Rivali pod červeným slnkom

• Česko Rivalové pod rudým sluncem (viac)

Jaro 1871, japonský velvyslanec, doprovázený dvěma samuraji, jede v soukromém vagónu Transkontinentálního expresu na návštěvu k prezidentovi Spojených států, aby mu přivezl velmi cenný dar – samurajský meč nevyčíslitelné hodnoty. Do vlaku však nastoupili i členové bandy vedené desperáty Linkem a Gotchem. Zajímá je poštovní vůz, který převáží zlato, jež je střeženo vojenskou kavalérií. Zlato je uloupeno, ale jejich pozornosti neujde bohužel soukromý vagón. Jeden ze samurajů je zabit, cenný meč ukraden. Samuraj Kuroda má sedm dní na to, aby přinesl meč zpátky. Uprostřed Divokého západu stojí člověk, který žije a koná podle kodexu bušidó, zákona samurajů... Rudé slunce je western natočený v roce 1971 s mezinárodním obsazením. V hlavních rolích se vedle sebe objevil americký představitel tvrdých mužů Charles Bronson, legenda japonských filmů Toširó Mifune, francouzský herec Alain Delon a švýcarská herečka Ursula Andressová. Film byl natočen ve Španělsku britským režisérem Terencem Youngem. (Česká televize)

lenzi

Vrámci žánru výborné. Indiáni (a ich správanie) mi prišli oveľa realistickejší ako napr. v európskych filmoch. Škoda najsympatickejšieho hrdinu... ()

Rattlehead

Vynikající snímek a další kult mého dětství. Výborná muzika a lahůdkové herecké obsazení. Škoda, že Toširo Mifune nedostal ještě více prostoru. Už ve školce mi byla postava Japonce velmi sympatická. Pak jsem se zamiloval do Kurosawových filmů a hodnota "Rudého slunce" ještě vzrostla. Na tento snímek nedám dopustit! ()

topi80

Ve vyjmenovaných žánrech by neměla chybět též komedie. Charles Bronson na rozdíl od svého harmoniky hodně žvaní, ale jeho ošlejanost divokým západem to nijak nesnižuje. Ten se pro to prostě narodil. Děj byl spíše záminkou pro gagy a výměnu mouder mezi desperádem a samurajem, jenž se dme pýchou nad tím, že všichni jeho předkové obětovali život pro svého pána, neboť není větší cti než někomu sloužit. Pobavil jsem se dobře, potěšila i Ursula, tak proč nahodnocení jakkoli šetřit... ()

faraoon

Nesourodá trojice v hlavních rolích a naprosto trapné a slaboduché dialogy rozpliznou film s průměrnou zápletkou jako slunce medúzu na pláži. Tento chatrný pokus o další western po dosud nepřekonaném a nadčasovém unikátu "Tenkrát na západě" 1968 se příliš nevyvedl ani Bronsonovi a totální propadák si vychutnal Delon, který měl raději tradičně spočinout v náručí kterékoliv z  klisniček francouzských filmových lahůdek. ()

radaauer

koho napadla ta šílenost propojit western s karate, a utvořit trio americko-japonsko-evropských legend (bronson-mifune-delon), okořeněné vnady ursuly andress? to musel být šílený filmový vědec, toužící po sestrojení filmového edlixíru štěstí. co na tom, že se to někde zadrhlo a film není kongeniální, ani geniální, snad nadprůměrný? ode mne má 100%. ()

Hollister

Zajímavá kombinace a konfrontace různých hereckých stylů herců z odlišných částí světa. Příjemným zpestřením je i zasazení postavy samuraje na divoký západ. Určitý nadhled a nadsázka, hlavě u Bronsona, pomáhá filmu být koukatelný i v dnešní době. Tomu pomáhá i relativně malé množství "chlapácky drsných a siláckých dialogů" typických pro westerny té doby. Už to tady někdo také zmiňoval, na výpravě se vskutku nešetřilo a tak se člověk může pokochat nejenom Ursulou Adnress, ale i krásnou přírodou. ()

