potter a Fénixův řád (viac)
Veľká Británia / USA, 2007, 138 min

Réžia:

David Yates

Predloha:

J. K. Rowling (kniha)

Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Jason Isaacs, Tom Felton, Maggie Smith, Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Michael Gambon (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa vracia do Rokfortu, aby nastúpil do piateho ročníka školy čarov a kúziel. Tam však zistí, že väčšina členov kúzelníckej komunity verí, že jeho nedávne stretnutie s Lordom Voldemortom (Ralph Fiennes) je obyčajný výmysel, čím je zásadne spochybnená Harryho dôveryhodnosť. Ba čo horšie, minister kúziel Kornelius Fudge (Robert Hardy) opäť vymenoval nového učiteľa obrany proti čiernej mágii. V lekciách podozrivej profesorky Umbridgeovej (Imelda Staunton) sa však mladí čarodejníci nič zásadné nenaučia, a preto nemajú dostatok vedomostí k boju s temnými silami, ktoré sa okolo nich sťahujú. Na Hermioninu (Emma Watson) a Ronovu (Rupert Grint) výzvu sa Harry rozhodne vziať chod vecí do svojich rúk. Tajne sa začne schádzať s malou skupinou študentov, ktorí sa hrdo nazvali Dumbledorova armáda, a učí ich, ako sa ubrániť čiernej mágii. Hoci je sám ešte len študent, pripravuje odvážnych mladých čarodejníkov na nebezpečnú bitku, ktorá čoskoro prepukne. (TV Markíza)

Skalicek

Pátý filmový Potter se vrací do kolejí, které započal díl třetí. Opravdu? Podle mě jen tak na půl. Docela mi vadila celková dětinskost : Harry v roli neohroženého učitele, což pouze sráží postavení Voldyho, líbání s Cho ( zdá se, že to je oblíbená činnost studentů v bradavicích ) atd… naproti tomu skvělá profesorka Umbridgeová a finální bitva na ministerstvu, které vévodí dechberoucí souboj Brumbála s Voldemortem, kdy z každého triku doslova prskají peníze, film spolehlivě zachraňují…. ()

oleg121

Najväčšou chybou je porovnávať HP5 s knihou. Ostatné časti sa svojim predlohám mohli rovnať, no toto knihe nesiaha ani po päty. Ani zďaleka nie je najlepší zo série (myslím filmovo) dej je upravený, rozkúskovaný a prispôsobený. Fanúšikovi série úplne chýba metlobal, To, čo ale funguje pod Yatesovou taktovkou oveľa lepšie, než kedykoľvek predtým, je to, že novému režisérovi šlo najmä o postavy. Pracuje s nimi počas celého filmu a ide mu predovšetkým o ne. Avšak LEN vďaka tomu to dal... ()

Paan

I když se jako fanda předlohy zdráhám jakkoli hodnotit a komentovat Potterovské filmy, u pětky neodolám. První rok po návratu Všichni-vědí-koho pojala Rowlingová, řekl bych, až příliš rozsáhle, vyplňujíc děj vydatným přídělem omáčky, o čemž svědčí i fakt, že pátý díl je největší bichle. Takže jindy zatracovanou osekanost adaptací jsem v tomhle případě uvítal. Navíc setkání Brumbál - Voldy, prohnané všemožnými efekty, na to se líp kouká, než se to čte. O to napínavější scéna je, když člověk vlastně ještě neví, že hůlka, co třímá Brumbál v ruce, je něco fakt extra =) ()

Misabarry

Dospělejší, akčnější, propracovanější, snad z toho nebude mutant tu z matrixu, tu ze star wars, tu přispěchá Gandalf, a další odjinud. Nejtlustší kniha osekaná jen do hlavní linie. ()

Ilhvm

V mých 15 letech, kdy jsem tento pátý díl Harryho Pottera viděla v kině, jsem byla přímo nadšená. Skvělé efekty, skvělá atmosféra, skvělé herecké výkony (Imelda Sauton byla jako profesorka Umbridgeová úžasná). Všechny důležité momenty jsou zde zobrazeny, ale čím jsem starší a čím jsem větší fanynka Harryho Pottera, mě tento film bohužel už netěší tak, jako dříve. Chybí mi hlavně zfilmování zkoušek NKÚ, zfilmování více vyučovacích hodin, famfrpál, a snad i lepší zobrazení odboru záhad na ministerstvu kouzel. Zajímavé pro čtenáře by také mohlo být zfilmování vyučování kentaura Firenzeho, to je ale jen nepodstatná maličkost. Nehodnotím tady ale zpracování podle knihy. Takže, i když jsem zde tomuto filmu dala 3 hvězdy, hodnotím ho 85%. ()

