Osamelý vlk McQuade

• Česko Osamělý vlk McQuade (viac)

Chuck Norris v roli texaského šerifa pátrá po ukradených zbraních. J. J. McQuade (Chuck Norris) je texaský muž zákona a drsný chlapík. Dohlíží na dodržování zákona, ale uplatňuje právo příliš svérázným způsobem, což mu přináší pouze nepříjemnosti z řad úředníků. Je mu proto k ruce přidělen nováček Kay (Robert Beltran) , který mu má pomáhat s případem únosu nákladních aut se zbraněmi. Když společně objeví místo úkrytu, jsou zajati bandity a zasypáni i s autem hluboko pod zemí. Šance na vyproštění, je minimální... (HBO Europe)

Pecival

Chuck dostane nakládačku a pokaždý se zregeneruje škopkem. No docela originální... jinak ale dosti nudné. Bitky (včetně té závěrečné) docela slabé, ani akce se moc zázračná nekonala. Sice je tu pár vtipných scén (mě se například líbil asi třikrát téměř totožný záběr na vybíhající vojáky z jakýchsi kasáren, které Chuck zkosil vždycky ve dveřích a přesto tam pořád nabíhali další), ale dohromady je to prostě slabota. Hudba nicméně docela ujde. ()

Ironfood

Poctivé osmdésátkové akční béčko, které nabízí dobrou práci se škorpíkem, bojová umění i westernové prvky (včetně hudby zjevně inspirované Morriconem). Jen hlášek tu mohlo být víc. Každopádně po Delta Force asi nejlepší film s Chuckem Norrisem, co jsem viděl. ()

Fox85

Chuck Norris a Cannon Films, co víc dodávat. Tvrdej policajt proti zlým gaunerům. Polda, pro kterého hranice země nic neznamenají ()

kenkaku

Chcete říct tajemství? McQuade je vlastně hard-core Walker - Texas Ranger. Tedy nic pro děti a dokonce tam dostane i na budku (takže to není tak úplně klasický "Chuck Norris"). Díky přítomnosti Davida Carradina a Barbary Carrery to není jen "one man show" a u mě patří mezi klasiku a to lepší co jsem s Chuckem viděl. ()

MsUtahraptor

Přímočarý až primitivní scénář plný stereotypů (zpočátku odmítaný, loajální sidekick z národnostní menšiny; "nezávislá", krátkovlasá bývalka; nikdy se nevzdávající, milovaná dcera v nesnázích; atraktivní, dlouhovlasá, majetná ženština, co hrdinovi uklidí a padne kolem krku ...) a prkenné či přehnaně afektované herecké výkony. Kdo čekal něco jiného?! ()

Seti

K tomuhle filmu se dá říct jen jedno...Chuck Norris. Chuck Norris je zarostlý, špinavý a smradlavý, ale všichni se bojí mu říct, aby se umyl. Chuck Norris hraje překvapivě texaského Rangera, jezdí autem a ve službě do sebe leje jedno pivo za druhým, ale nikdo se neodváží mu říct, že se to nesmí. Chuck Norris se zamiluje, ale jeho vyvolená mu uklidí bungalov (a vyhodí mu pivo), aniž by si to přál, tak jí pro výstrahu zleje hadicí a vymáchá v bahně. Chuck Norris dostane od padouchů nakládačku??? (jistě to jen předstírá, aby mohl film dál pokračovat) a je zaživa pohřben ve svém autě několik metrů pod zem, tak si hlavu poleje pivem a prostě vyjede na povrch. Chucku Norrisovi unesou záporáci dceru, což ho celkem znepokojí a rozhodne se jí zachránit (za patami má dva vocasy, kteří jsou samozřejmě absolutně zbyteční). Chuck Norris se sám (s vocasy) postaví celé opevněné základně, rozsévá zkázu po bitevním poli, ladně uhýbá kulkám a ze zbraní podouchů dělá neškodné atrapy (vocasové dokazují svůj zbytečný úděl a jsou dobří jen k chytání kulek). Hlavní záporák je největší blázen a omezený pošetilec v celé Mléčné dráze, protože SE ODVÁŽÍ POSTAVIT CHUCKU NORRISOVI v pěstním souboji. Samozřejmě zoufale selže, ale při svém zbabělém útěku zastřelí lásku Chucka Norrise! Chuck Norris se doopravdy zlobí a s příslibem apokalypsy usedá do pásového buldozeru...film končí, protože nikdo nemá odvahu točit dál. ()

