Legendárny western Johna Sturgesa nie je iba majstrovským príbehom o siedmych pištoľníkoch, ktorí sa nechajú najať hŕstkou chudobných mexických dedinčanov, aby bránili ich životy a majetok pred bandou chamtivých banditov. Ide zároveň o prvý remake diela japonského klasika Akira Kurosawu, ktorý dokazuje, aká úspešná môže byť kultúrna inšpirácia, z ktorej ťažia obe strany. Akokoľvek je morálny kódex pištoľníkov a samurajov odlišný, obe skupiny sa púšťajú do boja, v ktorom vyhráva ten najslabší. (ASFK)

matow

Na dobovom plagáte k tomuto skvostu sa píše "they were seven....they fought like seven hundred!"toto je film môjho detstva,puberty aj dospelosti pre svoju neopakovatelnú atmosféru,herecké výkoný či už hlavných hrdinov alebo aj záporného Calveru,pre neskutočne dobre zvolenú hudbu,proste dokonalosť. Moja premiera so slávnou sedmičkou bola začiatkom 70tych rokov a odvtedy je film moja TOP1 a nikdy nebude inak:-) ()

unclejack

Legendárny , výborný flm. Asi len ťažko čokoľvek vyčítať. Po všetkých stránkach je film dokonalý , Steve McQueen Yul Brynner , Eli Wallach , to je skrátka klasika. Radosť pozerať , asi jediný western , ktorý vydržím do konca. ()

Mathyen

úžasně obsazený, strhující a skvělou hudbou nabuzující western, na který se pravidelně podívám jednou za rok. Prostě chlapci, ač toho moc nenamluví, stvořili ikonické kovboje a jestli to klapne a bude se točit remake (Tom Cruise atd) tak doufám, že se vší ctí a budu moct dát plný počet, protože tento diamant světové kinematografie jej má. ()

Trinculo

Předělávka, která je legendární stejně jako originál. Možná bych doporučil nesrovnávat, protože každý z těch filmů pochází z jiného kulturního prostředí. Přenos se povedl a vznikl tak legendární western, se všemi prvky westernu, které by takový film měl mít. Přitom to v podstatě není nic úžasné, jen to, že banda drsňáků přijede ochránit jakousi mexickou vesnici. ()

Grim

...westerny nepozerávam, ale spravil som výnimku, keďže je závratne vysoko v hodnotení...v podstate koniec ostal rovnaký, ako u ostatných westernov - príde veľká strieľačka a vyhrajú tí dobrí...príbeh, ktorý viedol k tomuto predvídateľnému a otrepanému záveru bol zaujímavejší...ja som sa nenudil... ()

Horác

Tenhle film pro mě v dětství tolik znamenal, že 5 hvězd je jediná volba. Vlastně to ani není volba, prostě nelze jinak. Zapisuji symbolicky v den narozenin váhavého střelce jménem Lee. ()

Silblade

Z Velké trojky Sedm statečných, Tenkrát na západě a Hodný, zlý a ošklivý, je tenhle western pro mě nejslabší, ale pořád má svou kvalitu. Přestřelky nebyly sice moc uvěřitelné, ale hraje zde mix velkých herců jako Charles Bronson, Steve McQueen a další. Takoví starodávní Postradatelní.:D ()

moviefilms

I přes moji velkou nelibost k westernům má u mě tenhle film své místo. Příjemný, částmi vtipný a konec není ten typický happyend. Jak již bylo řečeno, nejspíš western westernů :) 80% ()

rytir1

Jak už zde bylo zmíněno, western z westernů nejwesternovatější. Absolutní krása mezi westerny i filmy, jednoznačně nejlepší western všech dob. Když k tomu přidám legendární hudbu a hvězdné obsazení, dávám jej mezi své nejzamilovanější filmy. ()

zigy

Kde je ta šestá hvězdička:-)? Tahle filmová klasika je zřejmě to nejlepší, co se na poli westernů kdy natočilo. Sedm najatých pistolníků se vydává chránit jednu odlehlou vesnici před nájezdy vykořisťovatelů. Každý z pistolníků má trochu jiný charakter.Úchvatná závěrečná přestřelka, která nebude již nikdy překonána. Každá smrt je zcela originální a stylová. Hudba, která vstoupila do dějin kinematografie. Nutno však zvolit ten správný dabing - Pavel Soukup (Chris), Václav Postránecký (Vin)... Film obsahuje kupu hlášek. Calvera: "Velkorysost. Moje první velká chyba. Vždycky jim tu nechám trochu jídla, oni si najmou lidi, aby dělali problémy." Nebo Chris: "Odjeď". Calvera: Sotero, slyšels, co mi řek? Odjeď. Mně? Řekni mu, ať vodjede von dřív, než se rozčílim". Nebo stařec na začátku vesnice: "Calvera? Proč by mě zabíjel. Náboje jsou drahé." Chris, když nabízí Bernardovi práci: "Prej si švorcovej." Bernardo štípe dřevo za jídlo: "Ne, jsem jenom uhoněnej milionář." Ze všech hlášek mám však nejraději rozhovor umírajícího Harryho a Chrise. "Vezmu si ty prachy s sebou do pekla." "Ty tam nepatříš." ()

paddy35

Co víc k této legendární klasice říct víc, než se budete bavit od začátku až dokonce. Už když začne hrát úvodní melodie tak mi naskočí slzy nostalgie. Jeden z mých srdcových a oblíbených westernů. ()

ermisuck

Pro mě jednoznačně lepší než předloha. Celou dobu jsem se bavil, nebyly zde nudné pasáže, všechny postavy mi byly něčím sympatické a logické. Některé dějové zvraty jsem nečekal (protože to nebyl jen pouhý přepis originálu, ale úplně nové umělecké dílo). Díky Sedmi statečným se zase cítím o něco blíže westernu. ()

LencaN

Jako okno do opravdového světa kovbojů. Žádný patos, žádná přetvářka a přehrávání. Byl to setsakra drsňácký a chlapský film, ale jako ženské se mi to přesto líbilo. Doslova mě uhranulo, jak každý z těch sedmi měl jinou povahu, o každém jsme se něco dozvěděli, co bylo jeho osobním problémem nebo co se mu prostě odehrávalo v hlavě. Divák si tam mohl vytvořit vazbu ke každému z nich. Rozebrala se zde i myšlenka, která mě napadala na počátku filmu - jak pistolníci žijí, co rodina, kde skládají každý den hlavu, atd.? Prostě co obnáší život nájemného pistolníka. Bylo tu několik uhrančivých scének, hned na začátku ten pohřební vůz. Zajímavé, jak neskutečně funguje celý příběh, který má celkem jednoduchou kostru - ochránit za skoro almužnu mexickou vesnici, kterou jeden škareďák utlačuje, k čemuž pánové měli svoje důvody a pohnutky. Navíc myslím, že většina ze sedmičky se právě v tomhle filmu ukázala ve své nejlepší formě a letech. Ale důležitější než svaly tady stejně bylo mít za ušima, být poctivý a ochotný riskovat za dobrou věc. Hudba je dnes už legendární. Na filmařskou stránku nemohu říct půl slova zlého. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

09.04.2022

Chystaná velkolepá akční sci-fi Rebel Moon režiséra Zacka Snydera (Armáda mrtvých, Liga spravedlnosti) pro streamovacího giganta Netflix, jež je škálou a pojetím přirovnávána rovnou ke slavným Star… (viac)

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (viac)