Léo a Denis pracujú pre dva odlišné útvary a odlišný je aj ich postoj k práci. Denis sa usiluje predovšetkým získať moc a postavenie, kým Léo je staromódny policajt, ktorý občas neváha prekročiť hranice zákona v záujme spravodlivosti. Keď sa ich cesty osudovo pretnú pri vyšetrovaní série ozbrojených prepadnutí, začína sa vojna policajtov (RTVS)

Paity

Francouzi to rozhodně umí lépe, než ukazuje Válka policajtů. Hodně se sice ve filmu létá vzduchem, vystřílí se strašně kulek, ale to prostě nestačí na to, abych tomu mohl dát alespoň čtyři hvězdičky a mohl to označit za kvalitní Thriller. ()

Haymar

Francouzi konečně zapomněli na všechny zajeté americké postupy a klišé (které bůhví proč mají dnes všichni v oblibě kopírovat - proč sakra?!) a vrátili se k tomu co umí (a vždycky uměli) nejlíp! Válka policajtů je poctivou old-school kriminálkou (takovou, kterou umí jen francouzi), připomínající zašlou slávu klasiků žánru Belmondo/Ventura/Delon... Válka policajtů nemá slabší místo (alespoň sem ho nenašel) a válcuje s přehledem všechny dnešní "rádoby kriminálky" - a to především díky skvělému příběhu, lehké režii, hodně dusné atmosféře... a samozřejmě ústřední herecké dvojici Depardieu/Auteuil, jejichž výkon je prostě famózní! ()

prezdivaka

Nejprve jsem nechápal, proč byl zvolen název, který je totožný s dalším fr. kriminálním filmem z dávnější doby, tím spíš, že v originále se film jmenuje úplně jinak. Ale i Francouzi natočili film s tímto názvem už v roce 1947. Pak už jsem se divit nepřestal. Je tam tolik scénáristických berliček a schematismu, že bych psal dlouho. Zmíním to podstatné pro děj. Informátor Silien sdělí Vrinksovi informaci, kde budou pachatelé přepadávající bankovní vozy. Je zvláštní, že i když jde už o sedmé přepadení, policisté stále vozí peníze jedním autem s jedním ozbrojencem uvniř vozu. I naprostý blb by se poučil a maximálně po třetím přepadení posílil ostrahu. Vrinks sedí ve voze s informátorem a přesně ví, že tudy za pár minut pojede gangster, který ho před 4 lety poslal do vězení. Nechápu proč, ale auto zastaví vedle nich. Silien vyběhne a třemi výstřely přes přední sklo u řidiče zabije tři muže včetně toho vzadu vlevo. Kulka možná zatočila. Vrací se ke svému vozu a z auta s třemi mrtvolami vyběhne holka a zdrhá pryč. Díky informátorovi běží akce, kdy jsou pachatelé přepadení obklíčení a policajti čekají na vhodný okamžik k akci. Celou akci zhatí Klein, který je nepochopitelně sám v autě, popíjí z placatky a vyběhne střílet na partu gangsterů. Nebudu řešit, proč by dělal takovou stupiditu, ale zastřelí děvče šéfa gangu a policajti rozjedou akci, neboť nemají na výběr. Klein je střelen a padne k zemi. Vidíme běžet skupinu policajtů k gangsterům a střílet po nich. V dalším záběru je najednou rukojmím jedna z policistek- Eva, která vůbec nebyla v záběrech přestřelky. Gangsteři zabijí jednoho policistu a odjedou s Evou. Dovídáme se, že unikla, když vyskočila z auta. Zřejmě prchali po silnici s omezenou rychlostí na 40 km, protože má jen několik oděrek. Ale to nic, Vrinks předtím vypadne s jedním s gangsterů v kotrmelci ze třetího patra a nemá ani vyražený dech. Dopadl chytře v otočce přesně na darebáka a ten jeho pád neskutečně utlumil. Padouch naštěstí zemřel na místě. Klein, který zavinil smrt kolegy není vyhozen od policie, ale zahájí se řízení. Hlavní svědek je nepochopitelně Vrinks, který jeho provinění vůbec neviděl. Všechno sledovala policistka Eva se svým kolegou a Vrinksovi vše sdělovala vysílačkou. Několik lidí, co bylo u toho vůbec nesvědčí. Klein ale díky scénáristům dostane do ruky holku, která vyběhla z auta poté, co Silien zabil ty tři muže. Přestože se nedívala a vyběhla z auta, které zakrývalo auto ve kterém zády seděl Vrinks a byla noc, dostane Vrinkse do vězení na 8 let. Tvrzení šlapky bez svědků a jakéhokoli podložení svého tvrzení proti komisaři policie. Vrinks je zatčen. Klein se stane šéfem oddělení a nikdo z těch, co to viděli nezasáhne. Vrinks s pouty na rukou odzbrojí ostrahu a zřejmě vytuší, že jeho žena Kamila je právě v budově policie a dojemně se s ní rozloučí. Pak se znova vydá policii. Je v cele a přesto jeho byt se ženou a malou dcerkou odposlouchává Klein. Zřejmě se jako šéf nudí. Zjistí díky tomu, že se Silien chce s Kamilou sejít. Čeká na místě setkání a když se Silien s Kamilou snaží ujet, skončí jejich auto po kotrmelcích v poli na střeše. Pupkatý Klein je první na místě a dvěma výstřely oba dorazí. Tady k trapnému scénáři přibude ještě citové vydírání, pohřeb, malá dcerka... Po 7 letech je Vrinks propuštěn a chce se pomstít. Jde po Kleinovi a najde ho na plese na záchodě. Nezabije ho a nechá mu pistoli v naději, že se zastřelí sám. Naštěstí to za něj udělají dva gangsteři, kteří pomocí scénáristické berličky, kdy má jeden z policistů u sebe 7 let nůž patřící jednomu z gangsterů, rvačky na diskotéce, kdy kamarád Vrinkse náhodou strčí do dívky gangtera. Vrings je u toho, pozná ho a má na něj i telefon :-) Prostě slovy Arnošta Goldflama - O náhody tu není nouze. Mrzí mě jen ztráta času nad tímto dílkem a také nedostatek soudnosti kritiků, kteří dali filmu 79% a ten poráží spouty dobrých filmů, které mají hlavu a patu a mohou diváky dokonce i obohatit. Ale kdo o to stojí?! () (menej) (viac)