Han22

Z Chuckovy filmografie první větší film a sakra dobrej. Tuším, že jsem jej snad nikdy neviděl, ale je to paráda. Chuck poprvé se svým plnovousem konečně nestojí proti nějakým nýmandům, ale proti po zuby ozbrojené bandě pašeráků zbraní, vedené klasikem Davidem Carradinem a také konečně nespoléhá jen na karate. Pistole, upilované brokovnice, uzi, teréňák a samozřejmě taky pivo a neskutečně bordel :-) K tomu prima westernová hudba a atmosféra, smutná smrt pár kladných postavy a perfektní akce završená čistkou základny záporáka a soubojem Norris vs. Carradine. Co chtít více. PS: Ve vedlejší roli Robert Beltran alias Chakotay ze Star Trek: Voyager. ()

dopita

Chuck Norris údajně v jednom ze svých nejlepších filmů mě kupodivu docela pobavil. Otázka je, jestli tvůrci film mysleli vážně, protože jestli jo, tak já jsem se po celou dobu filmu usmíval. Je to už skoro třicet let starej film, o žádnou klasiku se opravdu nejedná, takže napětí, nebo snad nedejbože strach o hlavního hrdinu se nekoná ani náhodou. Ale prostě je sranda sledovat urputnou snahu o serióznost, když je to k pousmání. Zdůrazňuju k pousmání, ne k smíchu - to je rozdíl. Kdo k tomu přistoupí jako s současným akčňákům a navíc si nedokáže užít atmosféru let osmdesátých, bude velmi zklamán. Mimochodem, herecký talent Chucka Norrise se dá přirovnat ke dřevu. Krása Barbary Carreraové k Porschi Carrera :-) ()

POciSEM

Festovni becko. Norris tady hazi jednu hlasku za druhou,chlasta pivka,odpraskne kazdyho zlotrilyho desperata a na konci si to v souboji titanu rozda s Carradinem za naprosto fantastickyho hudebniho doprovodu. Nej scena kdyz Chuckie pohrbenej za ziva v jeho aute nakope ten hroznej osmilitr nitrakem a hrne pred sebou jako buldozer tuny hliny (samozrejme opet za doprovodu atmosfericky hudby). Jeden z jeho nejlepsich filmu ()

Haymar

Bezpochyby nejlepsi Norrisuv kousek - drsna hudba, drsny lidi, drsnej Ranger, drsnej Carradine, drsnej film... pred 10-15 lety bych dal zfleku plnou palbu! ()

gumolit

Film som videl už strašne dávno,ale vryl sa mi do pamäti asi ako jeden z najlepších filmov s Chuckom.A ešte výborný David Carradine ako inak než v zápornej úlohe.Na svoju dobu pekný film škoda že Chuck nepokračoval v takto ďalej. ()

Zombi

Svého času mě dost zklamal závěrečný souboj s Carradinem, protože zmíněný umí a předvedl kulový, jinak je to Norrisova klasika. ()

Ant_Antony

Nejlepší film, na který se kdy zmohl... Hudba je až Morriconeovská a hodně pomáhá... Téma jsem si jako malej kluýk pískal pořád dokola... ()

Blazin

Dost možná nejlepší film Chucka Norrise, film určitě solidní, na Chucka až moc jen čím víc se to blížilo konci tím míň se mi to líbilo. ()

videofil

V tomto filmu hrají mojí dva oblíbení herci Chuck Norris a L. Q. Jones. Film vyšel v lednu 1992 na videokazetách dnes již neexistující společnosti INTERAMA. Určitě jeden z nejlepších akčních filmů, které Chuck Norris za svoji kariéru natočil. David Carradine zde předvádí dalšího ze svých typických padouchů. A hraje ho dobře. Bojové scény jsou skvělé, hlavně ta finální mezi Chuckem a Carradinem. Oba herci dokazují, že právem patří k legendám akčních karate filmů. Velmi se mi líbí také hudba. Vždycky jsem si myslel, že ji složil Ennio Morricone. Český dabing je taky skvělý, jedná se o tzv. voice-over. Film překládá jediný člověk (což v té době nebylo nic neobvyklého), pan Richard Honzovič. A slyšet pana Honzoviče, který vždy hovořil brilantní češtinou, jak překládá „ POHNĚTE SE VY ZKURVYSYNOVÉ, KVALTEM“ tak to vážně nemá chybu. Jediné, co na celém filmu nesnáším, je scéna, kdy jeden z těch padouchů zastřelí Chuckova vlka a přitom se ještě usmívá, jak velkou mu to udělalo radost. Násilí na zvířatech nemám rád, a to ani ve filmech. Tuto scénu si filmaři mohli odpustit. Ale jinak skvělá akční podívaná. ()

MacGyver

Tento film má všetko... Akciu, priateľstvo, lásku...:) Keď som si konečne mohol vychutnať nezostrihanú verziu záverečného súboja (môj VHS-kový záznam zo začiatku 90. rokov z PRO 7 bol ako väčšina násilných filmov brutálne zostrihaný), dostihli ma spomienky z porevolučnej rannej mladosti vrátane akéhosi sladkého filmového uspokojenia dospelého chlapa s dušou večného dieťaťa. V dobe, kedy sa priateľstvo a férovosť nosí menej než kedykoľvek predtým, ocení aj zásadovejší pacifista efektnú a spravodlivú odplatu s parťákmi, ktorí sa s hlavným hrdinom vyberú až do pekla s hrdým úsmevom na perách:) Navyše príbehy nemusia byť vždy rozprávané s neústupčivou autorskou serióznosťou – keď zaznie hudobný motív Francesca de Masiho a Chuckovi Norrisovi sa na hrudi objaví hviezda texaského rangera, zásada ,,ži a nechaj žiť“ sa rozplynie ako ranná rosa ... + David Carradine je ako vo väčšine svojich úloh fenomenálnym filmovým hajzlom:) ________Nenáročné umenie? Možno... Ale ja naň nedám dopustiť...:) ()