Vojna svetov

• Česko Válka světů (viac)
USA, 2005, 116 min

Scenárista David Koepp sa inšpiroval slávnym románom H. G Wellsa, ktorého témou je invázia Marťanov na planétu Zem. Jeho príbeh však presunul z konca 19. storočia do horúcej súčasnosti. Robotníka Raya Ferriera (Tom Cruise) trápia problémy v rodine, ktorej členovia si prestávajú rozumieť. Ray sa stane svedkom zvláštnej udalosti, ktorá navždy zmení životy ich všetkých. Akýsi ohromný vojnový stroj na troch nohách sa vynorí z hĺbky zeme a skôr, ako ktokoľvek stihne zareagovať, začne spaľovať všetko vo svojom dosahu. Normálny deň sa náhle zmení na najhroznejší zážitok ich života... (TV Markíza)

L.Hellhor

Dlouho jsem přemýšlel, jak by asi vypadala invaze mimozemšťanů z pohledu "běžného" obyvatele. A myslím, že jsem se dočkal. I když Cruise zrovna moc nemusím, tak tento film se mi celkem líbil. Atmosféra až depresivně hutná, ale heroické výkony hlavních hrdinů mě zrovna dvakrát neberou. Přesto dám 4* ne jen za Dakotu, ale především za onu atmosféru, co mě uchvátila. ()

Jeremiah

Tak přesně takhle bude vypadat naše země až skončí svoje skotačení nynější "demokratická" vláda. Země bez funkčních podniků, lidé zoufalí a nešťastní, bez vyhlídek na lepší budoucnost. Doufejme, že se v posledních letech rodí pouze odolní a chytří lidé, kteří si i na tento stav rychle zvyknou a budou hrdě očekávat "světlé zítřky". A M E N !!! ()

Mallyyy

Docela solidní sci-fi s Tomem Cruisem, který se musí starat o své dvě děti při konci světa, což není moc jednoduché. Chlapec je tvrdohlavý, jak poleno a dcera má své záchvaty, Docela dobří ''vetřelci'', kteří kropí půdu lidskou krví docela originální. To stejné střely, které když se dotknou člověka zbyde z něj jen oblečení, taky zajimavé. Steven Spielberg má pořád svou dobrou představivost a bude mít ještě dlouho:). ()

frolish

Seriously? To, ze priemerna vedlajsia postava (nie ze by mi tie hlavne boli sympaticke) mala IQ asi rovne svojmu veku a uvazovanie, spravanie ci presvedcenie na urovni tvrdohlaveho trojrocneho decka ma iritovalo, ale OK. To, ze logika je pocas celeho filmu zahrabana hlbsie ako cela ta mimozemska plejada som tiez este dokazal prekusnut. Ale ze ten pribeh zostane AZ TAK neskutocne plytky a nedotiahnuty som ozaj necakal. Fakt som na konci nevedel ci sa mam smiat alebo plakat a ked vidim tie "stvorky" a "patky" od vacsiny mojich oblubenych uzivatelov tak uz mam naozaj dost. Film, ktory vznikol len aby bol a obcasna porcia napatia so slusnym vizualom z toho o nic mensiu stupiditu nerobia. ()

Finarfin

Nelogičnosti děje obvykle u sci-fi filmů odpouštím, pokud ale nejsou tak do očí bijící a zbytečné. Rozhodně skvěle natočené s výbornými triky, aby taky ne při tom rozpočtu a dnešních možnostech. Pro mě Válku světů do průměru vytahují především herecké výkony, solidní námět a úvodní a finální řeč s pointou. Myslím, že to Spielberg umí lépe. ()

111tom111

Naprosto geniálně vymyšlené a propracované mimozemské lodě,u kterých věříte každý pohyb,každý světýlko,každou trubici,hadici,šroubek.....vše vypadá opravdu víc než funkčně a uvěřitelně.Všemu taky napomáhají dokonalé triky,vizuální efekty a zvuk co stroje vydávají.Ve filmu je taky krátká scéna kdy se oběví vetřelci(musim podotknout že vzhled těch potvor je geniální..vše tak přesné,ty pohyby,jejich pleť..zkrátka vše perfktní).Celý film působí depresivně..beznadějně a vyvolává strach.Film donutí člověka přemýšlet a to je moc dobře,ostatně to steven umí :)...nízké hodnocení filmu nebudu komentovat...jen můžu říct jediný ..jestli toto není top sci-fi tak co potom ? :/ ()

drozdy1

Když jsem byl ve třetí třídě , blížila se Válka světů do televize. Pamatuji si , že potom co jsme všichni zkoukli film, tak jsme byli úplně úžaslí a ještě týden jsme o tom mluvili. Čím jsem starší tím víc se mi Válka světů vzdaluje a už nejsem úžaslý. Buď je to tím , že už jsem to viděl několikrát a vím co od toho čekat nebo už jsem starší a uvědomují si , že to tak úžasný film néní. Nicméně se na to po nějakém čase rád podívám.67%. ()