Figuto

Páni! To bylo celkem dobré. Temný snímek, konec srandy. Skvěle vyvedená zástupkyně Brumbála rozdmýchává emoce, je zápornější než samotný Voldemort. Herečka by zasloužila nějaké ocenění. Ale cítím tam jistou uspěchanost, ačkoliv jsem to nečetl, myslím, že knihu neobsáhli celou. Přesto tleskám a těším se, co bude následovat. ()

Kstew4ever

Esence "epična" a "temný" konec? Paráda! Podle mě nejlíp natočené podle knihy. Parádně udělané efekty na Patrony, rozvoj postav, první láska. Brumbál x Voldemort? AMAZING!!! Jen škoda že H. B. Carter se ve filmu objevuje jen chvilku pač role Bellatrix je na ní jako ušitá. Imelda Staunton jako Umbridgeová byla prostě nepřekonatelná když zařvala "ticho" tak jsem se lekl i já. To vše podtrženo skvělou hudbou od Hoopera. Jednoznačně nejlepší díl ze série! ()

lukaskon1

Změna režiséra evidentně prospěla a pojetí filmu je takové více lidské. Potěší i návrat některých, které se v minulém díle neobjevili. Problémy, které Harry má se tentokrát výrazně odehrávají na půdě školy a potíže s despotickou a poněkud šílenou učitelkou jsou zajímavé. Některé vtipné scény působí opravdu vtipně, což nebývá vždy zvykem a stejně tak jsou zde přítomny silnější emoce. Skvělé je například učení nitrobrany a následný pohled do Snapeova mládí, ve kterém se Harryho otec neukazuje jako bezvadný člověk (jak o něm všichni mluví) ale jako hajzl. Vůbec by neškodilo podívat do minulosti i dalším postavám ale zase je pravda, že už takhle je film dostatečně dlouhý. Závěrečná bitva a především souboj Brumbála s Voldemortem je především po stránce efektů skvělý a konečně i věrohodný. Smutná je zase smrt Blacka a následný vztek Harryho je také uvěřitelný. V mém pomyslném žebříčku stojí tento a třetí díl na společné příčce a stále se nemohu rozhodnout, který z nich je lepší. ()

TONYNKO

Po prvych dvoch rozpravkovych Potteroch, temnej trojke a vynikajucej štvorke mi päťka pripadá krok do zadu. Zejme za to môže fakt, že je tu malo akčnych scien, na čo som doteraz u HP nebol zvyknutý. Keď ale päťka sklamala v akčných scenach, svoju rolu si naplno plni vo svojej dokonalej osobnej atmosfere. Po dneškajšom zhliadnuti ma uplne pohltila atmosfera a jedna sa o časť toho najlepšieho čo Potter ponukol na filmovom platne. 9/10 ()

Emmaen47

Není to už takové neslané nemastné jako ty předchozí díly. Tohle je už pořádný drama v čele s vynikající Imeldou Staunton (ropuška jedna rozkošná! xD), démonickou Helenou Bonham Carter a zasněnou Evannou Lynch. K tomu ta parádní bitva na konci filmu a souboj Brumbál vs.Voldemort. I když trošku mě nudí prostředek filmu, ty Vánoce :/ Ale i tak. Podívaná roku 2007! ()

Bibi Coco

Příběh o Harrym Potterovi mě naprosto uchvátil. Bohaté zpracování detailů je ohromující. Bohužel v prvním díle jsou herecké výkony dětských herců trošku rozpačité. Naštěstí v dalších dílech se to spraví. Až v posledních dílech jsou z nich skuteční herci. Pro představitele Lorda Voldemorta si nemohli vybrat lepšího herce než Ralpha Fiennese. Který by i bez masky byl skutečně působivý. Allan Rickman je jako profesor Snape mou nejoblíbenější postavou. Miluji jeho znechucení studenty – téměř jako by zapáchali. Ředitel bradavické školy Michael Gambon je neméně okouzlující. Svůj nadhled a občas i dětinskost zahrál podle mě opravdu bravurně. Fénixův řád obohatila Imelda Staunton v roli nekompromisní profesorky, která Harrymu zatápí, jak může. Harryho Pottera nemůžu hodnotit jinak než 100%. ()

