American Dad!

• Česko Americký táta (viac)
TV spot
USA, (2005–2023), 133 h 46 min (Minutáž: 9–22 min)

Seth MacFarlane, Wendy Schaal, Dee Bradley Baker, Scott Grimes, Rachael MacFarlane, Curtis Armstrong, Mike Barker, Patrick Stewart, Eddie Kaye Thomas (viac)

Další animovaný seriál Setha MacFarlanea, tvůrce kultovního seriálu Family Guy. Opět sledujeme bláznivé osudy americké rodinky, která však v tomto případě není zrovna typická. Hlavou rodiny je Stan Smith, agent CIA, který se má neustále na pozoru a udělá cokoli pro ochranu svých bližních. Kromě něj, manželky Francine a jeho dvou dětí jsou však stálými členy rodiny také mimozemšťan Roger a německy mluvící zlatá rybka Klaus. (oficiálny text distribútora)

RajCZitko

Suprový spin-off family guye. Občas je vidět, že se tyto "samostatné" seriály prolnou a človíček, který kouká na oba, tak z toho má suprovou radost .). jedná se jinak o dosti radikálního, trochu retardovanou rodinku v čele s otcem - zaměstnancem CIA. Společně s ukrytým mimozemšťanem v jejich baráku se tak ocitáme v nespoč vtipných situací, které doprovází suprová animace. Také díky tomu, že to je jen animace, tak si tvůrci mohou dovolit úplně vše a seriál dostává nových vtipných rozměrů. ()

Alfmen

Zatím jsem shlédl jen první řadu, a proto (zatím) nebudu hodnotit. Ovšem na další série se nechystám, protože AD! mě skutečně nezaujal. Hodně jsem se snažil nesrovnávat to s Family Guyem, ale nakonec se nedá svítit, FG je lepší. Při sledování American Dad! jsem se zasmál skutečně jen párkrát a to se mi zdá málo, u Family Guye jsem schopný tlemit se celou epizodu. Asi je to tím, že FG má mnohem drsnější a černější humor, který mi sedl mnohem víc. Možná, že někdy za nějaký čas se odhodlám a podívám se na další řady. A pokud ano, tak doufám, že budou lepší než ta první. ()

sunfreedom

Po asi čtyřech letech se tenhle seriál naprosto vyprázdnil. Zatímco dříve ještě stačilo, aby byl tahounem dílu rodinný mimozemšťan, nyní už animovaná verze Alfa bohužel nestačí. Prostě je třeba si přiznat, že tolik patriotských témat není, aby to vystačilo na šest sérií animáků. ()

departed

Slabší Family Guy. Ne přímo humorem, ani postavami, ale chybí mi tu nějaká přidaná hodnota, třeba jako má FG vtipný flashbacky během konverzací nebo speciální díly ala Stewie a Brian, tak American Dad nic takovýho nemá. Je to škoda. Roger je bez debat nejvtipnější postavou. Není to seriál k zahození, ale kdybych si měl vybrat mezi FG či AD, vždycky zvolím Griffinovic rodinku. Mimochodem, úvodní znělka je stejně tak návyková jako u protějšího seriálu. Hodnoceno: 16 sérií. ()

Scraffy

Tento seriál je hodne porovnávaný zo seriálom Family Guy, avšak v hodne veciach vyhráva. Tam, kde Family Guy je trápny a nudný, tak tam American Dad je veľmi vtipný, plný narážok a rozhodne sa pri ňom nenudíte. Každá jedna postava je niečim výnimočná a každá jedna má na niečo "talent." Najlepší u mňa je otec rodiny Stan Smith, ktorý neskutočne strieľa humor a dostáva sa do vtipných situácií. Po ňom ešte Roger, ktorý je proste svojský. Celkovo som si tento seriál zamiloval a úprimne som veľmi rád, že som sa doňho pustil aj keď som vedel, že je to podobné, pre mňa nenávideným "Griffinovcom." ()

Tales

Další kontroverzní šikana společnosti v podání Setha MacFarlana, která se může postavit vedle Family guye. Seriál, stejně jako jeho starší bratr, obsahuje velkou dávku absurdity, černýho humoru, kritiky a kontroverze. Dávám ho vedle FG k tomu nejvtipnějšímu, co sem kdy viděl. ()

.DukE.

Další pokračovaní tradice založené Simpsny. AD si nebere servítky a trefuje se hlavně do aktualních problémů americké společnosti. A často naprosto přesně. Někdy u toho fakt vyprsknu smíchy, určitě se nebudete nudit. ()

Pagliacci

Výborný nápad potopený postavami. Taťka to sám neutáhne, Roger pomůže jenom sporadicky a u zbytku si ani nevzpomenu na jméno. Je to dost škoda, protože některé epizody(většinou zaměřené na Stana, CIA vtípky) jsou v kvalitách Family Guye a ke dnu je táhne pouze šeď zbytku rodiny, kde vážně nikdo není nijak zvlášť zajímavý, a tudíž ani Mistr Farlene pro ně nějak třeskuté vtipy sesmolit nedokáže. ()

4k7

Dal jsem tomu šanci, podíval se na deset dílů a nevidím jediný důvod, proč bych měl vidět další. Podobnost se seriálem Family Guy je znatelná...a bodejť by ne, když je od stejných tvůrců. Ale zatímco u Family Guye jsem se občas zasmál a postavičky jako Stewie, Brian nebo Quagmire, byly zajímavým zpestřením, u American Dad nehrozí ani jedno ()

Barghest odpad!

Tak McFarlayne už vykrádá dokonce i sám sebe... Člověk aby se při sledování bál, že to na něm zanechá nějakou psychickou újmu. ()

Ivoman

Rozhodně to nepatří na špici jako Futurama nebo těsně pod špici jako Simpsonovi. Díly jsou dost rozdílné a kostrbaté scénáře tomu moc nepomáhají. ()

borohub

No nevím, připadá mě to jako dost nepovedená "vykrádačka" Family Guye, avšak se slabšími postavami, trošku méně "agresivním" humorem a zvláštními zápletkami. Možná pokud bych si pustil více dílů našel bych k tomu cestu ale v porovnání s Griffinovími, kteří mě jakž takž po pár dílech nějak bavili tak tohle mě nebaví. Nepříjde mě to tak šílené jako právě Family guy, na druhou stranu možná proto mě to tak nebaví.. Zatím dávám 10%, v budoucnu klidně změním EDIT: No musím uznat, že hodnocení 1 hvězda je krutý, rozhodl jsem se teda udělit tomu 2 hvězdy. Vzhledem k tomu, že jsem již viděl mnoho dílů tak toto hodnocení bude nejspíše finální, fakt to nemá ten šmrnc, postavy mě vyloženě serou, samotný Peter Griffin humorem rozválcuje všechny členy rodiny Smithových. 35% ()

t.r.get

American Dad mi sice v posledních sériích přijde více bláznivější a střeštěnější než současné série FG, něco mi tam ale pořád chybí. Je to asi ta podobnost a to, že jsem FG poznal jako první. Celý seriál drží Stan a Roger.... Jenže.... Stan je Joe, který může chodit, Roger je trošku úchylnější Peter z vesmíru(nemluvě o podobě hlasu) a u ostatních mi chybí charakter. Kde je Stewie, Brian, Herbert, Tom Tucker, Olie Wiliams, Tricia Takanawa, Naolejovanej hluchej chlápek a spousta dalších...? Taky se hodně nasměju, ale pořád u mě vede Family Guy.... ()