Zúfalé manželky

• Česko Zoufalé manželky (viac)
Ukážka z filmu 3
Dráma / Komédia / Mysteriózny
USA, (2004–2012), 128 h 53 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvorcovia:

Marc Cherry

Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross, Eva Longoria, Nicollette Sheridan, Steven Culp, Mark Moses, Andrea Bowen, Doug Savant, Jesse Metcalfe (viac)

Je to možné? Mary Alice Young (Brenda Strong) vyzerá tak šťastne. Nádherný dom na predmestí, spoľahlivý manžel, dieťa a mnoho ďalších vecí. Toto všetko sa rozhodla zanechať? Zdá sa, že áno, ale človek by tomu najradšej neveril. Lenže o pochybnostiach nemôže byť ani reči vo chvíli, keď táto žena ukončuje svoj na prvý pohľad šťastný život výstrelom revolvera. Lenže akokoľvek je to netradičný úvod, táto postava sa s divákmi rozhodne nelúči. Práve naopak. Bude to práve Mary Alice Young, ktorá nás bude sprevádzať po tomto malebnom predmestí a zoznámi nás nielen s jej rodinou, ale aj so susedmi a najmä s jej priateľkami. Iba vďaka jej teraz už nadprirodzenej schopnosti sa dostaneme do diskrétnych zákutí, ako sú spálne alebo toalety. A iba vďaka nej sa dozvieme veci, o ktorých nemajú tušenia ani tí, ktorých sa to najviac týka. Nazrime teda do životov jej piatich najlepších priateliek a spoznajme ich skutočné životy... Mimoriadne úspešný seriál televízie ABC získal tri zlaté Glóbusy, päť cien Emmy a mnoho ďalších cien. (oficiálny text distribútora)

kwoky

Kdysi jsem videl jeden dil. A byl jsem naprosto znechucen. Vsechny zeny mi pripadaly jako neskutecne fuchtle, ktere nevedi co chteji a umi maximalne drbat a utracet penize. Po pul roce jsem si sehnal pilotni dil a nejak me to zaujalo. S odstupem casu (mam za sebou celou prvni radu a kus druhe) musim priznat, ze se jedna o zajimavy serial. Neni pro kazdeho, ale sve divaky si najde. Kazdy charakter je dohnany do extremu (aby to bylo zabavne), ale zaroven ma kazda postava neco pozitivniho a je velmi snadne se vzit do jejich pocitu. Rozhodne je to napinave, dobre vymyslene a zabavne (to predevsim). ... Po polovine druhe rady musim konstatovat, ze ma kvalita serialu stupajici tendenci. Proto pritvrzuji a davam maximalni hodnoceni. ... A po kratke prestavce musim rict, ze zeru kazdou vterinu tohoto serialu. Je to nejlepsi serial, ktery jsem kdy videl! ... Po prave skoncene pate serii musim rict, ze Zoufalky jsou ve vsech ohledech naprosto skvely serial. Zbyva uz jen doufat, aby uroven brzy neklesla, protoze tema zacina byt celkem vycerpane. ()

jasiska

Iste, že je to blbosť. Ale celkom milá, napínavá, občas vtipná a prudko pozerateľná. Už beží piata séria a ešte stále je o čom. To sa len tak nevidí... ()

Wishkah

První série byla v pohodě a docela zajímavá. Ale časem se to motalo tak brutálně, že obdivuju diváky, kteří z toho ještě něco mají. Pvní série by byla za silné čtyři, další už jsou jen trochu drsnější beverly hills. Pro mě ve výsledku slabé tři hvězdičky ()

Prochy38

Viděl jsem jen pár dílů, tak se omlouvám všem, které urazím svým tedy asi hodně zkresleným hodnocením. Ale nějaké jsem viděl a protože se neplánuji dostat dál, prostě ohodnotím. Sympatická sestava, hodně sympatická. Dokonce i inteligentní humor, ale na můj vkus se to kolem sexu točí asi až moc. Nevím, snažil jsem se o tom přemýšlet, ale moc to nešlo. Přítelkyně to hltá, mě pár dílů neurazí, tak asi v pohodě... ()

