Nikto nepozná jeho minulosť, dokonca ani on sám. Prečo sa ho však pokúšajú zabiť?
Jednej búrlivej noci vyloví talianska rybárska loď z mora muža, skôr mŕtveho ako živého. V chrbte má guľky a pod kožou štítok s číslom bankového konta v švajčiarskej banke. Trpí úplnou stratou pamäte. Postupne zisťuje, že ovláda bojové umenia, dohovorí sa v niekoľkých jazykoch a že si poradí s každou zbraňou. V zürišskej depozitnej schránke, nájde hneď niekoľko cestovných dokladov, vysokú hotovosť, pištoľ a meno Jason Bourne s parížskou adresou. A tak Márii, prvému dievčaťu, ktoré stretne, ponúkne 10-tisíc dolárov za cestu do Paríža. Až tu, s pomocou Márie, ktorej život prevrátil hore nohami, začne skladať prvé kamienky do mozaiky svojej tajomnej minulosti... (oficiálny text distribútora)

SeBig

Dřív mě Bourne moc nelákal a když jsem ho uplně poprvé tak sem tomu asi nevěnoval pozornost ale ted když jsem to shlídnul všiml jsem si jaký to má skvělý a napínavý děj agenti jsou po agentovi a celý film si kladete otázku kdo je vlastně Bourne? Jaktože umí tak skvěle bojovat a střílet? Hodně dobrý a napínavý děj + good hudba. Clive Owen se mi ve filmu líbil nejvíce. ()

LaciLC

Po všetkých stránkach vynikajúci film. Pôsobí aj pomerne realisticky, čo vôbec nie je na škodu. O hercoch snáď ani netreba hovoriť, tí sú rovnako skvelí (Brian Cox, Clive Owen, Franka Potente, hlavne Matt Damon si rolu Jasona Bourna vychutnal). Myslím, že režisérovi Dougovi Limanovi (Mr. & Mrs. Smith) sa absolútne dokonale podarilo skĺbiť inteligentný thriller s výborným akčňákom. ()

packa

Skvělý rozjezd mimořádné série. Snad jen ten příliš optimistický závěr mi tam nějak neseděl. Paul Greengrass nás z něj v následujících dílech naštěstí vyléčil. ()

mat.ilda

S odstupem času a po třetím zhlédnutí musím dolů o jednu hvězdu, řemeslně i herecky dobře zvládnuté, ovšem v rámci akčního spy dramatu odosobněné jak elektronické bankovnictví a emočně odstředěné jak nízkotučné mléko - a já ráda živý kontakt a taky smetanu... ()

heyda

Po druhém zkouknutí jsem se jen utvrdil v tom, že Agent bez minulosti je skvělý akční film, dobře zrežírovaný, natočený, podpořený dobrou údernou hudbou a v čele samozřejmě se sympaťákem Matt Damonem. Nevidím naprosto žádný důvod proč ubírat hvězdičky. ()

VenDulin85

Retrospektivně? Byly jsme čtyři středoškolačky a celou cestu z intru do šternberského kina jsme si říkaly, jestli dorazí i někdo pátý, aby se hrálo. Přišel ještě jeden pár, takže nás bylo šest a hrálo se! Děkuji :-) ()

sharky

Jeden z nejlepších knižních trillerů všech dob změněn v šílenou slátaninu, která nemá hlavu ani patu. Příběhu chybí jednoznačný padouch a hrdina klidně vraždí každého na potkání, aniž by věděl, kdo to je. Akční scény jsou dobře natočené, ale to je asi jedié plus, raději doporučuju původní dvoudílnou stejnojmenou verzi s Richardem Chamberlainem, který se mimochodem do té role hodí mnohem víc než Matt Dammon. ()

BMW12

Povedený akční snímek. Má to velice dobrý a napínavý příběh, během těch dvou hodin se ani na chvilku nenudíte. Matt Damon skvěle zvládl svoji roli agenta s amnézií a líbila se mi i Franka Potente. ()

Jinny

Agent beze jména je starosvětský thriller, který nenudí. Nepřináší nic nového - kromě důkazu, že Matt Damon je překvapivě schopný akční bijec s bouchačkou i pěstmi. Důporučuju srovnání se stejnojmenným filmem s Richardem Chamberlainem. ()

anais

Výborná akce doplněná o skvělou hudbu a co je hlavní – příběh. Nevím co víc dodat, takhle by měl vypadat akční film. A ke všemu oko českého diváka potěší tuzemské exteriéry. ()

poz3n

Kam se hrabe James Bond. Nemám rád akční filmy, ale tahle trilogie je prostě fantastická. Naturalistická syrová akce. ()

honajz

Pro mne velké zklamání. s knihou to má společné volně jen nějaké prvky, jinak je to současný akční výplach, jakých je za rok dvanáct do tuctu, i když třeba s nižším rozpočtem a méně rozklepanou kamerou. Supermanovský Bourne je prostě špatně. ()

Ivoshek

Já nevím proč, ale Mattu Damonovi jeho role nevěřím. To je třeba pro tenhle film hroznej handicap... Jinak akcí a vizuálně + hudbou je to zábavnej kousek, když člověk o logice děje moc nedumá. /// UPDATE 2022: konečně jsem to viděl trochu soustředěně a je to docela povedený akční thriller. Bourne je místy až moc superman, ale funguje to. Možná spíš než Damon je potíž ta, co hraje s ním, protože není moc charismatická. ()

SOLOM.

Tahle série mě až do dnešního dne skoro zcela minula. Skoro znamená, že jsem párkrát viděl nějaké útržky z jednotlivých dílů, ale nic extra, co bych si z toho pamatoval. Přece jenom dávám přednost spíš hororovým filmům a krimi/thrillerům. Takže to byla víceméně moje premiéra s Bournem a rozhodně neodcházím zklamán. Tedy alespoň první díl měl slušné tempo, pár dobrých akčních pasáží (ta automobilová honička velmi povedená – s policií) a mohl stavět na solidních hereckých výkonech. Matt Damon předvedl velmi dobrý výkon, Franka Potente a Julia Stiles byly svého času pěkná děvčata, jen škoda, že tu Clive Owen nedostal více prostoru. Prahu jako celek moc rád nemám, ale nešlo si nevšimnout několika známých míst, kde se natáčelo… ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

28.01.2021

Britský herec Jamie Dornan (Synchronic, Anthropoid) byl obsazen do hlavní role v připravované koprodukční limitované sérii s jednoznačným názvem The Tourist. Natáčení šestidílného seriálového… (viac)

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav