Hviezdna loď Galactica

• Česko Battlestar Galactica (viac)
USA / Veľká Británia, (2004–2009), 61 h 28 min (Minutáž: 42–103 min)

Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan, Tahmoh Penikett (viac)

Cyloni byli stvořeni lidmi. Povstali proti nim. Vyvinuli se. Vypadají a cítí jako lidé. Někteří jsou naprogramováni, aby si mysleli, že lidmi jsou. Existují v mnoha kopiích. A mají plán. Vesmírná loď Galactica v čele pronásledované flotily, která se po útoku Cylonů na lidské vesmírné kolonie vydává za novou nadějí a domovem - bájnou 13. kolonií zvanou Země. (berg.12)

Yojimbo

Pro mě jasný vítěz všech sci-fi seriálů, který vede díky civilnímu a uvěřitelnému pojetí, hereckými výkony, kamerou, skvělým hudebním doprovodem a bez nadsázky kvalitním příběhem a dialogy. Tento seriál si mě získal a nepustil. ()

Skleni

Hodnotit tento seriál po hocijakej stránke je zbytočné, strašne trúfalé a nezodpovedné. Pretože tento seriál ich má tak veľa a tak rozvinutých, že je ťažko o nich hovoriť. Napríklad také akčné scény sú geniálne technicky spracované a navrhnuté štýlovo. Ale zhodnotiť seriál ako akčnú lahôdku je s prepáčením kktina! Pretože ďalšia stránka seriálu je dramatická ako napríklad vzťahy medzi posádkou a podobne. Ale tou naj a podla mňa ústrednou myšlienkou seriálu je zobrazenie ľudstva v tej najťažšej chvíli a riešenie problémov problematickými osobnosťami. osobnosťami, lebo každá bytosť pri spievajúca do príbehu je zobrazená dokonale a do detailov a tak každého hrdinu spoznáte bližšie a bu´d si ho zamilujete alebo znenávidíte. Ak by scenár písal psychológ nečudoval by som sa. Proste naozaj uveríte, že sa to niekde deje. Ale seriál je niekedy až príliš "ukecaný" a zdĺhavé vyobrazenia interiérov a lokalít je niekedy nudné. Aj tzv. short stories, ktorých je tam neurékom niekedy neprispievajú ku sledovanosti(ak sú od veci). U mňa však seriál má kvalitných 94% ()

Tryman

Když za mnou před měsícem přišla přítelkyně s návrhem zkouknout tento seriál, souhlasil jsem a bylo to vskutku skvělé rozhodnutí. Po celých 30 dní jsme koukali na několik epizod denně včetně filmů a webisod, které vycházely mezi nimi. Nevzpomínám si na jediný díl, u něhož bych se nudil. Největší plus ode mě BSG dostává za dokonale propracovaný scénář plný zvratů a překvapivých zápletek. Další za výborné zpracování psychologie tolika postav a za to, jak skvěle si s postavami poradli herci. Hudba byla tak chytlavá, že jsem si hned musel sehnat soundtrack. Jednoduše řečeno: tenhle kousek by neměl chybět ve sbírce žádného fanouška scifi! End of Line. ()

Pořez

Cintat tady nebudu, 5* je jasna volba. Kdo neveri (a ma rad sci-fi), tak at se snazi to co nejdriv mit doma. Tohle je totiz povinna cetba! ()

longercz

Naprosto geniální seriál se skvělými herci a postavami propletenějšími než obyvatelé Městečka Twin Peaks. Naprostá seriálová špička v každém směru. No a samotný 2díl končící seriál byl pro mě jednoduše nejlepším televizním zážitkem vůbec. Tohle mohou pomlouvat jen absolutní ignoranti... ()

Melly.pro

Patrně jeden z nejlepších seriálů, možná i nejlepší, co jsem kdy viděl. Rozhodně nejlepší konec, ukončení děje bez zbytečného natahování na rozdíl od například prison-breaku, který byl natahovaný, i když již neměl pořádně co nabídnout. ()

MartX

Úžasný, dokonalý, perfektní!!!! Hudba je tu velkolepá, nápady scénaristů neznají meze, každým okamžikem očekáváte zvraty, konce se nedají předvídat, charaktery postav jsou dobře zahrané a propracované. Každý si najde oblíbence i postavy které by uškrtil hned. A ta loď, tu si prostě zamilujete.... Několik dní po sobě jsem den co den prožíval na palubě, vcítěný do nějáké postavy. ()