Alenuch

Z tohoto dílu mám jako hlavní pocit zafixováno, že přesně v souladu s knižní předlohou je hlavní hrdina lehce nesnesitelný (a to ještě ve filmu dopadl celkem dobře, v knize je to horší). Nikdo mu nevěří, že viděl Vy-víte-koho, který se opravdu vrátil, Brumbál se mu vyhýbá, Cho je nějaká divná, Harry je ublížený, ukřivděný, nikdo ho nechápe, nerozumí... pak ale vznikne Brumbálova armáda a atmosféra se vyčistí. Konečně máme tu čest vidět v akci úžasnou Helenu "Bellatrix" Carterovou, která je prostě neodolatelná, stejně jako "přeslazenou" Imeldu Stautonovou, která vystihla profesorku Umbridgeovou přesně podle mých představ. Ten konec... no dobře, Joanne Rowlingová se rozjíždí a začíná jí připadat jako dobrý nápad někoho se opět zbavit, ale ne, že by mě to nemrzelo. Celkově spokojenost. ()

KristKrist

Pátý díl knižního Harryho Pottera byl hodně rozsáhlý,místy hodně nudný a proto je dobře,že filmoví tvůrci děj zkrátili. Jinak nevím jak by tento film dopadl,kdyby se snažili do něj narvat všechno z knihy.Ano,některé scény mi z knížky chyběli. Bez knížky by mi asi děj filmu nedával moc logiku,i když pravda že Fénixův řád jsem dřív viděla jako film a až potom četla. Pamatuji si,kdy jsem Fénixův řád viděla poprvé...docela hodně mě bavil,víc než Vězen z Azkabanu,ale čím jsem starší a tím i tento díl,mě to zas až tak nebaví. Ono je těžké porovnávat pátý díl třeba s prvním,jiné prostředí,jiný děj...Harry už není malý roztomilý brýlatý kluk a obzláště v tomhle díle mi lezl pořádně na nervy. Celý je hlavně o jeho psychice. Film to ale špatný není, v tomhle díle mě zaujalo několik postav,např. Lenka Láskordová v podání Evanny Lynch je dostatečná střelená, na scéně se znovu objevil Remus Lupin v podání Davida Thewlise,i když jen na chvíli. Ve Fenixově řádě se konečně projeví Brumbálovy kouzelnické schopnosti,konečně předvede nějaké pořádné kouzla( souboj Brumbál vs Voldemort). V pátém díle mě dost zaujal Snape v podání Alana Rickmana. Nečetla jsem ještě ani šestou ani sedmou knihu,ale od tohoto okamžiku,v tomhle filmu mi došlo jak moc důležitá a zajímavá postava ten Snape je a docela jsem si ho oblíbila. Když to tak shrnu,Fénixův řád není ani nejlepší ale ani ne nejhorší film z celé série. ()

Deny.D

Nejlepší díl série, který jsem viděl asi milionkrát a ještě mě nepřestal bavit. Nejvíce mně nadchli úžasné efekty, které vyvrcholí v závěrečném boji mezi Voldemortem a Brumbálem. ()

ShamiraNahari

Trošku moc rychlé, nebyla tam skoro žádná klidnější scéna vždy jen něco začalo ..a střih. Myslím si, ale že takto to nečtenář občas ,,moc nestihl,,. Co se mi líbilo moc je zaměření se na emoce a charakter jednotlivých postav !!!! Nelze opomenout ...nádherní testrálové, přesně jak si je člověk představoval :) ()

rogosak

předchozí díly byli dle mého názoru lepší. Možná je to ale tím, že jsem tento díl viděl až jako druhý v jeden a ten samý den. ()

damapo

Nedá se svítit, tady je to jasný odpad. Další díly už nemám odvahu ani chuť vidět. První dva byly super, zbytek jen pro skalní fanoušky. ()

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Norton a Pitt opět spolu

Norton a Pitt opět spolu

18.09.2007

V Klubu rváčů byli nerozlučnou dvojicí ;-), a brzy Eda a Brada opět uvidíme na filmových plátnech bok po boku. Stane se tak v dlouho připravovaném celovečerním remaku televizní minisérie State of… (viac)

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou

09.06.2007

Dustin Hoffman a Emma Thompson si během natáčení Horší už to nebude zřejmě padli do oka. Zanedlouho se totiž spolu objeví v romantickém dramatu Last Chance Harvey. Ale pravděpodobnější možná bude, že… (viac)