Zúfalé manželky - Série 3

(séria)
Dráma / Komédia / Mysteriózny
USA, (2006–2007), 16 h 29 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Marc Cherry

Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross, Eva Longoria, Nicollette Sheridan, Ricardo Chavira, Andrea Bowen, Doug Savant, Kyle MacLachlan, Brenda Strong (viac)

Lacike

V tretej sérii sa takmer podaril kvalitatívny návrat na úroveň prvej. Vydarila sa ústredná detektívna línia, ktorá si nežila vlastným životom mimo všetky ostatné ako v druhej sérii, ale pekne do nej zakomponovali ústrednú postavu. Tentoraz Bree a jej nového manžela Orsona s tajomnou minulosťou. A aj keď som to videl už druhýkrát, tak bolo napínavé postupne odhaľovať o čo ide. S vyústením som spokojný. Kyle MacLachlan je úchvatný a s Marcia Crossovou sa stali mojím najobľúbenejším párom v seriáli. S Bree a jej šialenou rodinou by som si nejakú chvíľku kľudne užil. Len je škoda, že kvôli tehotenstvu predstaviteľky Bree muselo byť finále odbité podstatne skôr už v 15. epizóde a zvyšok série pôsobí tak trochu bezzubo. Bez veľkej záhady ako taká trochu lepšia komediálne ladená soap opera, v ktorej sa riešia hlavne vzťahy. Príbehy ostatných zúfaliek ma bavili v tomto poradí. Príbeh Lynette a jej problémov tentoraz s novou dcérou a jej matkou, ktoré sa vyriešili dosť nekompromisne a následne otvorenie novej pizzérie, kde jej pomútil hlavu sympaťák Jason Gedrick. Finále naznačilo, čo ju čaká celú ďalšiu sériu. Susan šťastie s Mikeom osud zase nepraje, ale aspoň mala tentoraz peknú líniu s novým nápadníkom Dougrayom Scottom, ktorý si u mňa po mizernom výkone v MI2 napravil povesť. A vo svadobnom finále sa možno predsalen Susan dočká vysnívaného chlapa. Tentokrát začala konečne trochu divočieť aj jej nádherná dcéra. Ale stále je to ešte v jadre nevinná skautka. Gabrielle ma stále baví najmenej a po jej rozvode s charizmatickým Carlosom ju môžem maximálne tak ľutovať. Carlos to tentoraz skúsil s Edie, ktorá je sexi piate koleso na voze a strieda jedného ex ústredných zúfaliek za druhým. Ale veriť sa jej nedá. Z vedľajších postáv ma baví McCluskeyová, ktorá v mrazáku schováva viac ako len nanuky. So rád, že sa trochu unormálnil syn Bree a už nie je taký nevďačný spratek.  Z hviezdnych hosťovačiek potešilo vidieť mladučkú začínajúcu Chloë Grace Moretzovú a veterána z MASHu BJa. Tentokrát ako riadneho manipulátora. Takže nebyť toho predčasného finále, ktoré ale fakt stálo za to a slabšieho dojazdu zvyšku série, tak by to bolo za plný počet. Takto je to za stále veľmi spokojných 9/10. ()

stitch7

/// Silná série s naprosto úžasným dílem Prásk! Dějová linka s Orsonem je velmi zajímavá a nepředvídatelná, zamrzí ale, že netrvá až do konce, ale kvůli těhotenství Marcii Cross skončí docela očividně trochu najednou. Dění s kómatem je trochu přiblblé, ale pobaví. Moc se mi líbily napjaté scénky s Tomem a Lynette, z odlehčenější stránky ale i pěkné chvilky, kdy se Lynette radila s paní McCluskey. Co se mi ale nelíbilo vůbec byl vývoj Edie, kdy její manipulace nebyly srandovní, ale ošklivé a, no... zoufalé. Což by bylo celkem v pořádku, kdyby to nepůsobilo tak zvláštně - scénka, kde se donaha svléká před svým milým (nebudu spoilerovat), byla fakt až nepříjemná na sledování. Zatím tedy S1 > S3 > S2 ()

• V této epizodě zahlédneme Bree Hodgeovou pouze zezadu. To proto, že její představitelka Marcia Cross odešla na mateřskou dovolenou a postavu v tomto díle ztvárnila Carolyn Howard. (funhouse)