vander19

Jedna z najlepších kriminálok novodobej histórie. Dvojica Auteuil + Depardieu nás zavedú do príbehu, kde sa menej strieľa a viac kecá. Ale sila tých rozhovorov je rovnako silná ako guľka vypálená z deviny. Chvílami som mal pocit, že sa dívam na mafiánsky príbeh a nie policajný. Drsnosťou a takou tou pravou filmárskou neústupčivosťou film v divákovy vyvoláva dojem, že sleduje niečo neskutočne skazené a choré. Intrigy, podvody, vraždy. Všetko v jednom balíku zabalené krásnou mašlou ideálnej dĺžky. Snaha tvorcov oblúbiť si kladného hrdinu a znenávidieť záporáka je ešte umocnená skvelými výkonmi oboch hlavných aktérov. Tento film je ojedinelým zjavom, ktorý sa v dnešnej dobe žiaľ už nenosí. ()

Disease

Měl jsem za to, že půjde o remake starší francouzské klasiky, ale ne, i když tu jistá podobnost je. Každopádně tohle je velmi dobře zpracované policejní drama. ()

Jeržik

Francouzi se s tím ve filmu nikdy moc nesrali. A tak se není čemu divit, že se po vzoru svých zámořských přátel rozhodli natočit něco, k čemu mají možná blíž, než oni sami. Jenže ono to nevypadá stejně jako americké krimi. Je to drsnější, hnusnější, temnější a celé je to méně mainstream něž cokoliv, co kdy dostalo nálepku nějakého hollywoodského studia. Duo vynikajících herců jen veškerou mou chválu podrthuje. ()

mota

Jako ze života. Arogantní cajt je povýšen, zatímco ten férovej končí na ulici. K tomu nešikovné zákroky policejních kovbojů. ()

Cement73

Daniel Auteuil a Gerard Depardieu spolu a proti sebe v krimi... Trochu sa mi pripomenul Heat (Pacino a DeNiro) Mohlo byt kratsie, pridalo by to na akcnosti. Inak bez chyby. Ti dvaja su skveli herci ()

conery1

" Polícia je ako stará panna. Nerada sa nechá jebať." Ale podľa mňa je i tak nahnitá. A nie len vo Francúzsku. Slabší odvar Mannovho Heat. ()

