Svetoznámy futbalový tréner Yves Gluant sa svojím francúzskym futbalovým mužstvom práve zvíťazil nad tímom Číny. Vo chvíli, keď slávi triumf so svojimi oddanými fanúšikmi a krásnou milenkou, medzinárodnou popovou hviezdou Xaniou, je však náhle napadnutý otrávenou šípkou. V panike sa záhadne stratí jeho diamantový prsteň nevyčísliteľnej hodnoty – Ružový panter. Vražda sa stane mediálnou senzáciou číslo jeden a tajomným zločinom onedlho ožije celá zem. Prípadom je poverený hlavný inšpektor Dreyfus (Kevin Kline), ktorý sa však usiluje o prestížne vyznamenanie, o ktoré sa v minulosti neúspešne pokúšal už šesťkrát. S vedomím, že nesmie spraviť žiadnu chybu, donúti k prípadu nezdolného inšpektora Clouseaua (Steve Martin). Clouseau a jeho nový pomocník, vytrvalý a ľadovo pokojný príslušník francúzskej polície Gilbert Ponton, nasledujú sériu stôp, ktoré ich naháňajú po celom Paríži a nakoniec ich zavedú až do New Yorku. Tu sa Clouseauovi podarí zúžiť okruh podozrivých na Xaniu, odmietnutú futbalovú hviezdu zámožného majiteľa kasína. Clouseau vedie vyšetrovanie neuveriteľnými okľukami a jeho metódy sú celkom fascinujúce. Nakoniec musí s pomocou oddanej sekretárky Nicole odhaliť tvár vraha a zabrániť Dreyfusovi, aby si jeho úspech privlastnil. (TV Markíza)

Jamal

Steva Martina mám fakt rád a směju se pokaždé když vidím nějaký jeho geg, k tomu Jean Reno, Kline a půvabná Beyonce a nemůže to být tak hrozné, jak to vypadá. Dávám 70%. ()

Boogeyman odpad!

Steve Martin je jako inspektor Clouseau tak žalostný, že to předčilo všechna má již dost pesimistická očekávání! Pak se můžou všichni ostatní snažit jak chtějí, celý film nezbývá než nevěřícně kroutit hlavou! ()

Stegr

50% - Film, postavený na naprosto idiotském humoru. Když jsem ho viděl, tak jsem asi zrovna měl náladu na idiotský humor, protože jsem se u něj skvěle pobavil... ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +znovuoživení Růžového pantera, titulní melodie a titulky, občas opravdu pobaví, potěší menší role některých oblíbených herců, mimochodem, další film ve kterém zemřel Jason Statham -některé vtipy jsou lacinější, jiné trapnější, Jean Reno mohl dostat více prostoru a chemie mezi ním a Martinem nefunguje tak dobře jako jeho podobná dvojice ve filmu Drž hubu, kde mu parťáka dělal Depardieu/// Tolikrát jsem si při sledování říkal " to je ale debil" "většího idiota jsem snad ještě neviděl" a pořádně se u toho řehtal. Tohle je bláznivá moderní komedie která sice nedosahuje kvalit původního originálu či jeho následovníků, ale jako zábavná jednohubka pro zpříjemnění večera poslouží výborně. Jsem zvědav na dvojku./// Celkem 72%/// ()

666teen

Tak tohle už by snad mělo bejt trestný. Sellersův Clouseau je pitomec k smíchu. Martinův Clouseau je óbr pitomec k pláči. Druhý díl v dohledu? Děvkuji, ale smrčte si ho do vrhele. ()

Cappuccino

Priemerná komédia, z ktorej šlo vyťažiť omnoho viac. Steve Martin mi nikdy neprekážal a na jeho vtipoch sa dalo dobre zasmiať. Nahradiť režiséra, odobrať mnou nie príliš sympatickú Emily Mortimer a mohla by vzniknúť kladne hodnotiteľná, nadpriemerná zábava pre širšie publikom. ()

Rominator

Scott Adkins má pouze roličku francouzského fotbalisty, který vstřelí gól. Také Jason Statham svoji filmografii nějak zásadně neobohatil jako francouzský trenér Yves Gluant. Vydařené cameo měl Clive Owen jako agent 006. Jean Reno (Ponton) nebyl špatný, ale ve filmu prostě chybí "žlutý přítel" Kato. Pokud chce někdo vidět pořádné dobrodružství Růžového pantera tak jedině v této sestavě: Blake Edwards (režisér), Peter Sellers (inspektor Jacques Clouseau), Herbert Lom (šéfinspektor Charles Dreyfus) a Burt Kwouk (Kato). ()

kingik

Celkem jsem se zaradoval, že sága o omezeném inspektoru Clouseauvi bude pokračovat, ale Steve Martin mně moc do hlavní role nesedl. A pravda, on svého inspektora Clouseaua pojal úplně jinak, a srovnávat ho s geniálním Sellersem nelze, ale pokud přistoupíte na Martinova pravidla hry, nebude to marný boj. I Kevin Kline pojal svého Dreyfusse úplně jinak. Prostě vše je tu jiné. Chybí Kato, chybí Herbert Lom, chybí Blake Edwards. O ději se nemá cenu vůbec rozepisovat. Je stejně jen druhořadý, aby se na něj mohly navlékat gagy nevyrovnané úrovně. I nelogičnosti se zde našly. Například mně nejde do hlavy, proč je po celou dobu Clouseau idiot s pilinami místo mozku, ale v závěru přesto zdárně a geniálním způsobem vyřeší celý případ. Potěší přítomnost zpěvačky Beyoncé Knowles. Filmu chybí lepší režisér. Shawn Levy přece jen není Blake Edwards. Některé gagy byly velmi zdařilé a největším plusem filmu je hlavně návrat legendární filmové postavy a o to jde především. Mohlo být hůř. 60% ()

Snorlax odpad!