Fat'Fatal

Po úžasné první sérii, kde se napětí střídalo s akcí a perfektně vygradovanou dramatičností, přišla trošku ledová sprška v podobě dalších sériích. Nechápejte mě špatně, hlavní děj o hledání Země se pomaličku posouval, spíše mi vadily různé problémy celé flotily (hladovění, tylium, vzpoury atd.), které sice dokreslovaly situaci v beznadějném pátrání , ale uměle natahovaly hlavní příběh (to se týká především třetí série), který mohl být dát na dvě série a byl by to jeden z nejdokonalejších seriálů. Ke konci jsem se ovšem dobral, a ten mě bez vytáček naprosto odrovnal. Výborně vysvětlené, zakončené a celistvé. Kam se na to hrabou (bohužel) Ztraceni. Po celém seriálu plus bonusovém obsah (Miniserie, Resistance, Razor, Face of the Enemy, zatím ne Plan) mezi mé největší oblíbence patří naprosto jednoznačně Helo. Za ním se řadí třeba Gaius Baltar, Saul Tigh a samozřejmě Starbuck plus o fous Leoben, naopak Ellen jako jedna z mála naprosto nesympatická postava. Už se těším na další spin off (Caprica) a samozřejmě na Blood & Chrome. Všechno se opakuje znova a znova... // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

bif

První 3 série jsou naprostá bomba!! Je to nepřetržitá série pecek, které se nedají zastavit, jenže potom přišla série čtvrtá a tam už bylo toho náboženství a politiky tak moc, že jsem najednou neměl tendence BSG tak fanaticky sledovat jako do konce třetí série. Nicméně suma sumárum, i tak se jedná o nejlepší sci-fi seriál co znám. ()

Orina

Teprve nedávno jsem byla téměř donucena se začít na Galacticu koukat. Obsah mi přišel jako klišé, které už tu bylo milionkrát a pilotní film mě nějak výrazně nenadchl, takže jsem si řekla, že tomu dám ještě pár dílů. Ovšem asi po dvou dílech jsem zjistila, že se nemůžu odtrhnout a strávila jsem asi pět dní, kdy jsem nedělala téměř nic jiného, než že jsem seděla přikovaná k televizi. Zážitek byl tak silný, že ještě po týdnu se nemůžu vzpamatovat. Perfektně zahrané role jsou podtržené výjimečným soundtrackem. Skutečně mě nikdy nic nenadchlo více jak BSG. Mnohokrát se ukázalo, že může být ještě hůře i když už se to zdálo nemožné. Konec mi nevadil, vlastně se mi docela líbil. 1., 2. a 3. série naprosto epické dílo. Ve 4. sérii už se objevilo pár dílů, kdy se zdálo, že producenti trochu vaří z vody, ale naopak třeba díl o pokusu o převrat mi přišel jako jeden z nejnapínavějších. Díly, kdy se děj nikam neposunoval, ale vykresloval pouze pocity a vztahy posádky se mi snad líbily ještě více. Nejoblíbenější postavy: Laura Roslin, Laura Roslin, potom asi Laura Roslin a ještě Laura Roslin :-D dále Bill Adama po pokusu o svrhnutí Laury Roslin, Kara Thrace, Leoben, Saul Tigh a bratr Cavil. Nejméně oblíbené postavy (nicméně výborně zahrané): Gaius Baltar a Ellen Tigh. A teď se dostáváme k tomu, proč jsem tomuto nejúžasnějšímu dílu co jsem kdy viděla, dala jenom 4 * . Zde už budu trochu spoilerovat. Jak jsem psala, mojí nejoblíbenější postavou byla Laura Roslin, naprosto dokonale zahraná Mary McDonnell, která se tímto okamžitě zařadila mezi mé nej. Jediná postava, která mě nikdy neštvala a její názory, které mi občas nešly pod nos jsem dokázala nekriticky respektovat. Nicméně touto postavou producenti naprosto vytřeli podlahu. Osud každého hrdiny byl bezpochyby těžký, nicméně ne tolik jako ten prezidentčin. Nechat ji dvakrát umírat a ve finále i nechat zemřít na rakovinu, zamordovat jí jejího oblíbeného pobočníka, udělat z jejího druhého pobočníka ultimátní cylonskou mrchu, před útokem zabít celou její milovanou rodinu nějakým ožralou, ba nenechat ji ani dožít se vysněné chatky. Myslím, že to je i dostatečné odůvodnění pro ty, kteří tvrdí, že si celý seriál vystačila s jedním trpitelským výrazem. Za prvé to není pravda a za druhé, co jste v její situaci čekali? Šášu Krustyho? A proto tedy dávám 4 *, ačkoliv je to můj nejsilnější filmový zážitek. ()

