Legendárny western Johna Sturgesa nie je iba majstrovským príbehom o siedmych pištoľníkoch, ktorí sa nechajú najať hŕstkou chudobných mexických dedinčanov, aby bránili ich životy a majetok pred bandou chamtivých banditov. Ide zároveň o prvý remake diela japonského klasika Akira Kurosawu, ktorý dokazuje, aká úspešná môže byť kultúrna inšpirácia, z ktorej ťažia obe strany. Akokoľvek je morálny kódex pištoľníkov a samurajov odlišný, obe skupiny sa púšťajú do boja, v ktorom vyhráva ten najslabší. (ASFK)

meda2016

Nejraději bych nechal bez hodnocení hvězdami. Tento film má totiž pro mne poslání a neměřím jej kvalitou. Proti Sedmi samurajům je posunut k jednoduchosti a hovořil ke mně, jako mladému, gesty a supermanskými postoji. Dnešními důvody jsou nostalgie a opatrné našlapování kolem stařičkého exponátu. ()

AlDelon

Tak to opravdu nechápu, jak se z tohohle mohl stát tak legendární western a i film vůbec. Hollywoodsky narůžověle ateliérové, neoriginální a mdlé, já v tom skutečně nevidim nic přínosného, skoro naopak, ta podkreslující monotónní hudba..... ()

Sevin14

Tohle bylo čiré utrpení. Skoro jsem nedokoukal, a to jsem se na tento film i těšil. Jiným westernům jsem dal celkem nedávno za 5 (Hodný, zlý a ošklivý), Leone je prostě jiný level. Zde to není možné ani když přimhouřím obě oči, což jsem málem při sledování filmu udělal, nudou. ()

parazit

Klasika, která se mi dlouhou dobu (trošku cíleně) vyhýbala... Ale naprosto zbytečně. Parádní podívaná, kde člověk trošku tuší, že to nemusí dopadnout úplně dobře...? Proto je lepší si najít víc než jednoho sympaťáka, kterému budete fandit a doufat, že Vám ho věčně se šklebící bandita nepicne. Parádní kousek, který stojí za shlédnutí, a na který se už těším příště při náhodném překliknutí na ovladači ;) ()

Syndrom

Velký tučný opičí hovno. Všechno na Kurosawově eposu je tady pobéčkovaný pro americkou komerční báchorku. Vymydlený panáci, který si rejža rutinér vždycky pěkně načinčá do širokoúhlýho záběru jako mísy s ovocem nebo pučící květiny v zátiší plátna, triviální moralizování o kydání hnoje a akční scény in color! Tvl dyť PŘESNĚ z takovejch westernů si dělá Tarantino prdel v TvH. Navíc nechápu proč by nějakej českej Mirek měl vědět, že tohle je klasika, když v tom právě jako ten Quentin nevyrůstal. Asi bych si moh taky hrát na Charlese Bronsona kulturního relativismu či se chtěl stát Yulem Brynnerem orálního sexu, ale to by mi muselo být 12 nebo OPRAVDU MÍT O TĚCH FILMECH NAŠTUDOVÁNO. Se zuřivým chaosem boje den po dni, nepřítel po nepříteli a strhávající hysterií pravého divadla Sedmi samurajů, působí televizní remake USA jako reklama na cigára. ()

JesterKruger

Ano. Sedm statečných je prostě film, který vám rychle uteče, a předhodí vás mezi postavy. Děj je nesmírně poutavý, a závěrečný souboj se mi líbil hodně. Musím říci, že se mi tohle líbilo více než Tenkrát na Západě. ()

Kral.Prdlin

Jeden z mnoha filmů, který tvořil mé dětství. Vesnice, sužovaná Calverou a jeho bandou se rozhodne si najmout ochranu. Sedm pistolníků chrání po dobu tří týdnů vesnici před banditami. Film obsahuje úžasnou hudnu, skvělé herce jako jsou Charles Bronson, Steve McQueen, Yul Brinner nebo Eli Wallach. Legendární western. 10/10 ()

MrKrahujec

Nemá smysl přidávat další chvalozpěvy na tento film z nejužšího kruhu "toho nejlepšího ze světové kinematografie", jen bych podotkl, že po shlédnutí Kurosawových "Sedmi samurajů" (kteří jsou ovšem taky výborní) bych tak úplně nesouhlasil s označením "remake". Je pravda, že jsem dost dlouho hledal přiléhavější termín, až nedávno mě jeden napadl: Co takhle - variace na dané téma? ()

PTuranyi

Ikonický western s ikonickým príbehom a ikonickými postavami. Produkcia je výborná a atmosféra aj vďaka skvelej Bernsteinovej hudbe vtiahne diváka do deja. Každý z hercov už mal na konte zopár filmov, najmenej však James Coburn a predstaviteľ ikonického zloducha Calveru Eli Wallach. Naopak najskúsenejší bol  Charles Bronson. Napriek tomu všetci svoje postavy stvárnili tak, že sa z nich stali legendy. Pritom išlo len o pár chlapíkov bez budúcnosti, ktorí sa potĺkajú na okraji spoločnosti a rozhodnú sa pomôcť roľníkom v zapadnutej dedinke s vidinou prísľubu romantického života spojeného so zemou. Vlastne tento sociálny rozmer a vyvyšovanie roľníkov ako stavu je tu priam programové. Možno aj preto, tento western komunistom nesmrdel. Slovenský dabing pochádza ešte z čias socializmu a je tak trocha úsmevné počúvať ľúbozvučnú reč hereckej generácie našich rodičov, ako Gustáv Valach, Karol Machata či Eduard Bindas, z úst drsných pištoľníkov. V preklade sa tiež nájde pár perličiek, napríklad keď maršal je nazývaný žandárom alebo namiesto "Odštartuj to" je použité "Povedz to" (Call it). ()

Chemic

Jak jsem někdy mohl koukat na něco jiného. Nejlepší film všech dob. Mohl bych se na něj dívat milionkrát. Bang. Bang. Ale škoda že zabili Brita - James Coburn. ()

shinlove

Výjimečný western, výjimečné herecké výkony, výjimečný děj. To vše má jen jedinou mouchu - v mých očích je o chloupek krátkosrstého psa lepší western Butch a Sundance. Ale 5* je povinnost! ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

09.04.2022

Chystaná velkolepá akční sci-fi Rebel Moon režiséra Zacka Snydera (Armáda mrtvých, Liga spravedlnosti) pro streamovacího giganta Netflix, jež je škálou a pojetím přirovnávána rovnou ke slavným Star… (viac)

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (viac)