Tiež ste počas školských liet sedávali v poslednej lavici, aby ste tých, čo sedia pred vami mohli bombardovať papierovými lietadielkami a spinkami a riadne ste tým namáhali ich už i tak dosť rozorvané nervy? A... Uchovali ste si tento druh špeciálneho humoru až dodnes? V tom prípade sa zrejme nadchnete i pre tento humorný kúsok režiséra Mela Brooksa! Najvzdornejší triedny klaun Hollywoodu si v ňom totiž schuti strieľa z úspešného eposu Robin Hood režiséra a zároveň hlavného predstaviteľa Kevina Costnera a pri tej príležitosti sa triafa i do mnohých iných zástupcov toho istého žánru. Robin Hood (Cary Elwes) v Brooksovom ponímaní je totiž naivný truhlík v smiešnych pančuchách , na ktorého sa však i napriek tomu usmeje šťastie: podarí sa mu zosadiť z trónu zlého princa Johna (Richard Lewis), pripraviť o moc šerifa z Rotinghamu (Roger Rees) a získať srdce krásnej Lady Marian (Amy Yasbeck). Len s jej pásom cudnosti má príťažlivý strelec v zelenom kamizole isté problémy... (TV Markíza)

Skleni

Pre mňa je to klasika a vždy bude. žmuro, tenisky nike, preclenie potôčiku a podobné hlody sú legendárne pre mňa. Nemôžem si pomôcť a tak dávam 80% ()

Sgt.Cliffer

Nemůžu si pomoct ale tenhle film je pecka. Poprvé jsem ho viděl, když jsem byl dost malej a tak jsem nepochopil, všechny narážky. A když jsem si na něj vzpoměl teď, o nějakých 10 let později, a opět jsem ho zkouknul, smál jsem se ještě víc! Boží byla třeba konfiskace rodného hradu, souboj kvůli mýtu nebo střela patriot :-) ()

dalziel

Ako milovník komediálnych paródii som do toho šiel no až na pár heftov som z toho veľmi nemal. Melov humor nie je vždy celkom jasný a stráviteľný pre každého. Už úvodná titulková scéna o tom filme veľa vypovedá. ()

Ingwio

Pravdou je, že tento film je trochu nevyvážený. Ale dalo by sa povedať, že skôr nás necháva Mel Brooks vydýchnuť pred ďalšou nadupanou scénou..Kritický pohľad však vraví, že výborné gagy sú striedané absolútne hluchými miestami. Keby nebolo Cary Elwesa, ktorý už naprvý pohľlad pôsobí vierohodne a zároveň parodicky ako Robin Hood, tak by to bolo za 3*. No on povyšuje túto príjemnú paródiu na pekné 4* ()

Trixi

Žádný duchaplný humor, ale smát se i tak budete od začátku do konce. A Robina Hooda v podání Caryho Elwese si prostě zamilujete. Každý další Hood, kterého kdy uvidíte, vám bude připadat mdlý, nezáživný a neatraktivní. ()

artuš

Úžasná komedie na téma Robina Hooda. Měl vše co dobrá komedie mámít švich, styl a zábavu. Prostě jedinečné stvárnění tohoto jinak vážného příběhu. ()

Colour

Paradoxne som videla najprv paródiu a až potom originál. Keď som to videla prvý raz, nezdalo sa mi to vtipné, no neskôr, keď som videla Robina Hooda s Costnerom a potom toto, veľa scén sa mi zdalo vtipných a veselých. Scény boli vhnané do krajnosti a extrémov. Na filme sa dá dobre nasmiať, ale najprv treba vidieť Robin Hood: Kráľ zbojníkov. ()