Dr Lizal

Mrzí mě kam se film ubral ve druhé půlce. Do takové 40 minuty vidíme střelbu a tvrdost jak pachatelů tak poldů ve velmi povedených rychlých prostřizích, které film nezdržují a jasně ukážou co potřebujeme vidět. Ta druhá melodramatická část už mě spíš nudila. Děj se měl zaměřit více na souboj dvou zkušených policistů o prvenství v dopadení zločineckého gangu a ne na jejich osobní záležitosti. Depardieu jako krysa ovšem obstál na výbornou! A taky jsem rád opět viděl mou oblíbenkyni Ramadu (Valeria Golino). 60% ()

Santino7

Vynikajúco atmosferická novodobá kriminálka, ktorou ma Francúzi (a v tomto prípade práve Olivier Marchal, jeden z ich najlepších vôbec) opäť raz utvrdili v tom, že sú majstrami daného žánru (minimálne európskymi teda určite, ale skôr zastávam názor, že hádam aj celosvetovými). Tak za prvé, čo mi prakticky okamžite (a na veľmi dlhú dobu) utkvelo v pamäti, to je nepochybne fantastická sprievodná hudba, ktorou si ma dotyčný Erwann Kermorvant do slova a do písmena získal. A taktiež sa ňou nemalou mierou zaslúžil o to, že už beztak skvelý príbeh zafungoval ešte o poznanie lepšie. Skrátka paráda. A rovnako do škatuľky "skvelé/špičkové" zaradím rovno, bez zbytočných omáčok okolo toho, aj herecké výkony, pretože dvojica Auteuil + Depardieu bola vskutku podmaňujúca! Zahanbiť sa však nedali ani ostatní - menovite najmä Francis Renaud, Daniel Duval, Valeria Golino či Roschdy Zem -, ktorí taktiež podali vysoko nadpriemerné výkony, a vďaka tomu sa kolektívne pričinili (spolu so všetkými ostatnými, perfektne fungujúcimi súčiastkami) o jednu z najlepších kriminálok súčasnosti. A to skutočne ani v najmenšom nepreháňam! Vysoko vzácna perlička daného žánru. Má to skrátka všetko, čo by to mať aj malo, a na tú necelú hodinku aj trištvrte - hoci má film len niečo vyše desiatich rokov - som sa, prostredníctvom súboja dobrého so zlým / poctivého s "křivákom" / Vrinksa s Kleinom, ocitol akoby naspäť v 70., resp. 80. rokoch, kedy krimi žáner zažíval svoje asi najslávnejšie časy. Bravúrna pocta starej škole v modernom šate, ktorá ma jednoducho nadchla (mimochodom ak by ťa tento film oslovil aspoň sčasti tak, ako mňa, určite neprehliadni aj ďalší majstrštyk od tohto režiséra, a to konkrétne Les Lyonnais - ktorý je taktiež priam vynikajúci). 95% ()

mira007

Oliver Marchal se vždycky zaměřoval na ty filmové policajtský války, které stylem vycházely z osmdesátkové drsné školy. Válka policajtů z roku 2004 s Depardieuem a Auteuilem běží na sto procent do poloviny filmu, ale pak se to nějak zkomplikuje a závěr je na zamyšlenou. ()

ddf76

Vyborne kriminalni drama. Ve vedlejsi roli se na platne objevi predstavitelka Fandorovi pritelkyne z filmu Fantomas Mylene Demongeot, ktera se posledni dobou moc na platne neukazuje. ()

Greg25

Skvěle udělaná kriminálka "starým" způsobem u které jsem se nenudila ani na okamžik. S vinikajícími herci i scenářem. A dle mého názoru to je společně se Spojencem nejlepší kriminální film za posledních 15 let. :) 90% ()

thunnus

Lehce nadprůměrná krimi, kde Depardieu jasně předčí Auteila co se týká hereckých výkonů i zajímavosti charakteru. Jeho Klein je jistě záporák, ale má i světlá místa. ()

bolan

Super film s debilně českým názvem, typickým francouzským noir nádechem, prošpikovaný silnými emocemi. Nebýt trochu pitomého závěru a klasického euro-looku, bylo by to za plnej počet. Po nějaké době opět film, který mě zasáhl. ()