Vedecký tím, pracujúci na odľahlej základni na Marse, začal na Zem posielať čoraz nepríjemnejšie správy. Výsledky experimentov sú znepokojujúce, rady vedcov záhadne rednú, a tak vláde nezostáva nič iné, len základňu izolovať do najprísnejšej karantény a na Mars vyslať po zuby ozbrojenú jednotku rýchleho nasadenia, ktorá má zistiť, čo sa stalo a eliminovať akúkoľvek hrozbu. Aspoň taký bol pôvodný plán. Lenže realita prekonáva aj tie najhoršie predstavy. Výskumnému tímu sa totiž nekontrolovanými postupmi podarilo doslova otvoriť brány do pekiel, odkiaľ sa vyrojili davy hrôzostrašných monštier, ktoré sliedia po chodbách základne a likvidujú všetko živé. Je vôbec v ľudských silách túto strašnú nočnú moru zastaviť? (TV Markíza)

Earl_23

Doom určitě nevyužil potenciálu, jaký měl resp. jaký má herní předloha. Ale film byl natočený ve svižném tempu s poutavým a napínavým příběhem. Urban a Johnson v hlavních rolích ještě přilili vodu do mlýna, a tak nakonec Doom dosáhl u mě i lepšího hodnocení. 65% ()

luka4615

Sympaticky nenáročný sci-fi snímek, jež zaujme zejména akční stránkou, "doom" sekvencí nebo třeba i plejádou známých tváří. Nic víc, nic míň. (Netflix) „Semper Fi, Motherfucker! Faithful to the corps John.“ ()

prome

Tak takovou blbost jsem necekal. Hra byla celkem doba a je z ni klasika a tohle spadlo skoo do odpadu nekvalitnich filmu. ach jo ale aspon to nenatacel uwe boll to by se an to vubec uz nedalo divat ()

Morholt

Celkem zábavná béčková střílečka se slušnou atmosférou, akcí a Dwaynem Johnsonem, kterému podobné role zkrátka seděj. Sice by občas neškodilo trochu víc světla a našly by se i další mouchy, které k béčkům patří, ale zase co by člověk chtěl od filmové adaptace hry, kde jen běháte temnejma chodbama a krosíte nepřátele. Já myslím, že tohle se docela povedlo. 65% ()

Lucasion

„Maybe it doesn't need air, it could've come from another planet or something. - What, like an alien? – Look at that Thing!“ Většinou se snažím být k filmům podle videoher velmi shovívavý. Pokud bych bral filmový Doom jako přesnou kopii Doom 3, tak bych byl jistojistě zklamaný. Tím, že beru film jako akční sci-fi na motivy Dooma, tak nemůžu než hodnotit pěti hvězdami. Já si totiž film maximálně užil. (Asi každý máme svojí Achillovu patu, když přijde na filmy že?) Filmový Doom mi dal vzpomenout akční klasice Aliens (1986). Na vzdálené planetě Mars dojde k útěku nebezpečného tvora a je ihned zahájena karanténa a vyslán SOS signál na Zemi. Parta mariňáků vedená Sargem (Dwayne Johnson) je vyslána na výzkumné centrum s cílem najít a zníčit. Jak se říká, tak v jednoduchosti je krása. Tím, že je scénář velmi jednoduchý, tak já si můžu dosyta užívat soundtrack, atmosféru a Karla Urbana v roli Reapera. Doom 3 jsem hrál mockrát a vždy mě to bavilo. Ve výsledku mi teda moc nevadí absence pekla a lekacích, hororových scén. Ty herci, co nejsou známý, tak jsou zcela sympatičtí, včetně Rosamund Pike jako Reaperovi sestry. Odkazy na hru jsou super, nějaké ty lehce gore scény a first person pohled na konci filmu už je jen lahůdka pro fanoušky. Navíc tahle sekvence z pohledu první osoby je natočena a vymyšlena naprosto skvěle. Za mě velmi povedené hororové akční sci-fi. Se vším co k tomu patří. (94 %) ()

Richie666

Jako film je to slabé, jako adaptace hry ubohé. Nelekl jsem se ani jednou, atmosféra chybí, herci víceméně strašní, scénář otřesný, dialogy k zblití, příšery skoro žádné. Je to hnus a ostuda. ()

ladylucifer

No tak tohle bylo fakt zoufalý. Nenapadá mě snad nic, co bych mohla pochválit. Jedna hvězda aspoň za tu příšeru. Ale ten zbytek je k zblití. Nuda, hrozný herecký výkony, příšernej scénář, triky nijaký a žádná atmosféra. Tohle je fakt ztráta času! ()