Mikeowka

Je pravdou, že po každé sérii (nebo dokonce epizodě) jsem skoro nucena zvažovat, zda nezměním hodnocení zde na čsfd. Před pár dny jsem zjistila, že jsem nedokoukala sedmou sérii a včera mě - v pauze při učení - nenapadlo nic jiného, než si pustit ten patnáctý díl... pak šestnáctý... A nakonec jsou dvě ráno a já zjišťuji, že nic neumím a že je poslední epizoda u konce. S tou největší pravdou: "When friends live apart, they sometimes grow apart too." Nejen to mě tolik dostalo. Smích střídal zadržované slzy snad v každé epizodě. A já opět zvyšuju hodnocení a opět přidávám do oblíbených. Prostě ten seriál - globálně vzato - asi fakt zbožňuju. ()

Shedom

Zúfalky proste milujem. Tú nádhernú atmosféru – úžasný mix komédie (čierneho humoru), detektívky a mysteriózna a štvoricu žien, ktoré ak si zamilujete, odpustíte im aj nejaký ten logický kiks. Na to inak pozor – kto hľadá premyslený scenár prekypujúci logikou, treba hľadať inde :). Zúfalky treba brať s rezervou. Je to krásna farbistá oddychovka z "dokonalého" a "pokľudného" amerického predmestia, mierne naivná a nereálna, ale tak úžasne zábavná. Tiež sa netreba nechať na začiatku odradiť, keď som si po rokoch dala prvú časť prvej série, bola som šokovaná, ako hlúpo to na mňa pôsobilo, mala som totiž ešte v pamäti skvelú poslednú sériu, kde sú už hlavné hrdinky charakterovo niekde úplne inde (hlavne Bree)... Za najslabšiu sériu považujem asi tretiu, tam ma absolútne nebavila Susan a jej románik, štvrtá je už lepšia a potom snáď moja najobľúbenejšia – piata príde s veľkými zmenami, parádnym psycho záporákom (osvedčený Neal McDonough) a absolútne nádhernou premenou charakteru Gabrielle. Žiaľ rozlúčime sa s „mrchou“ Edie, ktorú som s postupom času začala vnímať skôr ako „správňačku“ a dosť mi tam chýbala, našťastie som dostala čoskoro plnohodnotnú náhradu v podobe Reneé – jej hlášky podobne ako tie Ediene sú na nezaplatenie. Posledná séria je famózna, atmosféra je až burtonovsky temná a človek okrem toho, že je smutný, že seriál končí, má naviac strach ako to všetko dopadne. Moja najobľúbenejšia je halloweenska epizóda, z nových postáv ma úžasne bavil Andre Zeller - škoda, že nedostal viac priestoru a po pár častiach sa vytratil. So Zúfalkami sa mi lúčilo ťažko, chýbajú mi stále, bavili ma niekoľko rokov a fungovali ako spoľahlivý vyprosťovák. ()

ondrula odpad!

Seriály pro ženy jsou dostatečně výmluvným svědectvím o ženském světě (alespoň těch žen, který na to zírají). Zoufalé slepice na obrazovce pro neurotické slepice před obrazovkou. ()

McFee

Zoufalé manželky si pravděpodobně 5* nezaslouží. Není to tak dokonale natočené a výpravné jako Game of Thrones ani se neskácíte pod židli smíchy jako u The IT crowd. Je to prostě dobře vyvážený nenáročný mix a naprosto skvělá oddychovka k práci a přesně něco takového mi chybělo, tak proto plný počet. ()