papaguy

Star Trek? Star Gate? Pche! Tohle je jiná liga. Samozřejmě, i Battlestar Galactica má své seriálové neduhy. Ale dalo by se říci, že je to zatím ten nejméně seriálovitý seriál, na který jsem v žánru narazil. Navíc, některé otazníky postupem děje odpadnou (ne vždy je ten hlupák scénárista). Je zajímavé, jak u diváků prošel ten mix mystiky a vědečna. Ale vlastně, proč se divím, u mě to prošlo také. - Koncept (mytologie), je silná stránka BSG. Autoři mezi tím tančí s jistotou šelmy lovící gazelu. Také bych rád vyzdvihl vynikající hudbu. Jsem rád, že jsem dříve viděl Capricu, která naznačuje původ cylonského náboženství. Trochu zaráží nekonečná recyklace tematizace lásky (resp. zamilovanosti). Což možná teenagera neomrzí. Ale divák nad 30 ví své. Ačkoliv, vlastně, proč ne. | V polovině 3. sezóny seriál, ehm, seriálově, zvolnil tempo (ale pořád klišovitá témata podává neotřelým způsobem), tak doufám, že nabírá dech ke skvělému pokračování. | Dokoukáno, kruh uzavřen. Až na občasná zaškobrtnutí v podobě odfláknutého kousku a natahování děje (nad kterým lze přimhouřit oko) celková spokojenost. ()

TomasMarlen

Nejdospělejší čistokrevný sci-fi seriál mé generace. Star Trek co kleje a chlastá. Stragate co šuká, lže a zapírá. Spousta mlhy a nejasností v závěru by mohl být mínusem, pokud by konkurenti nějaké vyústění či závěr vůbec kdy měli. ()

Blowler

S Galacticou jsem strávil hodně času a bylo to hodně fajn. Pocitově to hodně připomíná seriály typu "Hvězdná Brána", ale nebylo by fér to takhle zjednodušovat. Tohle je, svým způsobem, dospělejší verze klasických sci-fi seriálů. Není to jen válka mezi lidmi a cylony, ale hlavně boj o přežití s pořádnou dávkou politiky, náboženství a pokroucené lidské morálky. Tím rozhodně nechci tvrdit, že je BSG dokonalá. Scénář má spoustu děr a samotní scénáristi si často řežou větev přímo pod sebou. Občas se stane, že neví, jak zakončit rozběhlou dějovku, a tak ji buďto nenápadně smetou ze stolu, nebo ji zakončí stylem "domysli si sám". Mluvím hlavně o poslední sérii. Vím co se ti možná honí hlavou.. mám rád otevřenější konce, kde můžu dát prostor své fantazii a pak o tom diskutovat nad pivem,.. bla bla bla. Podívej se sám a dáš mi za pravdu, že tohle není ten případ. Celkově ale hodnotím BSG velmi pozitivně a nenechám si zkazit zážitek kvůli pár nesrovnalostem. Určitě se na Galacticu ještě vrátím a dám si repete.. alespoň jako kulisu při práci. ()

Urukhaj98

S01-S02: Perfektní alternativa pro ty, kterým přijde Star Wars až moc fantasy, a Star Trek až moc uhlazený. Battlestar Galactica je doslělé, těžkotonážní, vesmírné sci-fi, které udělá obrovskou radost nejednomu fanouškovi žánru. 8/10 ()

LordMysti

Série se parádně rozjela. Beznaděj, bezmoc, stálé pronásledování přeživších, problémy, stres a nervy - to nás nádherně vtáhne do děje, nechá nás ho procítit a vžít se do rolí hlavních postav. O to víc nás pak potěší dílčí úspěchy, vyhrané bitvy a urovnané spory mezi posádkou. S třetí a čtvrtou sérií musím hodnocení ubrat a skoro zvažuji pouze tři hvězdy, protože kvalita je hodně strmě klesající :(. Ach jo, mají vyděláno tak na to kašlou :(. ()

Perr

Na seriálu se mě líbili hlavně pestré charaktery, skvělá hudba, vizuální stránka a pak propracovaná mytologie a historie 13.kmenů a také trochu ty vztahy:o), líbili se mě hlavně epizody, kde se děj posouval dál, v epizodách, kde příliš převládali prvky telenovely jsem se docela nudil, kdyby se vynechalo tak dvacet epizod hlavně z druhé a třetí série a přidalo trošku víc promyšlenější finále tak by to byl nejlepší sci-fi seriál všech dob, takto jen 4*. 1.série 5*, 2.série 4*, 3.série 2.5*, 4.série 3.5*. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (viac)

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

24.09.2012

To samozřejmě neznamená, že bychom upozorňovali na další reprízu oblíbeného filmu, který v roce 2001 pomohl katapultovat Heatha Ledgera ke slávě. Televizní stanice ABC spojila síly se Sony Pictures a… (viac)