Jehan

Jářku, jako kdyby těch crossoverů 60. let nebylo dost! Francouzi ve westernech, amíci ve francouzských gangsterkách, taliáni porodili spaghetti tenkrát na západě a pro hrsti doláčů podle Kurosawy a jiných Žaponců a Sturgessových sedm samurajů se vynoří v Mexiku. Tak do toho kotlíku ještě přidejme blond sexbombu a Komanče a je vymalováno. Bronson tak nějak musel být u všeho. Nakonec si pochopitelně největší sympatie získá po všech stránkách konsistentní Toširo Mifune řídící se kodexem bušidó, pro kterého to všechno byly jen omalovánky. Ale Terence Young odvedl zajímavou práci. Nazdar! ()

Pete

Japonští samurajové na divokém západě, ve francouzském filmu, natáčeném v krásné španělské krajině. Výsledek je překvapivě konzervativní na to, jak šíleně to zní, ostatně milovníci jugoslávských indiánů jsou zvyklí na ledacos. Rudé slunce je celkem tradiční western, kde ale legenda kinematografie z Tokia Mifune připravuje Bronsonovi v prérii rýžové hnětánky. Místy skoro takový předchůdce Shanghai Noon, což není tak úplně lichotka. Klasika se z toho nestala, Delon je tam velmi málo, ale jinak povedené. ()

DeDanu

Čím vícekrát tuhle westernovou komedii vidím, tím víc se mi líbí. Pánové i dáma jsou skvělí, hlášky zábavné, krajina zvláštní. Občas si s tímhle kouskem spravuji náladu po oceňovaných opusech. Funguje to. ()

ostravak30

Rivalové pod rudým sluncem je zajímavý počin už svým složením. V jednom filmu se například sejde Charles Bronson a Alain Delon. Oni se sice už potkali ve starším filmu Sbohem příteli, ale tady jde o western, kterých Delon zrovna nebyl častou součástí. Aby toho nebylo málo, tak japonský herec představuje samuraje na divokém západě. Celé dohromady je to nesmírně zajímavé na začátku a na konci. Uprostřed je pro mě trochu nezajímavá omáčka, kdy Link poznává zvyky Kurody a opačně. Kuroda zase poznává život na západě z rozličných stránek. Pak konečně přichází na slovo souboj, na který divák napjatě čeká. Ten nezklame a další zajímavostí je, že Delon hraje někoho, kdo na konci zemře, také docela neobvyklé, navíc často nehrál ani záporné hrdiny. ()

smrtubohem

Výborná záležitost, netradiční westernový náboj - zdatný, ač západního stylu života neznalý samurai kontrastuje s Bronsonen naprosto skvěle, do toho Delon jakožto hlavní záporák a jako třešnička na dortu hezké ženy. ()

Riverin

Toto je tretí western ktorý som dokázala dopozerať do konca, a to je už čo povedať. Bohužiaľ časom sa trochu strácalo tempo a tak 5* už nebude. Charles Bronson je poriadne cool, a Alain Delon je poriadny hajzel, ale mohlo ho byť na obraze aj dlhšie... Inak je to skvelý a vtipný film, ktorý si rada opäť pozriem. ()

martins

Velmi dobrý western, kde je vše přepadení vlaku, pistolníci, indiáni, krásné ženy a jako bonus japončtí samurajové. Poprvé viděno v rychlodabingu v 80.letech, film neztratil na kouzlu ani po letech, není moc lepších filmů tohoto žánru. 80%. ()

Hruskovice

No, no, no nevím nevím co tenhle western. Dost zvláštní, ani s jednou postavou jsem si nevytvořil nějaký vztah a sympatizoval s ní nebo ho nenáviděl. Nemastné neslané, ale celé to vyzvedává, to že je to ojedinělý druh, japonský samuraj spojený s ostříleným pistolníkem, bojující proti indiánům ? :) Takhle mě to přijde dost fantastické, ale docela mě to i bavilo. 3,65/5 ()

Gig

Westernové spojení Východu a Západu - svět kovbojů a svět samurajů. Návíc propojení legendární, jelikož tu máme spojení dvou slavných statečných - původního filmu Sedm samurajů (Toširó Mifune) a jeho slavného remaku Sedm statečných (Charles Bronson). Film má všechny ingredience žánru krásně namícháno - švih, vtip, napětí i hudbu. ()