101 dalmatíncov

• Česko 101 dalmatinů (viac)

Roger (Jeff Daniels) navrhuje počítačové hry, Anita (Joely Richardsonová) navrhuje luxusnú módu v salóne démonickej Cruelly De Vil. Bez pričinenia svojich psov by sa tí dvaja v obrovskom Londýne nikdy nezoznámili. Rogerov dalmatínec Pongo sa však na prvý pohľad zamiloval do Anitinej dalmatínky Perdity, a hoci jeho vzplanutie spočiatku prinieslo majiteľom niekoľko roztomilých nepríjemností, ako napríklad jesenný kúpeľ v jazierku uprostred parku, všetko sa rýchlo na dobré obrátilo. Zaľúbenie v sebe totiž našli nielen dalmatínci, ale aj Roger s Anitou. Je po svadbe. Kým Anita je ešte len tehotná, Perdy už povila kopec roztomilých šteniatok. Vtedy do ich pokojného života razantne vstúpi zradná a diabolsky zlá Cruellla (Glenn Closeová). Už dávno stratila zdravý rozum a namiesto srdca má pravdepodobne kus chladného mramoru. Od istého času je posadnutá zvrátenou túžbou po kožuchu z jemných kožtičiek šteniatok dalmatíncov. A keďže Roger s Anitou jej odmietli novo narodených miláčikov predať, poslala Cruella svojich dvoch prihlúplych poskokov, aby fľakaté omrvinky uniesli priamo z pelechu. Diabolská Cruella má teraz už deväťdesiatdeväť šteniat, čo jej bohato stačí na kožuch aj s vlečkou. Kým si hrôzostrašný zabijak brúsi nože na šteniatka, aby im zodral kožu, zasneženým vidiekom sa medzi domácimi zvieratami nesie zúfalé SOS. Predsa nenechajú povraždiť svojich roztomilých kamarátov... (TV JOJ)

bangee

Nějak mi to nesedlo, teď a i když jsem byl menší a mladší...Snad jenom herecký výkon Glenn Close by se dal vyzdvihnout... ()

helloween93

No, když jsem to viděl jako kluk v době vydání na VHS, tak to bylo samozřejmě mnohem lepší. Zajímavé je, že první polovinu filmu jsem si nepamatoval a druhou skoro komplet. Typický rodinný film se zvířaty a s přitroublými dospělými z devadesátých a ve své době obrovský hit. Dalmatini jsou pěkní, Glenn Close jako Cruela přesvědčivá, zbytek příběhu je předvídatelný. Poslední komerčně úspěšný snímek režiséra Stephena Hereka, poté už výrazný úspěch nezaznamenal. Oproti strašlivé dvojce ještě koukatelné. 2* ()

Drakemcl

Jako malýmu se mi to moc líbilo. Je to pěkný rodinný film, který neurazí a trochu i pobaví. Přítomnost Hugha Laurieho a prostředí zasněženého Londýna určitě potěší. Musím dát za 4*. ()

Macias

Jedno se musí nechat... Natočit to muselo stát neuvěřitelné množství trpělivosti.... Protože ty zvířata tady fakt excelují ()

Torgal

Spočiatku to vyzerá na celkom príjemný rodinný film, spoznávame hlavné postavy a ich psov, jednorozmerne zlú Cruelu a jej šibnutý plán na krádež šteniatok… no a vtedy sa to zmení na film čisto pre deti. Ľudské postavy z filmu úplne zmiznú (s výnimkou dvojice natvrdnutých zlodejov) a sledujeme záchrannú akciu v čisto zvieracej réžií. Podobnosť so Sám doma je pritom až zarážajúca, lenže tu sa masakrujú neboráci prepnutí do módu “full retard” čo sú schopní v plnom behu naraziť do obrubne, lebo si ju nevšimnú. Toto ani nie je zábava sledovať a užiť si to môžu len tí najmenší. 5-/10 ()

VerteX

Všechny americké filmy, ve kterých se vyskytuje zvíře, bytosntě nesnáším. Proto si asi dokážete představit můj postoj k filmu, kde pobíhá skoro veletucet flekatých čoklů na pozadí příběhu s velmi velmi zlou Cruellou De Vil. Možná by to lépe zfilmovat nešlo, ale tyto filmy mě prostě neumí oslovit. ()

hlína

Plytká hra na černé zlo a bílé dobro a k tomu hodně flekatých doggies.... Vhodné jen pro děti žijící ve sladké dětské nevědomosti.... ()

Durgas

Musím tomuto filmu dať vysoké hodnotenie. A to len kvôli epicky zahranej postave Cruelly De Vil a scénam s ňou, na ktorých sme sa pred tými 15 rokmi s rodinou chcechtali ako pominutí. Proste čistá nostalgia. A Dr. House a pán Weasley ako duo neschopných zloduchov tiež nie je na zahodenie :) ()

Pepper_x

První film, na kterým jsem byl v kině. Popravdě moc si z toho zážitku nepamatuju, jen že tam byli psi a nějaká zlá ženská, ale nostalgie je mrcha. ()

Acrobat odpad!

V tejto hereze sa uskutocnila zakonita nepodarena premena animacie 101 kusov odpornych psov do filmovej hranej podoby. Nemoznost jej prenosu je odzrkadlena v tupom a naivnom pribehu plnom hnusnych psov, klisovych vztahov a prehravajucich hercov. Film pije krv a zanasa mysel falosnou dobrotou. Slaboduchy hereticky pocin. ( videne 26.12.2019, markiza) ()