ClimbVibe

Cyklus, který měl mít maximálně 3 série. I přesto si dokáže udržet pozornost do posledního dílu a to zejména díky skvělým hercům (hlavní role jsou svěřovány čistě jen "krásným lidem", vedlejší jsou pro průměr), dobré režii, kameře a vtipům. U toho bych se rád zastavil. Scénář je totiž ukázkou naprosto profi práce. Postavy mají svoje pevně dané charaktery a scénáristé je rozhodně nešetří. Bree, Lynett, Gabrielle a Susan jsou pořád vystavovány situacím, které jsou všelijaké, ale nikdy ne nudné. Obdivuju kolik toho pro ně vymyslí, jen v rámci jednoho dílu - natož celého seriálu. A místy je to opravdu vtipné, místy napínavé. Emoce tu čekejte jen v menší míře, vše je tu nakašírované a život jako z pohádky (což vyžaduje velký divákův nadhled). První série je jednoznačně nejlepší, už díky originálnímu pojetí. Bohužel se tvůrci v dalších pokračováních jali opakovat naprosto stejný mustr (jeden zločin skončí, nahradí ho další záhada). Jestli vám tohle nevadí - užijete si docela dost zábavy. Dost lidí tu píše jaké postavy měli rády, tak napíšu také svoji hitparádu: 1,Bree 2,Lynett 3,Carlos,Tom 4,Gabrielle 5,Eddie ()

Yardie

Povedený seriál. Je pravda, že mě v počátcích bavil mnohem více než později a to hlavně díky větší vtipnosti. Pozdější díly přidaly na vážnosti, ale v podstatě to nevadilo, protože to seriálu dodalo nový rozměr. Nápady jsou dobré, záplatky také, intriky a napětí nechybí, všechny postavy plní to, co mají. Navíc je to natočeno s velkou lehkostí a občas se dočkáme i vtipnějších scén či hlášek. Dobře se na to kouká, utíká to rychle a díly jsou povětšinou utnuty tak, že se musíte podívat i příště. Takže koukám pravidelně. Howgh! ()

sona123

Zoufalky jsou neobyčejně vtipné. A je to jeden z mála seriálů, u nichž jsem ráda za český dabing, ten se opravdu povedl! Taky je to jeden z mála seriálů, na který se můžeme ke spokojenosti obou dívat i s manželem, a to už je co říct. ()

Oňďo

l 1. séria » 90% l l 2. séria » 100% l l 3. séria » 95% l l 4. séria » 95% l l 5. séria » 90% l l 6. séria » 95% l l 7. séria » 100% l l 8. séria » 95% l ()

mazadlo

Nudná soap opera ? Ale ne. Tady to celkem lítá protože tohle není obyčejná ulice ale spíše ulice smrti. Navíc seriál funguje i co se postav týče , prostě je to neskonalá zábava s napětím u které se nenudíte. Bohužel jak řady přibývají můj zájem o tento seriál ubývá. Důvodem je asi to že sebelepší zápletka je v tak rozpitvaném příběhu už tak omletá tisíckrát dokola že už od začátku se dá očekávat komu to zas natrhne trikot....a to podle mě nemůže fungovat donekonečna. Škoda protože jsem ten seriál celkem hltal asi tak do konce páté řady. ()

kikka20

Jejich vzrušující život je kouzelný. Ony se prostě nenudí, ale to neznamená, že se nenudíme ani my. Některé díly byly, jak to říct a neurazit je, no, prostě trapné, ale u některých jsem se vážně zasmála nad jejich bláznivými nápady. Hodnocení je u mě docela dost kolísavé a tak jsem to utla a dala 3*. ()

NickBrychova

Zoufalé nejen manželky, ale i jejich manželé (a milenci). Každý pár je jiný a tím se otevírají dveře velkému množství diváků. Výborné prolínání dějových linií, záhady a tajemství. Navíc skvělý humor a herecké výkony :) ()

I muži mají své dny...

I muži mají své dny...

19.04.2006

A někteří je prožívají v televizi. O čem to mluvím? O dalších řadách (6-8) seriálu 24 hodin . Koho by napadlo, že více peněz si američtí herci vydělají v televizi, že? No, je to tak a Kiefer… (viac)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006