Vedecký tím, pracujúci na odľahlej základni na Marse, začal na Zem posielať čoraz nepríjemnejšie správy. Výsledky experimentov sú znepokojujúce, rady vedcov záhadne rednú, a tak vláde nezostáva nič iné, len základňu izolovať do najprísnejšej karantény a na Mars vyslať po zuby ozbrojenú jednotku rýchleho nasadenia, ktorá má zistiť, čo sa stalo a eliminovať akúkoľvek hrozbu. Aspoň taký bol pôvodný plán. Lenže realita prekonáva aj tie najhoršie predstavy. Výskumnému tímu sa totiž nekontrolovanými postupmi podarilo doslova otvoriť brány do pekiel, odkiaľ sa vyrojili davy hrôzostrašných monštier, ktoré sliedia po chodbách základne a likvidujú všetko živé. Je vôbec v ľudských silách túto strašnú nočnú moru zastaviť? (TV Markíza)

emo

Ďalšia odfláknutá herná adaptácia. Najväčším problémom filmu je scenár, ktorý trápne vykráda postavy z Cameronových Votrelcov, nedrží sa hernej predlohy a nielenže kopu vecí vynecháva a ešte viac mení, nadôvažok ešte pridáva vlastné hlúposti. Tento projekt bol od začiatku koncipovaný ako slušná béčková zábava, ktorá nadchne fanúšikov hry. Ja som veľký fanúšik, ale tento výtvor ma nenadchol vôbec. Najviac ma naštvala neúcta k hernej predlohe (chápem, že FPS nie je hlboký žáner, ale aj tam sa nájde dej...). Takto skôr fanúšikov hrz urazí ako nadchne... Hlavným pozitívom filmu je Rock, ktorý asi ako jediný pochopil, že tu neide o umenie. Urbanove pokusy o herectvo vyznievajú skôr trápne a Rosamund Pike tam v podstate nemá čo robiť(nemôžem si pómôcť, ale nepamätám sa, že by som v celej sérii Doom videl aspoň jednu ženu..;)) ()

Maty85

Pro každého většího fandu hry nebo fandů akčních hororů poměrně velké zklamání. Zase na druhou stranu ta herní předloha není nic moc na film, takže se s tím chlapci od filmu poprali a vyšel nám celkově slabší průměr. ()

c.tucker

Drobná nuda v počátku je vyvážena urputným závěrem a hlavně FPS akční několika minutovkou doplněnou výbornou motivační hudbou. Jen je škoda, že to nebyli démoni z pekla, ale dementní genetické mutace. ()

WolfR

Filmová adaptace slavné hry Doom, se poněkud nepovedla. Film se asi nejvíc podobá třetímu a podle mě nejlepšímu dílu hry Doom, ale přesto nejsem spokojen. Doom má v hlavních rolích velice silné duo, Karl Urban a The Rock, ale ani to, slabý a bezatmosférický Doom nezachránilo, protože tvůrci ani zdaleka nevyužili jejich potenciál a navíc se z Doomu, tak nějak snažili udělat další Vetřelčí film. Říkal jsem si, když už má Doom tak strašně slabý příběh úplně o ničem a vůbec hrozivý scénář plný nesmyslů, tak by to mohla být aspoň pořádná totální akční řežba, plná střílení, výbuchů, mlácení a podobně. A ejhle ani tohle filmový Doom nebyl. A to je trošku mimo mísu, když je zadaptována slavná střílečka. Filmový Doom prostě považuji za jeden velký omyl. 1 hvězda za těch pár herních záběrů z vlastní osoby. ()

Flyer

Svého času jsem i já ulítával na hře Doom a už tenkrát jsem si představoval, jak by asi vypadalo filmové zpracování. Nyní je film konečně tady a řeknu to narovinu: není to špatné, ba dokonce lepší než AvP z minulého roku, ale k opravdovému filmovému zážitku tomu dost chybí. Příběh je prostinký, důležitejší je zde akce a samozřejmě odkazy na hru, zvláště na třetí díl Dooma (prostředí, BFG, několikaminutový pohled z vlastních očí, terminály, příšery,...). Atmosféra mohla být hutnější, film sice nabízí několik lekaček, ale nic, co by diváka dostalo do kolen. Rock do role seržanta celkem zapadnul, ostatní herci šedý průměr. Zklamalo mě finále, protože závěrečná bitka mi přišla jak vystřižená z béčkových filmů 80. let. Celkově vzato je Doom průměrný snímek, který si veskrze na nic nehraje a který potěší nejedno hráčské srdce. Ovšem pro ty, co herní předlohu neznají, může být tento film ztrátou času. ()

tom88

Rocka a Urbana mám veľmi rád, no tento skoro podpriemerný "horor" nezachránili svojou charizmou a drsnými pohľadmi. Doomov som sem tam hrával a tiež som rozmýšľal nad prevedením do filmu, ale tak ako to Bartkowiak spravil som si to nepredstavoval. Je to strašne odfláknuté a nemalo to ani vzniknúť, ale počkať si na lepší scenár, väčší rozpočet a triezveho režiséra. Triky tiež neboli bohvie aké a príšery boli asi veľmi lacné, ale zato scéna z prvej osoby bola fascinujúca, akčná a efektná, no keby bol celý film spravený z prvej osoby, mohlo to byť niečo jedinečné a mohol to byť v kľude hit roku. Ale na to by asi tvorcovia spotrebovali 4x taký rozpočet. Škoda nevyužitého herného námetu, dúfam že niekedy niekto natočí remake s kvalitami akými som spomínal. 55%. ()