Genero

Chápu, že Doom není žádný Half Life, ale pouze tupá a bezduchá kratochvíle pro slabomyslné majitele modré knížky. Právě proto jsem u něj častokrát mlátil vzteky myší do zdi, málem sežral mezerník a pochcal procesor, zatímco jsem fistulí řval na všechnu tu pekelnou havěť metající po mě blesky: Píčo, píčo, píčo! Přesně jak jsem u filmu předpokládal, jeho hlavní neduh tkvěl v tom, že jsem v něm nebyl já, abych všem rozhodil sandál dřív, než Rock dofuní k dalšímu loadu. Ale ono vlastně nebylo komu rozhodit, protože se v příběhu objeví jenom tři zasraní impové, pár ožralých astmatiků, co říkají Uááááá a nějaký nesmírně rozzlobený dinosaurus na invalidním vozíčku. Je pravda, že ta desetiminutová FPS scéna je libová a Karel Urban u ní musel nechat místo eFka díru do klávesnice, zbytek ale může být akční nářez jenom pro milovníky takových pecek, jako je Traktor Zetor Simulátor. ()

Lacike

Tak aj po rokoch to je len stereotypné pobehovanie party nevýrazných pseudodrsniakov zložených z no name hercov po mizerne osvetlených interiéroch. Najviac mi tu chýbali poriadne akčné scény. Väčšinou sa tu len nudne a bez nejakej taktiky strieľa. Keďže ma nebavili postavy, tak mi bolo jedno kto z nich zomrie. Film všetko stavil len na nechutné gore a to ma nenadchlo ani pred rokmi, keď som si na takých veciach pochutnával. Dnes ma nebaví už ani to. Jednu hviezdičku dávam za POV scénu, ktorá ako jediná za niečo stojí. A pol hviezdičku za ešte naturálneho polovičného Rocka bez litrov steroidov. Ale už to pôsobí trochu divne. Je taký strašne vyschnutý. 3/10. ()

HateBreeder

No tak ja si nemuzu pomoct, ale me se tenhle film libil. Sice uznavam, ze to neni nic extra a ze se zde nedockame zadneho poradneho hereckeho vykonu, ani pribeh neni buh vi jakej, ale docela dobre to navozuje atmosferu jako v PC hre. Clovek ma takovy ten neprijemny pocit (nemyslim ted strach :) a nejradeji by hlavniho hrdinu ovladl a zacal ridit jeho kroky. Navic ta sekvence z vlastnich oci je paradni teckou a myslim, ze ji jeste nekdy nekdo nekde pouzije. Proste film ma pro me zvlastni kouzlo a ja mu davam 4*. (Jinak ty prazske ateliery, kde se Doom natacel jsou asi 10 metru od budovy, ve ktere pracuju :)) ()

PROROK14

Tento priemerný akčny film určite nikoho neurazí. Jednou slabinou je asi to prítmie lebo často tu nie je veľmi dobre vidno. Akcie sa dočkáte a to dosť. To čo som od tohoto filmu čakal sa mi aj dostalo a nemôžem povedať že som sklamaný. A úplne najlepšia na tom bola scéna na konci filmu z pohľadu prvej osoby. ()

st.ranger

Film Doom bez pekla? Virová infekce alá Resident Evil? Tohle někdo nedomyslel. Zajímavé konexe na hru a i pětiminutovka ke konci, ale jinak velice slabé. Tohle nezachrání ani BFG. ()

adamo_znk

Film tak za 2 hvězdy, ale samostatně pouze jako adaptace DOOMa je to tak za 4, takže ve výsledku si to ty 3 hvězdy určitě zaslouží. Jestli někoho srala ta závěrečná scéna z prvního pohledu, tak proč proboha koukal zrovna na tohle. ()

JohnCZ

Dvě hvězdy za povedenou scénu z první osoby. Jinak je to strašný béčko s nijakým příběhem, který se hrou ani nijak moc nesouvisí. ()

Expendable

Je to výborný akční film natočený podle mé oblíbené hry Doom, děj je dobře propracovaný stále se něco děje, efekty jsou vynikající, akční scény s monstry jsou dost povedené třeba Montrum vs. Ničitel, nebo Portman na záchodě tato scénka mě velmi rozesmála.Hudba je také perfektní rychlá a tvrdá naprosto se hodí k filmu.Posledních 20 minut jak Reaper dostal chromozom navíc je jako ze hry, vydíte pouze paži jak drří zbran a likviduje monstra.Pro mě nezapomenutelná podívaná. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (viac)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)