Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiálny text distribútora)

ondrula

Tenhle film jsem stáhl nějaký omylem a vůbec nic jsem od něj nečekal; leda tak atmosféru občanský války, což je něco pro mě a to byl asi taky důvod, proč jsem tomu dal šanci. Možná právě protože jsem nic nečekal, jsem byl velmi mile překvapen. Atmosféra filmu a herecký výkony jsou tak jedinečný, že jsem koukal s otevřenou hubou. První půlka filmu byla bez chyby a zvrat filmu v samém jeho prostředku na mě zapůsobil tak, že bych byl býval dal 5*. V druhý půli se prosazuje hlavně takový podivný upíří motiv a ten mi s veškerou svou mystikou dojmy trochu kazil. Vůbec bych do filmu neřekl, že to byla americko-česká koprodukce, nicméně je to pochopitelný už jen díky tomu, že se to skoro celý odehrává v pustině a náklady tak asi nebyly velký. Ačkoliv to žánrově horor jistě není, můžu film doporučit každýmu, kdo se rád nechává unášet atmoškou. ()

Schuldiner

Skvělí herci, parádní výkony všech zúčastněných a zajímavý a místy i vtipný příběh.. A to i přes to, že se jedná o dosti zvláštní a docela vážné téma. Hodně netradičně pojatý snímek o zabíjení a přežití... Trochu mě rušila chvilkami nevhodná hudba, ale jinak jsem byl na hodinu a půl docela dobře zabaven a pobaven. ()

vorry

Vynikající horor s komediálními prvky. Když už nějaká situace gradovala, tak z ničehož nic přišla komická scénka. Hlavní soundtrack (ikdyž se do hororu VŮBEC nehodí!) od Damona Albarna byl okouzlující. Herecké výkony doslova brilantní. Nemá smysl vyjmenovávat další superlativa, podívejte se a uvidíte sami. :)) ()

J*A*M*A*L

Jakmile jsem tenhle film zde našel a přečetl obsah, okamžitě jsem to vyhledal, protože filmy s hlavními tagy kanibalismus mám asi ze všech nejraději (škoda jen, že jich je tak málo). Bohužel tenhle film není horor, nýbrž kanibalistický dobrodružný thriller, který byl trošku nesmyslnější a hloupější, když se Carlyle a Pearce "jaksi" spojili a nezabíjeli se, ale nechci spoilerovat a i tak to bylo pořád dobrý. Jinak herecký výkon Guaye Pearce mě moc nepotěšil, celou dobu byl takový chcíplý a zamračený a nenáladový, i když to tak měl ve scénáři, ale mě se to hold nelíbilo. Také bych rád podotkl hudbu při vraždících scénách, která byla vtipná a dělali z toho trošku satiru. Na plno mě bohužel tento film nedokázal uchvátit, možná jsem čekal víc depresivity a agresivity a hlavně horory, kterého tam nebylo skoro vůbec. Prostě to nebylo podle mých představ a to mě většinou naplno uchvátit nedokáže, ale jak říkám: bylo to dobré. Ještě mě trošičku zklamal konec, ale jinak to asi skončit nemohlo, ale opět nechci spoilerovat :-), mrkněte na to a uvidíte. ()

vander19

Ešte pred začiatkom sledovania som si myslel, že sa bude jednať o upírsky film. Historická záležitosť, Guy Pearce, Robert Carlyle vypadalo to nádejne. Však po čase som pochopil, že sa jedná o predkov zrejme Hannibala Lectera a nie o krvnú líniu Blada. Pri sledovaní som si najčastejšie spomenul na Hannibala a na dokument o skutočných Hannibaloch medzi nami. Dravci sú tak trošku robený od boku. Je to síce dosť pochmúrna a divná téma - jesť ľudí, ale z tých postáv srší optimizmus. Teda okrema Pearca, ten mi prišiel skleslý a pochmúrny po celú dobu vývoja deja. Pri napínavých situáciach hrá výborná hudba, až som sa bál a s napätím sledoval čo sa udeje. A potom tu máme naháňačku o život a na smrť v štýle Serengeti a do toho hrá pohodičkové country. Hudobné Jing Jang, ale dokonalé. Ku koncu mi to prišlo ako sledovanie dokumentu o vlkoch, ktorí nemajú čo žrať. Vtedy zožere silnejší aj toho slabšieho chudáka. Proste DRAVCI. ()