Deyw

Sem fanousek herni serie Doom a tesil sem se i na film.Ze zacatku to vypadalo slibne ale co se ztoho stalo pak..sem si rikal jestli nejsem ve spatnym sale.Akce to byla pekna ale neudelala na me zadny dojem jediny co si pamatuju byla scenka v kanalech s impem nebyt v hlavni roli The rocka tak je to o hvezdicku min. :) ()

Radiq

Akce nepřehledná a pořád ve tmě, takže je prd vidět. Nemá cenu omílat, co už všichni ví - že to byla blbost a jedinej důvod, proč jsem na to koukl, byla ta first person akce ke konci. ()

otík

Nebylo to nikterak zlé. Fanoušci Doomu se dočkají slušné atmosféry, parádních zrůdiček, hodně krve a masíčka, akční nadšenci si smlsnou na lehce natočené střílečce. Být tam ještě více my look view scének, bylo by to i o třídu lepší. Velká spokojenost. ()

okkac

Doom není nijak sofistikovaná hra, takže to nelze ani čekat od filmu, proto se vlastně jedná o celkem věrnou adaptaci. Lekačky a napětí v temných cohdbách celkem fungijí, gore tu je a monstra jsou poctivé, tedy žádné CGI. Závěr je hodně dobrý, akce, first-person view a solidní fight. Viděna rovnou DC verze, takže netuším, co v kině chybělo. ()

Mol

Film celkem dobrý, ale od chvíle, kdy borec dostal chromozom 24, to šlo do kytek. First person akce ve filmu? Hrůza. Plus závěrečné klišé, kdy hrdina zahodí pistoli a jde se utkat se soupeřem holýma rukama, místo toho, aby ho trefil do hlavy. Jo a ze Samanthy měli radši udělat jeho couru, než jeho sestru. ()

Nivenx

Legendární hra na PC DOOM se dostala k nám na plátna a já si to nemohl nechat ujít. Film se hrou nemá nic moc společného a dějově se absolutně nechytá, ale i přes mínus stupidního děje jde o docela povedenou děsivou atmosféru s parádní akcí a krvavými jatkami od začátku do konce, takže i přes stupidní děj film baví. Takže za mě je to na 55%. ()

Decker

Cekal jsem naprosty propadak, ale prekvapive jsem byl docela spokojen. Musim uznat ze jakozto fanousek teto legendarni hry jsem byl i co se tyce verohodnosti (hlavne vsak tedy s tretim dilem) mile prekvapen. Reziseru Bartkowiakovi se povedlo prevest atmosferu hry na platno kin a to se ceni nadmiru nebot pokud si dobe vzpominam tak vsechny pokusy o filmove zpracovani skoncili naprostou tragedii. V tomto pripade reziser postupoval tou pravou cestou a povedlo se mu vycucnout stezejni prvky hry a zapracovat do filmu (excelentni zaver kdy kamera snima pohled prvni osoby). Skoda jen misty hlucheho scenare a topornych, mnohdy trapnych a nevyraznych hereckych vykonu bylo by hodnoceni dopadlo mozna i o hvezdicku vys. Takhle je to spise 3,5*. ()

Steelista

Béčkový akčňák s průměrnými hereckými výkony a stylovou scénou z pohledu první osoby ála Doom 3. Ale lépe uděláte, když si zahrajete původní hru - je to větší zábava a trvá to déle. ()

fantoci

Tak tento film asi nejvíce zaujme skalní příznivce stejnojmenné hry. Kdysi jsem k nim patřil i já. Co se týče vizuální stránky a zvláštních efektů, je film skvělý. Co se týká vlastního děje je film slabší. Divák se zde jistě nabaží krvavých scén. Možná jsem to přeslechl, či titulek špatně přečetl ale v jedné fázi je tam zmínka o vzdálenosti Marsu od Země. Tvůrci by si měli uvědomit, že se nejedná o světelné roky. To jen na okraj. Mně osobně stačilo tento film vidět jen jednou. ()

Wallas

Úplně normální akčňárna, u které stačí vypnout a sledovat. Pár levných lekaček vám nedovolí usnout, abyste zdárně probděli až k FPS scéně těsně před koncem, která opravdu stojí za to. ()

LeoH

Normálně mě film už musí něčím naštvat, aby ode mě dostal míň než ***. Doom je výjimka. Ke hře mám vztah téměř nostalgický – u jejího prvního dílu, co se ještě vešel na jednu disketu(!), jsem si kdysi vyzkoušel, co je to závislost (viz též příslušné heslo z kamarádova dobového výkladového slovníku). Filmová verze mě sice ničím nenaštvala (first person sekvence je milá, ale udělat takhle celý film, byl by rozhodně nekoukatelný), nicméně přes všechny pokusy o implantování jakéhos takéhos děje a místy snaživě vetřelcoidní atmosféru je tak dokonale o ničem, že si třetí hvězdičku prostě nezaslouží. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (viac)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)