Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiálny text distribútora)

BlackTom

Filmy z obdobia Severu proti Juhu, Konfederácie a Únie a podobných sračiek americkej histórie dvakrát nemusím, ale indiánske duchárske historky, to už hej. A hneď najzásadnejší mýtus We(e)ndigo, tak to musím vidieť! Filmu dominuje najmä zaujímavá hudba a dokonale nepredvídateľný dej, čo je už na úvod veľké plus. Partička vojakov zo základne je tragicky vtipná, hlavne zhúlenecký Arquette sa vydaril, no keď na scénu prichádza božský Robert Carlyle, už nemôžem od obrazovky odtrhnúť oči. Čakal som od tohto filmu niečo úplne iné, ale toto ma zabilo. Zabilo, vytrhalo z tela vnútornosti a zožralo. Perfektný záver to všetko ešte potvrdzuje. Plný počet. A aj ten Guy Pearce bol okej. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... tak já nevím co jsem to do háje vlastně viděl...byl to horor? western? komedie? parodie? Na horor to bylo naprosto nestrašidelné, na komedii zase chyběla ta komediální lehkost - ten báječný černý humor bych ovšem za komediální neoznačil, ovšem do parodie to mělo taky daleko. Bylo to dekadentně úchylné, Nyman je král! Ale já jsem přesto trochu zklamán, protože jsem se těšil na horor a tohle je cokoliv, jen ne horor. Možná kdyby si režisérka zvolila nějaký jasný žánr, udělala by lépe, mohl to být dobrý horor, western, komedie... takhle vznikl jakýsi prazvláštně vyjímečný paskvil s geniální muzikou, který mohl být něčím daleko víc, zvolit si nějakou koncepci, které by se držel... ()

Pelargius

Šílená, zvrácená a neuvěřitelně vtipná kanibalistická jízda, navíc s parádní hudbou. A pak nemám bejt cynik, když se mi líbí takovéhle filmy o.O ()

666Carnage

Jez nebo zemři. Guy Pearce a Robert Carlyle hrajou výborně jdou si dobře po krku. Skvělý kanibalistický film zasazený do poloviny 19. století kde první polovina je spíš survival a až pak teprve jsou zodpovězeny nějaké odpovědi typu "proč?". Parádní příběh, který je neokoukaný a zaujme. Doprovází ho dobrá muzika. 80% ()

Balu...

je to blbost, děsná blbost; nesouhlasím s ostatníma příspěvek-users, že geniální; spíš originální.. Hudba je lepší než celej film, jednu chvíli připomínající Bruna Coulaise (soundtrack z Purpurových řek), aby se poté vzdálila na světelné roky pseudovarhanoklavírní etudou. Krve je tu hafo, pobavil mě "unnamed" hrob, míň už nedomyšlenosti ve scénáři.. "Jezte kuřata, sou totiž úplně blbá!" ..ale to je vlastně TeleTele.. ()

Witta

Průměrný film, který bych rozhodně neoznačil za horor. Opět se potvrzuje, že Robert Carlyle démonické role zvládá na výbornou a Guy Pearce mu zdatně sekunduje. Jediný problém filmu je, že není úplně dobře natočen, což je bohužel zásadní, Některé scény jsou doslova naivní. ()

eagle-eye

Jen na začátek bych chtěl poznamenat pro ty, kteří film třeba ještě neviděli, že z výše uvedených subžánrů filmu se rozhodně nejedná o horor, western a ani komedii. Filmu dominují především hlavní dva představitelé, Carlyle perlí v první polovině filmu, Pearce v druhé (Guy však v tomto případě pro mě nezapomenutelnou figuru viz.Memento nebo LA Confidental nezahrál). Albarn dokazuje, že je výjimečným hudební skladatelem a i díky němu má tento neobyčejný film neobyčejnou atmosféru. A zpět k subžánrům, čekal jsem trochu více, silnější zážitek se pro mě bohužel nedostavil, ač si cením originality, ve finále to byl "pouze" zajímavý thriller s překvapivými zvraty v ději a slušnou porcí napětí. Přesto doporučuji všem, kteří by rádi něco netradičního. ()

zbysik

Film si divák snadno zapamatuje jako kombinaci expresivní, chytlavé hudby a nádherného vizuálu, tvořeného scenériemi Vysokých tater. První polovina filmu je "správně" atmosférická (hrůzný objev v jeskyni), ale poté se děj začíná zabředávat do lehké komediálnosti, což na mě působí jako narušení nastolené příjemné syrovosti. K představiteli hlavní postavy filmu - Guy Pearce chovám nevelké sympatie, které jsem nabyl skrze jeho přirozenou "nesympatičnost", nádherně demonstrovanou v postavě, jeho možná nejslavnější role ve filmu L. A. přísně tajné, což též mému celkovému dojmu nepřidává. Slabší 4 hvězdy. ()