janesX

Po dlhých rokoch opäť raz prišli na rad Dravci a priznám sa, že v jednej chvíli rozmýšľam či neznížim moje hodnotenie z piatich na štyri. No, ešte sa rozhodnem. Ale aj tak tento film sa zaryl do mojej pamäte ako dielo zvlášť výnimočné, z drvivej časti vďaka Carlyleovi, ktorý tu hrá tak majstrovsky, že s ľahkosťou diváka ako som ja ťahá na svoju (zápornú) stranu. Kvôli chýbajúcemu časovému sledu sa zdajú byť niektoré udalosti nelogické, napríklad Pearce je po páde do jamy hneď po prebudení až tak hladný? Z času na čas nás teda scénar nechá skĺznuť do poriadne grotesknej situácie. A k tomu tá nedokonalá hudba v dokonalom prostredí. Je to tak schválne? Lebo ak hej, namňa to (výnimočne) teda asi celkom zaberá. ()

Skalda

No že tam hraje dohromady asi jen deset lidí je jedno, že kulisy jsou levné jak to jen jde je normální. Co mi ale není jasné je to proč se mi to tolik líbilo a jak do tohodle filmového ůhokuspokusu" dostali tolik dobrých herců... Nebo to celé bylo od začátku úmysl. Když už nic jinýho tak to stojí za skouknutí - a ne jedno. Asi. ()

Zombi

Příjemně nepříjemný film :o) bezvadné herecké obsazení, netypická doba, kdy se děj odehrává a drsná, zasněžená příroda podtrhuje mrazivou atmosféru. ()

Ricky_CZ

Závisláci na lidském mase, naprosto ujetý scénář, který baví, hudba, kterou musíte slyšet znovu a plná pusa krve :)) Tohle si prostě člověk nemůže neužít, když vezmeme v potaz, že je to celé podtrženo brilantním humorem a dostatečně chladivou atmosférou... 79% ()

sona123

No to byla síla. Těžko říct - něco mezi geniálním a nekoukatelným...Celý film doprovází hodně vtíravá hudba, která hraje nonstop na pozadí. Interiéry a exteriéry tak prachbídné, že jsem si říkala - to vypadá jako česká televizní inscenace a ejhle, teď koukám, že jsem nebyla daleko od pravdy! Děj vlastně docela blbý. Ale celé to bylo tak zvláštní a ujeté, že to prostě nejde odprásknout jen tak. A z hlavy to taky úplně nepustím...A Guy, který skutečně není můj typ a místy se mi až hnusí, tady dost odvážně vsadil na hodně divokou kartu a neskutečně se trefil do černého, úžasné! ()

mosnak odpad!

...podle těch komentářů jsem nejspíše viděl jiný film. Počkat.... ehm... hmmm.... ne viděl jsem přesně ten samej jako ostatní uživatelé. Byla to neskutečně nudná hovadina! Absolutně nechápu,jak to může mít takové hodnocení. Katastrofa! Tak panové.... rád bych oznámil,že tady jsem úplně mimo!!! 2% ()

KM Phoenix

Černohumorný western s kanibaly a geniální hudbou, která tenhle film posouvá do nadprůměru. Guy Pearce hraje to co má docela dobře, avšak Robert Carlyle je jako obvykle výborný a chvílemi až démonický a oběma výborně sekunduje Jeffrey Jones. Film je natočen s velkou nadsázkou a tak se musí i brát. A je to solidní porce. Dobrou chuť! ()

Movie Gourmet

Tohle jsem viděl jednou, nedokoukal jsem to a už víckrát to nepotřebuji vidět. Šílená blbost, jako každý kanibalský horor. Ale zas na přísloví: "Nežij proto, abys jedl, jez proto, abys žil", něco je. Verdikt: 2* a 20 %. PS. Pan Colqhoun ať si olizuje koho chce, ale mě olizovat nebude :D ()

Magika82

Příjemně překvapena. Ano, tak to by to šlo, milí horroroví tvůrci. Někdy méně bývá holt více :o) Až na drobné chyby a přešlapy, mhouřím oči a dávám zaloužených 75% a tedy 4 hvězdy superior. ()

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (viac)