101 dalmatíncov

• Česko 101 dalmatinů (viac)

Roger (Jeff Daniels) navrhuje počítačové hry, Anita (Joely Richardsonová) navrhuje luxusnú módu v salóne démonickej Cruelly De Vil. Bez pričinenia svojich psov by sa tí dvaja v obrovskom Londýne nikdy nezoznámili. Rogerov dalmatínec Pongo sa však na prvý pohľad zamiloval do Anitinej dalmatínky Perdity, a hoci jeho vzplanutie spočiatku prinieslo majiteľom niekoľko roztomilých nepríjemností, ako napríklad jesenný kúpeľ v jazierku uprostred parku, všetko sa rýchlo na dobré obrátilo. Zaľúbenie v sebe totiž našli nielen dalmatínci, ale aj Roger s Anitou. Je po svadbe. Kým Anita je ešte len tehotná, Perdy už povila kopec roztomilých šteniatok. Vtedy do ich pokojného života razantne vstúpi zradná a diabolsky zlá Cruellla (Glenn Closeová). Už dávno stratila zdravý rozum a namiesto srdca má pravdepodobne kus chladného mramoru. Od istého času je posadnutá zvrátenou túžbou po kožuchu z jemných kožtičiek šteniatok dalmatíncov. A keďže Roger s Anitou jej odmietli novo narodených miláčikov predať, poslala Cruella svojich dvoch prihlúplych poskokov, aby fľakaté omrvinky uniesli priamo z pelechu. Diabolská Cruella má teraz už deväťdesiatdeväť šteniat, čo jej bohato stačí na kožuch aj s vlečkou. Kým si hrôzostrašný zabijak brúsi nože na šteniatka, aby im zodral kožu, zasneženým vidiekom sa medzi domácimi zvieratami nesie zúfalé SOS. Predsa nenechajú povraždiť svojich roztomilých kamarátov... (TV JOJ)

lucascus

Úžasná Glenn Close jako Cruella de Vil - to je největší klad tohoto filmu, pak rovněž pár vtipných hlášek. Své mouchy film rozhodně má, ale tak nízké hodnocení opravdu nechápu. ()

VanTom

Neotravně dětská, grotesková pohádka dějově neuhnula od slavné předlohy, ale 1:1 ji nekopírovala. Zatímco seznámení a zakládání rodiny mne mile bavilo, druhá polovina s únosem a záchranou se již zdlouhavě táhla i přes maniakálnost ďábelské Glenn Close a komické duo zlodějíčků jak ze Sám doma. Pejsci nemluvili a z 90 % je "hrála" živá vycvičená zvířata, přičemž animatronické loutky či digitální triky vypomohly jen v několika případech (a nedaly se přehlédnout). ()

davidek

Film pro celou rodinu na odpočinkové odpoledne. S kouzelným pohádkovým koncem kdy se konečně díky "bestii" (Glenn Close) podaří Rogerovi napssat hru, která se bude líbit a koupí si anglické sídlo pro své i nesvé dalmatiny. Trochu ubrat inteligence zvířatům, přidat ji lidem a ubrat kouzelnosti lidem a přidat zvířatům. Jiank dokonalá práce se zvřaty. Za tři. ()

Cejny

Bláznivá rodinná komedie, kterou jsem měl jako malý rád a k tomu všude plno roztomilých štěňat. Pro děti opravdu zábava a příjemná podívaná, očima dospěláka to ovšem nelze hodnotit. ;) ()

rozbris

Tak tohle jde mimo jakákoliv pravidla rodinné komedie. Greenpace musí fakt zuřit, se vsadím, že bez jejich zásahu by těch 101 dalamtínků nepřežilo:-) ()

Lukoboss

Já mám pro tenhle film slabost, i když kvalitativně by si to asi zasloužilo nižší hodnocení. Tenhle snímek byl důvod, proč jsme cca rok na to pořídili jednoho malýho flekáče, takže při každým sledování mám nostalgický vzpomínky. Byla to jedna zásadní etapa, která se nedá smazat, takže tady prostě musím. ()

Krabak

Jako malej jsem tento film zbožňoval:-) Taky komu se nelíbí 101 malinkejch štěnátek? Kdyby to byli baseti...tak snad, ale dalmatini? ty jsou pekny:-) --->75% ()

Merkin

Musím ocenit práci se zvířaty. Naučit všechny němé tváře kouskům, které předvedly před kamerou tohoto snímku, byl doslova nadlidský výkon, proto nemohu zařadit 101 dalmatinů do průměrných filmů. Skrývá se za ním velký kus práce, navíc postava ďábelské Cruely De Vil je opravdu působivá a nadmíru originální ve srovnání s ostatními ,,záporáky" a dr. House s panem Weasleyem alias patomatovské duo zločinných týpků je i po letech vychytané, vtipné a ,,profesionální". Jednoduchý příběh zkrátka, je-li zabalen do vystailovaného pláště, se jentak neokouká:) ()