Slimak

"Morálka jest poslední baštou zbabělců!" Aneb jak se v zasněžené pláni sešli dva muži, kteří dobře vědí, že pozřít lidské maso znamená začít nový život.Život dravce.Vzhledem k nekonvenčnímu pojetí a netradiční výstavby příběhu, to skoro vypadá jako zlej sen, kterej někdo zpracoval do filmu.To se mi líbí.Robert Carlyle jako Ives perfektní ale málomluvnej Pearce jenom mlčí a je vyřízenej.Dravec a posera.Film který rozhodně za shlédnutí stojí.Nečekal bych zrod něčeho podobného v době vzniku. ()

Corpsegrinder

Já v tom ani špetku černýho humoru neviděl a k zasmání tam vůbec nic nebylo, pokud jsem teda neměl jít smíchy na prdel ve scéně kdy porcujou mrtvolu ožralýho majora venku na špalku a každej se tváří že je to normální. Jako horor to funguje hlavně atmosférou jelikož prostředí je hezký a pocit odloučení od lidí tam je cítit. K filmu navíc hraje naprosto ujetej soundtrack. Gore je sem tam slušný. Film by to chtělo možná o 20 minut zkrátit, případně to trochu rozjet jelikož v několika částech se vůbec nic neděje. ()

POciSEM

Všechny rány,kuří oka.Vše vyléčí steak z člověka.Tak tohle je opravdu velmi lahodný kousek.Asi začnu taky žrát lidi a přestanu chodit k doktorovi.Teda chtěl sem dát 4 ale teď když sem zjistil že se to točilo v Tatrách a ne v emerice tak ještě jednu hvězdu musim přihodit.Sem nadšen. ()

Sayko

No tak to byla teda divná podívaná! Nejsem nijaký velký expert přes kanibalismus, ale snímek Ravenous se mi teď při vyslovení tohoto slova vybaví určitě. Skvělé herecké výkony doplňuje velmi obskurní hudba frontmana skupiny Blur Damona Albarna, která v divákovi vzbuzuje naprosto odlišný pohled na téma, o kterém se vlastně točí. Čekáte temnou podívanou s hororovými prvky? Tak to vám to ta hudba pěkně zkazila. Pokud však takováto očekávání nemáte, určitě vás hudba zaujme, jelikož toto téma "kanibalismus", které je samo o sobě divné, posouvá ještě na divnější level. ()

D.Snake

Když jsem na to náhodou v televizi narazil, vůbec jsem od toho nic neočekával. Jaké překvapení pak bylo, když se z toho vyklubal tak mistrovský a netradiční kousek. Skvělá atmosféra a scény u kterých mnohdy nevíte zda se smát nebo být znechuceni... Podtrhává to velmi originální a na první pohled moc se nehodící hudební doprovod, který ale ve výsledku zapádá přesně. Herecké výkony mě potěšily, hlavně pak představitel záporné role se ukázal v tom nejlepším světle. Dravci doteď patří k mým nejoblíbenějším filmům a proto dávám 10/10 ()

Haymar

Hodně zvrhlá podívaná. Přesto hodně působivá. O to zarážející je fakt, že celou tuhle úchylárnu má na svědomí něžné pohlaví... Přesto nebo možná právě proto Ravenous nezapře silnou dávku originality, invence a úplně jiný přístup k dané látce. Z původně (nejspíš čistě) hororvé předlohy vznikl těžko identifikovatelný crossover, v kterém se mísí mnoho žánrů, ovšem výsledek není (jak to v podobných přípdech bývá) jen "chaos na plátně", ale naopak dobře čitelná podívaná, navíc podpořena výbornými hereckými výkony (Pearce, Carlyle, Arquette, Davies, Jones)... ()

Prochy38

Když si člověk přečte, o čem tento film asi je, nečeká nic moc. Ale snímek s kvalitním obsazením jedině mile překvapí. Indiánská legenda překřížená s kanibalismem zasazená do války USA vs. Mexiko v druhé polovině 19. století. Skvělý G. Pearce a ještě lepší R. Carlyle v tomto dobrodružném lehce komediálním "hororu" s kulisou nádherné přírody podávají nadstandartní výkony. ()

Teabag

Česká koprodukce se občas připlete i k něčemu smysluplnému a Ravenous se opravdu povedli! Robert Carlyle jako vždy skvělý a zápletka Weeendigo je velmi poutavá. Silné 3*. ()

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (viac)