Legendárny western Johna Sturgesa nie je iba majstrovským príbehom o siedmych pištoľníkoch, ktorí sa nechajú najať hŕstkou chudobných mexických dedinčanov, aby bránili ich životy a majetok pred bandou chamtivých banditov. Ide zároveň o prvý remake diela japonského klasika Akira Kurosawu, ktorý dokazuje, aká úspešná môže byť kultúrna inšpirácia, z ktorej ťažia obe strany. Akokoľvek je morálny kódex pištoľníkov a samurajov odlišný, obe skupiny sa púšťajú do boja, v ktorom vyhráva ten najslabší. (ASFK)

Pierre

Na westerny se až tak často nekoukám, vlastně jsem jich viděl minimum. A asi je to škoda, protože tadyta ,,klasika´´ se mi líbila moc. Až je mi líto, že jsem jí viděl teprve dneska poprvé. Nejvíc mě zaujala režie. Ta westernová krajina je zde výborně udělána. Takhle by to dneska jen těžko někdo uměl udělat. I výběr herců se povedl, všichni působí v úlohách drsňáků věrohodně. Snímek má celkově svoje osobité velké charisma, nechybí ani špetka vtipu. U některých dialogů jsem se docela pobavil. Jindy mi bylo smutno i vesele zároveň (scéna kdy umírá Harry.) Hezký film, hezké 4 hvězdy.:-) ()

Vojcl

Nejlepší remake všech dob a nestárnoucí klasika, která nikdy nezklame!!! Škoda, těch vesměs trapných pokračování, které nikdy neměli vzniknout.. Pro mě příběh o sedmi statečných skončil prvním dílem a tečka! ()

Orlau32

Ano, připojím se ke všem těm pisatelům, kteří jsou více jak nadšeni tímto skvělým westernem. Zajímavé je, jak na různé kolegy působí v paměti jiná scéna. Jistě, jízda na hřbitov je jedinečná....vrhač nože Britt na nádraží (to tu ještě nebylo !) Ale já miluji scénu s Calverou,kdy překvapené vrátivši se pistolníky vítá slovy : "Vy jste se vrátili?"Sedne si za stůl a určuje podmínky jejch propuštění. Promítněte si v duchu tuto scénu... nenapadne vás myšlenka,že Calvera byl v určitém smyslu čestný chlap ? Vždyť on své slovo dodržel, což se o těch 7 statečných říci nedá. Já vím, oni chránili chudé sedláky a Calvera loupil. To byla jenom taková perlička. Báječný film. Viděla jsem jej asi 25 x. ()

Tony.cs

Neexistuje lepší western než Sedm statečných. Neni možná. Pokaždé když to vidím, přeji si aby všichni přežili a jsem nakonec hrozně zklamaný. Můžu to vidět tisíckrát a neomrzí. Ani náhodou. ()

blackrain

Zvláštní, u některých filmů se ani nemusím rozmýšlet, co vlastně dát. Tohle je jeden z nich. Oprávněně si zaslouží plný počet bodů. Takhle má vypadat western. Sešlo se zde plno výborných herců, kteří dodali filmu ten správný šmrnc. Film sice trošku stárné, ale to vůbec nevadí. Zraje jako dobré víno. Je to ta nejklasikovatější klasika. ()

kaylin

Jsem strašně rád, že se tenhle western dostal v rámci "Projektu 100" do kin, protože vidět ho na plátně, navíc ve skvělé kvalitě, až na pár scén, byl prostě parádní zážitek. A i když bylo kino poloprázdné, stejně to byl parádní zážitek, který jsem si užil. Výborný příběh, který je pořád jednoduchý, ale pořád výborný. Ta dětská nostalgie se dostavila ve správné míře, ale v originále je to ještě lepší. ()

Kaluž

Sedm zbytečných a jeden velice hloupý bandita k tomu. Bezduchý a nudný film. Mám pocit, že přítomní hodnotící v životě viděli jen tohle a Tenkrát na západě. ()

MATADOR

Westerny mi nikdy nic neříkaly, ale na tohle jsem se koukat "musel" ( u nás v rodině je to jako bible :-) . Ale s odstupem času jsem pochopil, jak je tento film skvělý. Dokonale zvládnuté role sedmičky pistolníků, kteří se za pár dolarů nechají najmout rolníky na obranu jejich vesnice. I po těch letech velmi pěkně natočený western. ()

stration

Holohlavý Brynner, McGueen s nohama dlouhýma přes celý plátno, starostlivý Bronson, mladý Buchholz, slizký Wallach, připosraný Vaughn a perfektní muzika. Prostě TOP. ()