Bozvav

velmi dobrý film. efekty skvělé, děj slušně odsypává, hudba také super. snad jen ten americký happy end mohl být zajímavější. každopádně ve své kategorii jeden z nejlepších, co jsem kdy viděla. ()

zdeny99

Tento film se dosti vymyká Spielbergově tvorbě. Je to vyloženě natočené jako klasický blockbuster a ne jako dřívější Spielbergova rodinná sci-fi (BLÍZKÁ SETKÁNÍ TŘETÍHO DRUHU a především ET-MIMOZEMŠŤAN). Předlohu čerpal ze slavné knihy neméně slavného spisovatele H. G. Wellse a možná i zde se inspiroval netypickým přistáním mimozemšťanů na zemi. Ti zde nepřistanou v žádné kosmické lodi, nýbrž Zemi zasáhnou ohromné bouře. Pomocí blesků, které buší do jednoho místa do země, se mimozemšťané dostanou do půdy. Poté z ní vystoupí a způsobí zemětřesení a paniku. Vypadají jako kříženina Godzilly a vraždících robotů z filmu POVSTÁNÍ STROJŮ. Jakmile se tihle prapodivní Transformers objeví nastává otázka, jak je zlikvidovat. Teď se musí pochválit Spielberg, že do scénáře nevložil nic extrémně amerického jako to známe například z DNU NEZÁVISLOSTI, ve kterém létá americký prezident stíhačkou. Naopak se vše odehrává z pohledu prostých lidí podobně jako tomu je v Darabontově Mlze. SPOILER: Závěr filmu je ovšem velice originální a nečekaný. Mimozemšťané se odpraví na onen svět sami, a to díky tomu, jak my lidé jsme zprasili Zemi. Na špinavou vodu na Zemi jsme zvyklí. Jenže mimozemštané tyhle bakterie co pijeme, neustáli, a tak umřeli. [53269. hodnocení, 1369. komentář, 72%, 499. nejoblíbenější film] ()

Saur.us

Skvělá adaptace klasického díla, pravý opak emmerichovského bláznění. Ale i přesto plné bombastických a dechberoucích scén. ()

Dement

3 za efekty, kameru a celkový zvuk. Herecké výkony dobré, až na hysterickou Dakotu Fanning (která mně osobně už začíná lést na nervy protože je v každém 2. americkém filmu..), píšu dobré, protože žádný zázrak to také není. Příběh je jednoduchý, možná až primitivní ve filmu je dost nelogičností. Ten konec je opravdu k smíchu, pro někoho možná k pláči, ale každopádně jedno velké klišé, ble. Jinak dobrý. ()

kobliha

* za efekty, * za zvuk, * za kameru, * za trojnozky.. potom jednu strhnem za to uskriekane male decko a som na 3*... pre mna dost sklamanie.. ()

Puol

Spielberg je stále vo forme a má čo povedať. Temná pochmúrna invázia mimozemšťanov, bez vlasteneckého pozlátka z pohľadu nie ideálnej americkej rodiny - môže byť. Po technickej stránke absolútny vrchol, či sa už jedná o triky, kameru alebo hudbu. Musím sa ale priznať, že mne nie veľmi sedel Tom Cruise v hlavnej úlohe. ()

paolito

Atmosféra, že by jí šlo krájet. Jako celek sice nic extra, ale opravdu hutných scén je tu hodně, namátkou sonda prohledávající sklepení...A ten bílý prášek je taky cool :) ()

luxuska

nebýt posledních dvaceti minut, bylo by to za pět hvězdiček...vizuálně velmi působivé. tom cruise též nevadil. ale ten finální patos.... ()

hazaba

Nemůžu si pomoct, ale mě Válka světů vážně nenadchla. Trochu mi to připomínalo Den nezávislosti - alespoň schematicky. Přiznávám, že digitální triky byly pěkné. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

24.04.2020

David Koepp je nejen filmový scenárista stojící za snímky jako Válka světů, Jurský park, či Mission: Impossible, je totiž zároveň i úspěšným spisovatelem. Jeho nejnovější knížku, v originálním názvu… (viac)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

U Disneyho konečně pohnuli s Indiana Jonesem. Pátý díl půjde do kin 19. července 2019 a natočí ho Steven Spielberg, samozřejmě s Harrisonem Fordem v hlavní roli. George Lucas by se na pokračování… (viac)