Biseuteo

• Južná Kórea 비스트

Při odlivu je v rozbahněné části moře nalezeno rozčtvrcené tělo mladé dívky. Prioritního případu se ujímají dva týmy pod vedením bývalých znesvářených parťáků, detektiva Jeong Han Sooa (Sung-min Lee) a detektiva Han Min Taea (Jae-myeong Yoo). Ani jeden tým ovšem nedokáže s případem pohnout a nejsou blíž k nalezení vraha. Pak se detektivu Hanovi naskytne příležitost získat důležitou stopu, musí ovšem zakrýt jinou vraždu. (LangiJ)

EvilPhoEniX

Očekával jsem trochu více. The Beast neví pořádně čím chce být. Zda Thrillerem o honu na sériového vraha, či gangsterkou anebo drama o konfliktu dvou policistů. Je to tak nějak vše dohromady ale nefunguje to tak, jak mělo. Vizuálně je však film opět kvalitní, atmosféra je hodně temná a pár scén bylo vynikajících ( úvod připomíná drsné filmy Taylora Sheridana a akční scéna v bytovém komplexu také měla něco do sebe). Jako celek mě to však úplně neuchvátilo, ale dost možná to bude tím, že Korea už má laťku nastavenou hodně vysoko. Ztráta času to však není, ale vyloženě v ničem to nevybočuje od konkurence. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost***, Hudba***, Atmosféra****, Napětí***. 6/10. ()

LangiJ

Film měl skvělý rozjezd. Je nalezeno rozčtvrcené tělo mladé dívky, rozbíhá se vyšetřování a pátrání po sériovém vrahovi. Příběh se žene kupředu - znesváření bývalí parťáci přetahující se o první místo, odhalování podrobností případu, přešlapy, zátahy... Jenže pak ouha, v půlce filmu je vrah mrtvý a co druhá hodina? Pro mě už nic moc. Motá se to pořád dokolečka, případ vraždy je odsunut dějově na druhou kolej, do popředí se dostává případ s drogami a řeší se machinace s důkazy, snaha vyvlíknout se z podezření, psychický stav hlavního hrdiny. Tohle u mě prostě nefungovalo. Líbilo se mi to sice víc než Beasts Clawing at Straws, za zkouknutí to určo stojí, ale kvůli druhé půlce opět průměr. ()