YURAyura

8/10 Klasika velika a pro moho ze zucastenych nejznamejsi role, pro vsechny asi dolarovy posun nahoru. Dalsi film? Vice pesos! Jak zpiva Ivan Mladek - Jsou to tvrdi Mexikani, je to prace na nic. ()

salalala

Jeden z nejzásadnějších westernů všech dob není tím úplně nejlepším zástupcem žánru, ale podívaná je to skvostná. Sturges od začátku hraje na jasnou a zřetelnou notu a seznamuje nás postupně se sedmi chlapíky, kteří kašlou na peníze a přednější je pro ně čest. Jde vlastně o přelomové dílo, protože má blíže k pozdější evropské podobě žánru (není tak naivní jako westerny z padesátých let, zatím je ovšem idealizovaný s jasně rozdělenými charaktery, je vyprávěn pomalým tempem a akce je tu vlastně jen dvakrát). Postavy jsou jasně rozdělené a Sturges se příliš nezabývá jejich minulostí ani motivací, ale spoléhá se na vzájemnou chemii a jednoduchý, leč atraktivní příběh. Obsazení je vskutku exkluzivní a zejména trojice Brynner, McQueen a Buchholz je hodně výrazná a výborná, ostatní už mají méně prostoru, i ten ale dovedou využít. Na druhé straně nesmíme zapomenout ani na bravurního Wallacha. K tomu se musí připočítat zdařilá atmosféra a nadčasová hudba Elmera Bernsteina, v níž je po prvních tónech jasno, s čím máme tu čest. Oproti vrcholným westernům tenhle zaostává v tempu vyprávění a zejména začátek je zdlouhavý, nezdařeném obsazení místních vesničanů, kteří jsou toporní, případně přehrávají a v menším množství akce, ale to až tolik nevadí. Důležité je, že tu funguje chlapská chemie a snímek (až na některé chybičky v logice) přežil zkousku časem. Zásadní, i když ne úplně dokonalá záležitost. 85% ()

major.warren

Moje dětství! Sedm statečných je mým milovaným snímkem od doby, kdy jsem jej asi v pěti letech viděl poprvé. Už tehdy na mě udělal ohromný dojem (matně si vybavuji první zhlédnutí) a od té doby jsem ho viděl snad víc jak 100krát. Přesto ve mně neustále rezonuje, neztrácí nic ze své působivosti, a při každém dalším zhlédnutí znovu a znovu propadnu jeho kouzlu. Původní film Sedm samurajů od mistra Akiry Kurosawy mám také moc rád, ale Sedm statečných jsem viděl jednoduše dříve a jakožto velký milovník westernů jsem k nim oddaně přilnul. Krom nesmrtného filmového příběhu, legendární hudby Elmera Bernsteina a režie Johna Sturgese bych rád zmínil naprosto fantastické herecké seskupení v čele s charakterním Yulem Brynnerem (Chris), a dále s výjimečným Stevem McQueenem (Vin), Horstem Bucholzem (Chico), Charlesem Bronsonem (Bernardo O'Reilly), Jamesem Coburnem (Britt), Robertem Vaughnem (Lee) a Bradem Dexterem (Harry Luck). Všichni jsou sympaťáci, ale osobně mám nejraději postavy Brynnera, Bronsona a Coburna. Spousta scén ze Sedmi statečných patří k mým vůbec nejoblíbenějším. Cesta na hřbitov, házecí scénka na nádraží, popřípadě finální boj patří k nejsilnějším okamžikům vůbec. A závěr mě vždycky strhne. U mě má tento film to nejlepší hodnocení! ()

Skip

Jeden z nejznámějšíh westernů vůbec a také jeden z těch nejpovedenějších. Výborná hudba a rychlopalní hrdinové, to je prostě paráda. ()

Dexter1

Remake Kurosawovej klasiky nie je až na 7*. Kľudne mu stačia 4. Žiadny nový prínos, ale veľmi dobré výkony a nesmrteľná hudba. Ale aj tak na Leoneho a Morriconeho nikto nemá a Vtedy na západe a Dobrý, zlý, škaredý je to naj. ()

TominoLa

Klasika s velkým K a Top mezi westerny. Konečně jsem měl možnost si ho vychutnat i v originále. Je radost sledovat takové herce jako Bryner, McQueen, Bronson, Coburn, Wallach a Buchholz v doprovodu úžasné hudby. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

09.04.2022

Chystaná velkolepá akční sci-fi Rebel Moon režiséra Zacka Snydera (Armáda mrtvých, Liga spravedlnosti) pro streamovacího giganta Netflix, jež je škálou a pojetím přirovnávána rovnou ke slavným Star… (viac)

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (viac)