Tvůrci vykopulovali s milovníky původního britského Růžového pantera a pod uloupeným názvem jim předložili tento ohavný exkrement. ()

IQ Tiqe

Ujetá hovadina plná trapných a nevtipných přeřeků, která se v některých pasážích mění na konverzační i jinou komedii, bohužel plnou trapných a nevtipných přeřeků. ()

LION-MR.T

Steve Martin se snaží napodobit Cluseo,ale vůbec mu to nejde,samé přeřeky a moc se snaží napodobit legendu. Trapné vtípky a vše je o ničem. ()

Smok

Komédia založená na infantilných gagoch, takže priaznivci inteligentného humoru by sa jej mali vyhnúť oblúkom. Podľa mňa dôstojné pokračovanie série filmov o panterovi s Petrom Sellersom. Steve Martin sa podujal na neľahkú úlohu, je jasné, že každý kto videl aspoň jeden pôvodný diel, tak bude porovnávať. Bavil som sa kráľovsky a na hodinu a pol som zabudol na hypotekárnu krízu a prepúšťanie v automobilovom priemysle, a o to ide :) Jasné, že na 5 hviezd to nie je, ale je to môj tichý odpor voči užívateľom, ktorí dali jednu a tým tejto výbornej komédii vybavili 49%. ()

Sašenka165

V angličtině odpad v češtině je to geniální. Nesrovnávala bych to s klasikou - je to totiž nesrovnatelné. V naší rodince je tenhle film velmi oblíbený, takže proč ne? ()

swamp

Když toto neberu jako restart původní série s Peterem Sellersem, tak se jedná o poměrně oddychový snímek. Clouseau v podání Stevea Martina sice nepodává tak vytříbený humor, ale dokáže ho udržet na sledovatelné hladině - samozřejmě se jedná o věci již mnohokrát viděné. Zajímavá skoro bych řekl camea si zde zahráli Jason Statham a Clive Owen. A scéna "I would like to buy a hamburger" rozhodně stojí za vidění. :) ()

predators

Již před třemi lety v době růžového vydání :-) jsem dával za 1* a i dnes se nic nezměnilo. Trapné scénky, které se snaží udělat z inspektora Clouseaua totálního idiota, nefungují, tak jak mají. Ještě trapnější jsou však jeho přeřeky, kterých je opravdu požehnaně, zato jeden horší než druhý. Když to přeženu, zasmál jsem tak dvakrát třikrát a to je na pinky pantera sakra málo :-( 20% ()

Zodd

Rovnou se přiznám, že kopání do klasik nemám rád a nikdy tomu moc nevěřím. Zvlášť pokud jde o britskou komedii a revival v USA. Přestože mi budou příznivci původní série potichu nadávat, protože se Sellersovým talentem je to nesrovnatelné, rovnou vypálím, že se mi to líbilo. I když budu znít zvláštně, má smysl to srovnávat? Měl jsem pocit, že se v tom skrývá bondovská parodie, která je říznutá držkopády z Johnnyho Englishe a infantilitou Austina Powerse. A hlavně cameo Cliva Owena jako Agenta 006, neříká vám to něco? :D Je to tak trapné, až je to vlastně na mnoha místech velmi vtipné. A ta recese funguje narozdíl od Teda Wasse (ten se na roli packala fakt nehodil) nebo Roberta Benigniho, Roger Moore přeci jen neměl tenkrát příliš velký screentime :). Beyoncé - super výběr. Martinovi a Renovi se nedá nic než smát, ale přirozeně, ne křečovitě. Oproti tomu mi druhý díl Martinova Pantera přišel bez nadsázky a s infantilním humorem na úrovni filmového Garfielda. A to je Steve Martin ve skutečnosti velmi inteligentní, divím se, že vůbec vzal roli Clouseaua, která se na něm může u různých mas lidí podepsat pozitivně i negativně do konce života. ()

nash.

Určitě to není taková katastrofa, jakou bych podle dosavadního ohlasu čekal a to přesto, že řada forků byla trapných, řada jich nefungovala a některé byly poněkud přetažené nebo naopak nedotažené. Dokonce i přesto, že Steve Martin není Peter Sellers. Mělo to švih, několik vydařených momentů, několik výborných hlášek, a Martinova variace Clouseaua byla přes na první pohled shodné pojetí překvapivě odlišná a v některým momentecvh se mi dokonce zamlouvala víc než originál. ()

Slarque

Klady: Henry Mancini a jeho původní hudební motiv + stylové animované úvodní titulky. Zápory: všechno ostatní. Když už se autorům podařilo vykouzlit vtip, vzápětí ho zabili tím, že se v něm ještě chvíli ráchali, až divák zapomněl, co by na tom mohlo být k smíchu. Fakt děs! ()

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (viac)

Růžová pohroma se spoustou hvězd

Růžová pohroma se spoustou hvězd

15.08.2007

Sotva který filmový kritik se o remaku Růžového pantera se Stevem Martinem, zoufale se pokoušejícím dostihnout nedostižného Petra Sellersa, vyjádřil pozitivně. Jenomže šéfové Sony Pictures nečtou… (viac)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (viac)

Noc oživlých exponátů

Noc oživlých exponátů

22.04.2006

Jeden z členů všude dobře známé sebranky Frat Pack, Owen Wilson, už po několikáté podpoří svého kolegu Bena Stillera v novém filmu, jehož režie se ujal tvůrce Růžového pantera Shawn Levy. Dobrodružná… (viac)